Czego szukasz

Zawody, o których byś nie pomyślała

Zostałaś mamą i zastanawiasz się jaka teraz czeka Cię przyszłość zawodowa? Warto wykorzystać urlop macierzyński na zastanowienie się co dalej. Czy chcesz wrócić do swojej “starej pracy”, czy może fakt, że zostałaś mamą, tak bardzo wywrócił Twoje życie do góry nogami, że jesteś gotowa również na wielkie zmiany w życiu zawodowym? Może przyda Ci się trochę pomysłów na podniesienie lub zmianę swoich kwalifikacji?

w gabinecie stomatologa higienistka instruuje dziewczynkę jakiej szczoteczki używać

Urlop macierzyński może być nie tylko okresem intensywnej opieki nad dzieckiem, ale również czasem weryfikacji planów i marzeń zawodowych. Młoda mama staje w obliczu wielu wyzwań i coraz częściej właśnie ten czas, który wydawać by się mogło jest poświęcony tak bardzo dziecku i opiece nad nim, staje się też momentem zastanowienia nad dalszym rozwojem zawodowym i pogodzeniem go z byciem mamą.

Zdarza się, że kobieta nie wraca już do swoich zawodowych zajęć sprzed czasu ciąży i urodzenia dziecka. Zaczyna poszukiwać nowego miejsca dla siebie. W zależności od potrzeb i możliwości pogodzenia życia zawodowego z macierzyńskim, młoda mama może szukać dla siebie sposobów na podniesienie swoich kwalifikacji, bądź przebranżowienie się. Czas urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego jest najlepszym do tego momentem.

Idź za głosem serca

Dla jednych najlepszym wyborem jest praca zdalna w zaciszu domowym i własny, nie narzucany przez nikogo rytm pracy. Warto wtedy szukać kursów i rozwiązań dla pracy zdalnej.

Dla innych ważna jest praca z ludźmi, potrzeba codziennego, zawodowego kontaktu z nimi i rozmowy.

A dla Ciebie dobrym pomysłem może byłaby własna firma i własna działalność? Tak, tylko co z kwalifikacjami? Może już jakieś masz? A może nie masz jeszcze nawet pomysłu? Od czego zacząć? Może warto wrócić do swoich marzeń, nawet tych z dzieciństwa. To może wydawać się śmieszne i naiwne, ale przecież dla każdego z nas ważna jest samorealizacja, a ta idzie tylko w parze z robieniem tego co się kocha.

Znajdź kurs dla siebie

Jeśli dotychczasowa praca jest tą, o której zawsze marzyłaś, to jesteś szczęściarą, ale jeśli nie, to czas urlopu jest dobrym momentem na zmianę.
Pamiętasz kim chciałaś zostać będąc małą dziewczynką? Może myślałaś, żeby kiedyś zostać fryzjerką lub masażystką?

Jako młode dziewczyny interesujemy się również kosmetykami, inspirujemy się nawzajem i pewnie nieobca była Ci również myśl o kosmetologii.

A czy pomyślałaś kiedyś, żeby zostać higienistką lub asystentką stomatologiczną? Pewnie nie przyszło Ci to do głowy, a może posiadasz umiejętności potrzebne w tym zawodzie? Wystarczy się doszkolić w http://policealna.gowork.pl/asystentka-stomatologiczna i zostać ważnym członkiem zespołu odpowiedzialnym nie tylko za przygotowanie narzędzi, leków i materiałów, ale również za kontakt z pacjentem. Do zadań asystentki stomatologicznej należy również przygotowanie gabinetu, stanowiska pracy lekarza dentysty, pomoc w przygotowaniu pacjenta do zabiegów oraz sporządzanie dokumentacji medycznej.

Jeśli zawód asystentki stomatologicznej to dla Ciebie za mało, to większe kwalifikacje posiada higienistka stomatologiczna. Dzisiaj wymagane jest, aby każdy gabinet stomatologiczny zatrudniał wykwalifikowaną asystentkę lub higienistkę, przy czym higienistka to zawód zdecydowanie bardziej przyszłościowy z szansą zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale również w krajach Unii Europejskiej.

Dlatego może warto zainteresować się kursem w http://policealna.gowork.pl/higienistka-stomatologiczna na higienistkę stomatologiczną, bo za większymi kwalifikacjami, jak badania diagnostyczne, piaskowanie, skaling, lakierowanie, polerowanie etc. ,idą również godne warunki pracy i wyższe wynagrodzenie. Higienistka może prowadzić również własną działalność gospodarczą i dzięki temu ma możliwość współpracy z różnymi gabinetami stomatologicznymi.

Kursy są przeprowadzane w różnych trybach, więc bez problemu dopasujesz rytm nauki do swojego życia i codziennych obowiązków. Na pewno dużą zaletą ukończenia takich kursów jest szansa na zatrudnienie w gabinetach dentystycznych i stomatologicznych oraz w gabinetach profilaktyki prozdrowotnej nie tylko w Polsce. Możesz również pracować jako pomoc przedlekarska w szkołach lub przedszkolach.

Może to jest zawód dla Ciebie, może już nie pamiętasz, że jako mała dziewczynka robiłaś zastrzyki lalkom i opatrywałaś nogi swoim misiom? 🙂

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie:123rf
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie