Czego szukasz

Czy uczenie dzieci przedmiotów ścisłych online ma sens?

Według specjalistów im wcześniej Twoje dziecko zacznie uczyć się przedmiotów ścisłych, tym łatwiej będzie ono potrafiło poradzić sobie z nimi w przyszłości. Przedmioty takie jak matematyka mogą być dla małego dziecka tak samo łatwe, jak nauka mówienia. Dlaczego tak się dzieje? Otóż młody umysł dziecka jest chłonny jak gąbka i ma szereg zdolności, które ułatwiają naukę przedmiotów ścisłych.

  • Alicja Zielińska - 05/09/2017
półka z książkami i leżące na niej okulary korekcyjne

Od kilkunastu lat internet stopniowo wkracza na salony. Od kilku lat jest on prawie w każdym domu. Obecnie sieć internetowa jest wszędzie i z powodzeniem zaczęła być wykorzystywana w edukacji. Okazuje się, że tylko indywidualne podejście do nauczania jest, najbardziej efektywne. Jeszcze kilka lat temu skuteczne nauczanie było możliwe dzięki tradycyjnym korepetycjom

Korepetycje – skuteczna forma nauki

W dobie powszechnej informatyzacji coraz częściej mamy do czynienia z korepetycjami zdalnymi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zarówno dla nauczyciela, jak i dla ucznia. Nie trzeba wychodzić z domu, aby się uczyć. Nie marnuje się czasu na często uciążliwe dojazdy. Kończy się także problem z dostępnością nauczycieli. Niekiedy zdarzało się, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, że był problem ze znalezieniem nauczyciela z konkretnego przedmiotu.

Korepetycje zdalne to rewolucja w świecie nauczania. Odkąd zaczął funkcjonować, taki system nauki wszystko stało się dużo łatwiejsze. Korepetycje online odbywają się za pomocą powszechnie używanego komunikatora Skype. Na platformie Preply (chemia korepetycje) jest możliwość znalezienia spośród bogatej bazy nauczyciela dla siebie. Platforma pośredniczy również w rozliczeniach pomiędzy uczniem, a korepetytorem. Dzięki temu jest to bezpieczne rozwiązanie dla obu stron.

Przed zapisaniem się na lekcje można sprawdzić, jak to funkcjonuje w rzeczywistości, wybierając darmową lekcję testową. Korzystanie z serwisu preply.com jest niezwykle proste, wystarczy się zarejestrować, oraz posiadać na swoim urządzeniu oprogramowanie Skype.

Co jeszcze zyskamy ucząc się online?

Koszty nauki są z reguły niższe niż korepetycje tradycyjne. Duża konkurencyjność i dostęp do nauczycieli niemal z całego świata sprawia, że cena za godzinę korepetycji online jest bardzo często, tańsza od korepetycji, które odbywają się w sposób tradycyjny. Nauka w domu jest także wielkim plusem dla wielu uczniów, także tych najmłodszych.

Co z dziećmi?

Dzieci w różnym wieku mogą korzystać z tego rodzaju korepetycji. Począwszy od najmłodszych dzieci, które uczą się poprzez zabawę, a kończąc na nastolatkach, które potrzebują pomocy w nauce. Nauka przedmiotów ścisłych przez Skype odbywa się bardzo podobnie do tego, jakby to miało miejsce w bezpośrednim kontakcie. Jedyna różnica jest taka, że nauczyciela widzimy na ekranie monitora zamiast realnie, obok siebie. Obraz i dźwięk w komunikatorze Skype jest bardzo dobrej jakości. Może to sprawiać złudzenie, że lekcja odbywa się w tradycyjny sposób.

Czy warto inwestować w naukę przedmiotów ścisłych przez Skype dla dzieci?

Podstawą jest aktualne oprogramowanie Skype i stabilny Internet. Nic więcej nie jest potrzebne do tego, aby nawet codziennie mieć nauczyciela, na przykład matematyki w swoim własnym domu. Kolejnym warunkiem, który pozwoli na efektywną naukę jest to, aby zapewnić odpowiednie warunki do nauki. Dziecko nie powinno rozpraszać się głośno grającym telewizorem, czy odgłosami remontu w domu. Każda lekcja, także ta przez komunikator Skype wymaga odpowiedniego skupienia. Nie powinno być w pobliżu czynników, które rozpraszają uwagę dziecka.

Jak dziecko uczy się przedmiotów ścisłych?

Przeprowadzone badania wykazały, że ponad połowa dzieci, zanim zacznie uczęszczać do szkoły podstawowej wykazuje talent w kierunku przedmiotów ścisłych. Dzieci przejawiające uzdolnienia w tym kierunku łatwo rozpoznać. Zadają one mnóstwo pytań, same szukają rozwiązań, chętnie przyswajają nową wiedzę. Korepetycje online mogą ten głód wiedzy zaspokoić.

Nauczyciel online swój czas będzie poświęcał tylko jednemu dziecku. Już dzieci kilkuletnie mają doskonałą umiejętność rozumienia pojęć takich jak liczby, zbiory, miary. We wczesnej edukacji bardzo często pojawiają się schematy myślowe. Dziecko, które na początku nauki w szkole ma trudności z matematyką, w późniejszych latach może mieć trudności z innymi ścisłymi przedmiotami, takimi jak fizyka i chemia.

Korepetycje już na wczesnym etapie nauki pomogą dziecku uniknąć tego typu problemów. Korepetycje online dodatkowo uczą samodzielności w myśleniu. Będzie to ogromnym atutem w przyszłej edukacji dziecka.

W tego rodzaju nauce nie ma złych odpowiedzi. Nauczyciel naprowadza dziecko na rozwiązanie tak, aby samo zrozumiało dane zagadnienie. W wieku nastoletnim zaczynają występować problemy takie jak niechęć do uczenia się. Bardzo często taki stan rzeczy jest spowodowany zaległościami. Korepetycje online to dobry sposób, aby tego typu zaległości nadrobić.

Nauka podstaw przedmiotów ścisłych przez komunikator Skype ma sens, ponieważ daje trwałe podstawy do dalszych etapów zgłębienia matematyki, fizyki i chemii. Umożliwienie dziecku tego, aby korzystało z nauki przez Skype, jest dobrą inwestycją w jego rozwój.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska
Podyskutuj

Gdzie kupić dodatki i dekoracje do wnętrz?

Wybór akcesoriów, dodatków, elementów wystroju wnętrz na rynku jest ogromny. Producenci starając się sprostać wymaganiom swoich klientów. Na każdy sezon przygotowują bogatą ofertę, w której można znaleźć wiele ciekawych przedmiotów do aranżacji wnętrz. W zależności od gustów, upodobań, preferencji, znajdziemy wiele miejsc, gdzie dostaniemy idealne dekoracje do naszych czterech ścian.
  • Jagoda Jasińska - 09/08/2019
wnętrze mieszkania

Dodatki do wnętrz warto dobierać uważnie i stawiać zarówno na walory estetyczne, jak i na ich funkcjonalność

Wybór dodatków powinien być jednak przemyślaną decyzją. Zanim udamy się na zakupy w poszukiwaniu bibelotów, warto zastanowić się jaki klimat chcielibyśmy utrzymać w danym pokoju. Bardzo często zdarza się tak, że decydujemy się na zakup konkretnych akcesoriów pod wpływem impulsu, co skutkuje później posiadaniem wielu przedmiotów niepasujących do siebie w żadnym stopniu, tworząc chaos w pomieszczeniu.

Jeśli więc chcemy urządzić pokój w sposób spójny wizualnie, w którym będziemy się dobrze czuli, a przedmioty nas otaczające będą z jednej strony pełniły funkcje ozdobne, z drugiej strony warto pomyśleć o tym, aby przedmioty którymi się otaczamy miały charakter funkcjonalny. Aby poza tym, że pięknie się będą prezentowały na półkach, mogły także nam się do czegoś przydać. W tym przypadku świetnie sprawdzą się różnego rodzaju ozdobne pudełka, skrzyneczki, koszyki, w których możemy schować różne drobiazgi.

Poza tym warto zastanowić się także czy dekoracje, które chcemy wprowadzić do naszego wnętrza mają być spójne kolorystycznie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest utrzymanie ścian w pokoju w kolorach stonowanych, natomiast pojedynczych dodatków w kolorach żywszych, bardziej wybijających się i przykuwających uwagę.

Motyw marynarski, który świetnie sprawdzi się do dekorowania domu, ale także barów czy restauracji

Pojawia się więc pytanie, gdzie najlepiej kupić dodatki i dekoracje do wnętrz. Wiele osób lubi urządzać pomieszczenia tematycznie i wykorzystywać jeden motyw przewodni do ozdoby. Bardzo często wykorzystywanym motywem jest marynarski. Znajdziemy tego rodzaju dekoracje wnętrz w Gdańsku. Polecamy zajrzeć na – https://citymeble.com/gdansk/dekoracje-dodatki,286,pl.html.

W różnych sklepach z pamiątkami czy na straganach można wyszperać prawdziwe perełki. Bardzo dobrym pomysłem na urządzenie pomieszczenia w charakterze marynarskim jest zakup muszli w różnych rozmiarach, przesypującego się piasku, dodatków w postaci poduszek ozdobnych z motywem kapitańskim, ozdobnych kamieni, bursztynu, bardzo ciekawie prezentującym się bibelotem, który wzbudza często zachwyt gości są większych rozmiarów statki, które wyglądają niesłychanie okazale na półkach. Poza tym często wykorzystuje się także statki w szklanych butelkach.

Dekoracje wnętrz w Gdańsku, jakie można znaleźć sprawdzą się także do urządzania przestrzeni poza domem. Wiele barów, knajp czy restauracji – szczególnie nad morzem urządza pomieszczenia właśnie w takiej klimatycznej aranżacji, aby goście, którzy przybędą do takiego miejsca mogli nacieszyć się dodatkami i jeszcze intensywniej chłonąć kulturę Pomorza.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska

10 pomysłów na zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu

Dzisiaj coraz mniej czasu dzieci spędzają na zabawie na świeżym powietrzu, a więcej w domu, nierzadko przed ekranem komputera, telefonu lub tabletu. Dlatego warto już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć zabawy na zewnątrz. Lato jest idealnym czasem by spędzać czas na dworze. Zatem jeśli nie ma upału i nie grozi Wam żadna ulewa, ruszajcie na dwór i bierzcie się do zabawy. Dzieciaki to uwielbiają, a Wam przypomną się chwile z dzieciństwa.
  • Ewa Moskalik - Pieper - 09/08/2019
dziewczynka skacze na skakance

Zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu

Pomysłów na zabawy na dworze jest bardzo dużo. Wiele z nas pamięta te najbardziej popularne gry i zabawy. Pamiętamy też czasy, kiedy właśnie w taki sposób spędzało się czas z rówieśnikami. Powrót do domu, szybko odrabiane lekcje (albo i nie :)), obiad zjedzony na kolanie, wszystko w pośpiechu, byle jak najszybciej znaleźć się na podwórku. To tam toczyło się całe życie towarzyskie.

Dzisiaj, żeby odciągnąć dziecko od komputera musisz mieć mocne argumenty. Jeśli zatem pamiętasz podwórkowe gry i zabawy swojego dzieciństwa i jesteś gotowa zmierzyć się ze swoim dzieckiem, to gwarantuję Ci nie tylko świetną zabawę, ale też zacieśnienie więzów z dzieckiem.

Gry i zabawy na dworze

1. Gra w klasy – potrzebujemy kredę i kamyk. Gra dla dwojga lub więcej osób. Na równym chodniku rysujemy sześć kwadratów zakończonych półokręgiem i wszystkie pola numerujemy od 1-7. A potem stojąc tyłem do rysunku rzucamy kamieniem. Grę zaczyna osoba, która pierwsza trafi w pole o numerze jeden. Potem na jednej nodze (lub na dwóch) skacze po wszystkich polach nie mogąc się zachwiać. Potem należy trafić kamieniem na pole o numerze dwa. Gra się kończy gdy wszyscy przejdą kolejne pola.

2. Podchody – terenowa gra harcerska. Najczęściej organizowana na różnego rodzaju obozach, koloniach. Pozwala na dużą kreatywność. Świetnie sprawdza się przy większej grupie osób i wymaga przygotowania. W najprostszej wersji polega na tym, że jedna grupa ucieka, pozostawiając za sobą znaki, strzałki, listy, polecenia i wskazówki jak ich znaleźć, a druga grupa szuka i musi ją złapać. Gra świetnie się sprawdzi nawet w trakcie niedzielnego spaceru. Dzieci ją uwielbiają, bo przypomina rozwiązywanie zagadek.

3. Zabawa w chowanego – chyba najbardziej lubiana i najczęściej modyfikowana gra. Dzieci lubią się nią bawić i na zewnątrz i w domu. Jej klasyczna, najprostsza wersja polega na tym, że jedna osoba zakrywa oczy i odlicza, a w tym czasie reszta uczestników chowa się w różnych miejscach. Po odliczeniu, osoba szukająca woła głośno „szukam” i wyrusza na poszukiwania. Wygrywa ta osoba, która została znaleziona na samym końcu.

4. Skakanka – pomysłów na wykorzystanie zabawy ze skakanką jest bardzo dużo. Nie wystarczy po prostu skakać. Skakanie na skakance pomaga też rozwijać koordynację ruchów i są używane do treningu sportowego. Kiedyś też wybór skakanek był zdecydowanie mniejszy, a dzisiaj mamy nie tylko ogromny wybór kolorystyczny, ale też świecące, błyszczące, a bajkowymi wykończeniami tak jak w hoplik.pl. Zabawa skakanką może też być idealnym sposobem na wzbudzanie zdrowej rywalizacji u dzieci.

5. Gra w gumę – kolejny podwórkowy klasyk. Do tej zabawy wystarczy dobra guma kupiona w pasmanterii o długości ok. 4 m. oraz kilka wskazówek jak należy grać. Najlepiej gdy uczestników gry jest minimalnie 3 osoby. Gra, która zawsze była najbardziej pożądana wśród dziewczynek i budząca wśród nich spore emocje. Zasady nie są zbyt skomplikowane, ale wymagają sporej zręczności i gibkości, ale po kilku sesjach z gumą do grania każda dziewczynka szybko nabierała te umiejętności.

6. Malowanie kredą – do tej zabawy potrzebujemy kolorową kredę i chodnik, a którego nikt nie będzie nas przeganiał. Zabawa w malowanie kredą po chodniku rozbudza w dzieciach kreatywność orz usprawnia motorykę małą, a samo dotykanie szorstkiej kredy jest elementem integracji sensorycznej. Dzięki dużej przestrzeni do malowania u dziecka świetnie rozbudza się nieograniczona fantazja.

7. Ciuciubabka – jedno dziecko ma zasłonięte chustką lub szaliczkiem oczy, a pozostali uczestnicy zabawy otaczają tę osobę i wołają: ciuciubabko, łap nas. Zabawa polega na łapaniu tych osób pomimo, że dziecko ich nie widzi. W złapaniu dzieci pomagają inne zmysły: słuch, dotyk. Co ważne: koniecznie należy zadbać o bezpieczne otoczenie oraz w końcu dać się złapać, zwłaszcza gdy łapiącym jest najmłodszy członek rodziny.

8. Gra w piłkę – zabaw z piłką jest nieskończona ilość, poczynając od gry w piłkę nożną, czy choćby zabawę w grę piłka parzy. Do takiej gry najlepiej wykorzystać lekką, plażową piłkę. Jedna osoba turla piłkę przed siebie, tak, żeby trafić w inne osoby, a cała reszta ucieka. Osoba, którą piłka dotknie, przejmuje ją i to ona teraz turla piłkę w stronę pozostałych osób.

9. Badminton – jedna z dyscyplin olimpijskich, ale na potrzeby zabawy wystarczy nam najprostszy sprzęt do grania. Nauka nie przychodzi szybko, ale dzieci się też tak łatwo nie zrażają. Można grać w dwie osoby lub przy większym zaawansowaniu we cztery. Jeśli nie ma wiatru, to jest to gra, która świetnie sprawdzi sie jako alternatywa gry w piłkę.

10. Zabawa w berka – można odnieść wrażenie, że dzieci rodzą się z umiejętnością zabawy w berka. Nie wiadomo, w którym momencie poznają zabawę, która polega na tym, że jeden z graczy (ganiający) musi dotknąć innej osoby, żeby przestać być ganiającym, a zacząć być uciekającym/ganianym, czyli żeby przestać być berkiem, trzeba kogoś dotknąć. Zabawa uczy zwinności i szybkości i trwa tak długo, aż wszyscy się nie zmęczą.

A jakie Ty pamiętasz gry ze swojego dzieciństwa? W co najbardziej lubiłaś się bawić?

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail