Czego szukasz

Jakie wsparcie dla mam oferuje Sephora? Dołącz do zespołu. Rekrutacja trwa!

„Doceniamy fakt, że osoby pracujące u nas rozwijają się nie tylko zawodowo, ale również, albo przede wszystkim, w roli mam. Mamy są pełne energii, świetnie zorganizowane i potrafią godzić wiele ról”. O tym dlaczego Sephora poszukuje swoich pracowników także wśród Mam i jak wspiera swój Zespół, rozmawiamy z Panią Zofią Zaziemską, odpowiedzialną za rekrutację w Sephora Polska. Czujesz, że właśnie takiego pracodawcy szukasz? sprawdź ofertę i aplikuj>

  • Agnieszka Kaczanowska - 25/09/2016

Pani Zofio, Sephora prowadzi właśnie szeroko zakrojoną akcję rekrutacyjną do swoich perfumerii w całej Polsce. Kogo Państwo szukacie i na jakie stanowisko?

Naszą komunikację kierujemy do osób zainteresowanych pracą w perfumerii na stanowisku konsultanta – sprzedawcy. Jest to oferta dla osób uwielbiających kontakt z klientem, odnajdujących się w dynamicznym środowisku pracy oraz przede wszystkim, pasjonatów sprzedaży i świata piękna!

Jakie kompetencje są przez Państwa szczególnie doceniane?

Kluczowe dla nas jest to, by kandydaci byli zorientowani na klienta, szybko i elastycznie adaptowali się do nowych sytuacji oraz dążyli do realizacji założonych celów. To bardzo istotne, gdyż właśnie dzięki wiedzy i umiejętnościom naszych kolegów i koleżanek spełniamy potrzeby oraz oczekiwania naszych klientów.

Pani Zofio, nasze Czytelniczki to matki, dla których życie rodzinne jest ważne, więc szukają takiej pracy, która pozwoli im łączyć rolę: matki i pracownicy. Wiem, że dla Państwa posiadanie dzieci to atut. Jakimi pracownikami, Pani zdaniem, są matki?

Odpowiem na to pytanie, odnosząc się do naszego doświadczenia ze współpracy z mamami, a jest ono bardzo dobre. Umiejętności zdobyte w roli mamy są wykorzystywane w pracy. Zaobserwowaliśmy, że kompetencje te pomagają dziewczynom efektywnie planować czas pracy, realizując przy tym wszystkie zadania. A dodając do tego niesamowitą cierpliwość i zaangażowanie… mamy pracownika idealnego 🙂

A jakie wsparcie Sephora oferuje właśnie mamom?

Wspieramy naszych pracowników na wiele sposobów. To, co jest w szczególności dla matek istotne, to elastyczny czas pracy, mam tutaj na myśli pracę na różne wymiary etatów oraz w trybie zmianowym. Umożliwia to połączenie różnych obowiązków. Dodatkowy komfort pracy, to na pewno stabilność firmy Sephora oraz rozbudowany pakiet socjalny (w tym prywatna opieka medyczna). Wisienką na torcie zdecydowanie jest możliwość testowania najnowszych produktów, dostęp do ekskluzywnych marek oraz nieustanny rozwój na wielu polach.

Wiele mam już u Państwa pracuje? I jak się sprawdzają? Publikowaliśmy już wywiad z Agatą Paś, mamą dwójki urwisów, która podkreślała, ogromne zrozumienie dla tej ważnej życiowej roli…

Faktycznie, z uwagi na to, że nasza branża jest mocno sfeminizowana, wiąże się to z tym, że osoby pracujące u nas rozwijają się nie tylko zawodowo, ale również, albo przede wszystkim, w roli mam. Charakteryzuje je pozytywna energia, świetna organizacja pracy oraz duża determinacja, by pogodzić obie role. Zawsze pięknie wyglądające, perfekcyjnie przygotowane i z uśmiechem na ustach przystępują do nowych wyzwań. Są niesamowitą inspiracją dla innych. Konsultantki – mamy udowadniają, że można realizować się na wielu polach i czerpać z tego ogromną satysfakcję.

Gdyby Pani miała w jednym zdaniu przekonać mnie do pracy u Państwa, co by Pani powiedziała?

Będzie to nie lada wyzwanie, bo na myśl przychodzi mi teraz wiele odpowiedzi, którymi mogłyby zachęcić do pracy w świecie piękna i to nie tylko kobiety ;-), ale gdyby miało to być tylko jedno zdanie… Myślę, że zdecydowałabym się na takie, które opisuje większość naszych ścieżek kariery:

Życie po prostu zmienia się, gdy zaczynasz pracę w Sephora…

I niech właśnie ono zachęci Mamy do wzięcia udziału w rekrutacji i przekonania się, co mam na myśli! Dodam do tego tylko pozytywną atmosferę, zgrane zespoły i otwarte umysły.

Zapytaliśmy też inne mamy pracujące,  o to co najbardziej cenią w swojej pracy. A oto co nam odpowiedziały.

„Dynamika pracy w Sephora nie pozwala mi się nudzić. Natomiast nowe wyzwania pozwalają nie tylko się sprawdzić, ale także rozwijać. To chyba kluczowe w tej pracy – możliwość ciągłego rozwoju. Ponieważ ten rozwój nie dotyczy tylko wskaźników i liczb, ale także mojej osoby, moich umiejętności. Mnie to bardzo odpowiada!” – Karolina Filipowicz-Syrocka, perfumeria w Gdyni, mama Marcela (6) i Karola (2,5)

„Rola matki to fantastyczne wyzwanie. Ale aktywnym zawodowo kobietom może czasem brakować jakiegoś dodatkowego dreszczyku emocji. A ponieważ nie skaczę ze spadochronem, postanowiłam szybciej wrócić do pracy (po 8 miesiącach) i przyjąć na siebie dodatkowo wyzwania zawodowe. W życiu najważniejsza jest dobra organizacja. Im więcej zadań do wykonania, tym zazwyczaj realizujemy je z lepszym efektem. Nie ma czasu na zwalnianie tempa. Trzeba się wyrobić ze wszystkim. Pogodzenie wychowania dziecka z pracą w Sephora nie jest aż takie trudne. Pracując w środowisku kobiet można liczyć na zrozumienie i wyrozumiałość od ekipy w sytuacjach awaryjnych (…).” – Paulina Kubera, perfumeria Gorzów Wielkopolski, mama Polci (11) i Kajtusia (rok)

Pani Zofio, bardzo dziękuję za rozmowę!

Ja również! I zachęcam do aplikowania.

Czujesz, że to praca właśnie dla Ciebie? Sprawdź ofertę i dołącz do Zespołu SEPHORA >>>

Z Zofią Zaziemską, Recruitment and Development Specialist Sephora Polska, rozmawiała Agnieszka Czmyr-Kaczanowska.

Zdjęcia: własność Sephora

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Podyskutuj

Szykuj formę na 2021 – czyli jak odnaleźć się na nowym rynku pracy?

Pandemia weszła w gospodarkę z impetem tarana. Kryzys stał się faktem. Co będzie dalej? Tego nikt nie wie na pewno... Jeśli jednak nie chcesz czekać z założonymi rękami i już teraz zacząć przygotowania się do ponownego wejścia na rynek pracy, skorzystaj z tych podpowiedzi!
  • Joanna Wojdan – Liszewska - 27/05/2020

Pandemia weszła w gospodarkę z impetem tarana. Aby opisać jej wpływ na gospodarkę, analitycy stosują wykresy odpowiadające kształtem trzem literom: V, U oraz L.

Model V przypomina ślad, jak zostawiłaby za sobą kauczukowa piłka, która upuszczona odbija się i osiąga nieco niższą wysokość (gwałtowny spadek i gwałtowny wzrost).

Model U można zobrazować jako pływaka na brzegu basenu, który po skoku na główkę wynurza się – tutaj krach wytraca swój impet by powoli przerodzić się we wzrost gospodarczy.

I na koniec model L, upadek gospodarki bez odbicia. Na szczęście większość prognostów mówi o modelu V i U, a wzrost prognozuje już w 2021 roku (Spring 2020 Economic Forecast).

A jak znaleźć wspólny język z rekruterem? Weź udział w naszym webinarze już 2 czerwca br. Zapisy już trwają!

Rynek pracodawcy

Żeby zrozumieć kryzys gospodarczy powróćmy wspomnieniami do uczuć, jakie towarzyszyły nam na przełomie kwietnia i marca. Przypomnijmy sobie obawy, które odczuwaliśmy (lub wciąż odczuwamy) z ludźmi, za których jesteśmy odpowiedzialni. Lęk towarzyszył nam, gdy myśleliśmy o członkach naszej rodziny, o naszych zobowiązaniach i planach. A teraz pomyślimy o prezesach małych i średnich przedsiębiorstw, o osobach stojących na czele wielkich korporacji i o tych, którzy decydują o prawodawstwie.

Ciążąca na nich odpowiedzialność wymusza ostrożność i powściągliwość w podejmowanych decyzjach. Ostatnie lata wzrostu gospodarczego nauczyły nas „chcenia”, teraz musimy zweryfikować nasze oczekiwania, gdyż rynek pracownika w ciągu kilku tygodniu zamienił się w rynek pracodawcy.

Zobaczmy jak funkcjonuje teraz biznes

Firmy przyglądają się dokładnie każdej złotówce i ograniczają wydatki. Ale też dokładnie analizują plany inwestycyjne, (a co za tym idzie zatrudnienia) w kluczowych dla siebie obszarach. Zdają sobie sprawę z tego, że planowany na 2021 rok wzrost, to okazja na prześcignięcie konkurencji. Zakładając, że spełni się scenariusz U lub V, firmy staną przed ogromną szansą. To, jak dynamicznie firma odbije się, zdecyduje o jej miejscu na nowym, post-pandemicznym rynku. Chcę zachęcić kandydatów, by myśleli podobnie. Teraz nabierajmy nowych kompetencji, by odpowiedzieć na potrzeby pracodawców niecierpliwie czekających na biznesowe „zielone światło”.

Biuro firmy Bosch w Warszawie

Przeczytaj także: Szukasz pracy? Tej wiedzy będziesz potrzebować!

Co teraz możemy zrobić, żeby być atrakcyjnym kandydatem?

To bardzo trudne pytanie, bo szykujemy się na nieznane. Na rynku może nastąpić przetasowanie. Giganci z 2020 roku mogą stracić na znaczeniu, a wśród pracodawców mogą pojawić się nowi gracze, polscy lub zagraniczni.

Ucz się języków

Dlatego niezwykle ważne jest szlifowanie języków obcych. Wystarczy zmienić swoje przyzwyczajenia. Książki do poduszki czytaj po angielsku, spróbuj wykonywać trening z anglojęzyczną gwiazdą fitnessu, a seriale oglądaj z angielskimi napisami. Jeśli kiedyś uczyłaś się drugiego języka, ściągnij na telefon aplikację, która, dzięki fiszkom lub quizom, pozwoli Ci odświeżyć słownictwo. Umiejętność dobrego posługiwania się językiem obcym, jak również wyłapywania znaczenia, ma ogromne znaczenie w międzynarodowych korporacjach.

Zadbaj o swój profil na LinkedIn

Jak mantrę będę powtarzać, że LinkedIn i inne media społecznościowe ułatwiają znalezienie pracy. To dobry moment, żeby odnowić stare znajomości i zapisać się do branżowych grup dyskusyjnych. Dzięki Facebookowi możemy dowiedzieć się o ciekawych wydarzeniach, takich jak webinary czy spotkania, które wcześniej były dla nas niedostępne, bo np. organizowane w innym mieście.

Spójrz na swój profil na LinkedIn i sprawdź, czy nie wymaga uzupełnienia lub uaktualnienia. Poproś swoich znajomych o potwierdzenie umiejętności lub wypisanie rekomendacji. Wybierz jedną lub dwie osoby, które pracują
w wymarzonej przez Ciebie branży i śledź ich na social media tak, by zrozumieć ich perspektywę.

Chcesz prowadzić swój profil na LinkedIn. Poznaj 4 najważniejsze kroki na początek

Jak poruszać się na nowym rynku pracy?

Na początku artykułu pisałam o rewolucji w gospodarce, a teraz powtórzę to w odniesieniu do naszych osobistych celów i wartości. Czas kwarantanny pokazał, że dla ważnego celu jesteśmy w stanie wiele poświęcić: swój komfort, oszczędności, plany. Być może dla niektórych z nas ruszyło domino, które wywoła szereg zmian w naszym życiu.

Zanim zaczniemy aplikować na stanowiska, o których wcześniej marzyliśmy, warto przyjrzeć się samemu sobie i sprawdzić, czy nasze aspiracje pozostają bez zmian. Warto też pamiętać, że jeśli wszystkich nas czeka nieznane, to zmieniając teraz swoją ścieżkę kariery, nie ryzykujemy wcale znacznie bardziej niż inni.

Zobacz także: Jak firma Bosch wspiera wspiera swoich pracowników na co dzień i w tych trudnych czasach!

Poznaj także nasz projekt mentoringowy #MotherEmopower, który realizujemy od marca br., wspólnie z Fundajcją Mamo Pracuj, wspierając 13 mam wracających do pracy!

Zdjęcie: główne Istock, zdjęcie biura Robert Bosch

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Wojdan – Liszewska
Employer Branding Expert w Robert Bosch Sp. z o.o., absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Wizerunkiem Pracodawcy na Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2011 roku pracuje w dziale HR w firmach zajmujących się nowymi technologiami. Jako doświadczony employer brandingowiec kieruje się zasadą mówiącą, że sukcesy biznesowe firmy i sukcesy osobiste jej pracowników są ze sobą silnie powiązane. Od lat z sukcesem wdraża inicjatywy mające na celu wsparcie pracowników – rodziców.

Jak znaleźć wspólny język z rekruterem? Weź udział w webinarze

W rekrutacji nie ma miejsca na nieporozumienia. To czy znajdziesz pracę może zależeć właśnie od tego pierwszego spotkania. Jeśli więc szukasz pracy lub za chwilę zaczniesz, weź udział w naszym webinarze z firmą Bosch już 2 czerwca o 21:00! Zapisz się już dziś! Nie przegap!
  • Agnieszka Kaczanowska - 21/05/2020

Jak znaleźć wspólny język z rekruterem i dobrze wypaść na rozmowie o pracę?

Jeśli szukasz pracy to wiesz, że rozmowa rekrutacyjna to spotkanie, od którego wszystko zależy.

Jak zatem zaprezentować się rekruterowi, aby zwiększyć swoje szanse?

Co pomaga a co przeszkadza w dobrym zrozumieniu się z rekruterem?

Jakie zwroty i wyrażenia mogą pojawić się w trakcie rozmowy?

Czy znajomość języka korporacji może okazać się kluczowa?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie najbliższego webinaru, przygotowanego wspólnie z firmą Robert Bosch Polska w ramach programu #MotherEmpower.

Zapisz się już dziś!

Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?

W rekrutacji nie ma miejsca na nieporozumienia. Bardzo wiele zależy od tego, na ile dokładnie i w jakim kontekście opiszemy swoje doświadczenie, a także od tego, czy będziemy porozumiewać się z rekruterem wspólnym  językiem.

Dlatego podczas webinaru opowiemy:

  • Jak odpowiadać na pytania, by uwypuklić swoje mocne strony?
  • Jak przedstawić swoje sukcesy i porażki rekruterowi?
  • Jak w precyzyjny sposób opisać swoje umiejętności w CV?
  • Z jakimi zwrotami z tzw. „korpomowy” można się spotkać najczęściej na rozmowie rekrutacyjnej?

Weź udział w naszym webinarze już 2 czerwca i poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań!

Skąd pomysł na webinar?

Po pierwsze: bardzo wiele zależy od zbudowanej relacji z rekruterem, a dla wielu osób spotkanie z rekruterem wiąże się z ogromnym stresem. Warto zatem wiedzieć jak przygotować się do rozmowy.

Po drugie: silna reprezentacja zespołu firmy Bosch ponownie chce podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą i podpowiedzieć Wam, jak pozytywnie wypaść na rozmowie o pracę!

Po trzecie: firma Bosch jest partnerem Programu Mentoringowego „Mother Empower”, z którego obecnie korzysta 13 kobiet i powoli zbliżamy się do końca programu!

Zapisujesz się? Zapraszamy!

Prowadzące webinar:

Katarzyna Nieroda, HR Business Partner w Robert Bosch

Sama o sobie mówi: „Psycholog, sympatyk człowieka i jego rozwoju. Kompetencje zawodowe zdobywałam na studiach magisterskich na Uniwersytecie SWPS, a także podczas studiów podyplomowych na SGH. Od 17 lat zajmuję się szeroko rozumianym obszarem HR, rekrutacjami, rozwojem, talentami i szkoleniami. Obecnie jako HR Business Partner wspieram managerów Bosch w obszarze HR. Bardzo lubię samorozwój oraz wszelkie aspekty pozwalające na poszerzanie swoich kompetencji miękkich. Prywatnie jestem żoną Przemka, mamą 4 letniego Antka i 7 letniego Franka”.

Agnieszka Goś, HR Business Partner w Robert Bosch

Absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS od wielu lat związana z obszarem HR. Doświadczenie zdobywała w takich firmach jak Nestle i Philips, pełniąc funkcje związane z rekrutacją, szkoleniami i rozwojem, zarzadzaniem talentami. Aktualnie pracuje w Bosch jako HR Business Partner oraz Team Leader Zespołu Rekrutacji wspierając managerów Bosch z obszaru IT. Prywatnie mama dwojga prawie dorosłych nastolatków.

A ja (czyli Agnieszka Czmyr-Kaczanowska) będę miała przyjemność moderować naszą rozmowę! Zapraszam!

Szczegóły organizacyjne webinaru

Kiedy?

  • 2 czerwca br. we wtorek (nie ma za wiele czasu!).

Godzina?

  • 21:00 – to start webinaru, a planowane zakończenie o 22:30.

Czy będzie nagrywany?

  • Tak, o ile technika nie zawiedzie. 🙂

Webinar jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja.

Tak zapisuję się od razu!

Ważna informacja: aby otrzymywać od nas powiadomienia i przypomnienia o webinarze prosimy o wyrażenie zgody na otrzymywanie od nas wiadomości, inaczej nie dostaniesz przypomnienia!

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie Robert Bosch? Zobacz pełny profil firmy w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom i poznaj aktualne oferty o pracę!

Zdjęcia i logotypy: własność firmy Robert Bosch.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail