Czego szukasz

Zastosowanie mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to zabieg, który w medycynie estetycznej znalazł szerokie zastosowanie. W zależności od sposobu w jaki zostanie przeprowadzona, okazuje się być pomocna w usuwaniu zmian skórnych, poprawie ogólnej kondycji skóry oraz wzmocnieniu włosów.

twarz młodej kobiety

Mezoterapia nie jest zabiegiem szczególnie bolesnym. U osób szczególnie wrażliwych stosowany bywa preparat przeciwbólowy.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg opiera się na wstrzykiwaniu substancji leczniczych, za pomocą cienkiej igły, bezpośrednio w zmienione chorobowo miejsca. W ten sposób, usprawnia się mikrokrążenie i zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych, co korzystnie wpływa na wygląd i strukturę skóry. Jest to metoda niechirurgiczna i dająca korzystne efekty.

Mezoterapia a cellulit

Do zabiegów, mających za zadanie zwalczyć cellulit, używa się preparatów z dodatkiem kofeiny, a wspomagająco także L-karnityny, rutyny czy wyciągu z karczocha. Dzięki usprawnieniu mikrokrążenia, komórki tłuszczowe wchłaniają się, a tkanka tłuszczowa redukuje. Krzemionka ułatwia regenerację przez wspieranie produkcji kolagenu, a kwas hialuronowy uelastycznia.

Mezoterapia a wypadanie włosów

Terapia wypadania włosów, to tak naprawdę mezoterapia skóry głowy realizowana różnymi metodami. DrParadowska wykorzystuje wariant Dr Cyj Hair Filler. Preparaty zawierają w tym przypadku składniki przeciwzapalne, witaminy i minerały, które wpływają na stan skóry i włosów.

Nie w każdym przypadku mezoterapia będzie mieć zadowalające efekty, a przed przystąpieniem do zabiegu niezbędne jest badanie dermatologiczne. Wskazaniem do podjęcia działań oferowanych przez medycynę estetyczną jest wypadanie włosów na skutek zaburzenia krążenia, złej diety, ciąży i laktacji, a także w łysieniu androgenowym i plackowatym.

Mezoterapia a odmładzanie

Mezoterapia daje również dobre rezultaty w walce z objawami starzenia się. W odróżnieniu od kremów, stosowanych zewnętrznie, zabieg działa na poziomie głębokich warstw skóry. Preparaty przeznaczone do zabiegów odmładzających wykorzystują najczęściej kwas hialuronowy, którego naturalny poziom w organizmie z czasem się obniża.

Dodatkowym wsparciem są składniki antyoksydacyjne, stymulujące metabolizm komórek skóry czy zwiększające produkcję kolagenu i elastyny.

Trzeba mieć świadomość, że aby zapewnić wyraźne efekty, należy przeprowadzić serię kilku zabiegów. Dopiero wówczas rezultaty będą miarodajne.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie