Czego szukasz

Bezpłatne szkolenie, a po nim praca w IT? Zgłoś się do programu Kyndryl Upskill Journey!

Jeśli jesteś gotowa na naukę i myślisz o pracy zdalnej, w rozwojowej, stabilnej firmie w branży IT – koniecznie sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie! Kyndryl Upskill Journey to wyjątkowy, bezpłatny program szkoleniowy z podstaw systemu operacyjnego Linux i technologii Cloud. Po intensywnym szkoleniu najlepsi kursanci będą mogli dołączyć do zespołu Kyndryl. Brzmi ciekawie? Czytaj dalej!

Kyndryl Upskill Journey – co to jest za program?

Kyndryl Upskill Journey to wyjątkowe, intensywne i przede wszystkim, bezpłatne szkolenie on-line, w którym nauczysz się podstaw obsługi systemu operacyjnego Linux i technologii Cloud. Po szkoleniu najlepsi kursanci będą mogli dołączyć do zespołu Kyndryl.

Nie musisz mieć doświadczenia w IT. Nie musisz mieć wykształcenia technicznego – wszystkiego nauczysz się na szkoleniu.

Podczas dziesięciu tygodni szkoleń poznasz tajniki obsługi systemu operacyjnego Linux, a następnie podstawy środowiska wirtualnego Cloud.

Szkolenie jest on-line, bezpłatne i niezobowiązujące. Najlepsi kursanci będą mieć szansę na zatrudnienie w Kyndryl!

Liczba miejsc jest ograniczona, a szczegóły dostępne są w Regulaminie projektu!

Kyndryl Upskill Journey – ważne informacje

Start programu – 6 września 2022. Szkolenia będą odbywać się on-line w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:45–20:00. Takie godziny umożliwią Ci połączenie obecnej pracy, opieki nad dzieckiem, czy innych zobowiązań z możliwością nauki.

Do programu zakwalifikują się osoby, które posługują się językiem angielskim przynajmniej na poziomie B1, który jest niezbędny do pracy w korporacyjnym środowisku IT. Zajęcia w programie prowadzone będą w języku polskim.

Aby wziąć udział w szkoleniu, musisz posiadać komputer z działającą kamerą oraz mikrofonem, a także nieprzerwany dostęp do internetu na czas trwania zajęć.

3 sierpnia o godzinie 20:30 na grupie #MamoPracujwIT odbył się live z ekspertami Kyndryl, odpowiedzialnymi za rekrutację i program szkoleniowy.

Gościłyśmy Darię Wojtkowską – pomysłodawczynię programu, Edytę Samborską – entuzjastkę Cloud oraz Dorotę Romanowską – miłośniczkę technologii Linux.

Live to doskonała okazja, żeby dowiedzieć się więcej o tym, co czeka uczestników programu, jak będą wyglądały szkolenia i zadać swoje pytania.

Nagranie live jest również dostępne na grupie #MamoPracujwIT.

Terminy i zgłoszenia

Zgłoszenie możesz wysłać wypełniając TEN FORMULARZ. Nieprzekraczalny termin przyjmowania zgłoszeń to 22.08.2022!

Odpowiedzi podane w formularzu będą podstawą do wyboru kandydatek.

Wyniki rekrutacji poznacie najpóźniej 24 sierpnia 2022.

Szkolenia zaczną się 6 września 2022 i potrwają do 1 grudnia 2022. Dokładny harmonogram zajęć otrzymają osoby, które zakwalifikują się do programu.

Kto za tym stoi?

Szkolenie organizuje firma Kyndryl, która zatrudnia tysiące najlepszych ekspertów IT na całym świecie. I to właśnie ci eksperci będą przekazywać swoją wiedzę podczas trwania kursu.

Jeśli podejmiesz pracę w Kyndryl poznasz kolejnych specjalistów, którzy chętnie dzielą się wiedzą, doświadczeniem, znajomością języków i wzajemnie motywują podczas wewnętrznych, bezpłatnych Akademii. Umożliwia to stały rozwój i awans w ramach firmy!

Poznasz też fanów ecożycia, mindfulness, silne kobiety w biznesie, stowarzyszenia dla rodziców. Firma zapewnia również laptopa do pracy, wsparcie funduszu socjalnego oraz dostępnych benefitów.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, na temat tego, czym zajmuje się Kyndryl, sprawdź oferty pracy.

Linux – co to jest i gdzie się go używa?

Czy zastanawiałyście się kiedyś co napędza internet? Jaka magia sprawia, że możecie przeglądać zdjęcia kotków na swoim telefonie jedząc śniadanie i popijając kawę?

Wydawać by się mogło, że odpowiedź na takie pytania jest niesamowicie skomplikowana, prawda? Ale możemy ją przybliżyć pisząc po prostu: Linux. Siła napędowa tak wielu rzeczy, że trudno zliczyć. Bankowość internetowa? Sklepy internetowe? Social media? Strona ze zdjęciami kotków? Pod tym wszystkim może kryć się sympatyczny pingwin o imieniu Tux.

Poznanie systemu operacyjnego Linux to perspektywa rozpoczęcia kariery w wielu sektorach, jako administrator serwerów, tester, developer, analityk biznesowy, projekt manager i wiele innych. W programie Kyndryl Upskill Journey zajrzymy pod maskę internetu, grzebniemy w silniku, który na głowicy będzie miał wytłoczony złotymi zgłoskami GNU/Linux.

Cloud – co to jest i gdzie się go używa?

Cloud, chmura, to nic innego jak usługa, służąca do przetwarzania i przechowywania danych. Tutaj pojawia się rewolucja, gdyż dane te nie są magazynowane na dyskach komputerów (tak jak kiedyś), a w wirtualnej przestrzeni. Konkretniej mówiąc na serwerach, czyli w chmurze, w Cloud. Dzięki komputerom, tabletom, czy laptopom możemy się do tych danych dostać.

Brzmi jak rocket science? A co jeśli Ci powiemy, że prawdopodobnie w mniejszym lub większym stopniu używasz chmury już teraz. Kiedy używasz e-maila (np. Gmail), robisz zakupy online (np. na Allegro), oglądasz filmy (np. na Netflixie), słuchasz muzyki (np. na Spotify), grasz w gry (np. w Pokemon Go) albo przechowujesz zdjęcia (np. na Google Photos) to wiedz, że te wszystkie usługi serwowane są właśnie z wykorzystaniem chmury, czyli technologii Cloud.

Zgłoś się już teraz do programu Kyndryl Upskill Journey!

A wcześniej, dowiedz się więcej o Kyndryl!

Poznaj Kyndrylsów: https://tiny.pl/whktq

Poznaj Kyndryl: https://tiny.pl/whktm

Aktualizacja 26.08

Nabór do projektu został zakończony. Zachęcamy do obejrzenia filmu z podsumowaniem i podziękowaniem od Darii Wojtkowskiej.

Artykuł powstał we współpracy z Kyndryl.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie