Czego szukasz

Let’s do IT AKAdemy – zgłoś się do nowego, bezpłatnego programu rozwojowego!

Wyobraź sobie program szkoleniowo-mentoringowy, w którym najpierw będziesz miała okazję poznać branżę IT od środka – różne role, zawody, kobiety, które je wykonują. Dowiesz się jak przygotować się do zmiany i jak skutecznie aplikować o pracę. Będziesz mogła także wziąć udział w programie mentoringowym i pracować w formule 1:1 z doświadczoną mentorką, która pomoże Ci osiągnąć Twój cel. Brzmi ciekawie? Zapraszamy do nowego, bezpłatnego programu Let’s do IT AKAdemy, który startuje już w listopadzie! Poznaj szczegóły !

Let's do it AKAdemy program rozwojowy

Co to jest Let’s do IT AKAdemy?

Let’s do IT AKAdemy to wspólny program Fundacji Mamo Pracuj i Akamai Foundation, Inc.

Dzięki niemu poznasz branżę IT od podszewki, kobiety, które pracują w różnorodnych zawodach (IT to nie tylko programowanie!) oraz dowiesz się jak przygotować się na zmiany w życiu zawodowym, a także będziesz mogła wziąć udział w programie mentoringowym z udziałem ekspertek z Akamai.
Zainteresowana?

Let’s do IT AKAdemy jest dla:

 • każdej kobiety, która chce rozwijać się zawodowo – w każdym zawodzie;
 • osób, które chcą poznać bliżej branżę IT i różne role, zawody i stanowiska, zanim podejmą decyzję o zmianie pracy lub przekwalifikowaniu;
 • osób, które chcą osiągać swoje cele zawodowe ze wsparciem profesjonalistek;
 • każdego, kto chce mądrze budować swoją karierę i personal branding, a jednocześnie dbać o równowagę między aktywnością zawodową a życiem prywatnym;
 • tych, którzy nie boją się zmian, a jeśli obawiają się zmian, to chcą spróbować!

Nie stawiamy Ci ograniczeń wiekowych, związanych z wykształceniem czy miejscem zamieszkania. Wszystkie spotkania będą odbywały się on-line, a program będzie realizowany w języku polskim. I oczywiście udział jest bezpłatny!

Z czego składa się program Let’s do IT AKAdemy i kiedy będzie realizowany?

Let’s do IT AKAdemy składa się z dwóch części:

I Część edukacyjna – listopad 2021 / styczeń 2022

Zaczynamy od serii 4 warsztatów (webinariów) on-line – z ekspertkami Akamai. Ta część dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych i mamy miejsce dla każdej z Was!

 • 9 listopada 2021 (wtorek) godz. 20:00 – 22:00 – Nie tylko Programistka – jakie inne stanowiska oferuje branża IT?
 • 23 listopada 2021 (wtorek) godz. 20:00 – 22:00 – Moja ścieżka w IT – panel dyskusyjny z udziałem profesjonalistek Akamai
 • 7 grudnia 2021 (wtorek) godz. 20:00 – 22:00 – Zarządzanie sobą w zmianie – jak przejść przez zmianę i nie bać się rozwoju
 • 11 stycznia 2022 (wtorek) godz. 20:00 – 22:00 – Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej w branży IT i nie tylko

Zachęcamy Cię do udziału we wszystkich spotkaniach! Wystarczy, że zapiszesz się na pierwsze z nich, a my zarezerwujemy Twoje miejsce na wszystkich warsztatach.

Spotkania będą nagrywane, zatem jeśli nie będziesz mogła uczestniczyć w wybranym warsztacie – dostaniesz nagranie (tylko dla zapisanych osób).

Zapisz się!

II część Program mentoringowy dla 10 osób – trwający około cztery miesiące

Do tej części programu będziemy zapraszać 10 osób. Spotkania w formule 1:1 (zakładamy online, ale nie wykluczamy spotkań osobistych, jeśli obie strony procesu będą chciały się spotkać na żywo) zaplanowane są na okres między lutym a majem 2022.

Więcej o programie mentoringowym opowiemy podczas warsztatów on-line, a zapisy na mentoring ruszą już na początku roku 2022. Idealny czas na zmiany!

Mentoring to praca w parach – mentee i mentorka. Wspólnie ustalacie cel (cele) mentoringu, a mentorka wspiera Cię w ich realizacji. Obszar merytoryczny spotkań to szeroko pojęta branża IT, wszystko zależy od tego, w którą stronę chcesz iść oraz od doświadczenia i obszaru eksperckiego Twojej mentorki.

Już niedługo będziemy przedstawiać sylwetki mentorek. Dlatego obserwuj nasze działania, aby nic Ci nie umknęło!

Zapisz się już teraz na pierwsze spotkanie on-line i nie przegap szansy na rozwój zawodowy

Let’s do IT AKAdemy – kto za tym stoi?

Współpracujemy z Akamai Foundation Inc – program realizujemy dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy od Akamai Foundation Inc. Dziękujemy!

Biorąc udział w Let’s do IT AKAdemy, będziesz miała okazję poznać zaangażowane pracowniczki Akamai, które na co dzień pracują na różnych stanowiskach. To między innymi:

 • Magdalena Bukała: I,D&E Manager II
 • Joanna Burawa: Platform Operations Manager & Kraków D&I Mentor
 • Justyna Kacprzak: Talent & Acquisition Lead
 • Monika Krasulak: Emerging Talent Represtntative
 • Jolanta Bodzioch: Recruiter II
 • Agnieszka Bielicz-Polkowska: Technical Consultant, Pre-Sales Team
 • I wiele innych kobiet – panelistek oraz mentorek, które będziemy przedstawiać już wkrótce!

Fundacja Akamai ma na celu wspieranie globalnych inicjatyw w obszarze edukacji technologicznej. Zależy jej na rozwijaniu umiejętności różnych grup społecznych i szerzeniu równego dostępu do edukacji.

Zgłoś się już teraz! Pierwsze spotkanie – 9 listopada 2021!

Grafika: Sylwia Schlegel

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie