Czego szukasz

10 punktów do osiągnięcia celu!

Nasza wspólna akcja z Basią i Moniką ze zrobto.no – „Mamo, zrób to no!” dobiegła końca. Zrobiłyście to? No i jak? Pierwszy krok, a może wszystkie? Która podpowiedź była dla Was najbardziej rewolucyjna? A która najprzyjemniejsza? No?

Mamo, zrób to!

Co sobie myślisz, gdy ktoś mówi ci: MAMO, ZRÓB TO! Czujesz złość, zniechęcenie czy może uśmiechasz się i kiwasz głową? Jesteś zrezygnowana, że znowu coś musisz zrobić, czy czujesz moc?

Gdybyśmy nie potrzebowali motywacji, każdy z nas byłby teraz uosobieniem swoich marzeń. Wszyscy bylibyśmy najlepsi. Każdy pomysł byłby zrealizowany. Wizja idealna?

Mamo, zrób to. Brzmi w naszej głowie lub wychodzi z ust osób, którym na nas zależy.  Tryb rozkazujący lub drobna sugestia. Zasiane w głowach ziarnko, które urośnie na naszych planach i aspiracjach. Nasza głowa w tym, by się udało dojść tam, gdzie chcemy.

Daj sobie szanse na zmianę

Jeśli nie potrzebujesz motywacji, to świetnie, gratulacje. To znaczy, że działasz nie oglądając się na innych i trudno cię zatrzymać. Jeśli natomiast wątpisz w siebie, a los rzuca ci kłody pod nogi częściej niż innym, daj sobie szansę na zmianę.

Odpowiedz na pytania:

  • Czy dajesz sobie czas na celebrowanie szczęścia? Czy jesteś najedzona domową atmosferą, przepełniona ciepłem, masz z czego czerpać energię do pracy? Masz bazę, do której wracasz?
  • Czy umiesz się zorganizować, planować, trzymać się harmonogramu?
  • Czy wiesz, jak ważny jest czas. Czy wykorzystujesz każdą chwile na wiedzę, na przykład czytasz ebooki zamiast scrollować profil na Facebooku?
  • Czy korzystasz z darmowej wiedzy, aktywnie szukasz kursów, webinariów, zapisujesz się na newslettery. Rozwijasz się za darmo?
  • Czy przemyślałaś już kwestię bloga? Czy wiesz, ile dobrego może ci przynieść twoje własne miejsce w sieci?
  • Czy czerpiesz inspiracje z otoczenia, jesteś uważna i dostrzegasz piękno i perspektywy w swoim otoczeniu?
  • Czy w gonitwie dnia codziennego znajdujesz czas dla siebie?
  • Czy z odwagą poznajesz nowych ludzi, spotykasz się z nimi, swobodnie opowiadasz o sobie i swoich planach?
  • Czy umiesz wypisać 100 rzeczy, które są w tobie najlepsze? Czy umiesz przedstawić się z najlepszej strony?
  • Czy masz cel, do którego dążysz?

Powiedz sobie TAK

Idealnie byłoby, gdybyś odpowiedziała TAK na każde z tych pytań. Z entuzjazmem i pewnością siebie.  Jeśli jest inaczej lub chciałabyś odpowiedzieć NIE WIEM, to też dobrze, tylko daj sobie czas na przemyślenia.

Gdy kilka dni temu żegnałyśmy się z uczestniczkami zorganizowanych przez nas warsztatów motywacyjnych, przepełniała nas duma. Większość z nich to młode mamy, które właśnie zrobiły swój pierwszy krok ku zmianom – odważyły się wyjść do ludzi, opowiedzieć o swoich słabościach, obawach. Czy one umiały liczyć do 10 wedle naszych punktów? Jeszcze nie. Ale wszystko przed nimi. Wszystko przed wami!

Czego potrzebujesz, by w końcu coś w swoim życiu zmienić?

Niczego, poza sobą. Mamo, zrób to!

Zdjęcie: zrobto.no

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Dwie przyjaciółki, które dzieli 400 kilometrów... i tylko to! Piszą o rozwoju, aktywności, próbach, kobiecości – zawsze z motywacją w poincie, bo o to chodzi, by ROBIĆ TO, co tak naprawdę sprawia nam przyjemność. Prowadzą wspólnie bloga zrobto.no

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie