Czego szukasz

Zaproszenia ślubne rustykalne — motyw przewodni na weselu

Dlaczego warto wybrać rustykalne zaproszenia ślubne? Sprawdź!. Coraz więcej młodych par decyduje się na organizację ślubu i wesela z takim motywem przewodnim. Nie każdy przecież marzy o zaślubinach w pompatycznym stylu glamour, woląc skromniejsze klimaty. Dlaczego warto wybrać rustykalne zaproszenia ślubne? Sprawdź!

zaproszenia ślubne

Rustykalny motyw przewodni na weselu — czym się charakteryzuje?

Rustykalny styl nie zawsze odbierany jest pozytywnie, ponieważ związany jest ze wsią i ludowymi motywami dekoracyjnymi. W czasach współczesnych wiele osób stawia na glamour i przepych, jednak warto zastanowić się, czy w dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu nie lepiej postawić na skromność.

Rustykalny motyw przewodni ceremonii ślubnej nie musi oznaczać ludowych elementów, a raczej naturalne i ręcznie wykonane dekoracje. Drewno to najchętniej wybierany materiał, z którego wykonywane są ozdoby weselne. Można je zastosować jako podkładki na ciasto czy pod świece. Tak naprawdę można powiedzieć, że wszelkiego rodzaju dekoracje wykonane są z naturalnych materiałów, które nie są dodatkowo ozdabiane. Zabieg ten ma na celu ukazanie ich naturalnego piękna. Taki styl idealnie sprawdzi się dla par młodych, które chcą zorganizować swoją ceremonią ślubną na świeżym powietrzu.

Oprócz drewnianych elementów, takich jak: drabiny, postarzałe drzwi, skrzynki na kwiaty czy podkładki, romantyczny, naturalny klimat nadają wszelkiego rodzaju świece, lampiony, jutowe woreczki czy koronkowe serwetki. Na weselu ważnym elementem jest też papeteria. Przykładowo, zestaw pasujących do siebie elementów, w tym zaproszenia ślubne rustykalne oferuje artMA.

zaproszenia ślubne eko
Zaproszenia ślubne na papierze ekologicznym

Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym — dlaczego warto je wybrać?

Decydując się na ceremonię ślubną oraz wesele z rustykalnym motywem przewodnim, warto dobrać papeterię ślubną odpowiadającą wybranemu stylowi. Co przemawia za jej wyborem?

Rustykalne zaproszenia weselne wykonane są z ekologicznego papieru. Dotyczy to także koperty. Zamiast wstążki przewiązane są specjalną opaską lub sznurkiem jutowym. Design zaproszeń to głównie motyw kwiatowy lub drewniane elementy ozdobne, np. serce umieszczone na środku zaproszenia z imionami młodej pary. Spójny motyw przewodni wesela wraz z inicjującymi go ekologicznymi zaproszeniami ślubnymi na pewno zaskoczą zaproszonych gości i zapadną na długo w ich pamięci.

Nie każdemu jednak podoba się charakterystyczny szaro-brązowy ekologiczny papier. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać zaproszenia na ślub rustykalne wykonane z białego papieru, wciąż zachowując jego motyw.

Oprócz wzorów kwiatowych można zdecydować się na minimalizm, gdzie główną rolę odegra czcionka. Najczęściej stosuje się czcionkę szeryfową z rozpoznawalnymi zawijasami. Modne są obecnie złote napisy, które prostym, minimalistycznym zaproszeniom ślubnym dodają nieco elegancji.

zaproszenia ślubne
Rustykalne zaproszenia ślubne

Podsumowanie

Rustykalny motyw przewodni na weselu kojarzy się z beztroską, czasem na wsi i połączeniem się na nowo z naturą. Wszystkie te cechy wielu projektantów przelało na zaproszenia ślubne, dzięki czemu zaproszeni goście od razu domyślą się, jaki motyw przewodni będzie na weselu. Pozwoli im to – zwłaszcza paniom – dopasować ubiory adekwatne do stylu ceremonii. Być może również ułatwi im to dobór odpowiedniego prezentu.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie