Czego szukasz

Kurs programowania remedium na bezrobocie i niskie zarobki?

Programistą może zostać każdy z nieprzeciętną determinacją do przyswajania nowej wiedzy. W zasadzie nie są potrzebne specjalistyczne studia, by znaleźć dobrą pracę opierającą się na języku programowania JavaScript czy HTML. Wystarczy się nauczyć. Pomocną dłoń podają szkoły programowania, które wypełnią Twój czas pasją i zaangażowaniem do tworzenia rzeczy kreatywnych.

kobieta pracuje w biurze przy komputerze

Szkoły wyższe, uniwersytety i politechniki uginają się pod ciężarem coraz to nowocześniejszych kierunków studiów. Młodzi ludzie mają ogromny wybór w specjalizacjach zarówno humanistycznych, jak i ścisłych.

Mimo to, nie każdy po ukończeniu szkoły średniej jest w stanie ostatecznie zadecydować o swojej karierze zawodowej, a studia jakie wybierzemy często nie spełniają naszych oczekiwań.

Zdarzają się też sytuacje, gdzie mijają lata, a obroniony dyplom kurzy się na półce, ponieważ rynek pracy nie jest przygotowany na absolwentów po takim kierunku. Co w takiej sytuacji można zrobić? Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą.

Współczesne realia wykształciły sporą ilość nowych zawodów, które opierają się jedynie na pracy z Internetem. Sposoby wykorzystywania możliwości wirtualnej przestrzeni na rynku pracy wciąż rosną, dlatego warto zwrócić swoją karierę w kierunku branży IT, gdzie deficyt specjalistów rośnie wraz z rozwojem technologii. Na dzień dzisiejszy brakuje dziesiątek tysięcy programistów.

Z jakim językiem będzie Ci do twarzy?

Kursantem Coders Lab, jednej ze szkół programowania działającej w całej Polsce, może zostać każdy, zarówno humanista, który chce zmienić wykształcenie, jak i absolwent fizyki kwantowej chcący urozmaicić swoje portfolio. W ofercie jest nauczanie od podstaw w trybie stacjonarnym najbardziej pożądanych języków m.in. HTML, CSS, JavaScript, PHP, Python czy Ruby. W dodatku, Coders Lab współpracuje ze znanymi firmami, które w 80% przypadków zatrudniają absolwentów kursu.

Pozostaje tylko pytanie jaki język programowania wybrać?

Front-end – jest dla osób dbających o szczegóły estetyczne. Programowanie opiera się na tworzeniu struktury strony, bądź aplikacji webowej, czyli wszystko to co widoczne jest na pierwszy rzut oka. Twoim przyjacielem zostanie HTML, CSS czyli język opisujący formę prezentacji strony, oraz JavaScript zajmujący się wprowadzaniem interakcji.

Back-end – jest dla osób z zamiłowaniem do analityki i umiejętnościami rozwiązywania logistycznych problemów. Na kursie wybrać można trzy języki programowania PHP, Python lub Ruby, które opierają się na działaniach wewnętrznych, czyli budowaniu stron i aplikacji za pomocą kodu.

Jeżeli poświęcisz 240 lub 280 godzin swojego czasu na kurs, już po miesiącu możesz uzupełnić swoje CV i rozglądać się za stanowiskiem junior web developera. Intensywne szkolenie odbywa się w dwóch trybach: codziennym od poniedziałku do piątku lub weekendowym co dwa tygodnie.

Korzyści takiego kursu jest co najmniej kilka:

  • Programistów potrzebuje niemal każda firma posiadająca stronę internetową, bądź chcąca takową założyć, a jest ich przecież całe mnóstwo! Praca w branży IT to jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów, nietrudno więc znaleźć zatrudnienie.
  • Już początkujący programista jest w stanie szybko zaoszczędzić na wakacje, ponieważ zarobki na tym stanowisku są dalekie od minimalnej krajowej, a bardziej doświadczony programista zarabia średnio 4-6 tys. zł netto. (na podstawie Raportu płacowego Sedlak & Sedlak dla branży IT – 2016)
  • A najlepsze jest to, że potrzebne są tylko chęci i determinacja, ponieważ jest to zawód, który w swoim gronie posiada wielu samouków.

Budowanie nowych szczebli w karierze zawodowej nigdy nie było tak proste jak w obecnych czasach. Przekwalifikowanie się nie tylko jest możliwe, ale czasem wręcz niezbędne, ponieważ źle dobrane studia nie powinny zamykać furtki do osiągnięcia celów zawodowych.

Artykuł ten powstał przy współpracy z firmą Full Service Office, która wspiera przedsiębiorców oferując biura wirtualne, fizyczne biura do pracy w centrum Wrocławia, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz przestrzenie do coworkingu.

Full Service Office troszczy się o rozwój biznesu swoich Klientów, zapewnia wielojęzyczną i pełną obsługę sekretariatu, prestiżowy adres w centrum Wrocławia, oraz, co najważniejsze, znacznie niższe koszty prowadzenia działalności w porównaniu do kosztów wynajmowania i prowadzenia biura na własną rękę.

Pomaga firmom również w rozbudowie sieci placówek czy relokacji z zagranicy.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie