Czego szukasz

Jak odpocząć na wakacjach z dziećmi?

Bohaterką naszej rozmowy jest Justyna Wiśniewska, właścicielka biura podróży Lemon&Lime, które od lat specjalizuje się w nietypowych podróżach dla pasjonatów. I choć ma już doświadczenie w organizacji wyjazdów dla rodzin z dziećmi, odkąd została mamą, jeszcze lepiej rozumie, dlaczego rodzice po prostu muszą odpocząć 😉 Rozmawiamy o tym, co wyróżnia wyjazdy z Justyną, dlaczego program przemyślamy jest w szczegółach i dlaczego wyjazdy z Justyną są ciekawą alternatywą dla zwykłych wyjazdów rodzinnych „all inclusive”. Sprawdź i wyobraź sobie siebie na… wakacjach!

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 16/02/2017
książki i uśmiechnięta mama na fotelu

Justyna, na rynku nie brakuje ofert dla rodzin z dziećmi, jednak Twoja mocno się wyróżnia i działa na wyobraźnię. Jak wpadłaś na pomysł z wakacjami dla… rodziców?

Na pomysł rodzinnych podróży wpadłam, sama nie mając jeszcze dzieci. Wtedy jeszcze nie do końca wiedziałam, jak miałyby wyglądać takie rodzinne wakacje, ale wiedziałam, że potrafię zorganizować coś, czego inni nie oferują. Wielokrotnie słyszałam od zaprzyjaźnionych rodziców, że wakacje z dziećmi są cudowne, jednak trudno jest wtedy o relekas dla rodziców, szczególnie kiedy dzieci są młodsze. Taki obrazek z katalogów: rodzice z drinkiem lub z książką na plaży i dzieci słodko bawiące się w piasku, jakoś mnie nie przekonywał 😉

Bardzo długo nad tym myślałam. Pomimo, że na organizacji wyjazdów znam się całkiem nieźle, to pierwszy pomysł, po konsultacji ze znajomymi, którzy mają dzieci, trafił do kosza. Przyjęłam ich uwagi i dopiero kolejna oferta okazała się trafiona.

To opowiedz więcej o Twojej ofercie.

Najważniejszym punktem moich wyjazdów rodzinnych jest założenie, że rodzice też potrzebują czasu dla siebie. I nie chodzi tutaj o 15-30 minut „wykradzione” w czasie drzemki malucha, czy kiedy tata bierze dzieci na basen. Zależało mi, aby to było nawet kilka godzin, które pozwolą się w pełni zrelaksować. W tym czasie dzieci są pod opieką wykwalifikowanych animatorów, tworząc radosną i zgraną małą „bandę” (śmiech).

winnica2

Jak to jest możliwe w czasie wakacji np. z dwójką bardzo absorbujących dzieci?

Stworzyłam coś na kształt „wakacyjnego przedszkola”, tyle że w niezwykłym otoczeniu: nad basenem, w pięknym ogrodzie i na świeżym powietrzu. Dzień układamy tak, że mniej więcej od godziny 10-tej do godziny 16-tej rodzice mogą mieć czas na zwiedzanie (jeśli jest taka opcja w ofercie), spanie, czytanie książek czy zwyczajne lenistwo. Oczywiście dzieci są bardzo blisko, są bezpieczne i nie nudzą się za wiele. Wierz mi, że te sześć godzin mija bardzo szybko…

Nie musisz mnie przekonywać!

Rodziny, które były ze mną w zeszłym roku, zgodnie odpowiadały, że to były prawdziwe wakacje!

Czym jeszcze możesz zachęcić do wyjazdu z Tobą?

Wszystkie propozycje wyjazdów są moimi autorskimi programami. Sama muszę najpierw sprawdzić, zobaczyć miejsce, zaplecze turystyczne, aby potem móc zabrać tam moich klientów. Wciąż wymyślam nowe programy i zwiedzam miejsca, do których chciałabym zabrać jak najwięcej osób. We wszystkich wyjazdach, na które serdecznie zapraszam, sama biorę czynny udział jako głównodowodząca, dbając o każdy szczegół i o bardzo dobrą atmosferę.

To są kameralne wyjazdy dla ok. 8 rodzin. Noclegi, które proponuję w swojej ofercie, są w starannie dobranych miejscach noclegowych. Do każdego uczestnika podchodzę indywidualnie, tak, żeby miał poczucie wyjątkowości sytuacji.

Bardzo dbamy zarówno o dzieci, jak i o rodziców, którzy podczas wyjazdu nie muszą myśleć o logistyce, organizacji, jedzeniu, biletach. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w organizowaniu różnych wypraw, ale chyba bardzo istotne jest również to, że podróże są moją pasją, czyli ta praca daje mi spełnienie.

Niedawno sama zostałaś mamą. Czy dzisiaj patrząc z perspektywy bycia mamą, sama zapisałabyś się na taki rodzinny wyjazd?

Tak, zdecydowanie! Kierując się opinią swoich klientów i swoimi potrzebami wybrałabym wyjazd np. do Toskanii. Dlatego, że całe zaplecze, czyli warunki lokalowe i agroturystyczne są dostosowane do wakacji rodzinnych: duże apartamenty, bezpieczny teren, dużo miejsc, w zaciszu których można odpocząć, wielka sala, która może być schronieniem przed słońcem, deszczem, miejscem do zabawy. Winnica, gaj oliwny i wszystko to z dala od miejskiego zgiełku. Jak byliśmy tam ostatnio to właściwie cały obiekt był udostępniony naszej grupie.

Dzieci wspaniale się odnalazły w „wakacyjnym przedszkolu”. Miały zapewnione zabawy, dodatkowy, ciepły posiłek, a przede wszystkim opiekę profesjonalnych opiekunek.

Co przynosi Ci najwięcej satysfakcji z tej pracy?

Przede wszystkim zadowolenie moich klientów i takie opinie jak ta:

„Rodzinny wyjazd do Toskanii był rewelacyjny. Najlepszy odpoczynek, od kiedy mamy dzieci. Dobre połączenie zwiedzania, odpoczynku i czasu z dziećmi. Doświadczone opiekunki świetnie radziły sobie z dziećmi. Okolica piękna, jedzenie pyszne i miłe towarzystwo. Z pewnością pojedziemy jeszcze z Justyną na rodzinny wyjazd.” Czy: „nie miałam pojęcia, że podróżowanie może być tak fascynujące i wciągające. Dzięki podróżom nawiązałam nowe znajomości i odnalazłam wspaniałych przyjaciół.”

Dokąd w tym roku zapraszasz rodziców z dziećmi?

Przygotowałam rodzinne wyjazdy: do Toskanii i Kotliny Kłodzkiej. Kameralne grupy na kilka rodzin i sprawdzone miejscówki. Dla Czytelniczek Mamo Pracuj mam specjalną ofertę rabatową. Zobaczcie szczegóły!

To kto z Was chce naprawdę odpocząć?

w Toskanii >>

w Kotlinie Kłodzkiej >>

Nie czekaj aż zabraknie miejsc! 

Na rodzinne wyjazdy Justyna przygotowała zniżkę – 100 zł (od rodziny) na hasło mamopracuj.

Zdjęcia: 2flyteam.pl

Rozmawiała: Ewa Moskalik-Pieper

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Już nigdy nie będę pracować zawodowo!

Jak to się dzieje, że nasze przekonania ciągną nas w dół, a nie unoszą do nieba? Zawodowego nieba ;) Od kilku tygodni często wraca do mnie ta jedna myśl. Czytam od Was wiele maili, z których wybrzmiewa, że "zostałam mamą - już nigdy nie będę pracować zawodowo!" Ale dlaczego? Co powoduje, że tak myślimy?
  • Anna Łabno - Kucharska - 03/04/2018
mama ogląda książkę ze swoim dzieckiem

10% vs 100%

Zacznę od przykładu, który mocno mnie zaskoczył, dał do myślenia i zapadł w pamięć 😉

Wiesz, że mężczyzna aplikuje na ogłoszenie dotyczące pracy, jeśli spełnia ok. 10-20% wymagań w nim zawartych?

A wiesz, kiedy kobieta aplikuje na dane ogłoszenie? Kiedy, według jej przekonania, spełnia 100% wymagań.

To nie jest ok. Prawda?

To co z nami jest nie tak? 😉

W Mamo Pracuj jednym z moich działań jest tworzenie i zarządzanie akcjami społecznymi. Dzięki temu mam kontakt z naszymi czytelniczkami, z mamami, z Tobą 🙂 Jest to bardzo ciekawe zajęcie, wymagające, ale dające też dużo satysfakcji.

Czytam każde zgłoszenie, każde 🙂 Nawet jeśli przychodzi ich 10 razy więcej niż mamy miejsc. Bo dzięki akcjom bardziej poznaję „nasze Mamy”. Ich potrzeby, dylematy, obawy i niepokoje…

W zgłoszeniach często wybrzmiewa brak wiary w swoje możliwości, w swoje kompetencje, w siebie, i brak wiedzy, jak odnaleźć się na nowym rynku pracy.

Zawsze jest mi bardzo przykro, gdy czytam takie słowa:

„Macierzyństwo wyprało mi mózg.
Mam papkę w głowie.
Praca zawodowa? Nie ja już nic nie potrafię.
Za długo jestem w domu z dziećmi…”

Czy Ty też pomyślałaś tak kiedyś o sobie?

Zastanawiam się, dlaczego my – mamy, kobiety, ekspertki, specjalistki – mamy trudność z tym, żeby uwierzyć w siebie? Dlaczego mamy złe zdanie o sobie? Uogólniam. Wiem. Nie zawsze i nie wszystkie. Natomiast problem zaniżonej samooceny i braku wiary we własne możliwości u mam występuje. I można go nazwać powszechnym.

Moje własne MUSZĘ…

Ja wróciłam do pracy zawodowej dość szybko. Mimo tego, że był to czas wydłużonych urlopów. Pracodawca, z którym byłam związana umową do dnia porodu, pomimo zapewnień, że dalej będzie otwarty na projektową współpracę ze mną, przestał utrzymywać kontakt.

Znalazłam pracę na zlecenie. Zajmowałam się doradztwem zawodowym dla osób długotrwale bezrobotnych. Praca była w innym mieście. Stąd moja kilkumiesięczna Córeczka zostawała w domu ze swoim tatą i babcią, a ja na dwa do czterech dni jechałam do innego miasta, pracować po 10-12h. I tak tydzień w tydzień przez kilka miesięcy.

Wtedy uważałam, że tak MUSZĘ, żeby nie WYPAŚĆ z rynku pracy. Żeby wzmacniać swoje kompetencje i rozwijać swoje doświadczenie zawodowe.

Dlaczego nie dałam sobie tej możliwości, żeby spędzić ten czas ze swoim Dzieckiem? Powody były różne, ale ten związany z brakiem wiary w siebie (i swoje kompetencje jako matki oraz pracowniczki) był kluczowy.

Co zrobiłabym teraz?

Teraz, mając bogatsze doświadczenie życiowe i zawodowe, przeznaczyłabym więcej czasu Dziecku. Tego nikt nam nie zwróci.

Pewnie nie zarzuciłabym całkiem wzmacniania kompetencji. Ale można to robić inaczej: uczestnicząc w kursach online, czytając fachowe portale, udzielając się w branżowych grupach w social media, uczęszczając na spotkania networkingowe, aby budować i podtrzymywać relacje zawodowe.

Jest dużo możliwości

My także, w Mamo Pracuj, staramy się regularnie proponować Ci nowe, bezpłatne formy wsparcia.

Były konsultacje z coachką, ekspertkami ds. Human Resources, stworzyłyśmy grupę na I kurs online Mamo Pracuj, który ma wpierać mamy w szukaniu zatrudnienia na nowym rynku pracy, zorganizowałyśmy także darmowe porady prawne dla mam.

Wszystko, abyś mogła przekonać się, że będąc mamą, możesz być także dobrym pracownikiem. I przede wszystkim jesteś wartościową osobą, która powinna w siebie wierzyć!

Zachęcam do dzielenia się ze mną swoimi przemyśleniami i wskazówkami 🙂
Pisz do mnie: [email protected]

Pamiętaj – ja czytam każdą wiadomość! 🙂

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Zdjęcie: storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Łabno - Kucharska
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.
Podyskutuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dzięki tym kosmetykom Twoja skóra pozostanie młoda

Która z nas nie chciałaby być wiecznie młoda? Zatrzymanie czasu niestety nie jest możliwe, za to spowolnienie oznak starości – owszem. Sprawdź, jakie produkty wpłyną na jakość, zdrowie oraz piękny wygląd Twojej twarzy i szyi.
  • Jagoda Jasińska - 29/03/2018
kobieta trzyma słoiczek z kremem

Kremy do twarzy na dzień i na noc – propozycja od La Prairie

Podstawą kuracji odmładzającej oraz powstrzymującej oznaki starości są odpowiednio dobrane kremy: na dzień i na noc. Te dzienne muszą nawilżać skórę i współpracować z makijażem, nocne zaś pozwolić skórze wypocząć i zregenerować się po całym dniu obciążania jej podkładem, pudrem czy korektorem.

Wśród wszelkich kosmetyków odpowiedzialnych za zachowanie młodości na szczególną uwagę zasługują produkty marki La Prairie. Są to nie tylko kremy, ale również różnorodne serum, olejki, maseczki, środki do demakijażu oraz malująco-maskujące: pudry, podkłady.

Skin Caviar Luxe Cream to kompleksowy krem nawilżający do używania na dzień i na noc. Jego działanie ujędrniające oraz odżywiające opiera się o występujący w składzie ekstrakt kawiorowy. Ale nie tylko.

Opracowana przez markę La Prairie formuła wspomaga naturalną barierę ochronną skóry i zapobiega nadmiernej utracie wody oraz kolagenu. Wymaga aplikowania na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wystarczy niewielka ilość stosowana regularnie, by zobaczyć efekty.

Kosmetyki wspomagające odmładzanie: maseczka, tonik, serum

W ofercie marki La Prairie występują maseczki stymulujące skórę twarzy. Ceniona przez użytkowniczki jest między innymi Skin Caviar Luxe Sleep Mask, którą wystarczy stosować na noc. Ujędrnia, relaksuje i nawilża skórę. Pomaga pozbyć się toksyn, dzięki czemu odmładza. Wygładza skórę i sprawia, że rano twarz wygląda na wypoczętą.

Skin Caviar Essence-In-Lotion to z kolei tonik do twarzy, który w składzie zawiera kawior. Stosować można go zarówno rano, jak i wieczorem. Przenika przez skórę twarzy, nawilżając ją. Wyrównuje koloryt cery, chroni ją i zmniejsza zmarszczki. Nie ma ograniczeń co do rodzaju skóry – sprawdzi się na każdej.

Pochodzące z ekskluzywnej serii Cellular Radiance Concentrate Pure Gold to serum rozświetlające i nadające skórze twarzy, szyi oraz dekoltu blasku. Jego wysoka cena wynika z obecności w składzie czystego złota, co gwarantuje zapowiadany efekt świetlistości. Poza złotem w składzie znajdziemy wypełniające drobne zmarszczki mikrosfery kwasu hialuronowego.

Serum przybiera postać żelu, dzięki czemu wnika w skórę łatwo i głęboko. Złoto stoi na straży utrzymania kolagenu i elastyny – to one sprawiają, że skóra jest elastyczna i jędrna. Na kosmetyk nakłada się krem nawilżający.

Kremy dedykowane konkretnym partiom ciała

Kosmetyki dedykowane całej skórze są wygodne, bo jednego produktu można używać zarówno do twarzy, szyi, jak i dekoltu. Opakowanie zużywa się szybko, po czym można zamówić kolejne. Czasem jednak warto pochylić się nad tymi partami, które wymagają szczególnej opieki, bo są wrażliwsze i efekty starzenia widać na nich bardziej.

Do delikatnych miejsc pod oczami stosuje się krem przeciwzmarszczkowy Anti-Aging SPF15. Kosmetyk działa na trzech poziomach. Przede wszystkim zapobiega utracie wilgoci, pozostawiając skórę zawsze dobrze odżywioną. W dalszej kolejności odbudowuje delikatne uszkodzenia i wygładza zmarszczki.

Na końcu chroni skórę przed działaniem promieni UV, co jeszcze szczególnie ważne w letnie. Krem odpowiada za naturalną produkcję kolagenu, a zatem nadaje skórze jędrności.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska
Podyskutuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail