Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Kariera i macierzyństwo? Nie wszystko na raz, małymi kroczkami. O Dniu Otwartym w Colliers

  • Edyta Kapanowska
  • 23 kwietnia 2024
  • 5 MIN. CZYTANIA

Kariera i macierzyństwo? Nie wszystko na raz, małymi kroczkami. O Dniu Otwartym w Colliers

Uczestniczki dnia otwartego zostały przywitane przez organizatorkę oraz pomysłodawczynię spotkania – Anetę Kubinowską (Senior HR Business Partner) oraz Agatę Błaszkiewicz (Senior Director People Services & Administration).

Dzień Otwarty w Colliers relacja ze spotkania

Rozwój zawodowy i bycie mamą – tak, to może iść w parze!

Jeśli kogoś zastanawiało, dlaczego Colliers tak bardzo stawia na kobiety, to wystąpienie pierwszej gościni z pewnością pokazało, z czego to wynika. Charyzmatyczna Monika Rajska-Wolińska (Chief Executive Officer) podczas swojego wystąpienia z dużą otwartością opowiadała o swoich początkach w firmie oraz o całej drodze zawodowej. Inspirujące były słowa dotyczące tego, co jej pomogło znaleźć się w miejscu, w którym teraz jest.

Monika zawsze starała się dbać o swój rozwój, wykorzystując siłę swojego charakteru oraz szanse, które pojawiały się na jej drodze. Zachęcała kobiety do powrotu do pracy i rozwoju, ale radziła, aby znaleźć dla siebie odpowiedni czas. „Uczcie się, ale nie przesadzajcie”.

Przywołując sytuacje ze swojego życia pokazywała, że są chwile, w których musimy wybrać to, co w danym momencie jest ważniejsze. „Nie musisz wszędzie być”, „Nie wszystko na raz, małymi kroczkami” – to główne przesłanie, z którym Monika chciała zostawić uczestniczki spotkania. Wspomniała też, że kompetencje, które rozwijamy będąc mamami (empatia, intuicja), to kompetencje przyszłości, bez których nie ma mowy o skutecznym zarządzaniu.

Moja historia rozwoju w „męskiej” branży – panel dyskusyjny

W kolejnej części spotkania Anna Łabno Kucharska z Mamo Pracuj oraz współorganizatorka spotkania z ramienia Fundacji, rozmawiała z trzema wspaniałymi kobietami pracującymi w Colliers. Opowiadały one o swojej pracy, jej początkach, ścieżce rozwoju oraz wyzwaniach, których doświadczają.

Panelistkami były: Alicja Gutowska (Senior Specialist w dziale People and Services), wracająca wkrótce do pracy świeżo upieczona mama – Aleksandra Karczewska(Associate Director w Dziale Inwestycyjnym w Colliers) oraz pracująca od 3 miesięcy mama trzech dziewczynek – Justyna Rabińska(Senior Executive Assistant).

Rozmowa była okazją do poznania perspektywy osób o bardzo różnym stażu i różnorodnych doświadczeniach życiowych i zawodowych. Mimo tych różnic historie dziewczyn pokazują, że Colliers to firma, która rzeczywiście daje przestrzeń do rozwoju i ułatwia godzenie macierzyństwa z życiem zawodowym. Sześć dodatkowych dni urlopu na dziecko (do 18 roku życia), trzy miesiące etatu o mniejszym wymiarze czasu pracy dla kobiety ciężarnej, przy zachowaniu pełnego wynagrodzenia, elastyczny czas pracy z możliwością pracy z domu (na wybranych stanowiskach) – to tylko niektóre rozwiązania pozwalające ze spokojem myśleć o powrocie do pracy i wyzwaniach związanych z byciem pracującą mamą.

Panel był też doskonałą okazją do posłuchania o tym, jak wygląda proces rekrutacyjny w firmie oraz jak ważne jest wsparcie ze strony innych kobiet, zwłaszcza, gdy jesteśmy na początku swojej drogi zawodowej.

Dzień Otwarty w Colliers relacja ze spotkania

Od wysłania CV do rekrutacji – jaki jest klucz sukcesu?

Po przerwie można było posłuchać o tym, jakimi zasadami się kierować przygotowując dokumenty aplikacyjne. Aleksandra Chromiec (Senior Specialist) i Marzena Pasławska (HR Manager, dział People and Services) w krótkiej prezentacji zawarły wszystkie zasady dotyczące przygotowywania CV. Dziewczyny wskazały również na najczęstsze błędy, z jakimi spotykają się analizując spływające aplikacje i doradziły, jak ich uniknąć.

Czy dobrze rozumiesz nowe dyrektywny i zmiany w prawie pracy?

Kolejna część spotkania była poświęcona aspektom prawnym i kadrowym. Na pytania uczestniczek odpowiadali Agnieszka Półtorak – Wełnianko (Manager w dziale Payroll and Personnel) oraz Dawid Mizia (Legal Expert). Duże zainteresowanie wśród uczestniczek wzbudziły kwestie dotyczące elastycznej organizacji pracy, co też dało się zauważyć w pytaniach kierowanych do ekspertów.

Kilka godzin minęło bardzo szybko, a uczestniczki, które nie zdążyły zadać pytań podczas panelu, mogły osobiście porozmawiać z pracownikami i pracowniczkami firmy podczas ostatniej, networkingowej części spotkania.

Jak zwykle przy tego typu wydarzeniach – mamy poczucie, że ta ostatnia część mogłaby trwać do wieczora. 🙂 Rozmowy przy kawie i pysznych przekąskach, konsultacje z rekruterkami oraz wspólne zdjęcia zakończyły ten pełen dobrej, kobiecej energii dzień.

Tym z Was, które miały okazję spędzić z nami to czwartkowe popołudnie – bardzo dziękujemy za zainteresowanie i aktywne uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Co było dla uczestniczek najbardziej wartościowym elementem spotkania?

Oczywiście najważniejsze było spotkanie z ich liderką, bo to bardzo ambitna i inspirująca osoba, od której można się tylko uczyć i czerpać.

Spotkanie na żywo, wysoki poziom organizacji wydarzenia, dzielenie się własnym doświadczeniem dziewczyn, które łączą rolę matki i pracowniczki.

Ciekawy wykład odnośnie przepisów prawnych.

Pokazanie możliwości kobiet, udowodnienie, że kobiety również wiele mogą zdziałać.

A my przypominamy, że Colliers jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Posiada biura w 62 krajach, w których zatrudnia 17 000 specjalistów. W Polsce firma działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których pracuje ponad 500 osób.

To też organizacja, która od wielu lat jest w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom – zapraszamy do zapoznania się z profilem firmy.

logotyp Colliers

Zobacz więcej

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content