Czego szukasz

Jak ciekawie spędzić Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. To szczególny dzień, w którym obdarowujemy nasze pociechy wymarzonymi prezentami i staramy się, by ten dzień był dla nich absolutnie wyjątkowy. Dzieci marzą o wielu rzeczach z telewizyjnych reklam i na pewno jedna z nich wywoła uśmiech na ich twarzy. O ile zakup zabawki jest zazwyczaj dość oczywisty, o tyle sposób na spędzenie tego dnia wymaga więcej zaangażowania. Można pójść na krótki spacer lub przesiedzieć dzień na kanapie, ale czy o to właśnie chodzi? Jak sprawić, by ten dzień był ciekawy i magiczny dla Twojego dziecka?

  • Magdalena Więckowska - 30/05/2019
dziewczynka na placu zabaw

Jak ciekawie spędzić Dzień Dziecka?

Żadna zabawka nie zastąpi chwil spędzonych z rodzicami. Dziecko chce czuć się wyjątkowe i kochane. Niestety nie każdy rodzic ma możliwość spędzenia całego dnia, gdzieś z dala od miasta, w ciekawym miejscu. Ogranicza nas budżet, zobowiązania zawodowe, zdrowie. Nie oznacza to jednak, że wszystko stracone! Poniżej znajdziesz pomysły proste w wykonaniu i te wymagające trochę większego zaangażowania. Wszystkie są jednak ciekawe!

Zacznij dzień zupełnie inaczej

Większość poranków spędzacie w biegu. Budzicie dzieciaki, gonicie je do mycia, ubierania się i jedzenia szybkiego śniadania, a potem pospiesznie biegniecie do przedszkola, szkoły i pracy. A gdyby tak zrobić wszystko inaczej? Włączyć muzykę i zacząć tańczyć w pokoju dziecięcym, a potem zjeść przepyszne śniadanie w piżamach?

Zamiast nudnych kanapek z szynką, czy miski płatków, zróbcie coś, co uwielbiają Wasze dzieci. Na przykład pachnące wanilią naleśniki, na które położysz owoce lub polejesz je pysznym sosem. Możesz też przymknąć oko i pozwolić na czekoladę i karmel. Tak zaczęty dzień na długo zapadnie w pamięć całej rodzinie.

Kiedy ostatnio byliście w kinie lub teatrze?

Mimo tego, że kino jest dosyć oczywistym pomysłem, to dzieci uwielbiają oglądać swoich ulubieńców na dużym ekranie, zajadając przy tym popcorn. W kinie znajdziesz wiele propozycji dla dzieciaków w różnym wieku, zanim jednak coś wybierzesz – obejrzyj zapowiedź i sprawdź, czy na pewno to odpowiedni film. Z najmłodszymi możecie wybrać się na Krainę Cudów. To magiczna opowieść o radosnej dziewczynce, która ma ogromną wyobraźnię. Trafia do wesołego miasteczka, ukrytego w lesie, w którym niedługo potem pojawiają się problemy. Tylko ona jest w stanie zapanować nad tym całym bałaganem.

Na wyjście ze starszakami warto wybrać seans filmu Alladyn. Opowieść zna chyba każdy, tym razem jednak opowiedziana jest trochę inaczej. To kolorowy musical, pełen muzyki i humorystycznych scen.

Jeśli wolicie wybrać się do teatru, to tutaj także oferta spektakli dla dzieci jest szeroka. Weźcie pod uwagę wiek dziecka i to, jak długo potrafi skupić swoją uwagę. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku mniejszych dzieci. Warto poszukać więc spektakli dostosowanych do ich potrzeb. Genialnym doświadczeniem jest widowisko w Teatrze Małego Widza – dzieci zapraszane są do interakcji, nie są wyłącznie widzami. Odpowiadają na pytania, dotykają scenografii i chłoną kolorowy świat.

Dzieci uwielbiają wycieczki

Dzień Dziecka można spędzić ciekawie i aktywnie w mieście. Wybierzcie się na piknik, zabierzcie ze sobą koc i kosz z przygotowanymi własnoręcznie przekąskami. Pograjcie w piłkę, zaplećcie wianuszek z kwiatów i połóżcie się na kocu obserwując chmury. Fajnym pomysłem jest także wycieczka do zoo. Dzieci kochają zwierzęta!

Jeśli pogoda nie dopisze, spakujcie stroje kąpielowe, ręczniki i wybierzcie się na basen. Jeśli mieszkacie na Pomorzu, świetnym miejscem jest Aquapark Reda, z prawdziwymi rekinami! 🙂

Większość miast w Polsce przygotowało wiele atrakcji dla najmłodszych. W Warszawie 2 czerwca na stadionie Legii odbędzie się Kids Fest. Znajdziecie tam ulubionych bohaterów Nickelodeon, a młodzi sportowcy spotkają swoich idoli.

Pierwszego i drugiego czerwca Kraków zaprasza na Paradę Smoków – smoczy piknik rodzinny, pokaz smoków, krakowiaków i górali i wielkie widowisko plenerowe na Wiśle.

Gdańsk z kolei, to miejsce, gdzie pierwszego czerwca odbędzie się Karnawał Latawców KOSMOS na plaży. To wydarzenie łączy w sobie relaks w gronie najbliższych, rekreację i rywalizację w konkursie na najciekawszy i własnoręcznie skonstruowany latawiec. A jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, warto wybrać się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie lub EC1 w Łodzi. To interaktywne miejsca, gdzie na pewno nie będziecie się nudzić!

Na wycieczkę poza miasto możecie wybrać się do Magicznych Ogrodów w Janowcu. To ogromny park tematyczny dla całej rodziny. Na kilka godzin przeniesiecie się w baśniowy świat. To miejsce pełne kwiatów, drzew, bajecznych krain i niezwykłych istot. Na miejscu znajdziecie także restauracje i kawiarnie.

A może jesteście wielbicielami dinozaurów? Jeśli tak, koniecznie odwiedźcie JuraPark Bałtów lub Łeba Park. Oba te miejsca oferują mnóstwo atrakcji dla dzieciaków w różnym wieku. Zobaczycie z bliska ogromne dinozaury, dowiecie się więcej o ich zwyczajach i będziecie mogli skorzystać z atrakcji takich jak kolejki szynowe, czy rowerki wodne.

Spełnij marzenie dziecka

Nawet najfajniejsze i najciekawsze Twoje pomysły mogą okazać się nietrafione. Zapytaj swojego malucha o czym marzy, co chciałby zrobić w tym szczególnym dniu i pozwól mu na własny plan. Może od dawna o czymś myśli i bardzo czegoś pragnie?

Wszystkie nasze pomysły są tylko inspiracją. Chodzi o to, żeby ten dzień był dla Was wyjątkowy. Czas spędzony w gronie najbliższych to najlepsze, co możesz dać swojemu dziecku!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Magdalena Więckowska
Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym, obecnie wkraczam w świat przedsiębiorczych kobiet. Jestem autorką bloga magdapisze.pl, staram się inspirować kobiety, zarażać je pozytywną energią i pokazuję jak łączyć życie zawodowe z obowiązkami domowymi. Prywatnie jestem mamą dwóch genialnych dziewczynek, które kocham nad życie!

Mamo, planujesz powrót do pracy? Poznaj swoje prawa

Ile razy słyszałyśmy o przypadkach, gdy na mamę wracająca do firmy po urlopie macierzyńskim czekały przykre niespodzianki? Degradacja, zmiana warunków zatrudnienia, kłopoty z przestrzeganiem czasu pracy, a nawet wypowiedzenie? To niestety nie tylko przypadki z internetowych forów. Często jest to smutna rzeczywistość, z którą spotykają się kobiety. Tymczasem wszystkie kwestie dotyczące powrotu mamy do pracy reguluje prawo.
  • Agata Ambroziak-Rogulska - 21/08/2019

Mamo poznaj swoje prawa

Nie wszystkie jesteśmy prawnikami i nie wszystkie znamy kodeks pracy, ustawy i przepisy prawa. Nie musimy tego wszystkiego wiedzieć. Teraz profesjonalną poradę, a także pomoc przy napisaniu prawniczych pism można mieć w ramach polisy ubezpieczeniowej. Taka opcja dostępna jest w pakiecie LINK4 Mama, a współpracujący z LINK4 prawnicy służą radą nie tylko w sprawach związanych z szeroko rozumianym macierzyństwem.

Czeka Cię L4 w ciąży? To powinnaś wiedzieć, zanim pójdziesz na zwolnienie >>

Urlop wychowawczy? Zobacz kompendium wiedzy o urlopie wychowawczym.

Jakie prawa ma mama?

– Choć rzeczywiście sporo jest zapytań dotyczących prawa pracy. Jedna z klientek, której właśnie kończy się umowa o pracę, pytała czy w związku z tym, że zaszła w ciążę należy jej się automatyczne przedłużenie umowy czy potrzebne jest dokonanie jakichś formalności. Inna zadzwoniła do nas z pytaniem co może zrobić w sytuacji, gdy opiekunka w przedszkolu bez zgody i wiedzy rodziców obcięła dziecku włosy. – mówi Joanna Talaśka z LINK4 i dodaje, że zakres pytań, na które odpowiadają klientom prawnicy jest bardzo szeroki.

Jesteś w ciąży? Czy pracodawca przedłuży Ci umowę? >>

Pojawiło się pytanie od rodzica niepełnosprawnego dziecka, który złożył do urzędu gminy wniosek o transport dziecka do szkoły, a gmina uchyla się od odpowiedzialności. Sporo jest pytań z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Dotyczą sposobów regulowania kontaktów jednego z rodziców z dzieckiem, po rozstaniu się rodziców czy także np. utrudniania przez jedną ze stron zasądzonych kontaktów z córką. – Ale są też pytania dotyczące tego, co zrobić gdy dziecko zniszczy komuś telefon komórkowy czy też, jak dochodzić praw w sytuacji, gdy – w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia sali – doszło do wypadku dziecka podczas zajęć ruchowych. – przywołuje Joanna Talaśka.

Przerwa na karmienie w pracy? Przeczytaj!

Pomoc prawna

Nierzadkie są też pytania związane z ze spadkami, sposobami na odstąpienie od zawartej umowy (np. z klubem sportowym), sporami sąsiedzkimi, prawami konsumenta. Wciąż wraca temat zakupów w Internecie. Pomoc prawna w ramach LINK4 Mama jest nielimitowana. Można zadać nieograniczoną liczbę pytań, a nasi eksperci, mogą sporządzić do 4 pism o charakterze prawniczym do wyboru z szerokiego zakresu przewidzianego w ogólnych warunkach ubezpieczenia. – dodaje Joanna Talaśka. Mogą to być na przykład wezwania do zapłaty czy pisma przed procesowe. Pomoc prawnika kosztuje 10 złotych za cały rok i można ją kupić w ramach Pakietu Ubezpieczeń LINK4Mama.

Planujesz powrót do pracy w niepełnym wymiarze godzin? >>

Jak to działa?

  1. Zgłaszasz swoje pytanie do prawnika pod numerem 604 14 14 14.
  2. Prawnik może Cię poprosić o dodatkowe szczegóły lub dokumenty dotyczące sprawy.
  3. Odpowiedź dostajesz mailem lub przez telefon. W szczególnych przypadkach czas ten może być dłuższy.
  4. Na napisanie pisma eksperci LINK4 Mama mają 5 dni roboczych od przekazania przez ubezpieczającego wszelkich informacji i dokumentów niezbędnych do opracowania dokumentu.

Pomoc prawna to tylko niewielka część pakietu LINK4 Mama – ubezpieczeń dla dzieci i rodziców. Składają się na niego rozwiązania takie jak zapewnienie dziecku korepetycji, pomoc domową dla leżącej – w wyniku nieszczęśliwego wypadku – w łóżku mamy, a nawet zapewnienie mamie łóżka szpitalnego, by mogła być przy chorym dziecku, opłacenie i dostarczenie do domu leków czy sprzętu rehabilitacyjnego. Jest także OC w życiu prywatnym, NNW dla dziecka oraz – w ramach Assistance Zdrowie – dostęp do szerokiej gamy lekarzy specjalistów a także psychologa i dietetyka.

Wielką zaletą LINK4 Mama jest to, że nie trzeba kupować wszystkiego, a tylko takie ubezpieczenie, które rzeczywiście jest potrzebne. Posiadaczom Kart Dużej Rodziny LINK4 daje 10% rabatu na zakup ubezpieczenia LINK4 mama i LINK4 dziecko.
LINK4 Mama można kupić dzwoniąc pod dedykowany numer 604 14 14 14, przez stronę www.link4mama.pl (tam również znajdują się ogólne warunki ubezpieczenia) lub u agenta.

Materiał promocyjny. Partnerem artykułu jest firma LINK4 oferująca polisę dla rodziców LINK4 Mama.

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agata Ambroziak-Rogulska
W LINK4 pracuję od 6 lat. Obecnie na stanowisku dyrektora Departamentu Produktu. Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, z branżą ubezpieczeniową związana jestem od początku kariery. Pasjonuje mnie historia, szczególnie historia Rosji i okresu napoleońskiego. Uwielbiam jazdę na nartach i jestem kibicem piłki ręcznej.

Co mogę zrobić, aby po śmierci moje pieniądze pozostały w rodzinie?

Chociaż nie wybierasz się na tamten świat, i masz mnóstwo planów na życie, to życie czasem płata nam figle i zabiera ze świata ludzi, pełnych planów i marzeń. Każdy z nas posiada rachunki bankowe, może lokaty, dodatkowy majątek... Co zrobić, aby po śmierci pieniądze zostały w rodzinie? Przygotować specjalną teczkę, która ułatwi bliskim załatwianie wszystkich spraw spadkowych.
  • Izabela Kaźmierczak-Kamiennik - 19/08/2019
dwie kobiety sprawdzają dokumenty

Chcę, aby po śmierci wszystkie moje pieniądze pozostały w rodzinie

Chociaż świadomość społeczna w temacie spraw spadkowych, z roku na rok się zwiększa i coraz częściej zabezpieczamy swoich bliskich na wypadek naszej śmierci, to w wielu przypadkach, zapominamy o innych kwestiach związanych ze sprawami, które po nas pozostaną.

Spadek – przyjąć czy odrzucić?

W sytuacji, kiedy umiera nasz bliski i rozpoczyna się postępowanie spadkowe, często zastanawiamy się nad przyjęciem spadku. Powód? Boimy się, że odziedziczymy długi. Największy problem pojawia się, kiedy jesteśmy powołani do spadku przez naszych dalszych krewnych, z którymi nie utrzymywaliśmy stałego kontaktu. Nie ma się co dziwić, nikt z dnia na dzień nie chce zostać dłużnikiem.

Ale nie tylko o testament tutaj chodzi. Częstą praktyką jest właśnie spisywanie swojej ostatniej woli w formie testamentu. Są jednak również inne sprawy, o których należy bezwzględnie pamiętać, aby „ułatwić życie” naszym bliskim na wypadek, kiedy ich opuścimy. Należą do nich m.in.: informacje o rachunkach bankowych, polisach czy funduszach emerytalnych.

Przygotuj teczkę ze wszystkimi ważnymi informacjami

Powinny się tam znaleźć ważne dokumenty oraz informacje dotyczące bezpośrednio Ciebie i Twoich finansów. Taką teczkę powinna przygotować każda osoba lub rodzina. Można zdeponować ją u zaufanej bliskiej osoby, która w razie konieczności, pomoże ogarnąć sprawy finansowe. Bez takiej teczki, odszukanie wszystkich danych, graniczy niemal z cudem.

Poniżej znajdziesz przykładową listę informacji, które powinna zawierać taka teczka. Należy jednak pamiętać, że każdy powinien tę listę dostosować do siebie i swojej sytuacji.

Co powinno się znaleźć w takiej teczce, aby po śmierci moje pieniądze zostały w rodzinie?

1. „Instrukcja”/wskazówki, jak postępować po naszej śmierci, czego dotyczą dokumenty znajdujące się w teczce.
2. Testament.
3. Lista pełnomocników/osób mających upoważnienie do działania w naszym imieniu.
4. Informacje o rachunkach bankowych, założonych lokatach.
5. Informacje o członkostwie w Otwartych Funduszach Emerytalnych.
6. Informacje o Indywidualnych Kontach Emerytalnych.
7. Informacje o środkach ulokowanych w funduszach inwestycyjnych.
8. Informacje o posiadanych polisach.
9. Informacje o posiadanych akacjach/obligacjach.
10. Informacje i umowy o posiadanych kredytach.
11. Informacje o posiadanych kartach debetowych/kredytowych.

12. Informacje o posiadanych prywatnych ubezpieczeniach
13. Informacje o tym komu pożyczyliśmy pieniądze i w jakiej kwocie.
14. Informacje o podpisanych wekslach.
15. Informacje o toczących się postępowaniach egzekucyjnych.
16. Informacje o zaległościach w spłatach.
17. Informacje o dostawcach mediów (prąd, woda, gaz, Internet, TV).
18. Dokumenty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą (wszelkie dane rejestracyjne, nr KRS, NIP, REGON, dane US, ZUS.
19. Dokumenty związane z pracą na etacie.
20. Informacje o posiadanych wartościowych przedmiotach.
21. Informacje dotyczące posiadanego pojazdu.
22. Dokumenty związane z posiadanymi nieruchomościami (informacje o hipotece, akty notarialne).
23. Informacje o naszych adresach mailowych, tak aby można je było zamknąć.
24. Informacje dotyczące profili na portalach społecznościowych.
25. Lista dysków, urządzeń, na których znajdują się dokumenty.

Jak widać, dokumentów tych jest naprawdę sporo. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy w stanie ich zgromadzić w jednym miejscu. Nie oznacza to także, że w takiej teczce musi znaleźć się całkowicie cała dokumentacja. Zacznij od kilku najważniejszych informacji, to już znacząco pomoże Twoim bliskim.

Nie bój się, że ktoś ukradnie Ci pieniądze – nie podawaj haseł!

W teczce zostaw informacje jakie konta, lokaty i majątek posiadasz, ale absolutnie nie podawaj haseł do logowania! W razie potrzeby, osoba, która odziedziczy Twój majątek, na podstawie dokumentów z sądu uzyska dostęp do pieniędzy na rachunku bankowym.

Możesz ewentualnie zostawić dane do logowania do serwisów społecznościowych, żeby można było usunąć Twoje konto.

Dlaczego warto przygotować taką teczkę z informacjami o posiadanym majątku?

Teczka ma na celu pomoc naszym bliskim w uporządkowaniu i zamknięciu spraw, których my sami nie zdążyliśmy zakończyć. Oczywiście należy liczyć się z tym, że nie wszystko da się zawrzeć w takiej teczce i wielu sytuacji po prostu nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ale powinniśmy pamiętać, że każda nawet najmniejsza informacja czy wskazówka oraz uczynienie pełnomocnikiem odpowiednich osób, ułatwi życie naszym bliskim po naszym odejściu.

Warto dodać na koniec, że teczkę warto przygotować jak najwcześniej, kiedy zaczynamy gromadzić majątek. To nie jest zadanie tylko dla osób na emeryturze.

Nieraz zdarzyło się, że np w wypadku samochodowym zginęli oboje rodzice, a bliscy, którzy przejęli opiekę nad małoletnimi dziećmi, nie wiedzieli jakim kapitałem dysponowali rodzice przed śmiercią, czy jakie zobowiązania mieli. Teczka z informacjami oczywiście nie złagodzi bólu po odejściu bliskiej osoby, ale w pewnością ułatwi organizację różnych spraw formalno-prawnych.

Do powstania tego artykułu zainspirował nas podcast Marcina Iwucia o czerwonej teczce – dowiedz się więcej na ten temat >>>

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Izabela Kaźmierczak-Kamiennik
Prawnik, wolontariusz w fundacji Prawo dla mam. Ukończyłam kurs zdobywając tytuł Specjalisty ds kadr i płac. Prawo pracy to moja pasja. Moim celem jest pomoc ludziom w jego rozumieniu. Swoje bogate doświadczenie zdobyłam pracując przez kilka ostatnich lat w kancelariach radcowskich i komorniczych. Moim największym marzeniem jest prowadzenie własnego biznesu w zakresie prawa pracy i ochrony danych osobowych. Otwarcie własnej działalności gospodarczej pomoże mi łączyć macierzyństwo z rozwojem osobistym i zawodowym. Tak na co dzień, kiedy znajduję chwilę dla siebie, jestem pasjonatką czytania książek oraz biegania. Prywatnie jestem żoną Tomasza, mamą Bartusia i maluszka w brzuchu :)
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail