Czego szukasz

Jak otworzyć hurtownię odzieży używanej?

Branża odzieży używanej może nie należy do najłatwiejszych i osiągnięcie w niej sukcesu wymaga sprawnego prowadzenia działań w wielu dziedzinach jednocześnie, ale warto zdobyć wiedzę, jak się do założenia takiego biznesu zabrać. 

sklep z odzieżą

Dotyczy to zarówno znajomości zasad sprzedaży oraz zaopatrzenia, jak i logistyki czy marketingu. Przydatna jest także wiedza na temat bieżących trendów oraz zamiłowanie do ubrań i mody.

Własna hurtownia odzieży używanej wiąże się także z koniecznością poniesienia sporych wydatków inwestycyjnych. Nie oznacza to jednak, że uruchomienie dobrze prosperującego biznesu hurtowego w branży second hand jest niemożliwe.

Budżet początkowy

Otworzenie własnej hurtowni odzieży używanej wymaga przede wszystkim dysponowania określonym budżetem na początek. Aby tego typu działalność funkcjonowała prawidłowo, potrzebuje przede wszystkim regularnych dostaw towaru oraz odpowiedniego lokalu do dyspozycji.

Niezbędne jest także zakupienie wyposażenia biurowego oraz uruchomienie nowoczesnej strony internetowej.

Aby otworzyć w pełni profesjonalną firmę tego typu, potrzeba przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wydatki można do pewnego stopnia zmniejszyć, ograniczając część kosztów inwestycyjnych lub zmniejszając ilość kupowanego towaru na początek.

Odzież sortowana i niesortowana

Najmniej pracy wymaga odzież sortowana, czyli towar dostarczany przez importera w workach gotowych do odsprzedaży. Dostawca daje przy tym pewność, że sprowadzone ubrania będą w co najmniej dobrym stanie.

Większe zaangażowanie niezbędne jest przy odzieży niesortowanej. Oprócz dużego magazynu, wymaga ona pracy wielu ludzi oraz dodatkowego sprzętu.

Towar tego typu należy sortować we własnym zakresie, a także zajmować się kwestiami związanymi z klasyfikacją jakościową odzieży czy utylizacją odpadów.

Dostawcy nie dają przy tym żadnej gwarancji jakościowej, więc poszczególne partie towaru mogą być lepsze lub gorsze. Hurtownie odzieży używanej mogą mieć różny asortyment. Niektóre z nich posiadają specjalizację w określonych typach ubrań, podczas gdy inne sprzedają towar z każdej kategorii.

Internetowa hurtownia odzieży używanej

Zazwyczaj firmy dysponujące lepszym zapleczem finansowym posiadają więcej gotówki na towar i wynajęcie magazynów. Warto jednak skupić się na własnych atutach i możliwościach przy uruchamianiu biznesu tego typu.

Dobrym rozwiązaniem jest otwarcie internetowej hurtowni odzieży używanej. Działa ona na innych zasadach, niż stacjonarna.

W takiej formie sprzedaży znaczenie mają przede wszystkim kompleksowe opisy i zdjęcia wszystkich worków z towarem. System ten wymaga wiedzy informatycznej oraz nieco więcej czasu, ale daje większe możliwości wyróżnienia się na tle konkurencji.

Sprawnie funkcjonującą hurtownią, w której można zaopatrzyć swój sklep z odzieżą jest na przykład http://m-moda.pl/, z której czerpać można wiele inspiracji przy zakładaniu własnej działalności.

Firma specjalizuje się w sprzedaży odzieży tureckiej i posiada wyjątkowo rozbudowany asortyment. W ofercie znaleźć można bardzo dobre jakościowo ubrania dla dzieci i dorosłych, których nie sposób dostać nawet w najlepszych sklepach outletowych.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie