Czego szukasz

Jakie wsparcie dla mam oferuje Sephora? Dołącz do zespołu. Rekrutacja trwa!

„Doceniamy fakt, że osoby pracujące u nas rozwijają się nie tylko zawodowo, ale również, albo przede wszystkim, w roli mam. Mamy są pełne energii, świetnie zorganizowane i potrafią godzić wiele ról”. O tym dlaczego Sephora poszukuje swoich pracowników także wśród Mam i jak wspiera swój Zespół, rozmawiamy z Panią Zofią Zaziemską, odpowiedzialną za rekrutację w Sephora Polska. Czujesz, że właśnie takiego pracodawcy szukasz? sprawdź ofertę i aplikuj>

Pani Zofio, Sephora prowadzi właśnie szeroko zakrojoną akcję rekrutacyjną do swoich perfumerii w całej Polsce. Kogo Państwo szukacie i na jakie stanowisko?

Naszą komunikację kierujemy do osób zainteresowanych pracą w perfumerii na stanowisku konsultanta – sprzedawcy. Jest to oferta dla osób uwielbiających kontakt z klientem, odnajdujących się w dynamicznym środowisku pracy oraz przede wszystkim, pasjonatów sprzedaży i świata piękna!

Jakie kompetencje są przez Państwa szczególnie doceniane?

Kluczowe dla nas jest to, by kandydaci byli zorientowani na klienta, szybko i elastycznie adaptowali się do nowych sytuacji oraz dążyli do realizacji założonych celów. To bardzo istotne, gdyż właśnie dzięki wiedzy i umiejętnościom naszych kolegów i koleżanek spełniamy potrzeby oraz oczekiwania naszych klientów.

Pani Zofio, nasze Czytelniczki to matki, dla których życie rodzinne jest ważne, więc szukają takiej pracy, która pozwoli im łączyć rolę: matki i pracownicy. Wiem, że dla Państwa posiadanie dzieci to atut. Jakimi pracownikami, Pani zdaniem, są matki?

Odpowiem na to pytanie, odnosząc się do naszego doświadczenia ze współpracy z mamami, a jest ono bardzo dobre. Umiejętności zdobyte w roli mamy są wykorzystywane w pracy. Zaobserwowaliśmy, że kompetencje te pomagają dziewczynom efektywnie planować czas pracy, realizując przy tym wszystkie zadania. A dodając do tego niesamowitą cierpliwość i zaangażowanie… mamy pracownika idealnego 🙂

A jakie wsparcie Sephora oferuje właśnie mamom?

Wspieramy naszych pracowników na wiele sposobów. To, co jest w szczególności dla matek istotne, to elastyczny czas pracy, mam tutaj na myśli pracę na różne wymiary etatów oraz w trybie zmianowym. Umożliwia to połączenie różnych obowiązków. Dodatkowy komfort pracy, to na pewno stabilność firmy Sephora oraz rozbudowany pakiet socjalny (w tym prywatna opieka medyczna). Wisienką na torcie zdecydowanie jest możliwość testowania najnowszych produktów, dostęp do ekskluzywnych marek oraz nieustanny rozwój na wielu polach.

Wiele mam już u Państwa pracuje? I jak się sprawdzają? Publikowaliśmy już wywiad z Agatą Paś, mamą dwójki urwisów, która podkreślała, ogromne zrozumienie dla tej ważnej życiowej roli…

Faktycznie, z uwagi na to, że nasza branża jest mocno sfeminizowana, wiąże się to z tym, że osoby pracujące u nas rozwijają się nie tylko zawodowo, ale również, albo przede wszystkim, w roli mam. Charakteryzuje je pozytywna energia, świetna organizacja pracy oraz duża determinacja, by pogodzić obie role. Zawsze pięknie wyglądające, perfekcyjnie przygotowane i z uśmiechem na ustach przystępują do nowych wyzwań. Są niesamowitą inspiracją dla innych. Konsultantki – mamy udowadniają, że można realizować się na wielu polach i czerpać z tego ogromną satysfakcję.

Gdyby Pani miała w jednym zdaniu przekonać mnie do pracy u Państwa, co by Pani powiedziała?

Będzie to nie lada wyzwanie, bo na myśl przychodzi mi teraz wiele odpowiedzi, którymi mogłyby zachęcić do pracy w świecie piękna i to nie tylko kobiety ;-), ale gdyby miało to być tylko jedno zdanie… Myślę, że zdecydowałabym się na takie, które opisuje większość naszych ścieżek kariery:

Życie po prostu zmienia się, gdy zaczynasz pracę w Sephora…

I niech właśnie ono zachęci Mamy do wzięcia udziału w rekrutacji i przekonania się, co mam na myśli! Dodam do tego tylko pozytywną atmosferę, zgrane zespoły i otwarte umysły.

Zapytaliśmy też inne mamy pracujące,  o to co najbardziej cenią w swojej pracy. A oto co nam odpowiedziały.

„Dynamika pracy w Sephora nie pozwala mi się nudzić. Natomiast nowe wyzwania pozwalają nie tylko się sprawdzić, ale także rozwijać. To chyba kluczowe w tej pracy – możliwość ciągłego rozwoju. Ponieważ ten rozwój nie dotyczy tylko wskaźników i liczb, ale także mojej osoby, moich umiejętności. Mnie to bardzo odpowiada!” – Karolina Filipowicz-Syrocka, perfumeria w Gdyni, mama Marcela (6) i Karola (2,5)

„Rola matki to fantastyczne wyzwanie. Ale aktywnym zawodowo kobietom może czasem brakować jakiegoś dodatkowego dreszczyku emocji. A ponieważ nie skaczę ze spadochronem, postanowiłam szybciej wrócić do pracy (po 8 miesiącach) i przyjąć na siebie dodatkowo wyzwania zawodowe. W życiu najważniejsza jest dobra organizacja. Im więcej zadań do wykonania, tym zazwyczaj realizujemy je z lepszym efektem. Nie ma czasu na zwalnianie tempa. Trzeba się wyrobić ze wszystkim. Pogodzenie wychowania dziecka z pracą w Sephora nie jest aż takie trudne. Pracując w środowisku kobiet można liczyć na zrozumienie i wyrozumiałość od ekipy w sytuacjach awaryjnych (…).” – Paulina Kubera, perfumeria Gorzów Wielkopolski, mama Polci (11) i Kajtusia (rok)

Pani Zofio, bardzo dziękuję za rozmowę!

Ja również! I zachęcam do aplikowania.

Czujesz, że to praca właśnie dla Ciebie? Sprawdź ofertę i dołącz do Zespołu SEPHORA >>>

Z Zofią Zaziemską, Recruitment and Development Specialist Sephora Polska, rozmawiała Agnieszka Czmyr-Kaczanowska.

Zdjęcia: własność Sephora

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie