Czego szukasz

Jakie klocki Lego wybrać dla sześciolatka?

Wybierając zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, szczególny nacisk powinniśmy położyć nie tylko na bezpieczeństwo poszczególnych produktów, ich wysoką jakość wykonania czy łatwe użytkowanie. Warto wybierać takie zabawki, które oprócz dostarczania rozrywki, pomagają dziecku poznawać otaczający je świat i rozwijają jego zdolności manualne oraz pobudzają kreatywność. Doskonałym przykładem są zestawy klocków LEGO, dedykowane kilkulatkom. Dowiedz się jak wybrać klocki, które nie tylko będą doskonałą zabawą dla Twojego dziecka, ale również pozytywnienie wpłyną na jego rozwój i zdolności poznawcze.

Nauka poprzez zabawę

Klocki LEGO od pokoleń niezmiennie stanowią obiekt westchnień i marzeń dzieci w każdym wieku. Dziś stojąc w obliczu ogromnej oferty duńskiego producenta, widząc sklepowe półki uginające się pod ciężarem pudełek z klockami, możemy wybierać w dziesiątkach zestawów o określonej tematyce i skali trudności.

Bogata gama dostępnych produktów pozwala wybierać klocki, które w pełni odpowiadają zainteresowaniom naszych dzieci, niezależnie od ich płci i stopnia rozwoju. Dziewczynki uwielbiają zestawy LEGO Friends, którymi bawią się ze swoimi koleżankami, z kolei chłopcy najczęściej wybierają klocki nawiązujące do popularnych bajek i gier komputerowych, jak LEGO Ninjago czy LEGO Minecraft.

Atutem bogatej oferty jest nie tylko odpowiedź na zainteresowania szerokiej grupy kilkuletnich odbiorców, ale także fakt, że poszczególne serie klocków przygotowane zostały z uwzględnieniem możliwości manualnych i stopnia rozwoju intelektualnego małego dziecka.

Przeczytaj także: 10 pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi

Szukaj oznaczeń na pudełkach

Jak wybrać klocki, które poziomem trudności dopasowane będą do wieku naszej pociechy? Warto zwracać uwagę na informacje zawarte na opakowaniach.

Każdy zestaw klocków LEGO posiada bowiem stosowne oznaczenie odnośnie do przedziału wiekowego, dla jakiego został przeznaczony. Poszczególne serie mogą być dedykowane dzieciom w wieku 1-5, 5-7, 2-6, czy 6-14 lat.

Oczywiście, przedziałów wiekowych jest znacznie więcej – wszystko zależy od tematyki klocków, wielkości elementów, skali trudności poszczególnych konstrukcji itp.

Klocki LEGO umożliwiają naukę i poznawanie otaczającego nas świata poprzez zabawę. Serie takie jak LEGO Friends, Technic czy City, pozwalają młodym konstruktorom budować pojazdy lub elementy miejskiej infrastruktury, a zabawa nimi pozwala jeszcze lepiej przygotować nasz pociechę do codziennego życia. Warto o tym pamiętać i od czasu do czasu spełnić marzenie naszego dziecka o nowych klockach duńskiej firmy.

Materiał powstał we współpracy z partnerem.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie