Czego szukasz

10 pomysłów na randkę z mężem

Kiedy ostatni raz byłaś z mężem na randce? Na takiej prawdziwej, nie na szybkich zakupach w dyskoncie, gdy dzieci są jeszcze w przedszkolu lub szkole. Chodzi mi o taki czas sam na sam. Wiem, że mając dzieci nie jest to proste i często logistycznie trudne, ale warto dbać nie tylko o rodzinę, o swój związek też. Nie zapominaj o tym, że poza byciem mamą, jesteś też kobietą. Nie możecie rozmawiać wyłącznie o dzieciach, niewyrzuconych śmieciach i opłatach za gaz.

  • Magdalena Więckowska - 05/07/2019
kobieta i mężczyzna w kawiarni

Związek potrzebuje rozmowy, bliskości, radości i cieszenia się sobą. Randka z mężem to idealny sposób na pogłębianie relacji. Załóż sukienkę, zrób makijaż, poczuj się piękna i wolna. Możesz też założyć ulubione jeansy lub dresy i aktywnie spędzić czas.

Jeśli dawno nie byłaś na randce z mężem i szukasz inspiracji – ten artykuł jest dla Ciebie! Poniżej znajdziesz 10 pomysłów, które możesz wykorzystać – prostych, ale też takich, które wymagają większego zaangażowania. Pamiętaj, że randka tylko z pozoru kojarzy się z wieczornym wyjściem, możecie podejść do tematu niestandardowo!

1. Kolacja w domu

Nie masz z kim zostawić swoich dzieci? A może mąż wraca późno z pracy? Co powiesz, na kolację w domu? Połóżcie dzieci spać, przygotujcie wspólnie coś dobrego, zapalcie świece i zjedzcie wspólną kolację. Włączcie nastrojową muzykę i porozmawiajcie o tematach niezwiązanych z prozą życia. Wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale będzie to miła odmiana od wieczoru spędzanego na kanapie, przed telewizorem.

2. Wspólne śniadanie

Jeśli wieczorem jesteś tak zmęczona, że marzysz tylko o wygodnym łóżku, to może warto randkę zorganizować rano? Pyszna kawa, owsianka lub tosty, cisza i Wy. Zimą zjedzcie śniadanie w łóżku, w wakacje możecie to zrobić na balkonie lub w ogrodzie. Jeśli dzieci wstają wcześnie, ale są już na tyle duże, że chodzą do przedszkola lub szkoły, możecie je odwieźć i wyskoczyć na pyszne śniadanie w kawiarni.

3 .Kawa na mieście

No właśnie, skoro mowa o kawiarni – umówcie się na poranną kawę. Wyjdźcie z domu, znajdźcie klimatyczny lokal i rozkoszujcie się chwilą! Randka wcale nie musi być długa, może to być przelotnie skradzione 30 minut tylko sam na sam. Nie pijesz kawy? Spokojnie, herbata na mieście też się liczy!

4. Przerwa obiadowa

Jeśli oboje pracujecie w korporacji i poranek to kiepski pomysł na randkowanie, możecie umówić się na lunch. Przerwa obiadowa nie musi kojarzyć się wyłącznie z gotowym daniem odgrzewanym w mikrofalówce. Raz na jakiś czas możesz zaszaleć i wyskoczyć gdzieś ze swoim facetem. Pomyśl o minie koleżanek, które usłyszą o randce podczas pracy!

5. Wypad na rowery

Jeśli wolicie aktywnie spędzać czas i macie bliską osobę, która zajmie się Waszymi dziećmi – wybierzcie się na rowerową randkę! Zaplanujcie wcześniej trasę, możecie też zapakować rowery na bagażnik i wybrać się za miasto. A gdyby tak połączyć to z piknikiem? Dobrym jedzeniem, zdrowymi przekąskami i lenistwem na kocu?

6. Wyjście do kina lub teatru

Tak, nie jest to zbyt wyszukany pomysł, ale zastanów się – kiedy ostatni raz byliście w kinie lub w teatrze? Nie na filmie animowanym, czy przedstawieniu dla dzieci. Kiedy obejrzeliście w kinie film dla dorosłych lub sztukę, przy której płakaliście lub śmialiście się do łez? No właśnie… Wybierzcie tytuł, kupcie bilety i cieszcie się sobą!

7. Kolacja w restauracji

Kochacie owoce morza, a może wolicie soczystego steka? Miłą odmianą będzie wybranie lokalu bez kącika zabaw i menu dziecięcego. Idźcie gdzieś, gdzie nigdzie nie byliście lub wybierzcie restaurację, która zarezerwowana jest na specjalne okazje. Ubierzcie się elegancko, mąż niech otworzy drzwi do samochodu i spędźcie romantyczny wieczór tylko we dwoje.

8. Weekendowy wyjazd

Zaszalejcie i wybierzcie się gdzieś bez dzieciaków, na cały weekend! Wiem, że Ty pewnie najchętniej widziałabyś się w SPA, ale fajnie, żebyście wybrali miejsce wspólnie. No chyba, że Twój mąż kocha jacuzzi 🙂 Możecie pojechać do Kazimierza, by przechadzać się wąskimi, kamiennymi uliczkami lub wybrać Sopot i po spacerze na molo, wskoczyć do knajpy na świeżą rybę. Jeśli wyjedziecie w piątek, zaraz po pracy, będziecie mieli dwie noce tylko dla siebie!

9. Tydzień all inclusive

Kto powiedział, że randka musi trwać tylko jeden wieczór?! A gdyby tak naprawdę poszaleć i odbić sobie za cały rok? Tydzień w ciepłym kraju z opcją all inclusive, tylko we dwoje… brzmi nieźle prawda? Wiem, że to już wyższa logistyka i znacznie większy budżet, ale żyje się tylko raz! Możecie zaplanować wycieczkę na długo przed wylotem lub pójść na żywioł i zdecydować się na opcję „last minute”. Pomyśl o ciepłym piasku, błękitnej wodzie i drinku z parasolką, czyż to nie brzmi kusząco?

10. Zróbcie coś szalonego

Być może jest coś, o czym zawsze marzyliście, ale nie mieliście na to odwagi? Lot szybowcem, skok ze spadochronu, paintball, kolacja po ciemku? Fajnym pomysłem i pamiątką będzie też sesja fotograficzna we dwoje. A może lubicie śpiewać i idealnym pomysłem jest wieczór z karaoke? Możecie wziąć dzień wolny od pracy, wysłać dzieciaki do przedszkola i zaplanować dzień pełen wrażeń. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Magdalena Więckowska
Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym, obecnie wkraczam w świat przedsiębiorczych kobiet. Jestem autorką bloga magdapisze.pl, staram się inspirować kobiety, zarażać je pozytywną energią i pokazuję jak łączyć życie zawodowe z obowiązkami domowymi. Prywatnie jestem mamą dwóch genialnych dziewczynek, które kocham nad życie!

Kluczowe okresy w rozwoju Twojego dziecka

Będąc mamą zapewne, zauważyłaś już, jak szybko płynie czas. Twój maluch, którego niedawno trzymałaś w ramionach tuż po urodzeniu, kończy już kolejny miesiąc życia. Przed Wami jeszcze wiele radosnych chwil. Jego rozwój określa kilka charakterystycznych etapów, określanych też mianem kamieni milowych, w których zachodzące w jego wyglądzie i zachowaniu zmiany będą najbardziej zauważalne. Jesteś gotowa, by je poznać?
  • Jagoda Jasińska - 18/09/2019

Przyznaj, że wciąż zaskakuje Cię tempo wzrostu i rozwoju Twojego dziecka. To zupełnie naturalne. W życiu Twojego dziecka nadejdzie jeszcze wiele zmian.

Rozwój Twojego dziecka krok po kroku

Rozwój dziecka najszybciej przebiega w ciągu pierwszego roku jego życia. To właśnie wtedy możesz zaobserwować najwięcej zmian w jego wyglądzie i zachowaniu. Tempo rozwoju dzieci utrzymuje się na wysokim poziomie do ukończenia przez nie trzeciego roku życia. Potem nieznacznie maleje.
Pierwsze zmiany w zachowaniu swojej pociechy możesz zauważyć już po pierwszym miesiącu życia.

O ile jako noworodek maluch nie był w stanie samodzielnie podnieść główki, o tyle w tym czasie potrafi ją unieść do góry na ok. 3–4 sekundy. Przez kolejne miesiące dziecko wykonuje coraz więcej ruchów, samodzielnie przekręca się, zmieniając pozycję. Zaczyna rozpoznawać twarze bliskich osób, a także wydawać z siebie pierwsze głoski. Potrafi chwycić przedmiot i utrzymać go w dłoni.

Po ukończeniu 6. miesiąca życia będziesz mogła zaobserwować u Twojego malucha wiele zmian. W tym czasie dziecko potrafi już przekładać zabawkę z rączki do rączki, a trzymane w pozycji pionowej zaczyna prostować nóżki. Problemem nie jest już dla niego kontrolowanie głowy w różnych pozycjach. Pojedyncze głoski zaczyna układać w sylaby, gaworząc wesoło. Głośno się śmieje.

Pomiędzy 9. a 10. miesiącem życia dzieci zaczynają raczkować. Potrafią też samodzielnie siedzieć. To duży postęp, który przygotowuje je do kolejnego wielkiego kroku, jakim są pierwsze próby wstawania i pokonywania kilku kroków.

Nauka chodzenia będąca milowym krokiem w rozwoju dzieci zazwyczaj następuje ok. 11–13 miesiąca życia. Pierwsze kroki dziecko stawia podtrzymywane przez rodziców. Z czasem potrafi samo się podnieść, przytrzymując mebli i przejść kilka kroków. Samodzielne kroki zaczyna stawiać ok. 15–16. miesiąca życia. W tym czasie zaczyna też wymawiać pierwsze krótkie zdania.

W drugim roku życia rozwój fizyczny postępuje. Maluch potrafi samodzielnie biegać, kopać piłkę, skakać. Jego ulubioną formą zabawy stają się zabawy naśladowcze „w udawanie”. Samodzielnie je, rysuje, lepi z plasteliny. W kolejnych miesiącach życia dziecko nadal się rozwija zarówno fizycznie, psychicznie, jak i społecznie.

Tajniki rozwoju

Znajomość kolejnych etapów rozwoju dziecka pomoże Ci w pełni wykorzystać spędzany wspólnie czas i sprawi, że nie przeoczysz żadnego ważnego momentu w jego życiu. Ponadto umożliwi Ci dokładną obserwację zachowania dziecka i dostrzeżenie ewentualnych nieprawidłowości, co z kolei pozwoli na szybką reakcję i podjęcie właściwych kroków w celu eliminacji potencjalnych zaburzeń i odchyleń. Musisz jednak pamiętać o tym, by w swoich obserwacjach zachować równowagę.

Tempo rozwoju dzieci może nieznacznie różnić się od siebie, co nie zawsze jest powodem do obaw. Ważne, aby rozwój dziecka przebiegał stopniowo i harmonijnie, a żadna jego faza nie była pomijana. Jeśli jednak obserwując swoje dziecko, odczuwasz niepokój wynikający z dokonanych spostrzeżeń, możesz skonsultować się lekarzem, który oceni, czy rozwój Twojego dziecka przebiega prawidłowo (1).

Bibliografia:
Uberna D. Prawidłowy rozwój dziecka w wieku 0–3 lat. http://pomagamydzieciom.info/17439,1.dhtml. Data dostępu: 12.07.2019 r.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska

5 aplikacji, które ułatwią życie rodzicom

Rozwój technologii wspiera wiele dziedzin życia. Nauka, budownictwo, transport - z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi przeciętny człowiek spotyka się na co dzień. Nic dziwnego, że rodzice zaczęli korzystać z ich pomocy przy wychowaniu swoich dzieci. Które z nich warto mieć zawsze przy sobie?
  • Jagoda Jasińska - 17/09/2019
Dziecko_trzymajace_rodzicow_za_rece

Projektowane z myślą o dzieciach i rodzicach aplikacje oraz strony internetowe pomagają w wielu aspektach. Nierzadko są to aplikacje, które pozwalają kontrolować rodzicom poczynania i ruchy ich dzieci w Internecie, ale często pomagają również w kontrolowaniu rozwoju dzieci oraz w ich postępach naukowych. Służą one również do gromadzenia wspomnień. Wiele aplikacji posiada funkcję galerii zdjęć lub nagrań. Oto 5 aplikacji ułatwiających życie każdemu rodzicowi.

Parenting Hero

To mobilny poradnik dla rodziców opracowany z pomocą pedagoga. Aplikacja pozwala na zbudowanie i wypracowanie więzi rodzic-dziecko. Przedstawione w niej porady zostały stworzone na podstawie podręcznika autorstwa Joanny Faber i Julie King „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat”.

Wypracowanie odpowiedniego sposobu komunikowania się ze swoimi pociechami w najmłodszych latach jest najważniejsze. W aplikacji każdy rodzic może przetestować scenariusze i skutki typowych sytuacji, w których bierze udział razem z dzieckiem. Pozwala to zrozumieć schemat swoich zachowań, a co ważniejsze, daje rodzicom wskazówki, jak zmienić niepożądane zachowania i ułatwić sobie pracę z maluchem.

Parenting Hero to miejsce dla rodziców, którzy nie radzą sobie z nawiązaniem relacji z dzieckiem lub nie wypracowali z nim odpowiedniego języka komunikacji, ale także dla rodziców, którzy po prostu chcą polepszyć relacje ze swoją pociechą. Każdy z rodziców znajdzie tutaj coś dla siebie.

uGrow

To pierwsza w Polsce medyczna aplikacja wspierająca rozwój dziecka. Ta technologia klasy medycznej umożliwia:

  • monitorowanie snu dziecka oraz pory karmienia, co pozwala lepiej rozpoznawać jego potrzeby i wypracować odpowiedni dla rodzica i dziecka cykl,
  • zapisywanie wymiarów i wagi dziecka – ta funkcja pozwala na cykliczne kontrolowanie rozwoju dziecka,
  • uzyskanie fachowych porad odnośnie rozwoju i wychowania swoich pociech,
  • połączenie z innymi urządzeniami, monitorującymi stan dziecka, jak na przykład elektroniczna niania,
  • korzystanie z funkcji podręcznej osi czasowej, umożliwiającej gromadzenia wspólnych chwil w pamięci telefonu,
  • zbieranie informacji dotyczących stanu zdrowia dziecka oraz notatek, które przedstawić można u lekarza lub podczas wizyty kontrolnej.

Aplikacja pozwala rodzicom kontrolować stan fizyczny dziecka, dzięki czemu prawidłowy rozwój małego organizmu nie spędza już snu z powiek młodego rodzica. Opcje, które posiada uGrow są przydatne w codziennych czynnościach, co sprawia, że jej użyteczność nie ogranicza się tylko do drobnych aspektów.

Zatroskany rodzic otrzyma także powiadomienie, kiedy dziecko powinno spać, jeść, a także wysyła cykliczne zapytania o wzrost i wagę malucha, co pozwala kontrolować stan fizyczny malucha na bieżąco.

Kilkutatek_i_niemowlę_lezace_na_lozku

Nancy Baby Monitor

Aplikacja pozwala połączyć ze sobą dwa urządzenia – smartfon oraz kamerę, którą można umieścić w dowolnym miejscu, np. nad łóżeczkiem dziecka. Elektroniczna niania umożliwia także przesyłanie dźwięku, więc można mówić do pociechy niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu w danej chwili się znajduje. W razie jakichkolwiek niepokojących sytuacji rodzic zawsze usłyszy, co się dzieje i będzie miał możliwość szybkiej reakcji. Dzięki temu można ze spokojem oddać się codziennym obowiązkom, podczas gdy maluch śpi w swoim łóżeczku.

Cashback Tipli

Każdy rodzic doskonale wie, że zdrowy rozwój dziecka wymaga zapewnienia mu tego, co najlepsze. Tipli.pl to miejsce, gdzie każdy zrobi zakupy taniej – od odzieży dziecięcej, przez zakupy spożywcze, po zabawki. To portal cashback, który oferuje stałą zniżkę na zakupy w formie darmowego zwrotu części wydanej kwoty.

kobieta_siedzaca_z_tabletem

Bezpłatna rejestracja i korzystanie z serwisu umożliwia dostęp do oferty cashback w ponad 800 sklepach internetowych. Rodzic, robiący zakupy, otrzymuje automatycznie zwrot wydanych środków nawet do 25% wartości zamówienia. Zgromadzone środki można bez żadnych dodatkowych opłat wypłacić na swój rachunek bankowy.

COZI

Pracujący rodzice często na zmianę muszą opiekować się dziećmi i organizować swój czas wolny biorąc pod uwagę potrzeby dziecka. Aplikacja pomaga rodzicom lepiej i efektywniej planować zadania. COZI umożliwia bowiem tworzenie list TO DO i przypisanie zadań bezpośrednio do osoby, dzięki czemu żadne obowiązki nie umkną domownikom. W aplikacji można tworzyć także listy zakupów oraz przepisów kulinarnych, które zapisane zostają w pamięci telefonu i są zawsze gotowe do użycia. Z tą aplikacją codzienne zakupy spożywcze i planowanie domowego menu są dziecinnie proste!

Pozwól wkroczyć nowoczesnej technologii do Twojego domu. Oszczędzaj czas i pieniądze dzięki aplikacjom, które możesz mieć zawsze pod ręką.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail