Czego szukasz

Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla trzylatka?

Sklepowe półki uginają się od kolorowych i różnorodnych zabawek dla dzieci. Wybór prezentu dla trzylatka wydawać się więc może prosty, biorąc pod uwagę tak szeroką ofertę. Jednak, gdy zaczynamy się zastanawiać, która zabawka będzie najbardziej odpowiednia, pojawiają się wątpliwości. Co już potrafi trzylatek i czym będzie umiał się bawić? Jaka zabawka z kolei może być już dla niego za prosta i tym samym nieatrakcyjna?

budowla z klocków

Co lubi trzylatek?

Dziecko w wieku trzech lat posiada już mnóstwo umiejętności. Samodzielnie się przebiera i korzysta z toalety. Spokojnie zaczyna komunikować swoje potrzeby, jak również zainteresowania. Zaczyna z łatwością porozumiewać się ze światem budując pełne zdania i sprawnie rozmawiając na różne tematy.

Dziecko w tym wieku zaczyna bacznie obserwować otoczenie, dlatego lubi bawić się w dom i odgrywać rolę innych „bohaterów”, jak lekarz czy policjant. Ponieważ jest to okres, w którym błyskawicznie chłonie wiedzę, warto wykorzystać to poprzez zabawki, które dostaje w prezencie.

Jest to również moment, kiedy zainteresowania chłopców i dziewczynek zaczynają się od siebie różnić, dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaj zabawki, a nawet podpytać rodziców o upodobania malucha.

Idealne zabawki dla trzylatka

Bez względu na płeć, idealnym prezentem dla dziecka w wieku trzech lat będą różnego rodzaju tablice magnetyczne do rysowania i przyczepiania magnesów. Wśród magnesów mogą znajdować się literki i cyferki lub przedmioty z otoczenia dziecka.

Dla dziecka w tym wieku świetnie sprawdzi się seria magnetycznych układanek francuskiej marki Janod dostępna na przykład na stronie internetowej sklepu dziecięcego Bobomio.

Układanki dotyczą różnych dziedzin życia, a zabawa nimi polega na dowolnym przyczepianiu kolorowych magnesów na planszy, by stworzyć swoje własne obrazy. Tego typu zabawa rozbudza zmysł artystyczny, ćwiczy logiczne myślenie oraz koordynację manualną.

Innym niezawodnym prezentem dla trzylatka są zabawki edukacyjne, pobudzające do logicznego myślenia i kreatywności. W tej grupie nie może zabraknąć różnego rodzaju klocków. Ciekawym pomysłem może być zestaw kolorowych klocków Kubix z torem kulkowym marki Janod (na zdjęciu). Zawiera elementy rynnowe, walce i bryły z otworami, a także 5 małych drewnianych kulek, dzięki czemu można z nich budować specjalne tory kulkowe według własnego pomysłu.

Dzięki różnorodnym kształtom klocków dzieci mogą również tworzyć inne wymarzone budowle, wysokie wieże czy małe domki. Ten zestaw, jak i całą gamę innych klocków marki Janod znajdziecie na stronie Bobomio.

Dziecięce podobania

Kupując zabawkę dla trzylatka warto dowiedzieć się, jakie ma upodobania. W tym wieku można już wyraźnie zaobserwować, czy dziecko bardziej lubi zwierzątka, lale, gotowanie czy majsterkowanie. Bawiące się dzieci odrywają się od rzeczywistości, tworząc swój własny świat, dlatego mając do dyspozycji swoich ulubionych bohaterów lub przedmioty, z większą przyjemnością włączą je do zabawy.

Dla miłośników wsi czy zwierząt idealnym pomysłem będzie zestaw figurek z domkiem Farma z serii Story Box. Z kolei dziewczynki lubiące lale mogą zainteresować magnetyczne klocki 3D Księżniczka, a wszystkie maluchy, które uwielbiają święta na pewno ucieszy drewniana szopka z serią świątecznych figurek.

Nie warto kierować się wyłącznie ceną. Zabawka musi być adekwatna do wieku dziecka, ale również zachęcająca do kreatywnej zabawy. Pierwsza zabawa powinna odbyć się w obecności osoby dorosłej, aby osobiście mogła sprawdzić jakość zabawki i przy okazji spędzić radosną chwilę na zabawie z dzieckiem. Jeśli chcecie mieć pewność, co do jakości kupowanych zabawek, polecamy sklep Bobomio, w którym kupicie wyłącznie bezpieczne produkty dla swoich maluchów.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie