Czego szukasz

Jak odmienić swoje życie?

Nazywam się Dorota Barczak-Perfikowska. Mam wiele ról. Do niedawna byłam mamą, żoną, urzędnikiem, a od kilku miesięcy, jestem mamą, żoną, urzędnikiem, autorką książki „Wszystko mam w sobie” i studentką Polskiej Szkoły Reportażu. I o mojej książce chciałabym właśnie opowiedzieć. Ale od początku…

Książka autorki na stole z kwiatami

Kim jestem?

Nazywam się Dorota Barczak-Perfikowska. Jestem mamą 3-letnich bliźniaków Zosi i Kuby oraz żoną Jaśka. Jeszcze półtora roku temu, jedną ręką mieszałam zupę, w drugiej trzymałam płaczącego Kubusia, a nogą przytrzymywałam podskakującą Zosię. W głowie robiłam listę zakupów na następny dzień, przypominałam sobie datę wizyty u okulisty i niezapłacony rachunek. Zastanawiałam się, czy odpowiedziałam na maila służbowego, czy tylko miałam zamiar to zrobić, bo ktoś zadzwonił ze żłobka i poprosił, by szybko odebrać chore dzieci. Ciągły stres, frustracja, kłótnie, choroby jedna za drugą, które przechodziliśmy sprawiedliwie wszyscy, życie w biegu i Ja, której nie było.

Pewnego dnia spojrzałam w lustro i zadałam sobie pytanie, czy jestem szczęśliwa. Odpowiedź brzmiała: NIE. Stwierdziłam, że nie chcę tak żyć. Zaczęłam się zastanawiać, czym jest szczęście. Dlaczego niektóre kobiety odczuwają radość, a inne nie?  Postanowiłam zapytać o to kobiety spełnione. Tak powstał pomysł na książkę.

Co było dalej?

Tęsknota za sobą samą była tak ogromna, że odpuściłam sobie bycie idealną mamą, żoną i pracownikiem i wyruszyłam w drogę. Zaczęłam moją podróż w trudnym momencie życia, jako mama dwuletnich bliźniaków, pracująca na pełen etat. Nie ma dobrego momentu, żeby zmienić swoje życie na lepsze, a ja nie chciałam czekać dłużej. Sama spakowałam plecak, zanim moi domownicy wystawili mi walizki.

Wyruszyłam w drogę, którą nigdy nie szłam, nie widziałam kolejnych zakrętów, nie wiedziałam dokąd zmierzam. Wiedziałam, że chcę znów głośno się śmiać, dobrze o sobie myśleć i robić coś, co ma głębszy sens. Tak powstała książka „Wszystko mam w sobie”, dzięki której odzyskałam siebie.

Wszystko mam w sobie

„Wszystko mam w sobie” to szczere rozmowy o szczęściu i spełnieniu z kobietami w wieku od 32 do 70 lat, które prowadziłam podróżując po Polsce. Moje bohaterki podzieliły się ze mną swoją drogą do szczęścia, która nie zawsze była łatwa i przyjemna. Opowiadały o kryzysach, które przeszły, o trudnych lekcjach od życia, o akceptacji siebie, o zmianie w postrzeganiu świata i ludzi, jakiej doświadczyły, o radości z bycia sobą, bycia mamą, bycia blisko z drugim człowiekiem, o szczęściu i smutku, od którego już nie uciekają, o fascynacji życiem i miłości do tego, co robią.

Chciałabym przekonać kobiety, że warto walczyć o siebie i swoje szczęście, warto poznać człowieka, którego ciało na co dzień nosimy, warto zastanowić się, czy kierunek, w jakim zmierzamy jest tym właściwym i czy jestem tym człowiekiem, którym zawsze chciałam być.

Dzięki mojej podróży po Polsce i w głąb siebie moje życie się zmieniło. Przeszłam trudną drogę, w trakcie której zobaczyłam kim jestem i jaką mam wrażliwość. Zmierzyłam się też z kilkoma demonami. Pokonałam perfekcjonizm, przestałam narzekać i szukać dziury w całym. Zaczęłam pisać.

Czego potrzebuję?

Twojego wsparcia, aby wydrukować książkę!

Zdecydowałam się na zbiórkę środków przez platformę Polak Potrafi, ponieważ chciałabym zachęcić kobiety do stawiania na siebie i swoje marzenia. Jeśli mnie się uda, to dlaczego Tobie miałoby się nie udać? Chciałabym, abyście były częścią mojej historii. Wierzę, że możemy zmieniać bieg naszego życia, jeśli tylko chcemy, a każda kobieta zasługuje na to, by być szczęśliwą.

Co zyskujesz wspierając mnie?

Każdy, kto zdecyduje się dorzucić kilka złotych, może liczyć na coś więcej, niż miłe słowo…

Zapraszam tutaj >>>

i na mój profil na Facebook’u >>>

dorota_perfinowska_wszystko_mam_w_sobie_640_kwadrat

Zdjęcia: własność Doroty

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podyskutuj

Słoik komplementów dla córki – list do redakcji

"Warto zadbać o szeroki repertuar komplementów dla córek, tak by nauczyły się je przyjmować oraz doceniały się za różnorodne cechy" - napisała do nas Magda Korczyńska w liście do redakcji. Magda stworzyła "Słoik komplementów dla córki" - na 24 karteczkach na 24 dni grudnia, podrzuca pomysły na miłe słowa, którymi możemy obdarzać nasze córki. Zobacz!

Pewnie nie raz mówiłyście córkom miłe słowa. Czy wiecie dlaczego, komplementując dziewczynki lepiej unikać odnoszenia się do ich wyglądu?

Stale komentując wygląd dziewczynek sprawiamy, że to właśnie ten aspekt uznają one za swój największy atut i wokół niego budują swoją samoocenę a nawet tożsamość. Warto zadbać o szeroki repertuar komplementów dla córek, tak by nauczyły się je przyjmować oraz doceniały się za różnorodne cechy.

Słoik komplementów dla córki

Jestem mamą 2 córek i prowadzę projekt edukacyjny „Jak Wychowywać Dziewczynki”. Stworzyłam fajną aktywność na czas przygotowań do świąt „Słoik komplementów dla córki”. To darmowy PDF do wydrukowania w domu: na 24 karteczkach podpowiadam szereg miłych słów na 24 dni grudnia. Jeśli robicie dla córki kalendarz adwentowy (lub w inny sposób odliczacie dni do Świąt), komplementy możecie dołączyć do niego.

Pobierz PDF, w którym znajdziesz:

  • karteczki z komplementami oraz puste kartki do samodzielnego wypełnienia,
  • etykietę do naklejenia na słoik,
  • 9 inspiracji jak pomagać córce budować akceptację własnego ciała.

Miłego komplementowania!

Zdjęcia: własność Magdy

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Jedno spotkanie, motywacja i decyzja – historia przedsiębiorczej mamy

Ania napisała do nas po spotkaniu organizowanym przez w ramach projektu Mommypreneurs, aby podzielić się kawałkiem swojej zawodowej zmiany. Pokazała, że warto nie tylko szukać możliwości, uczyć się i rozwijać, ale przede wszystkim trzeba podjąć decyzję i działać!
Anna Frątczak

Jedno spotkanie

Długo zbierałam się do napisania (pisanie o sobie, to nie jest moja mocna strona). Po spotkaniu networkingowym dla „Mommypreneurs”, które prowadziłyście 10 listopda 2020 r., dostałam dodatkowego „kopa” do działania. Pomyślałam, że to znak i najwyższy czas, żeby zebrać się do napisania w końcu kilku słów o sobie i opowiedzieć jak Wasze szkolenie mi pomogło.

Jedno spotkanie, motywacja i decyzja

Jestem mamą 2,5 latka, która po dłuuugich 2 latach opieki nad dzieckiem w domu, postanowiła działać. Trochę to trwało, bo „bycie w domu” z dzieckiem jest jak praca na 3 etaty, łącznie ze zmianą nocną. Ze znalezieniem czasu dla „siebie i swój rozwój” było bardzo ciężko. Punktem zwrotnym było dla mnie uczestniczenie w wiosennym szkoleniu dla przedsiębiorczych Mam „Mommypreneurs”. To wtedy zobaczyłam, że przy dobrej organizacji dnia i pomocy najbliższych da się wygospodarować 2 – 3 h dziennie dla siebie.

Przeczytaj także: Mamo, możesz wszystko! Czyli jak w zgodzie ze sobą osiągnąć zawodowy sukces?

W końcu robię coś swojego

Idąc tym tropem, kilka tygodni temu otworzyłam sklep internetowy. Z wiadomych przyczyn wybór padł na sklep z zabawkami (w tym temacie stałam się ekspertem). Zabawki tylko znanych marek, dobrej jakości, znane i lubiane przeze mnie i moje dziecko. Jestem dopiero na początku swojej nowej, „biznesowej” drogi, bo wcześniej pracowałam w korporacji na etacie.

Oczywiście nie jest łatwo i kolorowo, bo większość rzeczy staram się zrobić sama. Często dopadają mnie chwile zwątpienia, ale nie poddaję się. Bardzo dużo pracuję wieczorami, często do późnej nocy. Cały czas się szkolę i uczę, bo sprzedaż internetowa i marketing to dziedzina wcześniej mi nieznana. Traktuję to jako świetną okazję do nauki, ale przede wszystkim jest to moja odskocznia od dnia codziennego. Pomimo dużej ilości pracy i póki co, niezbyt wielkich dochodów, czuję się dobrze bo robię coś „swojego”. 🙂

Przeczytaj także: Dostałam pracę! – list od Agnieszki

Zdjęcie: prywatne archiwum Ani

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×