Czego szukasz

Czy uczenie dzieci przedmiotów ścisłych online ma sens?

Według specjalistów im wcześniej Twoje dziecko zacznie uczyć się przedmiotów ścisłych, tym łatwiej będzie ono potrafiło poradzić sobie z nimi w przyszłości. Przedmioty takie jak matematyka mogą być dla małego dziecka tak samo łatwe, jak nauka mówienia. Dlaczego tak się dzieje? Otóż młody umysł dziecka jest chłonny jak gąbka i ma szereg zdolności, które ułatwiają naukę przedmiotów ścisłych.

półka z książkami i leżące na niej okulary korekcyjne

Od kilkunastu lat internet stopniowo wkracza na salony. Od kilku lat jest on prawie w każdym domu. Obecnie sieć internetowa jest wszędzie i z powodzeniem zaczęła być wykorzystywana w edukacji. Okazuje się, że tylko indywidualne podejście do nauczania jest, najbardziej efektywne. Jeszcze kilka lat temu skuteczne nauczanie było możliwe dzięki tradycyjnym korepetycjom

Korepetycje – skuteczna forma nauki

W dobie powszechnej informatyzacji coraz częściej mamy do czynienia z korepetycjami zdalnymi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zarówno dla nauczyciela, jak i dla ucznia. Nie trzeba wychodzić z domu, aby się uczyć. Nie marnuje się czasu na często uciążliwe dojazdy. Kończy się także problem z dostępnością nauczycieli. Niekiedy zdarzało się, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, że był problem ze znalezieniem nauczyciela z konkretnego przedmiotu.

Korepetycje zdalne to rewolucja w świecie nauczania. Odkąd zaczął funkcjonować, taki system nauki wszystko stało się dużo łatwiejsze. Korepetycje online odbywają się za pomocą powszechnie używanego komunikatora Skype. Na platformie Preply (chemia korepetycje) jest możliwość znalezienia spośród bogatej bazy nauczyciela dla siebie. Platforma pośredniczy również w rozliczeniach pomiędzy uczniem, a korepetytorem. Dzięki temu jest to bezpieczne rozwiązanie dla obu stron.

Przed zapisaniem się na lekcje można sprawdzić, jak to funkcjonuje w rzeczywistości, wybierając darmową lekcję testową. Korzystanie z serwisu preply.com jest niezwykle proste, wystarczy się zarejestrować, oraz posiadać na swoim urządzeniu oprogramowanie Skype.

Co jeszcze zyskamy ucząc się online?

Koszty nauki są z reguły niższe niż korepetycje tradycyjne. Duża konkurencyjność i dostęp do nauczycieli niemal z całego świata sprawia, że cena za godzinę korepetycji online jest bardzo często, tańsza od korepetycji, które odbywają się w sposób tradycyjny. Nauka w domu jest także wielkim plusem dla wielu uczniów, także tych najmłodszych.

Co z dziećmi?

Dzieci w różnym wieku mogą korzystać z tego rodzaju korepetycji. Począwszy od najmłodszych dzieci, które uczą się poprzez zabawę, a kończąc na nastolatkach, które potrzebują pomocy w nauce. Nauka przedmiotów ścisłych przez Skype odbywa się bardzo podobnie do tego, jakby to miało miejsce w bezpośrednim kontakcie. Jedyna różnica jest taka, że nauczyciela widzimy na ekranie monitora zamiast realnie, obok siebie. Obraz i dźwięk w komunikatorze Skype jest bardzo dobrej jakości. Może to sprawiać złudzenie, że lekcja odbywa się w tradycyjny sposób.

Czy warto inwestować w naukę przedmiotów ścisłych przez Skype dla dzieci?

Podstawą jest aktualne oprogramowanie Skype i stabilny Internet. Nic więcej nie jest potrzebne do tego, aby nawet codziennie mieć nauczyciela, na przykład matematyki w swoim własnym domu. Kolejnym warunkiem, który pozwoli na efektywną naukę jest to, aby zapewnić odpowiednie warunki do nauki. Dziecko nie powinno rozpraszać się głośno grającym telewizorem, czy odgłosami remontu w domu. Każda lekcja, także ta przez komunikator Skype wymaga odpowiedniego skupienia. Nie powinno być w pobliżu czynników, które rozpraszają uwagę dziecka.

Jak dziecko uczy się przedmiotów ścisłych?

Przeprowadzone badania wykazały, że ponad połowa dzieci, zanim zacznie uczęszczać do szkoły podstawowej wykazuje talent w kierunku przedmiotów ścisłych. Dzieci przejawiające uzdolnienia w tym kierunku łatwo rozpoznać. Zadają one mnóstwo pytań, same szukają rozwiązań, chętnie przyswajają nową wiedzę. Korepetycje online mogą ten głód wiedzy zaspokoić.

Nauczyciel online swój czas będzie poświęcał tylko jednemu dziecku. Już dzieci kilkuletnie mają doskonałą umiejętność rozumienia pojęć takich jak liczby, zbiory, miary. We wczesnej edukacji bardzo często pojawiają się schematy myślowe. Dziecko, które na początku nauki w szkole ma trudności z matematyką, w późniejszych latach może mieć trudności z innymi ścisłymi przedmiotami, takimi jak fizyka i chemia.

Korepetycje już na wczesnym etapie nauki pomogą dziecku uniknąć tego typu problemów. Korepetycje online dodatkowo uczą samodzielności w myśleniu. Będzie to ogromnym atutem w przyszłej edukacji dziecka.

W tego rodzaju nauce nie ma złych odpowiedzi. Nauczyciel naprowadza dziecko na rozwiązanie tak, aby samo zrozumiało dane zagadnienie. W wieku nastoletnim zaczynają występować problemy takie jak niechęć do uczenia się. Bardzo często taki stan rzeczy jest spowodowany zaległościami. Korepetycje online to dobry sposób, aby tego typu zaległości nadrobić.

Nauka podstaw przedmiotów ścisłych przez komunikator Skype ma sens, ponieważ daje trwałe podstawy do dalszych etapów zgłębienia matematyki, fizyki i chemii. Umożliwienie dziecku tego, aby korzystało z nauki przez Skype, jest dobrą inwestycją w jego rozwój.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie