Czego szukasz

Jak odpocząć na wakacjach z dziećmi?

Bohaterką naszej rozmowy jest Justyna Wiśniewska, właścicielka biura podróży Lemon&Lime, które od lat specjalizuje się w nietypowych podróżach dla pasjonatów. I choć ma już doświadczenie w organizacji wyjazdów dla rodzin z dziećmi, odkąd została mamą, jeszcze lepiej rozumie, dlaczego rodzice po prostu muszą odpocząć 😉 Rozmawiamy o tym, co wyróżnia wyjazdy z Justyną, dlaczego program przemyślamy jest w szczegółach i dlaczego wyjazdy z Justyną są ciekawą alternatywą dla zwykłych wyjazdów rodzinnych „all inclusive”. Sprawdź i wyobraź sobie siebie na… wakacjach!

książki i uśmiechnięta mama na fotelu

Justyna, na rynku nie brakuje ofert dla rodzin z dziećmi, jednak Twoja mocno się wyróżnia i działa na wyobraźnię. Jak wpadłaś na pomysł z wakacjami dla… rodziców?

Na pomysł rodzinnych podróży wpadłam, sama nie mając jeszcze dzieci. Wtedy jeszcze nie do końca wiedziałam, jak miałyby wyglądać takie rodzinne wakacje, ale wiedziałam, że potrafię zorganizować coś, czego inni nie oferują. Wielokrotnie słyszałam od zaprzyjaźnionych rodziców, że wakacje z dziećmi są cudowne, jednak trudno jest wtedy o relekas dla rodziców, szczególnie kiedy dzieci są młodsze. Taki obrazek z katalogów: rodzice z drinkiem lub z książką na plaży i dzieci słodko bawiące się w piasku, jakoś mnie nie przekonywał 😉

Bardzo długo nad tym myślałam. Pomimo, że na organizacji wyjazdów znam się całkiem nieźle, to pierwszy pomysł, po konsultacji ze znajomymi, którzy mają dzieci, trafił do kosza. Przyjęłam ich uwagi i dopiero kolejna oferta okazała się trafiona.

To opowiedz więcej o Twojej ofercie.

Najważniejszym punktem moich wyjazdów rodzinnych jest założenie, że rodzice też potrzebują czasu dla siebie. I nie chodzi tutaj o 15-30 minut „wykradzione” w czasie drzemki malucha, czy kiedy tata bierze dzieci na basen. Zależało mi, aby to było nawet kilka godzin, które pozwolą się w pełni zrelaksować. W tym czasie dzieci są pod opieką wykwalifikowanych animatorów, tworząc radosną i zgraną małą „bandę” (śmiech).

winnica2

Jak to jest możliwe w czasie wakacji np. z dwójką bardzo absorbujących dzieci?

Stworzyłam coś na kształt „wakacyjnego przedszkola”, tyle że w niezwykłym otoczeniu: nad basenem, w pięknym ogrodzie i na świeżym powietrzu. Dzień układamy tak, że mniej więcej od godziny 10-tej do godziny 16-tej rodzice mogą mieć czas na zwiedzanie (jeśli jest taka opcja w ofercie), spanie, czytanie książek czy zwyczajne lenistwo. Oczywiście dzieci są bardzo blisko, są bezpieczne i nie nudzą się za wiele. Wierz mi, że te sześć godzin mija bardzo szybko…

Nie musisz mnie przekonywać!

Rodziny, które były ze mną w zeszłym roku, zgodnie odpowiadały, że to były prawdziwe wakacje!

Czym jeszcze możesz zachęcić do wyjazdu z Tobą?

Wszystkie propozycje wyjazdów są moimi autorskimi programami. Sama muszę najpierw sprawdzić, zobaczyć miejsce, zaplecze turystyczne, aby potem móc zabrać tam moich klientów. Wciąż wymyślam nowe programy i zwiedzam miejsca, do których chciałabym zabrać jak najwięcej osób. We wszystkich wyjazdach, na które serdecznie zapraszam, sama biorę czynny udział jako głównodowodząca, dbając o każdy szczegół i o bardzo dobrą atmosferę.

To są kameralne wyjazdy dla ok. 8 rodzin. Noclegi, które proponuję w swojej ofercie, są w starannie dobranych miejscach noclegowych. Do każdego uczestnika podchodzę indywidualnie, tak, żeby miał poczucie wyjątkowości sytuacji.

Bardzo dbamy zarówno o dzieci, jak i o rodziców, którzy podczas wyjazdu nie muszą myśleć o logistyce, organizacji, jedzeniu, biletach. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w organizowaniu różnych wypraw, ale chyba bardzo istotne jest również to, że podróże są moją pasją, czyli ta praca daje mi spełnienie.

Niedawno sama zostałaś mamą. Czy dzisiaj patrząc z perspektywy bycia mamą, sama zapisałabyś się na taki rodzinny wyjazd?

Tak, zdecydowanie! Kierując się opinią swoich klientów i swoimi potrzebami wybrałabym wyjazd np. do Toskanii. Dlatego, że całe zaplecze, czyli warunki lokalowe i agroturystyczne są dostosowane do wakacji rodzinnych: duże apartamenty, bezpieczny teren, dużo miejsc, w zaciszu których można odpocząć, wielka sala, która może być schronieniem przed słońcem, deszczem, miejscem do zabawy. Winnica, gaj oliwny i wszystko to z dala od miejskiego zgiełku. Jak byliśmy tam ostatnio to właściwie cały obiekt był udostępniony naszej grupie.

Dzieci wspaniale się odnalazły w „wakacyjnym przedszkolu”. Miały zapewnione zabawy, dodatkowy, ciepły posiłek, a przede wszystkim opiekę profesjonalnych opiekunek.

Co przynosi Ci najwięcej satysfakcji z tej pracy?

Przede wszystkim zadowolenie moich klientów i takie opinie jak ta:

„Rodzinny wyjazd do Toskanii był rewelacyjny. Najlepszy odpoczynek, od kiedy mamy dzieci. Dobre połączenie zwiedzania, odpoczynku i czasu z dziećmi. Doświadczone opiekunki świetnie radziły sobie z dziećmi. Okolica piękna, jedzenie pyszne i miłe towarzystwo. Z pewnością pojedziemy jeszcze z Justyną na rodzinny wyjazd.” Czy: „nie miałam pojęcia, że podróżowanie może być tak fascynujące i wciągające. Dzięki podróżom nawiązałam nowe znajomości i odnalazłam wspaniałych przyjaciół.”

Dokąd w tym roku zapraszasz rodziców z dziećmi?

Przygotowałam rodzinne wyjazdy: do Toskanii i Kotliny Kłodzkiej. Kameralne grupy na kilka rodzin i sprawdzone miejscówki. Dla Czytelniczek Mamo Pracuj mam specjalną ofertę rabatową. Zobaczcie szczegóły!

To kto z Was chce naprawdę odpocząć?

w Toskanii >>

w Kotlinie Kłodzkiej >>

Nie czekaj aż zabraknie miejsc! 

Na rodzinne wyjazdy Justyna przygotowała zniżkę – 100 zł (od rodziny) na hasło mamopracuj.

Zdjęcia: 2flyteam.pl

Rozmawiała: Ewa Moskalik-Pieper

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie