Czego szukasz

Kyndryl Upskill Journey – Budowanie synergii pomiędzy zapotrzebowaniem rynku pracy a umiejętnościami [podsumowanie]

471 zgłoszeń, 30 uczestniczek i jeden fantastyczny program edukacyjny – Kyndryl Upskill Journey, czyli 10-tygodniowy, bezpłatny kurs on-line dla początkujących, zorganizowany przez Kyndryl, który umożliwił zdobycie wiedzy o systemie operacyjnym Linux i technologii Cloud. Dowiedz się na czym polegał, jak przebiegał oraz co mówią jego uczestniczki na zakończenie.

Kyndryl Upskill Journey

Kyndryl Upskill Journey – co to za program?

Kyndryl Upskill Journey to innowacyjny, bezpłatny program szkoleniowy, który skierowany był do osób chcących zdobyć nowe umiejętności i myślących o przebranżowieniu do IT. Przez 10 tygodni kursantki uczyły się podstaw systemu operacyjnego Linux i technologii Cloud pod okiem ekspertek i ekspertów z Kyndryl, którzy z pasją przekazywali wiedzę uczestniczkom. 

Zawartość merytoryczna programu dała solidny fundament pod przyszłe kariery technologiczne. Natomiast środowisko skoncentrowane na ludziach i pracy zespołowej jest kluczowe w Kyndryl, stąd od pierwszych zajęć skupiliśmy się na budowaniu kultury feedbacku i wspierającej atmosfery.

Uczestniczki miały też okazję do chwili oddechu podczas warsztatu mindfulness oraz do rozmowy z rekruterką i managerką z Kyndryl, co stanowiło świetną okazję do zadawania pytań, szukania inspiracji i wskazówek do dalszych działań.

Kyndryl Upskill Journey – jak to się zaczęło? Long story short

Przygotowania do Kyndryl Upskill Journey zaczęły się na początku 2022, a do udziału w programie zaprosiłyśmy Was w sierpniu. Mimo wakacji, to był bardzo intensywny czas! 

Wspólnie z Darią Wojtkowską – pomysłodawczynią programu i Employer Branding Managerką w Kyndryl, Edytą Samborską – entuzjastką Cloud oraz Dorotą Romanowską – miłośniczką technologii Linux zorganizowałyśmy live (zobacz nagranie), podczas którego Daria, Edyta i Dorota opowiadały o programie, wymaganiach przy rekrutacji i o tym, jak pracuje się w Kyndryl. 

W programie przewidziano 25 miejsc, ale ostatecznie, ze względu na ogromne zainteresowanie (spłynęło aż 471 aplikacji!)  – liczba uczestniczek wzrosła do 30. 

Szkolenia rozpoczęły się 6 września 2022 i trwały nieprzerwanie przez 10 tygodni – 2x w tygodniu we wtorki i czwartki, on-line, w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Oficjalne zakończenie programu miało miejsce 1 grudnia 2022, a wszystkie absolwentki (wszystkie uczestniczki ukończyły kurs i zdały test końcowy) zdobyły wiedzę umożliwiającą aplikowanie o pracę na stanowiskach związanych z technologią Cloud i systemem operacyjnym Linux.

Kyndryl Upskill Journey – opinie uczestniczek

Czy program spełnił oczekiwania uczestniczek? Czy zdecydują się na pracę w branży IT? Przeczytajcie opinie, którymi dziewczyny podzieliły się jeszcze w trakcie trwania szkoleń. 

  • Aplikowałam do programu, żeby przyjrzeć się bliżej skillom, które mogłyby być potrzebne w różnych kontekstach, a tu wpadłam niczym ta Alicja do króliczej norki z tajemnym przejściem do innego świata 😉 Nie dość, że dowiedziałam się o istnieniu ścieżek kariery, których wcześniej nie znałam, to jeszcze kiedy popatrzyłam na nie z bliska, zakochałam się zupełnie <3 Do tego świetny zespół prowadzący (dream team, thank you! 🙂 ) i super zgrana grupa Pań Informatyczek 😉 Bardzo się cieszę, że się z Wami uczę 🙂

~Karolina

  • Z niecierpliwością czekam na każde zajęcia i naginam rzeczywistość, aby mieć wtedy spokój 😉 i móc skupić się na tym fantastycznym materiale, który dla nas wszyscy przygotowaliście. Jeśli chodzi o dotychczasowe szkolenia – wszystkie były bardzo wartościowe merytorycznie. Najlepsze szkolenie, na jakim byłam w życiu, a jednocześnie najbardziej wymagające. Czuję, że ten program zmieni moje życie. Serio. Takich szans się nie marnuje!

~Natalia

  • Wielką wartością programu są jego uczestniczki. Bo takiego wsparcia, jak udzielamy sobie nawzajem, mogłabym życzyć wszystkim kursantom wszystkich kursów na świecie :)”

~Patrycja

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom ukończenia programu i trzymamy kciuki za udane wejście do branży IT!

Kyndryl Upskill Journey – jak program oceniają organizatorzy?

Daria Wojtkowska, Employer Managerka w Kyndryl i pomysłodawczyni Kyndryl Upskill Journey tak podsumowuje program: 

Program Kyndryl Upskill Journey jest moim oczkiem w głowie. Mogę nawet powiedzieć, że spełnianiem życiowej misji, którą jest wspieranie kobiet. Mam ogromne szczęście pracy w firmie Kyndryl, która zachęca do nieszablonowego myślenia. Corporate Social Responsibility (CSR) i Inkluzywność, Różnorodność i Równość (ID&E) to bardzo ważne tematy dla naszej firmy, dlatego propozycja realizacji tego projektu spotkała się z natychmiastowym poparciem naszych Liderów. 

Jestem ogromnie wdzięczna za naszych ekspertów z Kyndryl, którzy bez chwili zawahania przystąpili do współtworzenia projektu i włożyli w to całe serca. Z feedbacków od uczestniczek wnioskuję, że program wniósł nowy powiew w ich życie i mam ogromną nadzieję, że ta odwaga i motywacja pozostaną z Paniami na długo!

O Kyndryl 

Kyndryl jest Pracodawcą Przyjaznym Rodzicom – zobacz profil w Bazie i aktualne oferty pracy (zdalnej!)

Jeśli podejmiesz pracę w Kyndryl poznasz świetnych specjalistów, którzy chętnie dzielą się wiedzą, doświadczeniem, znajomością języków i wzajemnie motywują podczas wewnętrznych, bezpłatnych Akademii. Umożliwia to stały rozwój i awans w ramach firmy!

Poznasz też fanów ecożycia, mindfulness, silne kobiety w biznesie, stowarzyszenia dla rodziców. Firma zapewnia również wsparcie funduszu socjalnego oraz dostępnych benefitów.

Chcesz być na bieżąco z inicjatywami skierowanymi do kobiet, które planują wejście do branży IT? Dołącz do grupy #MamoPracujwIT.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie