Czego szukasz

Jakie odkryłam w sobie extra moce będąc w ciąży?

Czy wiecie, że mamy to superbohaterki, które posługują się niezwykłymi mocami? Te moce odkrywają w sobie już w ciąży i mierzą się z nawet najtrudniejszymi zadaniami. Bo tak naprawdę ciąża wiele w nas zmienia – na dobre!

Napływ sił nadprzyrodzonych

Nie wiadomo skąd się biorą, nie wiadomo kiedy się pojawiają, ale dają niesamowitą chęć do działania. Najczęściej myśl o tym, że wkrótce pojawi się dziecko, któremu trzeba będzie poświęcić czas wyzwala w nas te siły i chęci. Potwierdzają to nasze superbohaterki.

Życiowe zmiany

Ewa, redaktor portalu Mamo Pracuj pod sam koniec pierwszej ciąży zmierzyła się z kupnem mieszkania. Powiecie, „co to za wyczyn załatwiać kredyt i tonąć w morzu dokumentów”? Ja Wam powiem, że dla osoby, która nigdy nie miała z tematem do czynienia jest to pewne wyzwanie, szczególnie będąc w ciąży, gdy ma się pełne prawo do odpoczynku. A to przecież nie koniec, bo potem Ewa zajęła się urządzaniem mieszkania, od malowania i tapetowania zaczynając. Wszystko miało być gotowe na powitanie dzidziusia.

Nasza druga bohaterka Magdalena, właśnie w ciąży podjęła najważniejsze decyzje swojego życia. Najpierw postanowiła przeorganizować swoje życie i zmienić miejsce zamieszkania, przeprowadzając się do innego miasta. To jednak nie wszystko! Gdy była w dziewiątym miesiącu ciąży postanowili z ukochanym, że chcą się pobrać. W dwa tygodnie załatwili wszystkie sprawy związane ze ślubem i weselem, a po pół roku powiedzieli sobie tak.

(Nie)Zwyczajne bohaterki

Dwie dziewczyny, z którymi rozmawiałam, powiedziały mi, że nie odkryły w sobie nic nadzwyczajnego w ciąży, raczej dotykały je typowe dolegliwości i starały się wypoczywać na zapas, choć zauważyły, że w tym czasie zaszły w nich pewne zmiany.

Patrycja gdy tylko zauważyła, że przestały ją męczyć mdłości, postanowiła, że będzie gotować, choć nigdy tego nie lubiła. Dziś cieszy się, że mogła się tego nauczyć jeszcze w ciąży, gdy miała sporo czasu, a teraz może z przyjemnością pichcić dla najważniejszych osób w jej życiu. Patrycja dodała też, że w ciąży zainteresowała się polityką. Uznała, że to bardzo ważne, by wiedzieć co się dzieje w kraju i na świecie, szczególnie gdy ma się o kogo troszczyć.

Druga z dziewczyn, Agata postawiła na przerwę od pracy, długie spacery i intelektualną rozrywkę – filmy i książki, bo chciała dobrze wykorzystać wolny czasu. Agata powiedziała mi, że ciąża to był dla niej czas pełen przemyśleń i pewnych zmian, głównie dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Do tej pory była osobą beztroską i żywiołową. Wszystko robiła szybko, nieraz kosztem zdrowia lub sporo ryzykując. W ciąży uświadomiła sobie, że cokolwiek się stanie, życie jej dziecka będzie dla niej zawsze ważniejsze niż jej własne, a ryzykując naraża zarówno siebie jak i dziecko. Stwierdziła, że ciąża nie była dla niej ostatnim gwizdkiem by coś zrobić, nie miała nadzwyczajnych misji do wypełnienia, ale patrząc z boku stwierdzam, że zmiany, jakie zaszły w jej patrzeniu na życie były odkryciem swoich extra mocy.

Moja historia

Moją pierwszą ciążę mogłabym porównać do filmu akcji. Ciągle coś robiłam, stale coś załatwiałam. Na samym początku ciąży wychodziłam za mąż, musiałam szyć suknię z myślą o rosnącym brzuszku, biegałam i załatwiałam różne sprawy, walcząc przy tym z mdłościami i naprawdę upiornymi humorkami.

Po ślubie przeprowadzaliśmy się z mężem dwa razy, drugi raz na miesiąc przed porodem. Pamiętam jak na ostatnią chwilę prałam i prasowałam maleńkie ubranka oraz kilka razy dziennie przestawiałam łóżeczko, nie mogąc się zdecydować gdzie ma stać.

Wtedy też borykałam się z bolącym zębem. U dentysty okazało się, że w bardzo krótkim czasie ząb się zepsuł, a stan zapalny może zaszkodzić dziecku. Stomatolog odmówił leczenia i przypisał antybiotyk, który niestety nie pomógł. Poczułam w sobie napływ nadprzyrodzonych sił. W trosce o dziecko i obawiając się przedwczesnego porodu poszłam wyrwać zęba (bez znieczulenia!), by nie zaszkodzić maleństwu. Niby nic takiego, ale to właśnie w ciąży odkryłam, jak wiele mam w sobie sił i odwagi – moje extra moce.

Odkryj moc w sobie

Takich bohaterek jest więcej! Znałam dziewczyny, które przed samym porodem broniły swojej pracy na studiach lub pracowały prawie do końca ciąży, bo czuły, że mają wiele ważnych zadań i spraw do zamknięcia.

A może właśnie Ty jesteś mamą, która w ciąży zrobiła coś niezwykłego?

Dokończyłaś wszystkie projekty w pracy by zdążyć przed porodem? Uczyłaś się, studiowałaś albo robiłaś kursy? Może zrobiłaś wszystko co mogłaś, by pracować zdalnie, żeby jak najdłużej być z dzieckiem, na przykład wynegocjowałaś z szefem te specjalne warunki?

W ciąży możemy odkryć swoje niezwykłe moce, cechy i umiejętności – takie, o których istnieniu, nie miałyśmy dotąd pojęcia. Nie musimy umieć latać jak Superman czy strzelać pajęczą siecią jak Spiderman, ale znajdujemy w sobie siłę, odwagę i umiejętności robienia rzeczy, z którymi nie miałyśmy wcześniej do czynienia. Odkrywamy też w sobie bezwarunkową miłość i troskę, do osoby, której jeszcze nawet nie znamy.

Przeczytaj co ciąża może jeszcze zmienić w życiu kobiety >>>

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie