Czego szukasz

Jak najszybciej wysłać paczkę?

Obecnie dostawa przesyłki trwa niedługo. Jednak o ile przesyłka krajowa dociera do odbiorcy najczęściej już następnego dnia, to doręczenie towaru za granicę zajmuje kilka dni. Dlatego też firmy kurierskie oferują szybkie paczki, czyli błyskawiczne doręczenie od drzwi do drzwi. Jak zatem wysłać przedmiot tak, aby jak najszybciej dotarł do odbiorcy?

Kobieta przygotowuje paczki do wysyłki

Przesyłka ekspresowa

Czasy, gdy doręczenie choćby zwykłego listu za granicę trwało kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dni, na szczęście przeminęły bezpowrotnie. Dzięki rozwojowi transportu i Internetu cały proces dostawy znacząco się skrócił. Jednak z uwagi na wspomniane opóźnienie przy wysyłce za granicę, wielu przewoźników oferuje możliwość szybszej dostawy za dodatkową opłatą.

Ekspresowe przesyłki kurierskie, choć droższe, są chętnie wybierane przez klientów. W ParcelABC wysyłka w trybie przyspieszonym dociera do odbiorcy nawet następnego dnia roboczego. Termin dostarczenia paczki jest uzależniony od liczby kilometrów, którą musi pokonać kurier, ale nawet dostawa do USA czy innych krajów położonych w sporej odległości od Polski nie musi wcale trwać dłużej niż kilka dni.

Tak błyskawiczne doręczenie jest możliwe dzięki rozpowszechnieniu transportu lotniczego. Warto dodać, że gdzieniegdzie dostępna jest również opcja dostawy drogą morską, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Najczęściej klienci decydują się na takie rozwiązanie przy imporcie z innego kontynentu. Wówczas jednak trzeba liczyć się z tym, że czas oczekiwania przekroczy miesiąc.

Formularz

Wypełnienie formularza online zazwyczaj zajmuje kilka minut i nie jest szczególnie skomplikowane. W ParcelABC zgłoszenie zamówienia jest jednak wyjątkowo proste.

Najpierw wystarczy podać kraj oraz miejscowość nadawcy oraz odbiorcy. Wtem ukaże się cennik, a także porównywarka, dzięki której zainteresowani mogą zobaczyć stawki oferowane przez konkurencję. Minimum formalności sprawia, że wypełnienie wszystkich pól zajmuje raptem 2-3 minuty.

Klienci mogą również wykupić dodatkowe ubezpieczenie paczki nawet do kwoty 5000 €. Standardowe zabezpieczenie, które jest zawsze uwzględnione w cenie, sięga w tej firmie maksymalnie 25 €.

Po wypełnieniu formularza można już przejść do zapłaty. Na zainteresowanych czeka tu wiele metod płatności, m.in. Paypal lub karta płatnicza. Po dokonaniu zamówienia warto zadbać o to, by prawidłowo zapakować wysyłany produkt.

Jak zapakować towar?

Odpowiednie zapakowanie wysyłanego produktu jest niezwykle istotne. Nie ma tu znaczenia, czy paczka będzie transportowana samochodem czy samolotem, gdyż zawsze istnieje ryzyko wstrząsów czy upadku.

Dlatego też warto zakupić solidne pudełko, taśmę oraz materiał, który pozwoli ochronić przedmiot wewnątrz paczki. W tym celu najczęściej stosuje się folię bąbelkową. Wysyłany produkt powinien zostać umieszczony w pudełku tak, by pozostawić jak najmniej pustej przestrzeni. Jeśli pozostanie wolne miejsce, można je wypełnić miękkim materiałem, na przykład pianką. To zapobiegnie jego przemieszczaniu się, a zatem także ewentualnym uszkodzeniom.

Za pomocą kuriera można wysyłać także przesyłki paletowe. W takim wypadku kluczowe jest właściwe przytwierdzenie ładunku do palety. Firmy kurierskie wymagają także, aby na paczkę przykleić list przewozowy, dzięki któremu przewoźnik może z łatwością określić, gdzie ją dostarczyć.

Towary zakazane w wysyłce

Kurierzy posiadają własne regulaminy, które zabraniają wysyłki niektórych produktów. Takie obostrzenia są związane m.in. z międzynarodowymi przepisami, w tym z ADR, czyli konwencją dotyczącą transportu towarów niebezpiecznych. Przewóz takich materiałów czy substancji wymaga bowiem zapewnienia właściwych środków transportu. Stosowanie zakazów jest również związane z tym, iż wiele krajów nie pozwala wwozić poszczególnych produktów.

Najwięcej kłopotów niesie ze sobą wysyłka poza UE oraz unię celną. W każdym przypadku warto zapoznać się z przepisami celnymi kraju odbiorcy odnośnie rzeczy zakazanych w bagaż. Przykładowo za pośrednictwem ParcelABC nie można przewozić między innymi wspomnianych towarów niebezpiecznych, w tym kwasów, petard czy rtęci, a także broni, amunicji czy szczątków ludzkich.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie