Czego szukasz

Zatrudnienie po długiej przerwie? To możliwe!

Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji bezpłatnego projektu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”. Dwu i pół miesięczny intensywny kurs ułatwiający skuteczny powrót do życia zawodowego rozpocznie się 5 października – na chętne osoby czeka 20 miejsc. Projekt realizują Henkel Polska i Fundacja Miejsce Kobiet.

W drodze do pracy

Nadrzędnym celem naszego projektu jest wyrównywanie szans kobiet na rynku pracy oraz wspieranie ich rozwoju zawodowego. W praktyce, poprzez kurs aktywizacji zawodowej, pomagamy bezrobotnym kobietom w nabyciu szeregu umiejętności wspierających ich powrót do pracy. Niwelujemy bariery powstałe w związku z długą przerwą w życiu zawodowym, m.in. pomagając uczestniczkom odbudować samo-ocenę oraz realnie ocenić szanse zawodowe – mówi Agnieszka Kramm, psycholożka i psychoterapeutka, przedstawicielka zarządu Fundacji Miejsce Kobiet, koordynującej projekt.

Szkolenia

Kluczowymi elementami kursu są m.in. trening psychologiczny oraz kompletny kurs aktywizacji zawodowej „Spadochron”,  który pozwala uczestniczkom odkryć swój potencjał, najlepszy sposób na jego wykorzystanie oraz wzmocnić wewnętrzną motywację zmiany. W ramach zajęć odbywają się także ćwiczenia z autoprezentacji, zajęcia z przedsiębiorczości i konkretne szkolenia zawodowe. W planach są również wspólne warsztaty z menedżerkami firmy Henkel, dzięki którym uczestniczki kursu będą miały okazję zetknąć się z bliska z realiami pracy międzynarodowej organizacji.

Doskonałe efekty projektu

Dodatkową motywacją do udziału w projekcie mogą być jego dotychczasowe efekty. Spośród 80 uczestniczek, które ukończyły intensywne szkolenia i treningi psychologiczne, już ponad połowa wróciła na rynek pracy.

Dla kogo?

Organizatorzy zapraszają do udziału w programie kobiety pełnoletnie, z wykształceniem średnim lub wyższym, zamieszkałe na terenie województwa mazowieckiego, posiadające status osoby bezrobotnej (zarejestrowane w urzędzie pracy), ale także osoby nieaktywne zawodowo (niezarejestrowane), pozostające co najmniej rok bez pracy. Udział w kursach jest bezpłatny.

Jak się zgłosić?

Kobiety zainteresowane udziałem w projekcie w pierwszej kolejności powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony www.miejscekobiet.pl. W przypadku pytań lub wątpliwości organizatorzy zapraszają do kontaktu mailowego lub telefonicznego: [email protected], 504191699.

W ramach projektu W drodze do pracy w okresie od 5 października do połowy grudnia 2015r. przeprowadzony zostanie kurs dla 20 uczestniczek.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki środkom finansowym przekazanym przez firmę Henkel.

Portal Mamo Pracuj objął projekt W drodze do pracy swoim patronatem.

Zdjęcie: Pixabay

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie