Czego szukasz

Jakie wsparcie dla mam oferuje Sephora? Dołącz do zespołu. Rekrutacja trwa!

„Doceniamy fakt, że osoby pracujące u nas rozwijają się nie tylko zawodowo, ale również, albo przede wszystkim, w roli mam. Mamy są pełne energii, świetnie zorganizowane i potrafią godzić wiele ról”. O tym dlaczego Sephora poszukuje swoich pracowników także wśród Mam i jak wspiera swój Zespół, rozmawiamy z Panią Zofią Zaziemską, odpowiedzialną za rekrutację w Sephora Polska. Czujesz, że właśnie takiego pracodawcy szukasz? sprawdź ofertę i aplikuj>

 • Agnieszka Kaczanowska - 25/09/2016

Pani Zofio, Sephora prowadzi właśnie szeroko zakrojoną akcję rekrutacyjną do swoich perfumerii w całej Polsce. Kogo Państwo szukacie i na jakie stanowisko?

Naszą komunikację kierujemy do osób zainteresowanych pracą w perfumerii na stanowisku konsultanta – sprzedawcy. Jest to oferta dla osób uwielbiających kontakt z klientem, odnajdujących się w dynamicznym środowisku pracy oraz przede wszystkim, pasjonatów sprzedaży i świata piękna!

Jakie kompetencje są przez Państwa szczególnie doceniane?

Kluczowe dla nas jest to, by kandydaci byli zorientowani na klienta, szybko i elastycznie adaptowali się do nowych sytuacji oraz dążyli do realizacji założonych celów. To bardzo istotne, gdyż właśnie dzięki wiedzy i umiejętnościom naszych kolegów i koleżanek spełniamy potrzeby oraz oczekiwania naszych klientów.

Pani Zofio, nasze Czytelniczki to matki, dla których życie rodzinne jest ważne, więc szukają takiej pracy, która pozwoli im łączyć rolę: matki i pracownicy. Wiem, że dla Państwa posiadanie dzieci to atut. Jakimi pracownikami, Pani zdaniem, są matki?

Odpowiem na to pytanie, odnosząc się do naszego doświadczenia ze współpracy z mamami, a jest ono bardzo dobre. Umiejętności zdobyte w roli mamy są wykorzystywane w pracy. Zaobserwowaliśmy, że kompetencje te pomagają dziewczynom efektywnie planować czas pracy, realizując przy tym wszystkie zadania. A dodając do tego niesamowitą cierpliwość i zaangażowanie… mamy pracownika idealnego 🙂

A jakie wsparcie Sephora oferuje właśnie mamom?

Wspieramy naszych pracowników na wiele sposobów. To, co jest w szczególności dla matek istotne, to elastyczny czas pracy, mam tutaj na myśli pracę na różne wymiary etatów oraz w trybie zmianowym. Umożliwia to połączenie różnych obowiązków. Dodatkowy komfort pracy, to na pewno stabilność firmy Sephora oraz rozbudowany pakiet socjalny (w tym prywatna opieka medyczna). Wisienką na torcie zdecydowanie jest możliwość testowania najnowszych produktów, dostęp do ekskluzywnych marek oraz nieustanny rozwój na wielu polach.

Wiele mam już u Państwa pracuje? I jak się sprawdzają? Publikowaliśmy już wywiad z Agatą Paś, mamą dwójki urwisów, która podkreślała, ogromne zrozumienie dla tej ważnej życiowej roli…

Faktycznie, z uwagi na to, że nasza branża jest mocno sfeminizowana, wiąże się to z tym, że osoby pracujące u nas rozwijają się nie tylko zawodowo, ale również, albo przede wszystkim, w roli mam. Charakteryzuje je pozytywna energia, świetna organizacja pracy oraz duża determinacja, by pogodzić obie role. Zawsze pięknie wyglądające, perfekcyjnie przygotowane i z uśmiechem na ustach przystępują do nowych wyzwań. Są niesamowitą inspiracją dla innych. Konsultantki – mamy udowadniają, że można realizować się na wielu polach i czerpać z tego ogromną satysfakcję.

Gdyby Pani miała w jednym zdaniu przekonać mnie do pracy u Państwa, co by Pani powiedziała?

Będzie to nie lada wyzwanie, bo na myśl przychodzi mi teraz wiele odpowiedzi, którymi mogłyby zachęcić do pracy w świecie piękna i to nie tylko kobiety ;-), ale gdyby miało to być tylko jedno zdanie… Myślę, że zdecydowałabym się na takie, które opisuje większość naszych ścieżek kariery:

Życie po prostu zmienia się, gdy zaczynasz pracę w Sephora…

I niech właśnie ono zachęci Mamy do wzięcia udziału w rekrutacji i przekonania się, co mam na myśli! Dodam do tego tylko pozytywną atmosferę, zgrane zespoły i otwarte umysły.

Zapytaliśmy też inne mamy pracujące,  o to co najbardziej cenią w swojej pracy. A oto co nam odpowiedziały.

„Dynamika pracy w Sephora nie pozwala mi się nudzić. Natomiast nowe wyzwania pozwalają nie tylko się sprawdzić, ale także rozwijać. To chyba kluczowe w tej pracy – możliwość ciągłego rozwoju. Ponieważ ten rozwój nie dotyczy tylko wskaźników i liczb, ale także mojej osoby, moich umiejętności. Mnie to bardzo odpowiada!” – Karolina Filipowicz-Syrocka, perfumeria w Gdyni, mama Marcela (6) i Karola (2,5)

„Rola matki to fantastyczne wyzwanie. Ale aktywnym zawodowo kobietom może czasem brakować jakiegoś dodatkowego dreszczyku emocji. A ponieważ nie skaczę ze spadochronem, postanowiłam szybciej wrócić do pracy (po 8 miesiącach) i przyjąć na siebie dodatkowo wyzwania zawodowe. W życiu najważniejsza jest dobra organizacja. Im więcej zadań do wykonania, tym zazwyczaj realizujemy je z lepszym efektem. Nie ma czasu na zwalnianie tempa. Trzeba się wyrobić ze wszystkim. Pogodzenie wychowania dziecka z pracą w Sephora nie jest aż takie trudne. Pracując w środowisku kobiet można liczyć na zrozumienie i wyrozumiałość od ekipy w sytuacjach awaryjnych (…).” – Paulina Kubera, perfumeria Gorzów Wielkopolski, mama Polci (11) i Kajtusia (rok)

Pani Zofio, bardzo dziękuję za rozmowę!

Ja również! I zachęcam do aplikowania.

Czujesz, że to praca właśnie dla Ciebie? Sprawdź ofertę i dołącz do Zespołu SEPHORA >>>

Z Zofią Zaziemską, Recruitment and Development Specialist Sephora Polska, rozmawiała Agnieszka Czmyr-Kaczanowska.

Zdjęcia: własność Sephora

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów.  
Podyskutuj

Mama robi kurs wirtualnej asystentki – czyli o tym, jak pracować nie wychodząc z domu

Albo wychodząc i pracując tam gdzie chcesz :) Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to co lubię, a potem pójść z dziećmi w góry - Czy możliwa jest praca zdalna jeśli nie jesteś grafikiem, programistą ani blogerką? Oczywiście!
 • Ewa Wczelik - 12/08/2019
kobieta pracuje z domu na laptopie

Dylematy mamy i taty

Końcówka urlopu macierzyńskiego plus Przedszkolak na pokładzie. Pojawiają się pierwsze pytania i dylematy. Wracać do pracy? Zostawić Mrówkę z… tylko z kim? Niania? Żłobek?!

Żłobek odpada na starcie – nie jestem przekonana do tego typu opieki. Szukam “cioci” na etat. Robię research, trzeba sprawdzić jakie obecnie panują stawki. Szybka kalkulacja i niemały szok – braknie pensji! Nawet na waciki nie zostanie… Co teraz? Wieczorna rozmowa z mężem. Biała kartka: zaczynamy wypisywać plusy i minusy. Wreszcie jest decyzja! Mama idzie na wychowawczy.

Kamień z serca. Najgorszy jest brak decyzji, a tu jeden wieczór i już jest. Uff… Ale i tysiące myśli bombardują mi głowę. Czy aby na pewno finansowo damy radę? Czy pojedziemy na wakacje w przyszłym roku? Czy będę musiała przerwać treningi? A jeśli nam braknie na podstawowe rzeczy?

Może udałoby się znaleźć pracę, którą mogę wykonywać z domu? Taką, gdzie sama ustalę co będę robić i ile godzin na to poświęcę. Dzięki której nie będzie problemem zająć się chorym Przedszkolakiem gdy będzie taka potrzeba. Po naszym pierwszym sezonie przedszkolnym wiem, że tamtejsze prezenty to nie tylko laurki, ale i glut po kostki. Katar potrafi przerodzić się w istną walkę pod hasłem “oby tylko nie opadło na oskrzela” itd.

Kurs na szerokie wody – czyli jak znalazłam kurs wirtualnej asystentki

Pierwsza myśl: chyba nie ma takiej pracy, którą mogłabym wykonywać tylko zdalnie. Nie jestem grafikiem, programistą, blogerką itp. Zaczynam ponownie przeszukiwać internet i trafiam na informację: kurs wirtualnej asystentki na mamopracuj.pl. Czytam z wypiekami na twarzy. Nie muszę być programistą, ani grafikiem. Uff. Trochę rzeczy już potrafię. Rozmową z drugą połówką – wchodzimy w to. Idę na kurs – nie wychodząc! 🙂

Pierwsza lekcja z mentorką daje dużo nadziei. Dziewczyny współkursantki – fantastyczne. Jest moc! Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu wieczorami. Nawet kiedy moja Mrówka Z. się obudzi i w te pędy biegnę, by ją ululać, to nasze wirtualne spotkania są nagrywane i mogę do nich wrócić, kiedy tylko mam taką możliwość. Oprócz lekcji codziennie komunikujemy się na ​slacku​. Wymieniamy się wrażeniami, dzielimy naszymi pracami oczekując nie tylko konstruktywnej krytyki, ale i wsparcia czy pochwały. Czuję, że nabieram wiatru w żagle. Poznaję nowe rzeczy. Chłonę, ile tylko mój zmęczony i niewyspany mózg przyjmie 🙂 Idzie nowe!

Praca zdalna na końcu świata

Pisząc ten wpis jestem w “Chacie na końcu świata” w Beskidzie Niskim. Mrówka Z. drzemie w wózku, Przedszkolak ze swym najlepszym Tatą odkrywa dziką roślinność i robactwo wszelkiej maści, a ja? Ja siedzę w chacie na werandzie z kubkiem herbaty i laptopem na kolanach. Delektuję się zapachem lasu, trawy i kwiatów. Słucham jak świergolą ptaszki, odganiam upierdliwe muchy i podnosząc wzrok znad ekranu cieszę się widokiem gór. Spoglądam z ciekawością na krążącego po niebie myszołowa.

Można być realną mamą – zajmującą się dzieckiem i wirtualną asystentką, która rozwija się zawodowo.

Tak wyobrażam sobie moją przyszłą pracę: robię to co chcę i lubię, tam gdzie chcę – oczywiście jeśli tylko mam dostęp do internetu 🙂 Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to, co lubię zawodowo, a potem pójść z dziećmi w góry. Cieszę się na myśl, że będę z Mrówką Z., że będę mogła lepiej zająć się Przedszkolakiem, jeśli zostanie w domu. Czuję po prostu wolność. Wcześniej drżałam na samą myśl, że jedno czy drugie dziecko choruje, a ja muszę powiedzieć szefowi, że znowu (!) mnie nie będzie przez dwa tygodnie… To już za mną, a kolejne wyzwania przede mną.

Ok, ale WA to nie cukiereczki, górki, ptaszki itd. To jest praca. Tak samo wartościowa jak etat, do której również trzeba się przygotowywać, doszkalać, pracować nad sobą i marką. Nawet więcej: jesteś sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. W którą stronę popłyniesz, taki cel osiągniesz. A zadbany okręt pomoże dobić do celu.

Chcesz poznać inne historie kobiet, które odmieniły swoje życie zawodowe? Przczytaj:

Powodzenia!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Wczelik
Zawodowo wirtualna asystentka w twojaprawareka.pl. Swoją pracą pomaga przedsiębiorcom odzyskać ważny dla nich czas, aby mogli skupić się na swoim sukcesie. Prywatnie żona przewodnika beskidzkiego, mama dwojga małych odkrywców pragnąca pokazać im świat. Choć w biegu, łapie wolne chwile zaczytując się w literaturze z okresu II wojny światowej, smakuje w kuchni indyjskiej, a bywa że i coś "zaszyje" na maszynie do szycia. Najbardziej odpoczywa w Beskidzie Niskim.

Docenianie w pracy jest dla Ciebie ważne? Powiedz o tym pracodawcom! Wypełnij ankietę

Czy docenianie Twoich wysiłków i rozwoju działa na Ciebie motywująco? Czy daje Ci poczucie spełnienia i szczęścia? Czy fakt, że jesteś doceniana w pracy jest dla Ciebie ważny? A czy Ty sama doceniasz swoich przełożonych czy pracowników? Wypełnij ankietę i wygraj nagrody >>>
 • Dominika Wassermann - 12/08/2019
Indeks_doceniania _troje uśmiechniętych ludzi

Docenianie – jak wielka jest według Ciebie jego siła?

Chyba każdy z nas lubi czuć się docenionym, mieć poczucie, że to co robi jest ważne i potrzebne. W wielu miejscach pracy standardem są już kwartalne czy roczne rozmowy z przełożonym, w czasie których dostajemy informację zwrotną na temat wykonywanej przez nas pracy. Częstą praktyką jest też regularne chwalenie pracowników za perfekcyjnie wypełnione obowiązki. Niestety niektórzy pracodawcy, czy managerowie zapominają o tym prostym, acz ważnym aspekcie. Docenianie – czy jest dla Ciebie istotne?

Weź udział w badaniu na temat doceniania – Twoja opinia ma znaczenie!

Serdecznie zapraszamy Cię do wzięcia udziału w badaniu i wyrażeniu swojej opinii na temat jakim jest docenianie.

 • Czy dla Ciebie docenianie jest istotnym elementem pracy?
 • Czy ma wpływ na Twoją pracę?
 • Czy docenianie daje Ci poczucie spełnienie i szczęścia?
 • Czy dostajesz feedback od razu, czy w czasie tzw. rozmowy rocznej?
 • Czy sam/a doceniasz współpracowników i kierownictwo?

Opowiedz o tym! Weź udział w drugiej edycji badania przeprowadzanego przez @Preeshare, AmRest i @HRM Institute.

Badanie jest anonimowe, a biorąc w nim udział można wygrać super nagrody:

 • 1 x Kindle Paperwhite,
 • 5 x zestaw: kawa + kubek Starbucks + zaproszenie do kawiarni,
 • 10 x książka biznesowa,
 • 10 x voucher do Empik-u o wartości 50zł.

Zapraszamy!

Zdjęcie: indeksdoceniania.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Wassermann
Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, oraz Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu , która po dziesięciu latach postanowiła powrócić do zajmowania się grafiką komputerową. Prywatnie "zwierzolub", opiekunka 3 kotów, miłośniczka kuchni roślinnej, spędzająca wolny czas na rowerowych wycieczkach.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail