Czego szukasz

Jak pogodzić macierzyństwo z pracą?

Wpisanie tego pytania w Google i przeczytanie kilku pierwszych wyników, odbiera nadzieję, że podejmując jakąkolwiek pracę, będziesz nadal mogła cieszyć się macierzyństwem. W efekcie bijesz się z myślami – praca czy dom? Nie musisz wybierać. Mówią: chcieć to móc! Chcesz skutecznie godzić pracę z byciem zaangażowaną mamą? To jest możliwe. Jest na to sposób, sprawdzony przez inne mamy. Załóż własny biznes.

Mama i kilkuletnia córka rozmawiają przez telefony - w parku

Czy kiedykolwiek marzyłaś o własnym biznesie?

Mamy, które otworzyły własny biznes najbardziej podkreślają możliwość podporządkowywania pracy rodzinie. Doceniają elastyczność i samostanowienie o rytmie pracy. Dla każdej mamy marzeniem jest, aby mieć dobre warunki do łączenia pracy zawodowej z obowiązkami wobec najbliższych. Własny biznes, pomimo, że może wymagać dużo nakładu pracy, może właśnie dawać wolność w decydowaniu o tym, ile i kiedy będziesz pracować.

Praca dla siebie, to również bardzo duży krok w przód w kontekście rozwoju osobistego i poprawy samooceny. Dzieje się tak dlatego, że praca na własne konto wymaga dużego zaangażowania i wysiłku, jednak efekty dają większą radość i satysfakcję, niż w przypadku pracy dla innych. Jeśli zatem masz w sobie gotowość do samorealizacji we własnym biznesie, zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu, a jeśli jeszcze nie, to nic nie szkodzi. Zawsze warto dowiedzieć się, jakie są opcje i możliwości na stworzenie własnej firmy.

Decyzja zapadła, zakładasz własny biznes!

Jesteś zdecydowana na założenie własnego biznesu, takiego, który nie tylko pozwoli na uzyskanie dochodów, ale będzie dawał możliwość pogodzenia obowiązków zawodowych, jak i tych związanych z macierzyństwem. Jednak nigdy dotąd nie prowadziłaś niczego na własną rękę? Nie wiesz od czego zacząć. Nie wiesz jakie powinnaś podjąć pierwsze kroki. Obawiasz się, czy sobie poradzisz i czy to jest dobry pomysł dla Ciebie? Czy sprawdzisz się jako osoba prowadząca własny biznes, a przede wszystkim czy uda Ci się pogodzić nowe obowiązki z byciem mamą?

Franczyza dobrym rozwiązaniem na wszelkie wątpliwości

Nie chcesz sama przechodzić przez wszystkie etapy zakładania firmy, przerażają Cię ogrom procedur i zupełnie nie wiesz od czego zacząć? Sama decyzja o założeniu własnej firmy jest dla Ciebie krokiem milowym w przyszłość? W takim razie, może warto skorzystać z gotowego i sprawdzonego przez inne mamy rozwiązania?

Jeżeli lubisz pracę z dziećmi, przebywanie w ich otoczeniu i sprawia Ci przyjemność obserwowanie jak się rozwijają, jak zdobywają nowe doświadczenia, to może to jest propozycja właśnie dla Ciebie. Takim przetestowanym już pomysłem na własny biznes może być otwarcie placówki edukacyjnej we współpracy z Akademią Bystrzak.

Skorzystaj ze sprawdzonego pomysłu

Akademia Bystrzak to jedyna firma w Polsce, która oferuje pełny model franczyzowy. Otrzymasz wsparcie na każdym etapie otwierania działalności. Od sformułowania własnego biznes planu, poprzez pomoc w znalezieniu odpowiedniego lokalu, udostępnienie pomocy dydaktycznych, a nawet przeszkolenie trenerów.

W ofercie Akademii Bystrzak znajdziesz kursy podróżnicze dla dzieci, będące świetną formą rozwoju intelektu małych odkrywców, kolonie wyjazdowe, możliwość organizowania przyjęć urodzinowych oraz tzw. twórcze akcje w takich okresie wakacji i ferii zimowych. Bystrzak oferuje zajęcia dla dzieci w wieku od 3 – 13 lat. Dzieci uczą się i rozwijają poprzez zabawę, eksperymenty.

Oferta współpracy z siecią Akademia Bystrzak przedstawia się imponująco. Założenie i prowadzenie własnej działalności nie wydaje się być wtedy trudne. Istotną sprawą jest abyś swoją decyzję i pierwsze kroki podjęła już wczesną wiosną, ze względu na to, że zajęcia dodatkowe cieszą się największym zainteresowaniem rodziców we wrześniu. Wtedy Ty powinnaś być przygotowana na przyjęcie swoich pierwszych klientów.

To musi się udać!

W ostatnim czasie wiele zmienia się na rynku usług i zwiększa się zapotrzebowanie na nie. Coraz więcej rodziców odczuwa potrzebę wysyłania swoich dzieci na zajęcia dodatkowe, które będą na wysokim poziomie. Są gotowi zapłacić za dobrze i uczciwie zorganizowane zajęcia.

Akademia Bystrzak ma placówki w wielu miejscach w Polsce i spotkała się z entuzjastycznym odbiorem rodziców. Ale to tylko jedna strona medalu. Zadowolone są również mamy prowadzące swój biznes franczyzowy. Jeżeli jeszcze trapią Cię wątpliwości lub obawy, to może przekona Cię rozmowa z Sylwią i Martą – mamami, które sprawdziły ten biznes na “własnej skórze” >>
Skontaktuj się również z właścicielką marki i uzyskać wszystkie potrzebne Ci informacje: Agnieszka Gorzyńska, tel. 888-735-594, email: [email protected]

Do dzieła!

Tekst powstał we współpracy z Akademią Bystrzak

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Podyskutuj

A gdyby rekrutacja była dopasowana do potrzeb kobiet? – Talenti.pl

Wyobraź sobie, że to praca szuka Ciebie. Wyobraź sobie, że jest takie miejsce, w którym proces rekrutacyjny jest intuicyjny i pozwala poznać Twoje oczekiwania i mocne strony. Miejsce, w którym to pracodawcy potrzebujący Twoich umiejętności i wartości znajdują Ciebie… Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest nasza platforma rekrutacyjna - Talenti.pl
logo talenti na tle dwóch obejmujących się, uśmiechniętych kobiet

A gdyby rekrutacja była dopasowana do potrzeb kobiet? Czym jest Talenti?

Tworzymy platformę, która pomoże nam, kobietom, w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy odwracając proces rekrutacji!

To miejsce stworzone z myślą o kobietach poszukujących wsparcia i wskazówek, jak aplikować skutecznie i być zauważoną na rynku pracy. Dla tych spośród nas, które nie chcą zdawać się na przypadek, na wysyłanie dziesiątek CV bez odzewu. W końcu dla tych, które chcą otrzymywać informację zwrotną na poszczególnych etapach procesu!

To również przestrzeń dla pracodawców, pozwalająca szybko i skutecznie wzbogacić swoje zespoły o świetne kandydatki!

Dlaczego tworzymy platformę dla kobiet Talenti?

Po pierwsze dlatego, że dane statystyczne dotyczące aktywności zawodowej i wskaźniki zatrudnialności kobiet w Polsce są cały czas znacząco niższe aniżeli mężczyzn (źródło: GUS, Global Gender Gap Report i wiele innych).

Po drugie, nadal nie ma równości na rynku pracy i nie będzie jej w naszej części globu jeszcze 107 lat! (link do raportu). My nie chcemy czekać!

Po trzecie, luka płacowa w Polsce pomiędzy wynagrodzeniem kobiet i mężczyzn cały czas wynosi ok. 20% (lub więcej) i nie dlatego, że kobiety wybierają słabiej płatne zawody! Tu chodzi o różnice w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn, o takich samych kwalifikacjach, na tych samych stanowiskach, w tej samej firmie…

Po czwarte, stereotypy nadal mają się całkiem dobrze. Choć wiele organizacji, w tym www.mamopracuj.pl, od lat starają się przeciwdziałać stereotypowemu postrzeganiu ról kobiet i ich “powinności”, cały czas w środowisku zawodowym kobiety postrzegane są jako te, które będą brać zwolnienia na dzieci, albo te, które zaraz zajdą w ciążę. A to tylko czubek góry lodowej… (wątpiących zapraszamy do tekstu tutaj, o “karze za macierzyństwo” tutaj, i jeszcze tutaj).

Po piąte, choć i tak to nie jest pełna lista powodów, wszystkie trendy wskazują na konieczność personalizacji treści, precyzyjnego przekazu i mówienia do węższej grupy, aby docierać precyzyjniej i rzeczywiście móc pomagać swoim odbiorcom!

Jeśli z talenti.pl zdecyduje się skorzystać mężczyzna, nie ma najmniejszego problemu, znajdzie u nas świetną pracę, ale pełna komunikacja, łącznie z feminatywami, będzie prowadzona z myślą o kobietach, dla ich komfortu i poczucia akceptacji.

Jak chcemy to zrobić?

Odwrócimy proces rekrutacji i kontaktu kandydatki z pracodawcą. To my zaproponujemy pracę dla Ciebie. Nie chcemy Twojego CV na tym etapie, więc nie musisz się martwić, czy jest ono idealne, ale poprosimy Cię o odpowiedzi na szereg ważnych pytań. Masz CV? Świetnie!!! O wiele łatwiej będzie Ci podążać naszą autorską ścieżką, prowadzącą Cię do pracy, której szukasz.

10 lat doświadczenia w pracy z kobietami, sprawiło, iż doskonale wiemy, że na różnych etapach procesu szukania pracy pojawiają się wątpliwości i pytania. My pomagamy znaleźć na nie odpowiedź! A Ty, bez wychodzenia z platformy, możesz z nich skorzystać.

Odwrócony proces rekrutacji, zapewni Ci także informację, na którym z etapów procesu obecnie jesteś i ile czasu może zająć cały proces, tak abyś nie pozostawała bez odpowiedzi przez cały okres poszukiwań.

Wierzymy, że efektywny i bezpieczny proces rekrutacji opiera się na profesjonalnym wsparciu i zrozumieniu potrzeb obu stron – kobiet i pracodawców.

Do uruchomienia platformy talenti.pl mamy jeszcze chwilę! Pracujemy w pocie czoła! 😉

Ale już teraz aktywnie działamy w grupie Kobiety szukają pracy – Talenti, tworząc społeczność, do której chcemy Cię zaprosić.

To bezpieczne miejsce, w którym się wspieramy i pomagamy w odnalezieniu się na rynku pracy. Czekają tam na Ciebie porady specjalistów, cykle wiedzy, opinie i ciekawe oferty pracy. Bardzo zależy nam na tym, żebyś czuła się swobodnie i bezpiecznie.

Dołącz do grupy!

Podziel się swoją historią zawodową. Możesz zainspirować wiele innych kobiet i razem z nami tworzyć tę przestrzeń.

Testuj platformę rekrutacyjną

W tym momencie jesteśmy na etapie tworzenia i doskonalenia platformy, ale już teraz pragniemy zaprosić Cię na stronę www.talenti.pl, gdzie możesz zostawić swój adres mailowy, dzięki czemu będziesz mogła jako pierwsza testować platformę i współtworzyć z nami Talenti.pl, udzielać nam opinii o tym, co Ci się podoba, a co jeszcze możemy poprawić.

Chcemy pozytywnie namieszać na rynku pracy kobiet w Polsce!
Jak myślisz, przyda Ci się takie rozwiązanie?

Dołącz do grupy na FB!

Źródło:
Jadwiga Suchmiel, Emancypacja naukowa kobiet w uniwersytetach w Krakowie i we Lwowie do roku 1939, Prace Naukowe Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, seria: Pedagogika, 2004

Współautorką artykułu jest Joanna Przystał – studentka socjologii, współtworzy platformę Talenti, odpowiada za marketing i rozwój społeczności w grupie. Lubi pomagać ludziom i próbować nowych rzeczy. Po nocach uczy się hiszpańskiego i praktykuje jogę.

Zdjęcia: Talenti.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 

Jak stworzyć markę, którą pokochają Twoi klienci? O wydarzeniu Become Lovebrand

W dniach 15-16 czerwca 2021 roku (godz. 10.00 – 13.00) odbędzie się bezpłatna konferencja on-line pt. „Become Lovebrand”, dotycząca obszarów ważnych z punktu widzenia przedsiębiorczyń, w tym: budowania marki, prowadzenia biznesu, rozwoju osobistego.
Zaproszenie na konferencje Become Lovvebrand

Celem Organizatora, marki Brand Sugar, jest stworzenie okazji do pokazania przedsiębiorczym kobietom, jak korzystać ze swoich wewnętrznych zasobów w prowadzeniu biznesu oraz w jaki sposób budować swoją markę z sukcesem. Jest to bowiem kluczem do uzyskania balansu w biznesie, dzięki czemu firma oprócz zysków finansowych przynosi także satysfakcję oraz zadowolenie.

Uczestniczki tego wydarzenia to osoby, które:

 • myślą o założeniu własnego biznesu, ale brakuje im inspiracji,
 • prowadzą własny biznes i poszukują rozwiązań wartych naśladowania,
 • uważają rozwój osobisty za klucz do sukcesu w biznesie.

Przeczytaj także: Firma jest dla mnie fantastyczną przygodą – historia Justyny, przedsiębiorczej mamy i założycielki CosmIQ

Warto wziąć udział w tym spotkaniu, ze względu na:

 • atmosferę sprzyjającą rozwojowi i wymianie doświadczeń,
 • mini-warsztaty prowadzone przez wieloletnich praktyków,
 • możliwość zainspirowania się od innych przedsiębiorczyń,
 • szansę na poznanie interesujących historii lovebrandów,
 • wiedzę uzyskaną od znanych i cenionych specjalistów.

Wezmę udział w Become Lovebrand!

Podczas konferencji wystąpią:

 • Anna Dorot, „Jak ubrać swoją markę?”,
 • Anna Oszajca, „Pokaż się światu”,
 • Celestyna Osiak, „Twoje relacje z pieniądzem a prowadzenie biznesu”,
 • Fryderyk Karzełek, „Pokochaj sprzedaż”.
 • Gocha Szoka, „Znajdź wyróżnik swojej marki”,
 • Justyna Kopeć, „Przygotuj się strategicznie na prowadzenie biznesu”,
 • Katarzyna Mrzygłód, „Komu pragniesz sprzedawać? Twój klient idealny”,
 • Małgo Kotlonek, „GOSHICO – historia lovebrandu”,
 • Pati Garg, „Jak być autentyczną?”,
 • Paulina Niemińska-Momot, „Zdjęcia warte więcej niż tysiąc słów”,
 • Tatiana Pałucka, „Energia w prowadzeniu biznesu”.

Przeczytaj także: Prosta strategia na dobry początek dla małego biznesu

Sposoby na relaks i lepsze samopoczucie zaprezentują:

 • Adam Tkaczyk – medytacja,
 • Agnieszka Penczonek – taniec,
 • Liliana Dworecka – masaż twarzy,
 • Magdalena Pawłowska – joga.

Patroni Medialni:

 • MamoPracuj.pl,
 • Klub Integracji Europejskiej,
 • Lady Business Club,
 • „Przedsię[email protected]”,
 • Szkoła Liderek.

Zapisuję się na konferencję!

Grafika: organizatorów konferencji

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×