Czego szukasz

Żyj i pracuj, jak chcesz! Bądź mamą poza schematami

Karolina ma ogromną moc i wielkie przekonanie, że życie jest za krótkie i zbyt cenne, aby dać się złapać w pułapkę schematów. Zadała sobie pytanie: „Czy muszę się godzić na to, że codziennie przez 8 godzin będę wykonywać prace, której nie czuję?” I zaczęła szukać czegoś swojego. Wtedy wpadła na pomysł, że po prostu zapyta o to inne kobiety, matki, takie które robią „inne, dziwne rzeczy, mniej standardowe” i z tego uczyniły swoją pracę. Kolejną myślą było: „A może są inne dziewczyny, które też chciałyby posłuchać moich rozmów?”. I tak powstał projekt, w którym opowiadam strasznie dużo o sobie… Zobaczcie i podzielcie się wrażeniami!

Karolina Wilk, autorka pomysłu

Karolino, dziękuję Ci za zaproszenie do Twojego projektu! Kiedy napisałaś pierwszy raz, nie ukrywam, pomyślałam, że pewnie marne szanse na spotkanie bo jednak odległość Kraków-Poznań jest na tyle duża, że szybko to nie nastąpi… a tu takie zaskoczenie 😉

Wierzyłam, że się kiedyś zobaczymy, ale rzeczywiście, kiedy napisałaś, że przyjedziesz na romantyczny weekend z mężem do Poznania, to wiedziałam, że sama do niego zadzwonię 😉 ale muszę Cię namówić na spotkanie!

I chyba nie żałował, czytał książkę i pił dobrą kawę w tym czasie. A efekt naszej pracy się mu bardzo spodobał. Zanim pokażemy film 😉 to proszę, opowiedz sama, czym jest Twój projekt i dla kogo?

Projekt Mama poza schematami jest skierowany głownie do kobiet – mam lub przyszłych mam, ale nie tylko. Powstał z potrzeby serca, ponieważ uwielbiam słuchać historii innych ludzi i czerpię z nich garściami, pomyślałam więc czemu nie mają na tym skorzystać inni?

Czyli…

Więc jeśli potrzebujesz inspiracji, siły do działania, a równocześnie akceptacji i radości z tego co jest, to jest to miejsce dla Ciebie. Poznasz osoby, które odważyły się wyrwać ze schematu i pójść własną drogą.

Mamy – bohaterki cyklu video wywiadów, które postawiły na swoim, spełniają się zawodowo i udowadniają, że warto zejść z utartych ścieżek. Wierzę, że każdy znajdzie u mnie coś dla siebie. Czasem naprawdę wystarczy chwila refleksji, żeby zacząć zmieniać to, co nie jest dla nas dobre.

A jak wybierasz bohaterki swoich wywiadów? No dobra, wiem, to trochę proszenie się o głaski – ale co tam 😉

Szukam mam które mają energię i siłę do zmian i potrafią to pięknie przekazać, daję poprowadzić się okolicznościom, bo tu dzieje się magia. Nasze spotkanie też takie było, miało małe szanse na to aby się wydarzyć, a jednak! Rozmawiałam już z kilkoma niesamowitymi dziewczynami, w tym z Tobą 😉

Wcześniej równie inspirujące spotkania odbyłam z Iloną z Mum and the City, Ewą – Freelance Mama, a już wkrótce ukażą się kolejne filmy z odważnymi mamami. Będzie mama, która otworzyła kawiarnię przystosowaną dla dzieci karmionych metodą BLW, mama która otworzyła sklep internetowy z produktami dla dzieci, coach i propagatorka pozytywnej dyscypliny, mama, która prowadzi trening dla mam i mówi o tym, jak ważne są mięśnie dna miednicy i wiele wiele innych, a to dopiero początek, kalendarz mam napięty 😉

Brzmi super! A oto drugi film 😉


Dziękuję za rozmowę i do następnego razu!

karolina_wilk_mama_poza_schematami_400

Na zdjęciu, Karolina Wilk.

Zdjęcia: Piegowate Kadry

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie