Czego szukasz

Zarabianie przez internet, czyli praca z domu

Zarabianie przez internet to coraz bardziej rozpowszechnione zjawisko – z roku na rok przybywa freelancerów, czyli tzw. wolnych strzelców pracujących zdalnie. Zastanawiasz się, czy praca w domu jest dla Ciebie? Przedstawiamy wady i zalety tego rozwiązania. Jakie branże zapewniają największe szanse na osiągnięcie sukcesu?

Jak zarabiać przez internet?

Masz dość swojej pracy i chcesz coś zmienić? Zależy Ci na większej swobodzie, uzyskaniu niezależności finansowej i możliwości realizowania własnych pasji? Jeżeli masz w sobie odrobinę samodyscypliny i nie potrzebujesz mieć nad sobą szefa, żeby się zmobilizować, praca w domu może okazać się idealnym rozwiązaniem.

W jaki sposób odbywa się zarabianie przez internet? Najczęściej polega to np. na angażowaniu się w różnego rodzaju programy partnerskie, współpracę z sieciami afiliacyjnymi, czy zarabianie na bogu lub własnej stronie internetowej.

Na rynku istnieje już wiele sieci, które umożliwiają partnerom zarabianie na promowaniu produktów lub usług – Tradedoubler, Awin czy Tradetracker. Najbardziej dochodowe okazują się usługi bankowe – założenie lokaty czy konta osobistego zapewnia wysoką prowizję.

Wiele osób decyduje się również na promowanie odzieży, kosmetyków, artykułów dla dzieci, książek czy ofert turystycznych. Największe przychody mogą osiągnąć osoby posiadające popularne blogi i strony internetowe, a także fanpage o dużym zasięgu.

To oczywiście nie wszystko – praca w domu daje duże możliwości również osobom wykonującym wolne zawody, np. programistom, grafikom komputerowym, copywriterom czy popularnym ostatnio wirtualnym asystentkom. Na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć przedstawiciele sektora IT, a także graficy, ale na rynku jest też sporo zleceń dla osób o lekkim piórze czy potrafiących zorganizować kalendarz i umawiać spotkania.

Praca w domu nie dla każdego

Zarabianie przez internet jest z pewnością bardzo wygodne – nie trzeba wychodzić z domu, a zawodowe obowiązki można wypełniać siedząc w piżamie przy kubku kawy. Odpadają też koszty związane z dojazdem do pracy, nie traci się również czasu na stanie w korkach.

Wiele osób docenia ponadto dużą elastyczność tej formy pracy, możliwość połączenia jej z podróżowaniem po świecie (trend digital nomad).

Możliwość wykonywania obowiązków zawodowych z domu to bardzo kusząca propozycja, jednak nie każdy sprawdzi się w tej roli. To, co dla wielu osób będzie zaletą, dla innych może okazać się poważną wadą.

Według badań przeprowadzonych przez Bank Światowy praca w domu może narażać na wykluczenie społeczne. Nie jest to też idealne rozwiązanie dla osób, które mają problemy z samodyscypliną i nie mogą skoncentrować się na wykonywaniu obowiązków ze względu na rozmaite czynniki rozpraszające.

Wielu pracowników potrzebuje mieć nad sobą szefa, który będzie kontrolował ich postępy. Z pewnością najlepiej poradzą sobie osoby zorientowane na cel, które są skoncentrowane na zadaniu i konsekwentnie je realizują.

Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda zarabianie przez internet? Zachęcamy do przeczytania praktycznych informacji o pracy w domu na stronie www.make-cash.pl.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie