Czego szukasz

Już jest! Ebook „Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku” czeka na ciebie!

Z ogromną radością prezentujemy efekt naszej pracy ostatnich kilku miesięcy. Ebook „Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku” to wyjątkowy przewodnik, który zainspiruje Cię, doda odwagi i poprowadzi przez cały proces zmiany zawodu na IT. To wszystko dzięki współpracy zespołu firmy Nokia Solutions and Networks i naszego programu #MamoPracujwIT. Pobierz ebook już teraz!

 • Klaudia Urban - 28/01/2021
grafika ebooka Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku

Ebook „Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku” czeka na Ciebie!

Tak, pobieram ebook!

Ten projekt to było prawdziwe wyzwanie! Aby stworzyć kompletny przewodnik dla osób chcących zmienić branżę na IT, zaangażowaliśmy do współpracy ekspertów i praktyków z branży, rekruterów i managerów oraz pracowników, którzy sami mają ten proces już za sobą i z powodzeniem realizują się w nowej roli. Z wielką radością oddajemy w Twoje ręce przewodnik, który jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniający się rynek pracy i stale rosnące zapotrzebowanie na nowych pracowników w IT.

Ten ebook powstał właśnie dla Ciebie!

Od lat realizujemy projekt #MamoPracujwIT, gdzie wspólnie tworzymy wspaniałą społeczność, która pokazuje, że zmiana jest możliwa i warto wkładać wysiłek w realizację swoich marzeń! Byłyśmy świadkami wielu sukcesów kobiet, które dzięki motywacji, wytrwałej pracy i odwadze w działaniu – weszły do branży IT, całkowicie zmieniając swoją ścieżkę kariery. Wiemy, jak wiele kobiet, zastanawia się nad zmianą zawodu, poszukując wsparcia, mierząc się z obawami i brakiem pewności. Nasz ebook to pozycja obowiązkowa, dla wszystkich tych, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę, świadomie zaplanować proces zmiany i osiągnąć wymarzony cel.

Dołącz do naszej społeczności #MamoPracujwIT

Co znajdziesz w środku?

Przewodnik podzieliliśmy na cztery części tematyczne, które w jasny sposób prezentują najważniejsze zagadnienia związane z procesem przebranżowienia od początku do końca. Ważnym elementem jest rozdział prezentujący historie osób, które zmieniły branżę i pracują na różnych stanowiskach IT. Dzięki tej lekturze, dowiesz się jaką drogę należy przejść, aby pracować na danym stanowisku i jak w praktyce wygląda ta praca.

Czego jeszcze dowiesz się sięgając po nasz przewodnik?

 • dlaczego warto zdecydować się na zmiany,
 • od czego zacząć planowanie i realizację przebranżowienia,
 • jak przygotować siebie i swoją rodzinę, aby efektywnie przejść przez cały proces,
 • jak działać skutecznie i uczyć się efektywnie,
 • jakie są zawody IT i drogę jaką trzeba przejść aby pracować na konkretnym stanowisku,
 • jak znaleźć pracę po przebranżowieniu,

oraz wiele innych zagadnień, które razem stanowią pełny i wyczerpujący zbiór niezbędnych informacji, a Tobie pomogą zaplanować przebranżowienie od A do Z!

Chcę pobrać ebook i ruszyć z miejsca!

Poznaj wszystkich współautorów ebooka (kolejność alfabetyczna):

Julia Bojanowska, Monika Czaplińska, Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, Agata Domerecka, Marta Iwanowska-Polkowska, Arletta Jasonek, Piotr Knapik, Martyna Kosiorek, Anna Łabno-Kucharska, Anna Łagodzińska, Anna Macnar, Agnieszka Małek, Kaja Nędzyńska, Agata Opała, Natalia Pyka, Joanna Rusin, Katarzyna Sabura-Mielnik, Róża Spiliszewska, Arleta Tomczyszyn, Marta Urbańska, Aleksandra Więdłocha

Redakcja:

Opracowanie redakcyjne: Julia Bojanowska, Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, Anna Łabno-Kucharska, Anna Macnar
Skład i projekt okładki: HRM Institute
ISBN: 978-83-954444-2-5

Serdecznie zapraszamy do dzielenia się wrażeniami z lektury!

Partnerzy ebooka:

Nokia

Nokia w Polsce to jeden z ważniejszych ośrodków firmy na świecie, o czym świadczy liczba i ranga prowadzonych tu projektów. Jesteśmy obecni w czterech miastach: we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy oraz Warszawie, gdzie zatrudniamy ponad 6 tysięcy osób i działamy głównie w obszarach badawczo-rozwojowych.

www.nokiawroclaw.pl
www.nokiakrakow.pl
www.nokiabydgoszcz.pl
www.facebook.com/G4GNokia

Fundacja Mamo Pracuj

Wspieramy kobiety poszukujące swojej drogi zawodowej. Publikujemy teksty dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego, wspieramy przedsiębiorczość kobiet, szczególnie mam, i pomagamy im rozwijać skrzydła. Realizujemy wiele projektów i programów, które pomagają mamom wrócić na rynek pracy, znaleźć nowy zawód i dobrą pracę. Od ponad 4 lat prowadzimy program #MamoPracujwIT, który jest najlepszą okazją do poznania siły networkingu w branży IT.

Aby być na bieżąco, zapisz się do grupy na Facebook’u #MamoPracujwIT!

Więcej informacji o programie i naszych wydarzeniach znajdziesz na stronie: www.mamopracuj.pl/mamo-pracuj-w-it/.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Klaudia Urban
Mama trójki fantastycznych dzieci i szczęśliwa żona. Uwielbia, gdy wokół dużo się dzieje i nieustannie uczy się czegoś nowego o świecie. Baczna obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości. Pasjonatka dobrej kuchni, muzyki i podróży.

Jak postawić pierwszy krok w świecie Machine Learning? Weź udział w webinarze!

Machine learning, czyli uczenie maszynowe. Być może nie raz już słyszałaś te określenia, ale czy pomyślałaś, że to może być Twoja szansa? A może wiesz już, że to zagadnienie, które pojawia się kiedy mówi się o projektach przyszłości i nowych technologiach, ale nie czułaś, że Ty też możesz spróbować? Tak, weź udział w naszym webinarze przygotowanym z Fundacją DataWorkshop i po prostu sprawdź!
grafika z napisem Machine Learning

Jak postawić pierwszy krok w świecie Machine Learning?

Weź udział w webinarze i po prostu sprawdź! Może właśnie do Twoja przyszłość?

Wspólnie z Fundacją DataWorkshop przygotowaliśmy bezpłatny webinar specjalnie dla społeczności #MamoPracujwIT, aby odczarować uczenie maszynowe (machine learning), które często postrzegane jest jako tajne formuły i magiczne rozwiązania niedostępne dla zwykłych „zjadaczy chleba”. 😉

W trakcie 90 minut sprawdzisz, czy to obszar, który może Cię zainteresować. Co masz do stracenia?

Tak, zapisuję się!

Szczegóły organizacyjne:

Webinar odbędzie się: 4 marca br. godzina 21:00 i potrawa do 22:30.

Udział w webinarze jest bezpłatny, ale konieczne jest dokonanie zapisów.

Webinar poprowadzi: Urszula Skiepko, z wykształcenia logopedką, fonouadiolog, także absolwentka Performatyki, ale od początku pracy zawodowej związana jest z branżą IT.

Aktualnie jej aktywność zawodowa i zainteresowania skupione są wokół obszaru Machine Learning. Zawodowo związana z firmą DataWorkshop, której osią działania jest Machine Learning w wielu wymiarach, także edukacyjnym. Kieruje DataWorkshop Foundation, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy o uczeniu maszynowym i realizacja projektów, które mają pozytywny wpływ na otoczenie. Po godzinach zgłębia wiedzę na temat powiązań sztuki i nowych technologii, a także cyborgizacji społeczeństwa.

Urszula Skiepko

Moderatorką webinaru będzie Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, współzałożycielka portalu i Fundacji Mamo Pracuj, która sama chętnie dowie się więcej w temacie!

Zapisz się już dziś!

Ramowy plan webinaru

W trakcie webinaru:

 • Poznasz zagadnienia związane z machine learning,
 • I możliwości rozwoju w tym kierunku,
 • Dowiesz się jakie kompetencje są przydatne w uczeniu maszynowym,
 • Rozprawimy się mitami, które są popularne i często blokują ludzi przed postawieniem pierwszego kroku,
 • Porozmawiamy w końcu o kompetencjach przyszłości, które są niezbędne w projektach ML,
 • Dowiesz się także, o tym jak wziąć udział w wyzwaniu, które pokaże Ci praktyczną stronę ML i być może zmieni Twoje życie!

Do zobaczenia!

Tak, zapisuję się!

Zapraszamy!

O DataWorshop Foundation

Celem DataWorkshop Foundation jest upowszechnienie wiedzy o uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji, poprzez praktyczne działania mające na celu rozwiązywanie realnych problemów i wprowadzanie innowacji za pomocą dostępnych narzędzi uczenia maszynowego, a także działania naukowe związane z wytwarzaniem nowych narzędzi tej dziedziny.

DW Foundation poprzez praktyczne działania wspiera osoby, które chcą się rozwijać w obszarze uczenia maszynowego i data science lub chcą zacząć uczyć się od podstaw tych dyscyplin.

Odwiedź stronę fundacji!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Video: Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? Posłuchaj i pobierz ebook!

Premiera ebooka Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? już za nami! Przewodnik spotkał się z gorącym przyjęciem - możesz go pobrać za darmo tutaj! Posłuchaj nagrania z premiery i poznaj historie przebranżowienia naszych gości - Moniki i Joanny, które realizują swoje zawodowe pasje we wrocławskim oddziale Nokii. Zapraszamy!
nokia ebook grafika niebiesko pomaranczowa

Od czego zacząć przebranżowienie? Zobacz nasz webinar

Do współpracy nad ebookiem zaangażowaliśmy ekspertów i praktyków z branży, rekruterów i managerów oraz pracowników, którzy sami mają proces przebranżowienia już za sobą i z powodzeniem realizują się w nowej roli. Ebook Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? to pozycja obowiązkowa, dla wszystkich tych, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę, świadomie zaplanować proces zmiany i osiągnąć wymarzony cel.

Czego dowiesz się z nagrania?

 • Co było inspiracją dla stworzenia ebooka Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? i dlaczego jest to wyjątkowa pozycja na rynku?
 • Co dokładnie znajduje się wewnątrz ebooka i w czym konkretnie pomoże czytelnikom?
 • Jak przebiegała droga zawodowa naszych gości specjalnych – Moniki i Joanny?
 • Dlaczego zdecydowały się na przebranżowienie?
 • Co było dla nich wsparciem i co pomogło w realizacji celu?
 • Jak wygląda rekrutacja i nauka w Nokia Academy?
 • Oraz odpowiedzi na wiele praktycznych pytań, które zostały zadane przez uczestników na żywo, podczas trwania webinaru.

Kim są nasze ekspertki?

Joanna Rusin – programistka testów automatycznych, pracująca w prężnie rozwijającym się zespole wrocławskiego oddziału Nokii. W firmie pracuje ponad 3 lata – rok na stanowisku testera manualnego i 2 lata na stanowisku testera automatyzującego. Poza obowiązkami związanymi z testowaniem aktywnie działa na rzecz kobiet w IT – pisząc artykuły dla mamopracuj.pl i HR Business Partner, nagrywając podcast dla Earborne Media, a także uczestnicząc w live z Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza; prelegentka wykładów Girls For Girls.

Monika Czaplińska, która mówi o sobie „Pracuję jako Java Software Developer w Nokii. W moim zespole zajmujemy się rozwojem oprogramowania do zarządzania siecią telekomunikacyjną. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą wspaniałego 12-letniego syna. Mieszkam we Wrocławiu około 20 lat, czyli od rozpoczęcia studiów na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). W Nokii pracuję 16 lat”.

Moderacja: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, współtwórczyni #MamoPracujwIT i mamopracuj.pl

Ebook Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? powstał dzięki współpracy zespołu firmy Nokia Solutions and Networks i naszego programu #MamoPracujwIT

Kliknij tutaj i pobierz ebook za darmo!

Partnerzy ebooka:

Nokia
Nokia w Polsce to jeden z ważniejszych ośrodków firmy na świecie, o czym świadczy liczba i ranga prowadzonych tu projektów. Jesteśmy obecni w czterech miastach: we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy oraz Warszawie, gdzie zatrudniamy ponad 6 tysięcy osób i działamy głównie w obszarach badawczo-rozwojowych.

www.nokiawroclaw.pl
www.nokiakrakow.pl
www.nokiabydgoszcz.pl
www.facebook.com/G4GNokia

Fundacja Mamo Pracuj
Wspieramy kobiety poszukujące swojej drogi zawodowej. Publikujemy teksty dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego, wspieramy przedsiębiorczość kobiet, szczególnie mam, i pomagamy im rozwijać skrzydła. Realizujemy wiele projektów i programów, które pomagają mamom wrócić na rynek pracy, znaleźć nowy zawód i dobrą pracę. Od ponad 4 lat prowadzimy program #MamoPracujwIT, który jest najlepszą okazją do poznania siły networkingu w branży IT.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×