Czego szukasz

Jak zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu?

Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu. Nawet w ograniczonej przestrzeni czterech ścian podskakują, ślizgają się po podłogach i podrygują przy dźwiękach muzyki. Oczywiście, nawet maluszki skupią uwagę na Twoim smartfonie lub komputerze, ale gdy zaproponujesz plac zabaw, radośnie pobiegną po buciki. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja pociecha pokochała aktywny wypoczynek, spędzaj z nią jak najwięcej chwil pod gołym niebem. Co możesz robić? Oto kilka propozycji.

uśmiechnięty chłopiec

Niech kółka wyznaczą tor przygody

Huśtawka i zjeżdżalnia, a potem piaskownica? To całkiem dobre rozwiązanie, ale – często powtarzane – może się znudzić. Codzienną aktywność urozmaicą dobrze dobrane zabawki outdoorowe. A ponieważ dzieci uwielbiają być w ruchu i poznawać nowe miejsca, wiele radości przyniesie pojazd, dzięki któremu do nich dotrą. To może być auto na akumulator, a jeszcze lepiej: rowerek, hulajnoga lub deskorolka.

Zabawa pozwalająca zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności dostarczy wielu emocji. Stojąc na desce i trzymając kierownicę, maluch nie tylko nauczy się utrzymywać równowagę, ale umocni również wiarę we własne możliwości. Należy tylko zadbać, by przygoda z hulajnogą rozpoczęła się od modelu dopasowanego do sprawności fizycznej skrzata. Dla najmłodszych odpowiedni będzie trójkołowy z szerokim podestem. Sprawdź hulajnogi dla dzieci w sklepie internetowym al.to.

Jeszcze więcej atrakcji dostarczy rowerek. Aby dziecko szybko i bezpiecznie nauczyło się podczas jazdy balansować ciałem, wybierz pojazd z dodatkowym kółkiem lub napędzany nogami. Kiedy maluch nabierze sprawności, razem możecie udać się na pierwszą wycieczkę. Kolejne wyprawy – już na dwóch kółkach – pozwolą poznać smak przygody. Wynikną z tego same korzyści dla zdrowia i Waszych wzajemnych relacji. Sprawdź rowerki w sklepie internetowym al.to.

O czym marzą (nie tylko) dzieci w upalne dni?

Gdy żar leje się z nieba Twoja pociecha, podobnie jak Ty, marzy o ochłodzie. A gdyby tak w ogrodzie lub ustronnym zakątku działki postawić basen? Bez wykopywania dołu i innych pracochłonnych zabiegów znaleźlibyście idealne miejsce ochłody, rekreacji i doskonałej zabawy.

Niezwykle prosty w montażu rozporowy zbiornik wodny albo wzmocniony stelażami podaruje Wam to wszystko. Mniejszy rozmiarami usatysfakcjonuje pluskające się maluszki, a większy obdarzy uciechą całą rodzinę. Bowiem pozwoli na rozegranie meczu piłki siatkowej, grę w badmintona lub odpoczywanie na materacu. Stanie się tez inspiracją do wymyślania rozmaitych akrobacji wodnych dla wszystkich chętnych.

Jeśli dołączysz do basenu kilka pompowanych zabawek – piłek, materaców lub zjeżdżalni – Twój brzdąc nie będzie chciał wracać do domu. Tylko tutaj znajdzie przecież radość ze swobodnego rozlewania wody i chlapania nią. A przy okazji odbędzie lekcje pływania, podpierając się napełnionym powietrzem zwierzakiem. Sprawdź baseny i akcesoria w sklepie internetowym al.to.

Odpoczynek i zabawa na łonie natury

Zabawki outdoorowe pomagają w zorganizowaniu relaksu poza mieszkaniem. Które warto posiadać? Te, które rozbudzają pasję do sportu i niwelują nudę, a więc rowerki i hulajnogi. Jeśli znajdziesz kawałek odpowiedniego placu, pomyśl również o basenie i pompowanych akcesoriach urozmaicających wodne szaleństwo. Dopełnieniem Twojego plenerowego wyposażenia może być także praktyczny materac i domek lub namiot dla dzieci. Zachęcając dziecko do aktywnego wypoczynku, rozwijasz jego pasję, doskonalisz jego sprawność fizyczną i zapewniasz mu lepsze samopoczucie.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie