Czego szukasz

Grzechotka – rozwijająca zabawka dla niemowląt

Klasyczna grzechotka to zabawka, która ucieszy nawet najmłodsze dziecko! Mimo że noworodek nie potrafi jeszcze sięgać po przedmioty, możesz bawić się z nim, potrząsając nią przed oczami malucha, tym samym stymulując jego wzrok oraz słuch. Najlepsza zabawa zacznie się jednak nieco później – kiedy Twoje dziecko nauczy się chwytać, a więc mniej więcej w 3-4 miesiącu jego życia.

Jeżeli całkiem niedawno zostałaś mamą i jeszcze nie masz grzechotki, naprawdę warto to zmienić! Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej zabawki dla niemowlęcia i uzupełnij swoją wyprawkę dla dziecka.

Grzechotka dla malucha – jaki model wybrać?

Zasada nr 1 – grzechotki dla najmłodszych dzieci powinny być lekkie. Dzięki ich niewielkiej wadze nawet najmniejszy szkrab będzie mógł radośnie potrząsać swoją nową zabawką. Warto jednak wybrać model, który będzie nie tylko lekki, ale także miękki – jeżeli grzechotka wypadnie z niepewnej, słabej jeszcze rączki i upadnie na twarz małego berbecia, na pewno nie stanie mu się krzywda.

Doskonałą propozycją dla dzieci, które nie potrafią samodzielnie utrzymać swojej zabawki, są grzechotki w kontrastowych kolorach. Podobnie jak książeczki kontrastowe, tego rodzaju zabawki przyciągają wzrok małego człowieka, zachęcają go do zabawy i dbają o prawidłowy rozwój zdolności poznawczych jeszcze zanim jego rączki staną się na tyle silne, by mógł bawić się samodzielnie.

Grzechotka z gryzakiem – zabawka dla ząbkujących maluchów

Ciekawym rozwiązaniem dla dzieci ząbkujących jest grzechotka z gryzakiem. Taka zabawka łączy w sobie zalety dwóch przedmiotów. Z jednej strony pozwala stymulować wzrok i słuch dziecka, z drugiej zaś pociesza go podczas trudnego procesu ząbkowania i daje mu ukojenie, kiedy dziąsła bolą i swędzą. Taką drobną zabawkę warto mieć zawsze przy sobie – w domu i na spacerze, tak aby móc uspokoić dziecko w kryzysowej sytuacji.

Grzechotki do wózka i łóżeczka – na spacerze i przed snem

Grzechotka do wózka to dobry pomysł dla mam, których dzieci nie przepadają za spacerami w gondoli, choć nie tylko.

Wisząca nad twarzą dziecka grzechotka stymuluje pracę jego zmysłów i dzięki poruszającym się wstążkom, lusterkom i misiom sprawia, że spacer staje się znacznie ciekawszy.

Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań są grzechotki w formie sprężyny, np. takie jak grzechotka-lisek Hencz Toys. Można zawiesić je na pałąku nad wózkiem, a po powrocie do domu wpleść w poręcz łóżeczka, tak aby ulubiona zabawka malucha towarzyszyła mu przez cały dzień.

Grzechotka, czyli zabawka ponadczasowa

Grzechotki stymulują prawidłowy rozwój dziecka, dbają o rozbudzanie ciekawości małego człowieka, a czasami dają się też ugryźć! Klasyczne zabawki, takie jak grzechotki, nie wychodzą z mody i są świetnym pomysłem na prezent dla najmłodszych dzieci.

Czy taki upominek sprawi przyjemność małemu, nieświadomemu berbeciowi? Z całą pewnością tak! Piękne kolory, grzechotanie i inne efekty dźwiękowe wprawią w dobry nastrój każdego malucha.

Wysokiej jakości grzechotki dla najmłodszych znajdziesz w ekologicznym sklepie internetowym www.ekomaluch.pl.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie