Czego szukasz

Dotacje na założenie firmy w 2018 w woj. dolnośląskim

Jak sfinansować pomysł na firmę w 2018 roku? Gdzie pozyskać kapitał na jej założenie? Najbliższe miesiące przynoszą wiele możliwości zdobycia środków na realizację noworocznych postanowień, o ile jednym z nich była przygoda z biznesem. Mamy aż 11 źródeł finansowania biznesu z funduszy unijnych. Dowiedz się jakie dotacje na założenie firmy w 2018 roku możesz dostać w województwie dolnośląskim.

Dotacje na założenie firmy w 2018 roku dla kobiet

Kobiety nadal są wskazane jako grupa defaworyzowana na rynku pracy, stąd są w naborach traktowane priorytetowo, otrzymując dodatkowe punkty.

Unijne dotacje zapewniają bezzwrotne finansowanie inwestycji do wysokości ok 25 tys. zł, którą można przeznaczyć na środki trwałe (m.in. sprzęt komputerowy, samochód, oprogramowanie), a firmę należy utrzymać przez min. 12 miesięcy.

Ponadto udział w projektach RPO 8.3 to wsparcie pomostowe finansowe i doradcze, co oznacza, ze masz możliwość uzyskania dodatkowych środków na bieżące koszty – osoba, która otrzyma dotację inwestycyjną może równocześnie otrzymać do 1500 zł miesięcznie na bieżące koszty, w tym na ZUS.

Mieszkanki Dolnego Śląska już mają wybór, a niebawem mieszkanki Małopolski też będą mogły skorzystać z szansy na unijną dotację. A więc do dzieła!

Aktualne nabory w ramach działania 8.3 na Dolnym Śląsku

 1. Twoja firma – Twój sukces
 2. Własny biznes nie jest dla wybranych 2
 3. Super przedsiębiorcy
 4. Bezzwrotna dotacja – klucz do sukcesu
 5. Mój własny biznes
 6. Przedsiębiorcze kobiety 2.0
 7. Wsparcie na starcie – tworzenie nowych i trwałych miejsc pracy
 8. Mój biznes – mój sukces
 9. „Absens carens”- kompleksowy projekt wsparcia samozatrudnienia mieszkańców Dolnego Śląska
 10. Na swoim najlepiej – aktywizacja zawodowa Dolnoślązaków
 11. Aktywni Dolnoślązacy na swoim!

Nabory już ruszyły. Sprawdź, który program jest dla Ciebie!

Dowiedz się jak wypełnić wniosek tak, żeby przejść przez pierwszą selekcję wniosków o dotację na założenie firmy. 

 

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Właścicielka firmy Biznes2go. Jest doradcą biznesowym i analitykiem finansowym z wieloletnim doświadczeniem w uruchamianiu oraz rozwijaniu działalności gospodarczych. Jako ekspert w zakresie oceny wniosków o dofinansowanie oceniła ponad 100 Biznes Planów, pozyskała ponad 600 dotacji na założenie i rozwój firmy. Do każdej osoby, która się do niej zgłasza podchodzi w sposób indywidualny, przede wszystkim ustalając zakres i możliwość uzyskania dotacji.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie