Czego szukasz

Zdrada w związku -jak ją udowodnić?

Niewierność partnera lub partnerki jest bardzo bolesna. Trudność rozstania polega jeszcze na konieczności rozdzielenia opieki nad dziećmi oraz podział wspólnego majątku. Co zrobić, żeby mieć w tej sytuacji przewagę i uzyskać korzystniejsze rozstrzygnięcie w sądzie? Konieczne jest zebranie dowodów! Podpowiemy, jak to zrobić!

kobieta siedzi z telefonem i tabletem przed sobą

Dowody zdrady a prawo

Zanim jednak omówimy sposoby na zdobywanie dowodów, to wyjaśnimy najpierw, jakie działania są legalne. Ta wiedza jest konieczna, aby nie popaść w kłopoty z prawem.

Zebrane materiały powinny mianowicie dotyczyć wyłącznie zdrady lub nagannego zachowania względem nas. Wszystkie inne informacje (np. na temat wykonywanej pracy), jeśli zostaną zarejestrowane, to powinny zostać usunięte. Dlaczego? Ponieważ w innym przypadku może nas czekać oskarżenie o naruszenie prywatności.

W naszym kraju nie ma przyzwolenia na bezkarne szpiegowanie. Zawsze powinno być ono uzasadnione: złamaniem prawa lub naruszeniem naszego dobra. Dlatego też mimo silnych emocji i chęci odwetu, powinniśmy zachować zimną krew i zdrowy rozsądek – dla własnego dobra.

Jak można zdobyć dowody na zdradę w związku?

Nagrywanie rozmów

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na udowodnienie partnerowi lub partnerce niewierności jest nagranie rozmów kochanków. Dzięki temu zyskamy materiał, który potwierdzi ich bliskie relacje.

Jaki sprzęt wybrać do rejestrowania? Sięgnęliśmy do zasobów sklepu detektywistycznego AlfaTronik: https://www.alfatronik.com.pl/, by znaleźć ciekawe propozycje. Nam najbardziej spodobał się dyktafon ukryty w ładowarce USB telefonu za niecałe 500 złotych.

Co nam da to urządzenie? Przede wszystkim rejestrator jest sprytnie zamaskowany: można go nie tylko trzymać w domu, ale też podrzucić do samochodu, biura lub torby. Dyktafon jest zabezpieczony, więc nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do nagrań.

Warto dodać, że wszystkie zarejestrowane rozmowy będą oznaczone datą i godziną. To sprawia, że materiały będą wiarygodne dla sądu. Tym bardziej, że nagrania będą w doskonałej jakości dźwięku.

Rejestrowanie obrazów

Jeszcze mocniejsze dowody możemy zyskać, jeśli nagramy wideo dokumentujące zdradę męża lub żony. To już jednoznaczny materiał potwierdzający niewierność w związku.

Jeśli mamy podejrzenia, że do schadzek dochodzi w określonym miejscu, do którego mamy dostęp, to możemy podrzucić tam sprzęt nagrywający.

W takim przypadku można sięgnąć po kamerę w stacji pogodowej LawMate PV-TM10. Jest ona wyposażona w detektor ruchu, więc nagrywa tylko wtedy, kiedy coś się dzieje w zasięgu jej obiektywu. Oczywiście ma też funkcję zegara i stacji pogodowej, czyli nie będzie wzbudzała podejrzeń.

Sprawdzenie smartfona i komputera

Przejdziemy teraz do jednej z najskuteczniejszych metod wykrycia zdrady w związku: przejrzenia zawartości urządzeń, na których jest dostęp do komunikatorów lub serwisów społecznościowych. Można w tym celu wykorzystać program szpiegujący.

Jeśli chodzi o smartfon, to ciekawym rozwiązaniem jest oprogramowanie SpyPhone. Jest ono bardzo proste do zainstalowania i trudne do wykrycia.

W podstawowej wersji aplikacja umożliwia: nagrywanie rozmów, nasłuch otoczenia, położenie GPS, dostęp do wiadomości SMS oraz galerii zdjęć.

W przypadku opcji rozszerzonej szpiegujący otrzymuje znacznie bogatszy zestaw: zawartość maili i wiadomości na komunikatorach, nasłuch rozmów na żywo, przeglądane strony www, a także informacje o wymianie karty SIM w telefonie. Bez trudu można wykryć, czy partner lub partnerka nie mają drugiego numeru telefonu.

Monitorowanie laptopa lub komputera jest możliwe dzięki szpiegowi Spylogger Alfalog PRO za około 600 złotych. Program ten daje dostęp do wszystkiego, co dzieje się na danym sprzęcie: otwierane pliki, odwiedzane strony internetowe, wysyłane wiadomości, aktywność na portalach społecznościowych.

W przypadku szpiega komputera i telefonu warto zwrócić uwagę na możliwość ustawienia deinstalacji. W ten sposób prowadzimy obserwację w określonym czasie i nie narażamy się na ewentualne oskarżenie o naruszenie prawa.

Dowody zdrady – uwagi na koniec

Wykrycie braku lojalności w związku jest naprawdę trudnym przeżyciem. Jeśli chcemy jednak udowodnić drugiej stronie niewierność, to nie możemy stracić głowy.

Gdy przekroczymy pewne granice, to mogą nas spotkać niemiłe konsekwencje. Dlatego całe działanie lepiej jest racjonalnie zaplanować, by zebrać materiał dowodowy. Tylko on pomoże nam uzyskać korzystne rozstrzygnięcie sądowe: podział majątku i ewentualnie opiekę nad potomstwem.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie