Czego szukasz

Zawody, o których byś nie pomyślała

Zostałaś mamą i zastanawiasz się jaka teraz czeka Cię przyszłość zawodowa? Warto wykorzystać urlop macierzyński na zastanowienie się co dalej. Czy chcesz wrócić do swojej “starej pracy”, czy może fakt, że zostałaś mamą, tak bardzo wywrócił Twoje życie do góry nogami, że jesteś gotowa również na wielkie zmiany w życiu zawodowym? Może przyda Ci się trochę pomysłów na podniesienie lub zmianę swoich kwalifikacji?

w gabinecie stomatologa higienistka instruuje dziewczynkę jakiej szczoteczki używać

Urlop macierzyński może być nie tylko okresem intensywnej opieki nad dzieckiem, ale również czasem weryfikacji planów i marzeń zawodowych. Młoda mama staje w obliczu wielu wyzwań i coraz częściej właśnie ten czas, który wydawać by się mogło jest poświęcony tak bardzo dziecku i opiece nad nim, staje się też momentem zastanowienia nad dalszym rozwojem zawodowym i pogodzeniem go z byciem mamą.

Zdarza się, że kobieta nie wraca już do swoich zawodowych zajęć sprzed czasu ciąży i urodzenia dziecka. Zaczyna poszukiwać nowego miejsca dla siebie. W zależności od potrzeb i możliwości pogodzenia życia zawodowego z macierzyńskim, młoda mama może szukać dla siebie sposobów na podniesienie swoich kwalifikacji, bądź przebranżowienie się. Czas urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego jest najlepszym do tego momentem.

Idź za głosem serca

Dla jednych najlepszym wyborem jest praca zdalna w zaciszu domowym i własny, nie narzucany przez nikogo rytm pracy. Warto wtedy szukać kursów i rozwiązań dla pracy zdalnej.

Dla innych ważna jest praca z ludźmi, potrzeba codziennego, zawodowego kontaktu z nimi i rozmowy.

A dla Ciebie dobrym pomysłem może byłaby własna firma i własna działalność? Tak, tylko co z kwalifikacjami? Może już jakieś masz? A może nie masz jeszcze nawet pomysłu? Od czego zacząć? Może warto wrócić do swoich marzeń, nawet tych z dzieciństwa. To może wydawać się śmieszne i naiwne, ale przecież dla każdego z nas ważna jest samorealizacja, a ta idzie tylko w parze z robieniem tego co się kocha.

Znajdź kurs dla siebie

Jeśli dotychczasowa praca jest tą, o której zawsze marzyłaś, to jesteś szczęściarą, ale jeśli nie, to czas urlopu jest dobrym momentem na zmianę.
Pamiętasz kim chciałaś zostać będąc małą dziewczynką? Może myślałaś, żeby kiedyś zostać fryzjerką lub masażystką?

Jako młode dziewczyny interesujemy się również kosmetykami, inspirujemy się nawzajem i pewnie nieobca była Ci również myśl o kosmetologii.

A czy pomyślałaś kiedyś, żeby zostać higienistką lub asystentką stomatologiczną? Pewnie nie przyszło Ci to do głowy, a może posiadasz umiejętności potrzebne w tym zawodzie? Wystarczy się doszkolić w http://policealna.gowork.pl/asystentka-stomatologiczna i zostać ważnym członkiem zespołu odpowiedzialnym nie tylko za przygotowanie narzędzi, leków i materiałów, ale również za kontakt z pacjentem. Do zadań asystentki stomatologicznej należy również przygotowanie gabinetu, stanowiska pracy lekarza dentysty, pomoc w przygotowaniu pacjenta do zabiegów oraz sporządzanie dokumentacji medycznej.

Jeśli zawód asystentki stomatologicznej to dla Ciebie za mało, to większe kwalifikacje posiada higienistka stomatologiczna. Dzisiaj wymagane jest, aby każdy gabinet stomatologiczny zatrudniał wykwalifikowaną asystentkę lub higienistkę, przy czym higienistka to zawód zdecydowanie bardziej przyszłościowy z szansą zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale również w krajach Unii Europejskiej.

Dlatego może warto zainteresować się kursem w http://policealna.gowork.pl/higienistka-stomatologiczna na higienistkę stomatologiczną, bo za większymi kwalifikacjami, jak badania diagnostyczne, piaskowanie, skaling, lakierowanie, polerowanie etc. ,idą również godne warunki pracy i wyższe wynagrodzenie. Higienistka może prowadzić również własną działalność gospodarczą i dzięki temu ma możliwość współpracy z różnymi gabinetami stomatologicznymi.

Kursy są przeprowadzane w różnych trybach, więc bez problemu dopasujesz rytm nauki do swojego życia i codziennych obowiązków. Na pewno dużą zaletą ukończenia takich kursów jest szansa na zatrudnienie w gabinetach dentystycznych i stomatologicznych oraz w gabinetach profilaktyki prozdrowotnej nie tylko w Polsce. Możesz również pracować jako pomoc przedlekarska w szkołach lub przedszkolach.

Może to jest zawód dla Ciebie, może już nie pamiętasz, że jako mała dziewczynka robiłaś zastrzyki lalkom i opatrywałaś nogi swoim misiom? 🙂

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie:123rf
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Podyskutuj

A gdyby rekrutacja była dopasowana do potrzeb kobiet? – Talenti.pl

Wyobraź sobie, że to praca szuka Ciebie. Wyobraź sobie, że jest takie miejsce, w którym proces rekrutacyjny jest intuicyjny i pozwala poznać Twoje oczekiwania i mocne strony. Miejsce, w którym to pracodawcy potrzebujący Twoich umiejętności i wartości znajdują Ciebie… Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest nasza platforma rekrutacyjna - Talenti.pl
logo talenti na tle dwóch obejmujących się, uśmiechniętych kobiet

A gdyby rekrutacja była dopasowana do potrzeb kobiet? Czym jest Talenti?

Tworzymy platformę, która pomoże nam, kobietom, w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy odwracając proces rekrutacji!

To miejsce stworzone z myślą o kobietach poszukujących wsparcia i wskazówek, jak aplikować skutecznie i być zauważoną na rynku pracy. Dla tych spośród nas, które nie chcą zdawać się na przypadek, na wysyłanie dziesiątek CV bez odzewu. W końcu dla tych, które chcą otrzymywać informację zwrotną na poszczególnych etapach procesu!

To również przestrzeń dla pracodawców, pozwalająca szybko i skutecznie wzbogacić swoje zespoły o świetne kandydatki!

Dlaczego tworzymy platformę dla kobiet Talenti?

Po pierwsze dlatego, że dane statystyczne dotyczące aktywności zawodowej i wskaźniki zatrudnialności kobiet w Polsce są cały czas znacząco niższe aniżeli mężczyzn (źródło: GUS, Global Gender Gap Report i wiele innych).

Po drugie, nadal nie ma równości na rynku pracy i nie będzie jej w naszej części globu jeszcze 107 lat! (link do raportu). My nie chcemy czekać!

Po trzecie, luka płacowa w Polsce pomiędzy wynagrodzeniem kobiet i mężczyzn cały czas wynosi ok. 20% (lub więcej) i nie dlatego, że kobiety wybierają słabiej płatne zawody! Tu chodzi o różnice w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn, o takich samych kwalifikacjach, na tych samych stanowiskach, w tej samej firmie…

Po czwarte, stereotypy nadal mają się całkiem dobrze. Choć wiele organizacji, w tym www.mamopracuj.pl, od lat starają się przeciwdziałać stereotypowemu postrzeganiu ról kobiet i ich “powinności”, cały czas w środowisku zawodowym kobiety postrzegane są jako te, które będą brać zwolnienia na dzieci, albo te, które zaraz zajdą w ciążę. A to tylko czubek góry lodowej… (wątpiących zapraszamy do tekstu tutaj, o “karze za macierzyństwo” tutaj, i jeszcze tutaj).

Po piąte, choć i tak to nie jest pełna lista powodów, wszystkie trendy wskazują na konieczność personalizacji treści, precyzyjnego przekazu i mówienia do węższej grupy, aby docierać precyzyjniej i rzeczywiście móc pomagać swoim odbiorcom!

Jeśli z talenti.pl zdecyduje się skorzystać mężczyzna, nie ma najmniejszego problemu, znajdzie u nas świetną pracę, ale pełna komunikacja, łącznie z feminatywami, będzie prowadzona z myślą o kobietach, dla ich komfortu i poczucia akceptacji.

Jak chcemy to zrobić?

Odwrócimy proces rekrutacji i kontaktu kandydatki z pracodawcą. To my zaproponujemy pracę dla Ciebie. Nie chcemy Twojego CV na tym etapie, więc nie musisz się martwić, czy jest ono idealne, ale poprosimy Cię o odpowiedzi na szereg ważnych pytań. Masz CV? Świetnie!!! O wiele łatwiej będzie Ci podążać naszą autorską ścieżką, prowadzącą Cię do pracy, której szukasz.

10 lat doświadczenia w pracy z kobietami, sprawiło, iż doskonale wiemy, że na różnych etapach procesu szukania pracy pojawiają się wątpliwości i pytania. My pomagamy znaleźć na nie odpowiedź! A Ty, bez wychodzenia z platformy, możesz z nich skorzystać.

Odwrócony proces rekrutacji, zapewni Ci także informację, na którym z etapów procesu obecnie jesteś i ile czasu może zająć cały proces, tak abyś nie pozostawała bez odpowiedzi przez cały okres poszukiwań.

Wierzymy, że efektywny i bezpieczny proces rekrutacji opiera się na profesjonalnym wsparciu i zrozumieniu potrzeb obu stron – kobiet i pracodawców.

Do uruchomienia platformy talenti.pl mamy jeszcze chwilę! Pracujemy w pocie czoła! 😉

Ale już teraz aktywnie działamy w grupie Kobiety szukają pracy – Talenti, tworząc społeczność, do której chcemy Cię zaprosić.

To bezpieczne miejsce, w którym się wspieramy i pomagamy w odnalezieniu się na rynku pracy. Czekają tam na Ciebie porady specjalistów, cykle wiedzy, opinie i ciekawe oferty pracy. Bardzo zależy nam na tym, żebyś czuła się swobodnie i bezpiecznie.

Dołącz do grupy!

Podziel się swoją historią zawodową. Możesz zainspirować wiele innych kobiet i razem z nami tworzyć tę przestrzeń.

Testuj platformę rekrutacyjną

W tym momencie jesteśmy na etapie tworzenia i doskonalenia platformy, ale już teraz pragniemy zaprosić Cię na stronę www.talenti.pl, gdzie możesz zostawić swój adres mailowy, dzięki czemu będziesz mogła jako pierwsza testować platformę i współtworzyć z nami Talenti.pl, udzielać nam opinii o tym, co Ci się podoba, a co jeszcze możemy poprawić.

Chcemy pozytywnie namieszać na rynku pracy kobiet w Polsce!
Jak myślisz, przyda Ci się takie rozwiązanie?

Dołącz do grupy na FB!

Źródło:
Jadwiga Suchmiel, Emancypacja naukowa kobiet w uniwersytetach w Krakowie i we Lwowie do roku 1939, Prace Naukowe Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, seria: Pedagogika, 2004

Współautorką artykułu jest Joanna Przystał – studentka socjologii, współtworzy platformę Talenti, odpowiada za marketing i rozwój społeczności w grupie. Lubi pomagać ludziom i próbować nowych rzeczy. Po nocach uczy się hiszpańskiego i praktykuje jogę.

Zdjęcia: Talenti.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 

Podpis elektroniczny – znak współczesności

Prowadzenie biznesu wcale nie jest taką prostą sprawą. Właściciel firmy jest odpowiedzialny za podejmowanie decyzji, musi pracować z wieloma dokumentami oraz trzymać rękę na pulsie. Dotyczy to też spraw, gdzie ważną rolę odgrywa podpis. Mogłoby się wydawać, że podpisu nic nie zastąpi, to przecież podpis sprawia, że dokument jest ważny. Na szczęście rozwój technologii pozwolił na korzystanie z podpisu elektronicznego. Czym konkretnie jest podpis elektroniczny? Jaka jest jego geneza? Jakie ma zalety i czy to kosztowne rozwiązanie? Przekonaj się!
Komputer i telefon, które dają dostęp do podpisu elektronicznego

Podpis elektroniczny – znak współczesności

Jest to rozwiązanie coraz bardziej powszechne, które ciągle jeszcze zyskuje na popularności. Nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał się zatrzymać, dlatego warto zainteresować się tym tematem odpowiednio wcześnie.

W czasach współczesnych, gdy bardzo dużo biznesów i przedsiębiorstw przeniosło się do Internetu, tego typu sprawy bardzo często załatwia się właśnie za jego pośrednictwem. To rozwiązanie bardzo wygodne i szybkie. W dodatku cyberbezpieczeństwo to temat traktowany niezwykle poważnie, dlatego wszystkie prowadzone w ten sposób transakcje są bardzo bezpieczne.

Czym jest podpis elektroniczny?

Podpis elektroniczny to nic innego jak sposób identyfikacji osoby w cyberprzestrzeni. To takie połączenie danych, by informacja o danych danej osoby została potwierdzona. By można było z całą stanowczością sprawdzić, kim jest. To bardzo proste i potrzebne w dzisiejszych czasach. W czasach, w których duża część życia – także tego zawodowego – toczy się właśnie w Internecie.

Taki sposób potwierdzania swoich danych pozwala na przyspieszenie wielu spraw i ułatwia mnóstwo procesów. Dlatego podpis elektroniczny jest bardzo ceniony przez ludzi biznesu, wszystkich prowadzących własną działalność gospodarczą, a także osób, które zawodowo muszą podejmować decyzje i podpisywać różnego rodzaju kontrakty oraz umowy.

Dlaczego powstał podpis elektroniczny?

Jeśli istnieje jakaś potrzeba, prędzej czy później pojawi się ktoś, kto ją zaspokoi. Cała idea podpisu elektronicznego kryje się właśnie w potrzebie ludzkiej, która pojawiła się wraz z upowszechnieniem Internetu. Gdy coraz więcej biznesów zaczęło się przenosić do Internetu, a handel w Internecie zaczął kwitnąć, pojawiła się potrzeba zawierania szybkich oraz bezpiecznych potwierdzeń transakcji. To pozwalało obu stronom zaoszczędzić mnóstwo czasu i sprawić, że cały proces odbywał się sprawnie i bez żadnych zakłóceń.

Dlaczego warto mieć podpis elektroniczny?

Warto mieć podpis elektroniczny, jeśli dużo działa się w Internecie na polu zawodowym. To szybki i bezpieczny sposób na potwierdzenie swojej tożsamości oraz na szybkie domknięcie transakcji na odległość. Istnieją różne typy podpisów elektronicznych – mniej lub bardziej zaawansowanych, które pozwalają na przeprowadzanie mniej lub bardziej złożonych operacji.

Wśród różnych typów podpisów wyróżnić można, na przykład podpis elektroniczny kwalifikowany, który zapewnia pełnię bezpieczeństwa podczas jego używania. Dane szyfrowane są na wielu poziomach szeroko pojętej kryptografii. Dlatego takiego podpisu można używać w wielu, nawet bardzo zaawansowanych operacjach przez Internet.

Czy za podpis elektroniczny trzeba płacić?

W zasadzie nie – ten najprostszy możesz mieć już za darmo. Jeśli jednak zależy ci na pełnym bezpieczeństwie, warto zapłacić za kwalifikowany podpis elektroniczny, który będzie w stanie ci je zapewnić na najwyższym możliwym poziomie.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×