Czego szukasz

Co dziś, MAMO, zrobiłaś dla siebie?

Czy w ogromie obowiązków udaje Wam się znaleźć choć chwilkę dla siebie? Co robić, by w gąszczu codziennych obowiązków nie zgubić siebie? Myślę, że każda z nas lubi robić coś, co ją relaksuje, odpręża czy przynosi satysfakcję.

Codzienność

Plan dnia: pobudka, przewijanie, mycie, śniadanie, zabawa, gotowanie, przewijanie, spacer, obiad, drzemka, przewijanie… Długo można by wymieniać, co każda z nas musi zrobić przy dziecku i w domu. Jakie obraźliwe jest sformułowanie „siedzieć w domu”!

Czy w ogromie obowiązków udaje Wam się znaleźć choć chwilkę dla siebie? Jeśli nie, to spróbujcie to zmienić. Kiedyś koleżanka powiedziała mi, że aby się zregenerować, potrzebuje tylko 3 minuty. Musi choćby wejść do toalety, zamknąć za sobą drzwi i być sama. Mam nadzieje, że nieczęsto zdarzają się takie drastyczne sytuacje.

Co robić, by w gąszczu codziennych obowiązków nie zgubić siebie? Myślę, że każda z nas lubi robić coś, co ją relaksuje, odpręża czy przynosi satysfakcję.

Ważne, aby było TO tylko Twoje i tylko dla Ciebie!

Oto kilka pomysłów na siebie

Lubisz pływać? Świetnie! Zapisz się z koleżanką na basen. Zrelaksujesz się, odpoczniesz, poprawisz formę, kondycję,
a może i sylwetkę, i udoskonalisz techniki pływania. Dobrze jest chodzić we dwie, można się wzajemnie motywować i gdy będziesz miała ochotę zostać w domu, bo przecież jeszcze jest prasowanie, to koleżanka Ci na to nie pozwoli. A jeśli nie umiesz pływać, to tym bardziej powinnaś spróbować!

Od zawsze lubiłaś szydełkować czy robić na drutach? Może najwyższy czas podszkolić warsztat i zapisać się na zajęcia z tej dziedziny. W Internecie można znaleźć mnóstwo ogłoszeń dotyczących warsztatów, na których można nauczyć się, jak zrobić aniołka na choinkę, postać św. Mikołaja, naszyjnik, bransoletki, sweter dla dziecka w piękne wzory, czapkę czy szalik. Robótki ręczne są w cenie i może kiedyś będziesz nawet na tym zarabiała?

Umiesz obsługiwać komputer, ale nigdy nie skończyłaś żadnego kursu? Czas to zmienić, niech Word, Excel, PowerPoint nie mają przed Tobą tajemnic. Dzięki uzyskaniu dokumentu potwierdzającego nowe umiejętności zdobędziesz wiarę w siebie, w swoje możliwości, a kiedyś może pomoże Ci to znaleźć lepszą pracę.

A może śledzisz nowinki kosmetyczne i wiesz, co dzieje się w świecie mody? Lubisz robić manicure, pedicure, makijaż? Znam mamy, które ukończyły kursy specjalistyczne i zajmują się wykonywaniem ślubnych makijaży, mają stałe klientki
i albo u nich, albo u siebie w domu robią im manicure.

Pomysły można mnożyć, dlatego mocno wierzę, że wśród ogromu ogłoszeń w sieci uda się każdej z nas znaleźć coś dla siebie.

Może pomyślicie, ale jak to, przecież w domu jest tyle obowiązków i kto zrobi to za mnie. Uwierzcie, świat się nie zawali, gdy sprzątniemy, odkurzymy, uprasujemy następnego dnia, a gdy zadbamy o siebie, to zrelaksowane będziemy miały więcej energii na domowe obowiązki.

Mamy na wsi

Trudniej jest, gdy mieszkasz na wsi, a ja niedawno właśnie się przeprowadziłam z miasta na wieś. Rzeczywiście większym problemem dla kobiet tutaj mieszkających jest zapisanie się na zajęcia, o których by marzyły, bo albo ich nie ma, albo ceny są zbyt wysokie. Proponuję „skrzyknąć” kilka mam i wspólnie zacząć działać. Dawniej z wielkim powodzeniem działały koła gospodyń, może dzisiaj brzmi to odrobinę staroświecko, ale na pewno warto. Nasze babcie czy mamy uczyły się wspólnie szyć, gotować, a przy okazji plotkowały i zapominały o codzienności. Dziś też wspólnie możecie uczyć się techniki decoupage, filcować, robić anioły z masy solnej, uprawiać aerobik, chodzić z kijami.

I nie bójcie się tego, co powiedzą inni. Gdy tylko zobaczą, jak miło można spędzać czas, to sami zapragną do Was dołączyć. Pamiętajcie! Warto zrobić coś dla siebie, bo dowartościowana i zrelaksowana mama to najlepsza mama!

Grafika: sxc.hu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama 5-letniej Emilki, zwolenniczka życia slow, czyli wiejskiej sielanki. Pogłębia tajniki zdrowej kuchni, mogłaby spędzać długie godziny w kuchni lub filcując, słuchając Tiny Turner, Fasolek i Zauchy. Od niedawna znów mama na pełnym etacie za biurkiem.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie