Czego szukasz

Let’s do IT AKAdemy 2 – zapisz się do drugiej edycji bezpłatnego programu rozwojowego!

Tak jest! Ruszamy z Let’s do IT AKAdemy 2 – programem edukacyjno-rozwojowym, dzięki któremu dowiesz się, jak zaprezentować się pracodawcy, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jak odnaleźć się w międzynarodowym środowisku w pracy. Będziesz mogła także wziąć udział w programie mentoringowym i osiągnąć swój cel zawodowy dzięki wsparciu mentorki lub mentora. Brzmi ciekawie? Startujemy już niebawem! Dowiedz się więcej.
Українська версія нижче. Let’s do IT AKAdemy 2 – реєструйся на безкоштовну програму навчання та розвитку!

Let's do IT AKAdemy 2

Let’s do IT AKAdemy 2 – co to za program?

Let’s do IT AKAdemy 2 to druga edycja wspólnego programu Fundacji Mamo Pracuj i Akamai Foundation, Inc. Pokażemy Ci jak przygotować się na zmiany w życiu zawodowym, jak najlepiej zaprezentować się przyszłemu pracodawcy i odnaleźć się w międzynarodowym środowisku. Na naszych webinarach poznasz wspaniałe kobiety, które chcą przybliżyć Ci i ułatwić start w branży IT.

To nie wszystko! Uczestniczki webinarów zaprosimy do udziału w programie mentoringowym z udziałem ekspertek i ekspertów z Akamai.

Co Ty na to?

Do kogo skierowany jest program?

Program skierowany jest do:

 • każdej kobiety, która chce rozwijać się zawodowo – w każdym zawodzie;
 • osób, które chcą poznać bliżej pracę w międzynarodowym środowisku, myślą o przebranżowieniu lub powrocie do pracy po przerwie;
 • osób, które chcą osiągać swoje cele zawodowe ze wsparciem profesjonalistek;
 • każdego, kto chce mądrze budować swoją karierę i personal branding, a jednocześnie dbać o równowagę między aktywnością zawodową a życiem prywatnym;
 • tych, którzy nie boją się zmian, a jeśli obawiają się zmian, to chcą spróbować!

Nie stawiamy Ci ograniczeń wiekowych, związanych z wykształceniem czy miejscem zamieszkania. Wszystkie spotkania będą odbywały się on-line, a program będzie realizowany w języku polskim. I oczywiście, udział jest bezpłatny!

Let’s do IT AKAdemy 2 – część I – edukacyjna

Let’s do IT AKAdemy 2 składa się z dwóch części:

I Część edukacyjna – grudzień 2022 / styczeń 2023

Zaczynamy od serii 4 warsztatów (webinariów) on-line – z ekspertkami Akamai. Ta część dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych i mamy miejsce dla każdej z Was!

WEBINAR 1.

8 grudnia 2022 (czwartek) godz. 20:30 – 22:00 – Komunikacja w biznesie. Jak budować zaufanie i wiarygodność? Wskazówki i dobre praktyki – w komunikacji pisemnej.

Gościni: Anna Czerepak

 • Ania jest wieloletnim praktykiem w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, a także wykładowczynią uniwersytecką,

Agenda:

 • E-komunikacja w języku angielskim.
 • Najlepsze praktyki: 7Cs w komunikacji
 • Struktura maili
 • Q&A

WEBINAR 2.

15 grudnia 2022 (czwartek) godz. 20:30 – 22:00 – Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Do’s and don’ts.

Gościni: Aleksandra Pluta

 • Ola już od 8 lat jest związana z branżą HR, obecnie, na stanowisku Senior Recruiter, poszukuje talentów w branży IT,

Agenda:

 • Proces rekrutacyjny – jak przygotować się na każdy z etapów.
 • Jak stworzyć czytelne CV?
 • Język angielski – jak wygląda weryfikacja języka podczas procesu.
 • Q&A

WEBINAR 3.

12 stycznia 2023 (czwartek) godz. 20:30 – 22:00 – Autoprezentacja – jak dobrze mówić o sobie na rozmowie rekrutacyjnej i nie tylko?

Gościni: Magdalena Bukala

 • Magda jest Managerem Zespołu Inclusion, Diversity & Engagement. Zajmuje się optymalizacja działania ERGs (Grup Pracowniczych) i pomaga Akamai być fantastycznym miejscem pracy dla swoich pracowników.

Agenda:

 • Po co w ogóle mowić o sobie?
 • „Ale ja tego nie lubię!” … Szukanie komfortu w autoprezentacji
 • Kilka słów o elevator pitch
 • Ćwiczenia praktyczne i rekomendacje
 • Q&A

WEBINAR 4.

19 stycznia 2023 (czwartek) godz. 20:30 – 22:00 – Nie udawaj Greka, czyli jak zrozumieć innych i dogadać się w międzykulturowym środowisku pracy.

Gościnie: Katarzyna Wronka i Joanna Burawa

 • Kasia od 11 lat działa w branży HR, jest również coachem i trenerem, obecnie na stanowisku HR Business Partner.
 • Asia pracuje jako Platform Operations Manager & Kraków D&I Mentor

Agenda:

 • Style pracy – co wpływa na to, jak się zachowujemy?
 • Aspekty kultury wpływające na współpracę.
 • Jak się dogadać z innymi kulturami?
 • Q&A

Jeśli tylko możesz, zachęcamy do udziału we wszystkich spotkaniach! Wystarczy, że zapiszesz się na pierwsze z nich, a my zarezerwujemy Twoje miejsce na wszystkich warsztatach.

Ale jeśli nie możesz wziąć udziału w każdym z nich, spokojnie 😉 Spotkania będą nagrywane, a osoby zapisane dostaną link do nagrania.

Let’s do IT AKAdemy 2 – część II – program mentoringowy

Do tej części programu zaprosimy 15 osób. Spotkania w formule 1:1 (zakładamy online, ale nie wykluczamy spotkań osobistych, jeśli obie strony procesu będą chciały się spotkać na żywo) zaplanowane są na okres między lutym a majem 2023.

Więcej o programie mentoringowym opowiemy podczas webinarów, a start zapisów na mentoring ogłosimy podczas ostatniego webinaru w styczniu 2023. Idealny czas na zmiany!

Mentoring to praca w parach – mentee i mentorka/mentor. Wspólnie ustalacie cel (cele) mentoringu, a mentorka wspiera Cię w ich realizacji. Obszar merytoryczny spotkań to szeroko pojęta branża IT, wszystko zależy od tego, w którą stronę chcesz iść oraz od doświadczenia i obszaru eksperckiego Twojej mentorki/ mentora.

Już niedługo będziemy przedstawiać sylwetki mentorek i mentorów. Dlatego obserwuj nasze działania, aby nic Ci nie umknęło!

Zapisz się już teraz na pierwsze spotkanie on-line i nie przegap szansy na rozwój zawodowy.

Opinie uczestniczek

Jedna z uczestniczek pierwszej edycji Let’s do IT AKAdemy i programu mentoringowego tak do nas napisała po 3 miesiącach od zakończenia programu:

Właśnie dostałam moją pierwsza pracę w IT? Po prawie roku od podjęcia decyzji, że nie chcę wracać do starej pracy, po decyzji, że chcę iść do IT i szukanie swojej drogi do teraz. Mentoring z Akamai dodał mi sił, Pokazał mocne i słabe strony, dodał odwagi. Dziękuję, że działacie. Dobrze, że spotkałam Was na swojej drodze.

Let’s do IT AKAdemy 2 – kto za tym stoi?

Program realizujemy dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy od Akamai Foundation Inc. I we współpracy z Akamai Technologies. Dziękujemy!

Biorąc udział w Let’s do IT AKAdemy 2, będziesz miała okazję poznać zaangażowane pracowniczki Akamai, które na co dzień pracują na różnych stanowiskach.

Fundacja Akamai ma na celu wspieranie globalnych inicjatyw w obszarze edukacji technologicznej. Zależy jej na rozwijaniu umiejętności różnych grup społecznych i szerzeniu równego dostępu do edukacji.

Zapisz się już teraz! Pierwsze spotkanie JUŻ 8 GRUDNIA 2022!

Dołącz do facebookowej grupy #MamoPracujwIT i bądź na bieżąco z wszystkimi inicjatywami!

Dowiedz się więcej o poprzedniej edycji programu Let’s do IT AKAdemy (2021/2022)

Let’s do IT AKAdemy 2 – реєструйся на безкоштовну програму навчання та розвитку!

Ми запускаємо Let’s do IT AKAdemy 2 – програму навчання та розвитку, завдяки якій ви дізнаєтеся, як презентувати себе роботодавцю, як підготуватися до співбесіди та як зорієнтуватися в міжнародному робочому середовищі. Ви також зможете взяти участь у програмі наставництва та досягти своєї кар’єрної мети за підтримки наставника або наставниці. 

Ми не ставимо жодних обмежень за віком, освітою чи місцем проживання. Усі зустрічі відбуватимуться в режимі он-лайн, а програма проводитиметься польською мовою. І звісно, участь у заході безкоштовна!

Let’s do it AKAdemy 2 складається з двох частин:

I частина освітня – грудень 2022 / січень 2023 р. Розпочинаємо з серії 4-х онлайн-семінарів (вебінарів) – з експертами Akamai. Ця частина відкрита для всіх бажаючих і у нас є місце для кожного з вас!

 • 8 грудня 2022 року (четвер) 20:30 – 22:00 – Комунікація в бізнесі. Як побудувати довіру і авторитет? Поради та кращі практики – у письмовій комунікації

 • 15 грудня 2022 (четвер) 20:30 – 22:00 – Як підготуватися до співбесіди? Що можна і чого не можна.

 • 12 січня 2023 року (четвер) 20:30 – 22:00 – Самопрезентація – як правильно розповісти про себе на співбесіді при прийомі на роботу і не тільки?

 • 19 січня 2023 року (четвер) 20:30 – 22:00 – Не прикидатися греком, або як розуміти інших та уживатися в міжкультурному робочому середовищі.

Просто запишіться на перший, і ми зарезервуємо за вами місце на всі семінари.

Частина ІІ – програма наставництва

На цю частину програми ми запросимо 15 осіб. Зустрічі 1:1 (онлайн) заплановані на період з лютого по травень 2023 р. Наставництво може здійснюватися польською, українською або англійською мовами.

Більше про програму наставництва ми розповімо під час вебінарів, а про початок набору на наставництво оголосимо під час останнього вебінару в січні 2023 року.

Запрошуємо Вас взяти участь у програмі Let’s do IT AKAdemy 2!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie