Czego szukasz

Żyj i pracuj, jak chcesz! Bądź mamą poza schematami

Karolina ma ogromną moc i wielkie przekonanie, że życie jest za krótkie i zbyt cenne, aby dać się złapać w pułapkę schematów. Zadała sobie pytanie: „Czy muszę się godzić na to, że codziennie przez 8 godzin będę wykonywać prace, której nie czuję?” I zaczęła szukać czegoś swojego. Wtedy wpadła na pomysł, że po prostu zapyta o to inne kobiety, matki, takie które robią „inne, dziwne rzeczy, mniej standardowe” i z tego uczyniły swoją pracę. Kolejną myślą było: „A może są inne dziewczyny, które też chciałyby posłuchać moich rozmów?”. I tak powstał projekt, w którym opowiadam strasznie dużo o sobie… Zobaczcie i podzielcie się wrażeniami!

  • Agnieszka Kaczanowska - 11/10/2016
Karolina Wilk, autorka pomysłu

Karolino, dziękuję Ci za zaproszenie do Twojego projektu! Kiedy napisałaś pierwszy raz, nie ukrywam, pomyślałam, że pewnie marne szanse na spotkanie bo jednak odległość Kraków-Poznań jest na tyle duża, że szybko to nie nastąpi… a tu takie zaskoczenie 😉

Wierzyłam, że się kiedyś zobaczymy, ale rzeczywiście, kiedy napisałaś, że przyjedziesz na romantyczny weekend z mężem do Poznania, to wiedziałam, że sama do niego zadzwonię 😉 ale muszę Cię namówić na spotkanie!

I chyba nie żałował, czytał książkę i pił dobrą kawę w tym czasie. A efekt naszej pracy się mu bardzo spodobał. Zanim pokażemy film 😉 to proszę, opowiedz sama, czym jest Twój projekt i dla kogo?

Projekt Mama poza schematami jest skierowany głownie do kobiet – mam lub przyszłych mam, ale nie tylko. Powstał z potrzeby serca, ponieważ uwielbiam słuchać historii innych ludzi i czerpię z nich garściami, pomyślałam więc czemu nie mają na tym skorzystać inni?

Czyli…

Więc jeśli potrzebujesz inspiracji, siły do działania, a równocześnie akceptacji i radości z tego co jest, to jest to miejsce dla Ciebie. Poznasz osoby, które odważyły się wyrwać ze schematu i pójść własną drogą.

Mamy – bohaterki cyklu video wywiadów, które postawiły na swoim, spełniają się zawodowo i udowadniają, że warto zejść z utartych ścieżek. Wierzę, że każdy znajdzie u mnie coś dla siebie. Czasem naprawdę wystarczy chwila refleksji, żeby zacząć zmieniać to, co nie jest dla nas dobre.

A jak wybierasz bohaterki swoich wywiadów? No dobra, wiem, to trochę proszenie się o głaski – ale co tam 😉

Szukam mam które mają energię i siłę do zmian i potrafią to pięknie przekazać, daję poprowadzić się okolicznościom, bo tu dzieje się magia. Nasze spotkanie też takie było, miało małe szanse na to aby się wydarzyć, a jednak! Rozmawiałam już z kilkoma niesamowitymi dziewczynami, w tym z Tobą 😉

Wcześniej równie inspirujące spotkania odbyłam z Iloną z Mum and the City, Ewą – Freelance Mama, a już wkrótce ukażą się kolejne filmy z odważnymi mamami. Będzie mama, która otworzyła kawiarnię przystosowaną dla dzieci karmionych metodą BLW, mama która otworzyła sklep internetowy z produktami dla dzieci, coach i propagatorka pozytywnej dyscypliny, mama, która prowadzi trening dla mam i mówi o tym, jak ważne są mięśnie dna miednicy i wiele wiele innych, a to dopiero początek, kalendarz mam napięty 😉

Brzmi super! A oto drugi film 😉


Dziękuję za rozmowę i do następnego razu!

karolina_wilk_mama_poza_schematami_400

Na zdjęciu, Karolina Wilk.

Zdjęcia: Piegowate Kadry

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail