Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

9 zalet pracy dodatkowej, którą mamy dla Ciebie

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj
  • 17 października 2016
  • 5 MIN. CZYTANIA
Zdrowe odżywianie to priorytet w Twojej rodzinie? Masz duże grono znajomych i chętnie nawiązujesz nowe kontakty? W wolnych chwilach jesteś na Facebooku albo Instagramie? Chciałabyś znaleźć dodatkową pracę, która nie będzie kolidowała z Twoimi zajęciami (wychowywaniem dzieci, pracą na etat, prowadzeniem firmy)? Zostań koordynatorką grupy zakupowej LokalnyRolnik.pl w swojej okolicy. Rekrutacja trwa! >>> Zgłoś się już dzisiaj. Ciekawe, która z zalet naszej propozycji przemawia do Ciebie najbardziej...

Szukamy mam z Wrocławia i okolic, które chcą zostać Koordynatorkami grup zakupowych w platformie Lokalny Rolnik. Zgłoś się już teraz, czekamy na Ciebie! >>>

Eko-groszek to grupa zakupowa z podwrocławskiej Długołęki, którą prowadzi Beata Henike, mama dwójki dzieci. Grupa działa od grudnia 2015 roku i już liczy 102 członków. Beata pracuje kilka godzin tygodniowo jako Koordynatorka grupy i chętnie opowiada o plusach pracy dla Lokalnego Rolnika, bo:

1. Praca nie koliduje z życiem rodzinnym ani innymi obowiązkami zawodowymi

Praca koordynatorki nie zajmuje mi dużo czasu. Właściwie trzeba być dyspozycyjnym jeden dzień w tygodniu przy wydawaniu zakupów. Oczywiście im bardziej koordynator jest zaangażowany, im więcej ma pomysłów na promowanie swojej grupy, tym liczniejsza jest grupa i ma większe obroty. Moje dzieci faktycznie są jeszcze w wieku, który wymaga poświęcenia im mnóstwa czasu i uwagi, ale bycie koordynatorem w żaden sposób nie wchodzi w konflikt bycia mamą. Pogodzenie wszystkich obowiązków nie jest oczywiście super łatwe. Jakiś czas temu zrezygnowałam z pracy w korporacji i zrobiłam to przede wszystkim dla moich dzieci i dla mojej rodziny. Praca na własny rachunek daje więcej elastyczności jeżeli chodzi o godziny pracy oraz więcej satysfakcji. 😉

2. Pracuję kilka godzin tygodniowo

Raz w tygodniu jest dostawa zamówień i wtedy „idę do pracy” na 3 godziny. Oprócz tego prowadzę grupę na FB, przypominam grupowiczom o terminie składania zamówień, informuję co nowego pojawiło się w ofercie, wrzucam zdjęcia tego, co ugotowałam z produktów zamówionych wcześniej. Inspiruję do poszukiwania nowych smaków i dzielenia się swoimi kulinarnymi odkryciami. Koordynator może również zorganizować degustację produktów i czasem to robię, na przykład kiedy mamy produkty od nowego dostawcy.

beata_henike_dzieci2_640

3. Dbam o zdrowie swojej rodziny i znajomych

Zostałam koordynatorką w czasie, kiedy bardziej zainteresowałam się zdrową żywnością bez konserwantów, głównie ze względu na problemy zdrowotne mojej córeczki. Lokalny Rolnik pojawił się w odpowiednim momencie. Był idealnym rozwiązaniem dla mnie i mojej rodziny. Nie zastanawiałam się długo nad stworzeniem grupy. Powiedziałam o swoim pomyśle mężowi, który mnie poparł i tak powstała grupa Eko-groszki Długołęka 😉

Firma, którą prowadzę z mężem nazywa się EkogroszekCentrum i jest to skład opału. Moją grupę w Lokalnym Rolniku nazwałam Ego-groszki, tak aby grupowicze kojarzyli to z moja firmą i mogli łatwo trafić po odbiór swoich zakupów.

4. Pierwszymi klientami zostali moi znajomi

Na początku powiedziałam wszystkim moim znajomym z okolicy, że otwieram grupę. Byli bardzo zainteresowani. W grudniu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym miałam stoisko Lokalnego Rolnika – to też cieszyło się sporym zainteresowaniem, a potem to już poszło pocztą pantoflową… 😉

Myślę, że ludzie są teraz coraz bardziej świadomymi konsumentami. Szukają zdrowej żywności, czytają etykiety, rozmawiają … Trzeba im tylko dać możliwość, miejsce gdzie mogą zaopatrzyć się w zdrową żywność. Dodatkowym plusem jest to, że zakupy są bardzo wygodne – produkty zamówione od różnych dostawców można odebrać w jednym miejscu.

Ważne jest też to, że członkowie grupy nie są zobowiązani do zakupów za określoną kwotę, ani nie muszą kupować co tydzień. Każdy robi takie duże zakupy jakie potrzebuje i kiedy potrzebuje. Mam klientów, którzy co tydzień robią duże zakupy, ale też takich, którzy co 2-3 tygodnie biorą tylko wiejski pyszny ser.

5. Poznaję dużo ciekawych osób

Wystarczy zebrać 20 osób aby grupa ruszyła, a potem to się dzieje samo (śmiech). Mam dostęp do zdrowej żywności, mam z tego dodatkowy dochód i co najważniejsze poznałam tam bardzo dużo fantastycznych ludzi z pasjami i ogromną wiedzą 😉

Koordynator musi czuć, że chce to robić i że będzie mu to sprawiać przyjemność. Na pewno przyda się otwartość, komunikatywność i chęć poznawania nowych ludzi.

6. Moje dzieci pomagają mi w pracy i zaczynają wybierać szpinak zamiast czipsów

Cieszę się bardzo, że dzięki temu co robię, moje dzieci mają coraz większą wiedzę na temat zdrowego żywienia. Często pytają mnie, gdy coś kupimy w innym sklepie – czy to jest zdrowe? Czasami pomagają mi również przy wydawaniu zakupów – jest to również fajnie spędzony czas razem.

wydawanie_zakupow_lokalny_rolnik_ekogroszek_dlugoleka

7. Nie trzeba mieć własnego lokalu

Miejsce do wydawania zakupów można zorganizować zarówno we własnej firmie, jak i w domu. Wiem, że inne koordynatorki/koordynatorzy mają odbiory we własnym domu,  zaprzyjaźnionej kawiarni, restauracji, itp. Ja mam na składzie opału (śmiech), czyli w miejscu nie mającym nic wspólnego z jedzeniem.

Na szczęście towar przyjeżdża tak zapakowany, że nie potrzeba nawet lodówki. Zakupy, które powinny być przechowywane w chłodzie przyjeżdżają do mnie w ice boxach.

8. Im większy obrót, tym więcej zarabiam

Prowizja koordynatora jest dodatkowym zarobkiem, bardzo przydatnym w domowym budżecie. W moim przypadku pokrywa część moich wydatków, ale ja chyba za dużo pieniędzy tam wydaję (śmiech).

9. Platforma Lokalny Rolnik pomaga mi w prowadzeniu grupy

Do obowiązków koordynatora należy wydanie zakupów, sprawdzenie czy wszystkie zamówione zakupy dojechały. Bardzo dużą pomoc mam od Lokalnego Rolnika. Składanie zamówień, zapłata za zakupy, przypomnienie o dokonaniu zakupów i o odbiorze – to wszystko dzieje się automatycznie, przez internet.

Spodobał Ci się ten pomysł na pracę dodatkową? Zgłoś się już dzisiaj!

Szukamy mam z Wrocławia i okolic. Zgłoś się już teraz >>>

jarmark_lokalny_rolnik_wroclaw

Zdjęcia: własność archiwum Beaty Henike

Zobacz więcej

wywiad
  • Ewa Moskalik - Pieper
  • 21 MIN. CZYTANIA
artykuł
rodzina, ulgi dla rodziców
  • Aneta Socha - Jaworska
  • 13 MIN. CZYTANIA
artykuł
korespondencja seryjna
  • Alicja Zielińska
  • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
kartka z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj
  • 1 MIN. CZYTANIA
artykuł
grafika zapraszająca do 10. edycji Tech Leadres
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj
  • 3 MIN. CZYTANIA

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content