Czego szukasz

Hay Group – stawiamy na mamy – laureat konkursu „Mama w pracy”

Laureatem V edycji konkursu plebiscytu „Mama w pracy”, w kategorii mała firma, została spółka Hay Group. Jakie udogodnienia czekają tam na rodzicielki, kto i z jakimi kwalifikacjami może aplikować do Hay Group, dlaczego warto? Na te i inne pytania odpowie Urszula Dutkiewicz – Kierownik działu finansów i administracji, prywatnie mama.

hay group

Z czego wynika prorodzinna polityka firmy Hay Group?

Polityka prorodzinna Hay Group wynika z przekonania, że aktywność zawodowa kobiet, także w okresie macierzyństwa i opieki nad małym dzieckiem, stymuluje rozwój firmy. Rozumiemy, że prowadzenie polityki życzliwej wobec rodziców, działa na ich korzyść – motywuje, zwiększa przywiązanie do firmy, a zatem poprawia jakość i wydajność pracy oraz dodatkowo buduje pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa na rynku.

Uważamy, że troska o równowagę życia zawodowego i osobistego jest ważna nie tylko dla pracowników, którzy mają dzieci. Pozwala związać pracowników z firmą i zatrzymać tych najbardziej utalentowanych. Natomiast brak takiej równowagi sprzyja wypaleniu zawodowemu, może prowadzić do absencji i braku zaangażowania w wykonywanie swoich obowiązków.

Co dla Pani, jako mamy, jest istotne w codziennej pracy? Z których udogodnień, proponowanych przez firmę Pani korzysta?

Dla mnie najistotniejsza jest możliwość pracy z domu w połączeniu z ruchomymi godzinami pracy. Pozwala to na jednoczesną opiekę nad dzieckiem i wypełnianie zawodowych zobowiązań. Bardzo ważna również jest możliwość powrotu na część etatu po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Ja sama, jak i duża część koleżanek, które zostały mamami w Hay Group, skorzystałam z tej możliwości.

Cieszy mnie, że katalog naszych prorodzinnych rozwiązań nie jest zamknięty i ciągle wypracowujemy nowe, które warto wypróbowywać.

Czy istnieje stały nabór do firmy Hay Group, czy poza rekrutacją wewnętrzną, są poszukiwani pracownicy z zewnątrz? Gdzie szukać ogłoszeń?

Hay Group jest za małą firmą na stałą rekrutację. Uruchamiamy ten proces w miarę potrzeb, gdy są wolne etaty. Rekrutacja wewnętrzna oczywiście ma miejsce, lecz najczęściej prowadzimy rekrutację otwartą i z uwagą przyglądamy się spływającym aplikacjom. Ogłoszenia pojawiają się na dużych portalach poświęconych rekrutacji oraz na naszej stronie internetowej.

Jacy specjaliści są na wagę złota? Czy znajdzie się praca dla mamy, która jest niczym tabula rasa i wszystkiego musi nauczyć się od podstaw? W jakiej dziedzinie?

Ze względu na nasz profil działalności, na większość stanowisk szukamy osób z doświadczeniem biznesowym. Nie jest to jednak warunek konieczny. W przypadku zupełnego braku doświadczenia zawodowego proponujemy stanowiska w dziale administracji i staże, na które rokrocznie zapraszamy wiele osób.

Jakich rad może Pani udzielić mamom aktywnie poszukującym pracy, na co zwrócić uwagę podczas wypełniania CV, rozmowy kwalifikacyjnej dla Państwa firmy?

Pragnę podkreślić, że bycie mamą nie jest w naszej firmie traktowane jako „wada”. Jest to informacja, której nie potrzebujemy by podjąć decyzję o zatrudnieniu danej osoby. Nigdy nie uważaliśmy, że posiadanie dzieci może być kryterium stosowanym przy rekrutacji. W Hay Group ważne są umiejętności, kompetencje, doświadczenie i pasja.

Dziękuję za rozmowę!

Rozmawiała Marta Szyszko

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama pełną parą, która od spraw domowych i trywialnych ucieka w nałóg… pisanie. Dzieli się matczyną dolą i z innymi rodzicielkami na portalu www.niedoskonalamama.pl. Prowadzi także blogi www.takeitizi.pl oraz www.kobietawe-biznesie.pl.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie