Czego szukasz

Co się dzieje kiedy kobiety wspierają inne kobiety?

Nie tak dawno, bo pod koniec lutego, wzięłyśmy udział w dość niesamowitym wydarzeniu. Tego wieczoru główne role na scenie grały kobiety i choć mężczyźni też byli, a jakże, to ich rolą było towarzyszenie innym kobietom albo zapraszanie kolejnych kobiet na scenę i wręczanie im nagród! Wiem, że to było wyjątkowe wydarzenie, bo choć świat się zmienia, najczęściej pierwsze skrzypce grają jednak mężczyźni… W ten wieczór liczyły się tylko kobiety i ich osiągnięcia. A pomysłodawczynią tego całego „zamieszania” też jest kobieta. Domyślacie się kto to taki?

Zdjęcie z Gali Biznes Woman Roku

Co ma wspólnego szminka i sukces?

Olga Kozierowska jest pomysłodawczynią inicjatywy „Sukces pisany szminką” i konkursu Biznes Woman Roku, a w radio Chilli Zet prowadzi audycję nagłaśniającą kobiece sukcesy (zawsze w sobotę przed południem). Jest też kobietą torpedą, prowadzącą własną firmę, szukającą swoich ścieżek po to, aby mieć więcej czasu dla rodziny. Bo Olga prywatnie jest mamą trójki dzieci, i choć pomyślicie może „celebrytka”, albo „ma kasę to może”, to tak jak większość z nas stoi w korku, podciera zasmarkane noski, gotuje, złości się na swoje dzieci, wie, że planowanie kiedy jest się matką, zyskuje inny wymiar bo wiadomo, że od momentu kiedy dzieci zasną do rana może się jeszcze wiele wydarzyć… Ładnie opowiada o tym w rozmowie z dziennikarzem, który, sądząc po pytaniach, nie jest ojcem 😉 Ale zobaczcie same…

I taką prawdziwością mnie urzekła. I pomyślałam sobie wtedy, że trzeba bardzo lubić inne kobiety, aby wspierać je, motywować, zachęcać do pokazywania swoich sukcesów tak jak robi to Olga. Jasne, nie jest jedyną 😉 ale o tym za chwilę!

Gala Biznes Woman Roku

To wielkie święto wszystkich kobiet, któremu Olga (wraz ze swoim zespołem) nadała także piękną oprawę. Na scenie pojawiały się wszystkie nominowane, zarówno kobiety przedsiębiorcze rozwijające własne firmy, czy budujące duże korporacje ale także działaczki na rzecz kobiet, wspierające inne kobiety i kobietki 😉

Zobacz pełną listę Laureatek konkursu i listę kobiet nominowanych do nagrody >

Może za rok na tej liście znajdziesz się TY? Spróbuj!

Dzień Kobiet

Pewnie zastanawiasz się czy Mamo Pracuj zgłosiło się do konkursu. Nie, nie wysyłałyśmy swojej aplikacji, i może szkoda 😉 ale to długa historia…

Nie zmienia to jednak faktu, że nasz portal też powstał po to, aby wspierać inne kobiety – ale to już wiecie – najważniejsze jest jednak to, że kobiet, które wspierają inne kobiety jest coraz więcej! I to jest najlepsza wiadomość z okazji dnia Kobiet!

Bo tego Wam i samym sobie życzymy z całego serca – abyście na swojej drodze spotykały jak najwięcej kobiet, które wspierają inne kobiety!

A jeśli jeszcze chcesz posłuchać co jeszcze mówi Olga do kobiet to posłuchaj – mniej więcej do 14 minuty.

A jakie inne kobiety wspierają kobiety?

Od razu na myśl przychodzą mi inne niesamowite kobiety (kolejność mojej pamięci i proszę nie przywiązuj do tego uwagi):

I kto jeszcze? Kogo dopiszesz? Zapraszam!

Zdjęcie pochodzi ze strony „Sukces pisany szminką”

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie