Czego szukasz

Kalendarz dla każdej mamy – Mamma Mia!

Czy chciałabyś wszystkie domowo-rodzinne sprawy mieć w jednym miejscu? W domu albo w torebce? Kalendarz Mamma Mia!, który zaprojektowała Marysia, mama trójki dzieci właśnie taki jest. Mobilne, choć nie elektroniczne, domowe centrum zarządzania. A do tego planner posiłków, który raz na zawsze rozwiąże dylematy „co dziś na obiad”. Zobacz 15 powodów, dla których warto je mieć!

  • Joanna Gotfryd - 11/12/2015
Kalendarz Mamma Mia!

Uwielbiam kalendarze. Najchętniej z początkiem każdego roku kupowałabym kilka, choć to bardzo niepraktyczne, bo kto to widział, żeby w kilku miejscach zapisywać te wszystkie ważne daty, numery i pomysły?

Ten, który ostatnio trafił w moje ręce jest kalendarzem dla mamy – domowego menadżera. Która z nas nim nie jest, przyznajcie się? Kalendarz Mamma Mia! wymyśliła i zaprojektowała Marysia, która od 6 lat jest pełnoetatową „mamą domową” i właśnie spodziewa się czwartego dziecka.

„W miarę powiększania się rodziny, zwykłe kalendarze przestały mi wystarczać – zauważyłam, że mam wiele spraw do załatwienia/zapamiętania/zorganizowania, które nie są przyporządkowane do konkretnej daty. Jednocześnie potrzebuję kalendarza książkowego, żeby (będąc poza domem) zawsze mieć pod ręką informacje dotyczące domu, dzieci, i planów rodzinnych. Zaczęłam więc tworzyć w kalendarzach swoje tabele i rozdziały.

Z czasem przeszłam na prowadzenie notesu, z którego zrobiłam swój kalendarz. I równolegle szukałam czegoś, co by mi odpowiadało na polskim rynku. Nie znalazłam. Poprosiłam męża, który jest grafikiem, żeby zaprojektował dla mnie kalendarz, który będzie zawierał wszystko, co jest mi potrzebne do prowadzenia domu. Zaczęłam konsultować projekt ze znajomymi mamami, żeby rozwiązania kalendarza były przydatne nie tylko dla mnie osobiście, ale także dla innych. Wprowadziliśmy trochę zmian. I tak powstał kalendarz Mamma Mia!, który ma łączyć funkcje kalendarza i organizera spraw rodzinnych” – opowiada Marysia.

Kalendarz Mamma Mia! idealnie sprawdzi się jako terminarz do torebki (ma format A5) i jako książka na cały rok dla rodziny, Dlaczego?

mammamia_zima_otwarte1

Oto 15 powodów, dla których warto go mieć.

Kalendarz jest podzielony na 4 części: Kalendarz, Rodzina, Dom i Notes.

1. Miejsca na notatki w sam raz. Każdy miesiąc ma swoją osobną kartę, żeby zaplanować zadania na cały miesiąc. A potem każdy tydzień na osobnej stronie. Wystarczy okiem ogarnąć i wszystko jest w jednym miejscu.

Ale mam wrażenie, że nie kalendarz jest tutaj najważniejszy, a wszystkie „inne ważne tematy”.
Inne, czyli:

2. Miejsce na urodziny, imieniny i rocznice (smartfon mojego męża powinien być kompatybilny z tą częścią kalendarza).

3. Czytelne i przejrzyste listy zadań do zrobienia.

4. Plan tygodnia w 1 i 2 semestrze, Plan wakacji  i plan tygodniowy dla całej rodziny. Na jednej kartce ogarniamy wszystko, kto co i o której godzinie ma w planach w danym dniu.

5. Zaplanowane wizyty u lekarza – kto, kiedy i w jakim celu.

6. Ważne miejsce w kalendarzu zajmują dzieci i wszystko, co z nimi jest związane. Każde dziecko ma swoją kartkę – miejsce na pesel, daty urodzin i imienin, telefon do przedszkola, szkoły czy wychowawcy. Można zapisać też mocne strony dziecka i ulubione zajęcia. Taka ściąga o dziecku, bardzo przydatna.

7. Jeśli masz więcej niż 2 dzieci nie musisz się martwić, że zabraknie Ci dla nich miejsca – kalendarz jest zaplanowany dla rodzin wielodzietnych.

8. Spodobała mi się też przestrzeń, na której można zapisać inspiracje prezentowe aż dla 12 członków rodziny – przyda się przez cały rok – na dzień dziecka, dzień dziadka, urodziny męża, albo Twoje własne.

9. W organizerze zanotujesz również pomysły na spędzenie czasu z rodziną – z listą rzeczy do zrobienia i budżetem jaki należy na to przeznaczyć.

10. Pomysły na wakacje.

11. Zrobisz plan porządków – co codziennie, co raz na tydzień, raz w miesiącu, raz na rok – dla miłośniczek perfekcyjnie wysprzątanych wnętrz, albo wręcz przeciwnie, dla zapominalskich, ekhm…

12. W kalendarzu jest miejsce na inwestycje i projekty domowe oraz roczny plan budżetu domowego.

13. A na końcu notes i kartki na rysunki dzieci. Nareszcie ktoś o tym pomyślał! Czy wasze dzieci też uwielbiają ozdabiać wasze notesy? Mamusiu narysuję Ci tutaj coś ładnego, dobrze? Teraz będą mieć swoje miejsce w kalendarzu mamy!

mammamia_zima_zbliżenie1_600

Planner posiłków

14. Oprócz kalendarza, u Marysi można też zaopatrzyć się w planner menu, który cytatem Jane Austin „Znaczącą część życia rodzinnego stanowią udane szarlotki” kusi z okładki.

15. Wiem, że plan posiłków pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. I ciągle tego nie robię. Może teraz wreszcie przestanę pytać samą siebie albo domowników – co jutro ugotować na obiad? Dzięki zapiskom w zeszycie wszystkie tygodniowe plany zostają w jednym miejscu i można je wykorzystać ponownie za jakiś czas. Bingo!

I tylko kalendarz ma dwa minusy. Jeden to taki, że okładka jest dostępna w 3 pięknych wzorach (w ogóle szata graficzna jest bardzo ładna) i nie bardzo wiem, na którą się zdecydować, a drugi -że okładka jest trochę za cienka, jeśli kalendarz ma nam służyć przez cały rok. Mam nadzieję, że kolejna wersja będzie bardziej „odporna” na intensywne używanie.

Jeśli spodobał Ci się Kalendarz Mamma Mia i Planner Posiłków – a mam nadzieję, że tak – to możesz je kupić w sklepie Marysi –www.kalendarzmammamia.pl

mammamia_zima_komplet_600

Konkurs!

Ten piękny zestaw (Kalendarz + Planner + post it notes + długopis ) możesz wygrać u nas na profilu FB. Szczegóły w piątek 11, grudnia o 12.00.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Podyskutuj

Kluczowe okresy w rozwoju Twojego dziecka

Będąc mamą zapewne, zauważyłaś już, jak szybko płynie czas. Twój maluch, którego niedawno trzymałaś w ramionach tuż po urodzeniu, kończy już kolejny miesiąc życia. Przed Wami jeszcze wiele radosnych chwil. Jego rozwój określa kilka charakterystycznych etapów, określanych też mianem kamieni milowych, w których zachodzące w jego wyglądzie i zachowaniu zmiany będą najbardziej zauważalne. Jesteś gotowa, by je poznać?
  • Jagoda Jasińska - 18/09/2019

Przyznaj, że wciąż zaskakuje Cię tempo wzrostu i rozwoju Twojego dziecka. To zupełnie naturalne. W życiu Twojego dziecka nadejdzie jeszcze wiele zmian.

Rozwój Twojego dziecka krok po kroku

Rozwój dziecka najszybciej przebiega w ciągu pierwszego roku jego życia. To właśnie wtedy możesz zaobserwować najwięcej zmian w jego wyglądzie i zachowaniu. Tempo rozwoju dzieci utrzymuje się na wysokim poziomie do ukończenia przez nie trzeciego roku życia. Potem nieznacznie maleje.
Pierwsze zmiany w zachowaniu swojej pociechy możesz zauważyć już po pierwszym miesiącu życia.

O ile jako noworodek maluch nie był w stanie samodzielnie podnieść główki, o tyle w tym czasie potrafi ją unieść do góry na ok. 3–4 sekundy. Przez kolejne miesiące dziecko wykonuje coraz więcej ruchów, samodzielnie przekręca się, zmieniając pozycję. Zaczyna rozpoznawać twarze bliskich osób, a także wydawać z siebie pierwsze głoski. Potrafi chwycić przedmiot i utrzymać go w dłoni.

Po ukończeniu 6. miesiąca życia będziesz mogła zaobserwować u Twojego malucha wiele zmian. W tym czasie dziecko potrafi już przekładać zabawkę z rączki do rączki, a trzymane w pozycji pionowej zaczyna prostować nóżki. Problemem nie jest już dla niego kontrolowanie głowy w różnych pozycjach. Pojedyncze głoski zaczyna układać w sylaby, gaworząc wesoło. Głośno się śmieje.

Pomiędzy 9. a 10. miesiącem życia dzieci zaczynają raczkować. Potrafią też samodzielnie siedzieć. To duży postęp, który przygotowuje je do kolejnego wielkiego kroku, jakim są pierwsze próby wstawania i pokonywania kilku kroków.

Nauka chodzenia będąca milowym krokiem w rozwoju dzieci zazwyczaj następuje ok. 11–13 miesiąca życia. Pierwsze kroki dziecko stawia podtrzymywane przez rodziców. Z czasem potrafi samo się podnieść, przytrzymując mebli i przejść kilka kroków. Samodzielne kroki zaczyna stawiać ok. 15–16. miesiąca życia. W tym czasie zaczyna też wymawiać pierwsze krótkie zdania.

W drugim roku życia rozwój fizyczny postępuje. Maluch potrafi samodzielnie biegać, kopać piłkę, skakać. Jego ulubioną formą zabawy stają się zabawy naśladowcze „w udawanie”. Samodzielnie je, rysuje, lepi z plasteliny. W kolejnych miesiącach życia dziecko nadal się rozwija zarówno fizycznie, psychicznie, jak i społecznie.

Tajniki rozwoju

Znajomość kolejnych etapów rozwoju dziecka pomoże Ci w pełni wykorzystać spędzany wspólnie czas i sprawi, że nie przeoczysz żadnego ważnego momentu w jego życiu. Ponadto umożliwi Ci dokładną obserwację zachowania dziecka i dostrzeżenie ewentualnych nieprawidłowości, co z kolei pozwoli na szybką reakcję i podjęcie właściwych kroków w celu eliminacji potencjalnych zaburzeń i odchyleń. Musisz jednak pamiętać o tym, by w swoich obserwacjach zachować równowagę.

Tempo rozwoju dzieci może nieznacznie różnić się od siebie, co nie zawsze jest powodem do obaw. Ważne, aby rozwój dziecka przebiegał stopniowo i harmonijnie, a żadna jego faza nie była pomijana. Jeśli jednak obserwując swoje dziecko, odczuwasz niepokój wynikający z dokonanych spostrzeżeń, możesz skonsultować się lekarzem, który oceni, czy rozwój Twojego dziecka przebiega prawidłowo (1).

Bibliografia:
Uberna D. Prawidłowy rozwój dziecka w wieku 0–3 lat. http://pomagamydzieciom.info/17439,1.dhtml. Data dostępu: 12.07.2019 r.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska

5 aplikacji, które ułatwią życie rodzicom

Rozwój technologii wspiera wiele dziedzin życia. Nauka, budownictwo, transport - z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi przeciętny człowiek spotyka się na co dzień. Nic dziwnego, że rodzice zaczęli korzystać z ich pomocy przy wychowaniu swoich dzieci. Które z nich warto mieć zawsze przy sobie?
  • Jagoda Jasińska - 17/09/2019
Dziecko_trzymajace_rodzicow_za_rece

Projektowane z myślą o dzieciach i rodzicach aplikacje oraz strony internetowe pomagają w wielu aspektach. Nierzadko są to aplikacje, które pozwalają kontrolować rodzicom poczynania i ruchy ich dzieci w Internecie, ale często pomagają również w kontrolowaniu rozwoju dzieci oraz w ich postępach naukowych. Służą one również do gromadzenia wspomnień. Wiele aplikacji posiada funkcję galerii zdjęć lub nagrań. Oto 5 aplikacji ułatwiających życie każdemu rodzicowi.

Parenting Hero

To mobilny poradnik dla rodziców opracowany z pomocą pedagoga. Aplikacja pozwala na zbudowanie i wypracowanie więzi rodzic-dziecko. Przedstawione w niej porady zostały stworzone na podstawie podręcznika autorstwa Joanny Faber i Julie King „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat”.

Wypracowanie odpowiedniego sposobu komunikowania się ze swoimi pociechami w najmłodszych latach jest najważniejsze. W aplikacji każdy rodzic może przetestować scenariusze i skutki typowych sytuacji, w których bierze udział razem z dzieckiem. Pozwala to zrozumieć schemat swoich zachowań, a co ważniejsze, daje rodzicom wskazówki, jak zmienić niepożądane zachowania i ułatwić sobie pracę z maluchem.

Parenting Hero to miejsce dla rodziców, którzy nie radzą sobie z nawiązaniem relacji z dzieckiem lub nie wypracowali z nim odpowiedniego języka komunikacji, ale także dla rodziców, którzy po prostu chcą polepszyć relacje ze swoją pociechą. Każdy z rodziców znajdzie tutaj coś dla siebie.

uGrow

To pierwsza w Polsce medyczna aplikacja wspierająca rozwój dziecka. Ta technologia klasy medycznej umożliwia:

  • monitorowanie snu dziecka oraz pory karmienia, co pozwala lepiej rozpoznawać jego potrzeby i wypracować odpowiedni dla rodzica i dziecka cykl,
  • zapisywanie wymiarów i wagi dziecka – ta funkcja pozwala na cykliczne kontrolowanie rozwoju dziecka,
  • uzyskanie fachowych porad odnośnie rozwoju i wychowania swoich pociech,
  • połączenie z innymi urządzeniami, monitorującymi stan dziecka, jak na przykład elektroniczna niania,
  • korzystanie z funkcji podręcznej osi czasowej, umożliwiającej gromadzenia wspólnych chwil w pamięci telefonu,
  • zbieranie informacji dotyczących stanu zdrowia dziecka oraz notatek, które przedstawić można u lekarza lub podczas wizyty kontrolnej.

Aplikacja pozwala rodzicom kontrolować stan fizyczny dziecka, dzięki czemu prawidłowy rozwój małego organizmu nie spędza już snu z powiek młodego rodzica. Opcje, które posiada uGrow są przydatne w codziennych czynnościach, co sprawia, że jej użyteczność nie ogranicza się tylko do drobnych aspektów.

Zatroskany rodzic otrzyma także powiadomienie, kiedy dziecko powinno spać, jeść, a także wysyła cykliczne zapytania o wzrost i wagę malucha, co pozwala kontrolować stan fizyczny malucha na bieżąco.

Kilkutatek_i_niemowlę_lezace_na_lozku

Nancy Baby Monitor

Aplikacja pozwala połączyć ze sobą dwa urządzenia – smartfon oraz kamerę, którą można umieścić w dowolnym miejscu, np. nad łóżeczkiem dziecka. Elektroniczna niania umożliwia także przesyłanie dźwięku, więc można mówić do pociechy niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu w danej chwili się znajduje. W razie jakichkolwiek niepokojących sytuacji rodzic zawsze usłyszy, co się dzieje i będzie miał możliwość szybkiej reakcji. Dzięki temu można ze spokojem oddać się codziennym obowiązkom, podczas gdy maluch śpi w swoim łóżeczku.

Cashback Tipli

Każdy rodzic doskonale wie, że zdrowy rozwój dziecka wymaga zapewnienia mu tego, co najlepsze. Tipli.pl to miejsce, gdzie każdy zrobi zakupy taniej – od odzieży dziecięcej, przez zakupy spożywcze, po zabawki. To portal cashback, który oferuje stałą zniżkę na zakupy w formie darmowego zwrotu części wydanej kwoty.

kobieta_siedzaca_z_tabletem

Bezpłatna rejestracja i korzystanie z serwisu umożliwia dostęp do oferty cashback w ponad 800 sklepach internetowych. Rodzic, robiący zakupy, otrzymuje automatycznie zwrot wydanych środków nawet do 25% wartości zamówienia. Zgromadzone środki można bez żadnych dodatkowych opłat wypłacić na swój rachunek bankowy.

COZI

Pracujący rodzice często na zmianę muszą opiekować się dziećmi i organizować swój czas wolny biorąc pod uwagę potrzeby dziecka. Aplikacja pomaga rodzicom lepiej i efektywniej planować zadania. COZI umożliwia bowiem tworzenie list TO DO i przypisanie zadań bezpośrednio do osoby, dzięki czemu żadne obowiązki nie umkną domownikom. W aplikacji można tworzyć także listy zakupów oraz przepisów kulinarnych, które zapisane zostają w pamięci telefonu i są zawsze gotowe do użycia. Z tą aplikacją codzienne zakupy spożywcze i planowanie domowego menu są dziecinnie proste!

Pozwól wkroczyć nowoczesnej technologii do Twojego domu. Oszczędzaj czas i pieniądze dzięki aplikacjom, które możesz mieć zawsze pod ręką.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail