Czego szukasz

Internet – wymarzone miejsce pracy dla mam

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że macierzyństwo to bardzo poważna sprawa, wymagająca poświęcenia sporej ilości czasu na opiekę nad dziećmi. Nie oznacza to jednak, że będąc mamą, nie można prowadzić aktywnego życia zawodowego i sporo zarabiać.

Trzeba przyjąć tylko odpowiednie założenia. Bez pracy jako takiej niestety się nie obejdzie, ale czas zaoszczędzimy na tym, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Mowa o tych chwilach, które spędzamy w godzinach pracy na robieniu zgoła innych rzeczy, takich dojazdy, przerwy, zmiana ubrań itp. Wszystkich tych niepotrzebnych opóźnień możemy uniknąć w bardzo prosty sposób – pracując w domu.

Oczywiście zdecydowanie najlepszym narzędziem takiej pracy jest internet. Wystarczy założyć własną stronę i za jej pośrednictwem sprzedawać swoje produkty lub usługi nawet tysiącom ludzi na całym świecie – w tym także innym mamom. Ale jak dokładnie to zrobić? Przyjrzyjmy się temu jak tanio i łatwo urzeczywistnić to marzenie.

Przede wszystkim musimy znaleźć renomowanego dostawcę kompleksowych usług. Chodzi o to, żeby nie tracić czasu i nerwów na szukanie wielu firm oferujących poszczególne moduły potrzebne do założenia strony – miejsce na serwerze (hosting), domena (czyli chwytliwy adres), kreator stron (nikt już nie pisze ich od zera w kodzie html), narzędzia do obsługi sieci społecznościowych (Facebook, Twitter). Wybierając odpowiedniego dostawcę usług, jak choćby znaną firmę 1and1.pl, uzyskujemy wszystkie te elementy, jak również wysokiej jakości pomoc techniczną na wypadek jakichkolwiek problemów. Pozwoli nam to spać spokojnie i oszczędzić czas, który jest przecież tak potrzebny do wychowywania dzieci.

Co ważne, nie musimy wymyślać koła na nowo. Możemy ogłosić w internecie produkt lub usługę, którymi zajmowałyśmy się przed urodzeniem dziecka. Nie każdemu klientowi lub pracodawcy na rękę jest korzystać z usług matek, ale internet jest znakomitym rozwiązaniem tego problemu. Kolejny ważny aspekt to niskie koszta pracy zdalnej. Tak czy siak płacimy miesięczne rachunki za dom, a oszczędzamy choćby na dojazdach. Ceny wspomnianych wcześniej dostawców usług są na szczęście bardzo niskie. Dzięki temu ryzyko założenia działalności jest praktycznie zerowe, a w przypadku niepowodzenia nie tracimy prawie nic.

Bardzo prosto gromadzi się także w internecie klientów. Zintegrowane narzędzia marketingowe oraz społecznościowe pozwalają dotrzeć do bardzo dużej liczby osób, zapewniając nam co miesiąc stały dochód. Nie musimy się więc obawiać, że jedyną grupą docelową będą wyłącznie nasi znajomi. Integracja z profilami na Facebooku, Twitterze itp. pozwoli zaś utrzymywać relacje z obecnymi klientami i zachęcać ich do kolejnych zakupów, tworząc sieć lojalnych konsumentów, będących stałym źródłem dochodu.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej argumenty, werdykt jest jednoznaczny – mamo, pracuj! Dzięki internetowi jest to bardzo proste i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Wystarczy jedynie wybrać zaufanego dostawcę usług i skorzystać z kreatora stron, aby błyskawicznie zaoferować swoje usługi szerokiej grupie odbiorców. Powrót do aktywności zawodowej będzie także miłą odskocznią od bycia kurą domową i poprawi nasze samopoczucie. Prościej będzie też ewentualnie znaleźć pracę w przyszłości, kiedy zamiast luki w CV będziemy miały dobrze prosperujący własny biznes.

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie