Czego szukasz

Zaproszenia ślubne – jak zamówić zaproszenia ślubne

Zamówienie zaproszeń ślubnych brzmi bardzo abstrakcyjnie patrząc na to, że możemy je zakupić w praktycznie każdym sklepie papierniczym, ale czy można tam znaleźć wyjątkowe zaproszenia ślubne? Czy wymarzone zaproszenia ślubne są drogie? Jak wygląda personalizacja zaproszeń ślubnych, o tym i wielu innych, dowiesz się z tego artykułu. Miłego czytania.

Zaproszenia na ślub

To pytania, które warto sobie zadać. Ślub z reguły ma się raz w życiu i jest to wielki dzień nie tylko dla samych nowożeńców, ale i całej rodziny, więc warto byłoby zadbać o oryginalne zaproszenia ślubne, a nie zwykłe zaproszenia na ślub. Papeteria ślubna bardzo mocno rozwinęła się w kwestii kolekcji zaproszeń, a to wszystko za sprawą idącej do przodu technologii i cyfryzacji. Dzięki temu możemy spełniać najbardziej wyrafinowane oczekiwania w kwestii zaproszenia ślubnego i zaskoczyć naszych gości czymś „wow”.

Wzory zaproszeń ślubnych – czy tanie zaproszenia ślubne mają sens?

Tanie zaproszenia ślubne, czy cena zaproszeń ślubnych ma znaczenie? Jak wspominaliśmy wcześniej, przyjęcie weselne i sam ślub są raz w życiu, a lista dodatków weselnych zakłada również wybór zaproszeń ślubnych. Czy warto jednak wykorzystać tanie zaproszenia ze sklepu czy lepiej omówić różne wersje zaproszeń ze specjalistami z np. stron internetowych takich jak: https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/.

Otóż tanie zaproszenia ślubne mają sens, jak nie dopina nam się budżet albo szukamy czegoś na już, bo zaproszenia były ostatnie na naszej liście weselnych dodatków. W innym wypadku o wiele lepiej sprawdzają się personalizowane zaproszenia.

Krótka rozpiska czym wyróżniają się personalizowane zaproszenia na tle tanich gotowców:

1. Osobisty i unikalny charakter: Personalizowane zaproszenia pozwalają wam wyrazić waszą tożsamość jako pary. Możecie dostosować wzór, kolorystykę, czcionki i treść tak, aby odzwierciedlały wasz styl i osobowość. Tanie zaproszenia zwykle nie oferują takiej elastyczności i indywidualności, a w zasadzie bazujemy na gotowych rozwiązaniach, które każdy mógł mieć przed nami.

2. Pierwsze wrażenie: Zaproszenia ślubne są często pierwszym kontaktem gości z waszym wielkim dniem. Personalizowane zaproszenia mogą stworzyć wyjątkowe wrażenie i wzbudzić zainteresowanie oraz entuzjazm wśród gości. To szansa na stworzenie niezapomnianego początku przedślubnej historii.

3. Dopasowanie do motywu ślubu: Jeśli macie określony motyw, kolorystykę czy styl, personalizowane zaproszenia pozwolą wam idealnie wpasować się w tę koncepcję. Tanie zaproszenia mogą nie zawsze spełniać oczekiwań i niekoniecznie pasować do wybranego tematu, a to przecież Wasz najważniejszy dzień.

4. Właściwa treść i informacje: Dedykowane zaproszenia ślubne pozwalają wam dostosować treść do waszych potrzeb. Możecie zawrzeć ważne informacje, takie jak data, miejsce, godzina, mapa dojazdu, a także ewentualne życzenia czy dodatkowe informacje. Możecie napisać też, że wolicie np. kwiaty zamiast prezentów albo wino zamiast pieniędzy i na odwrót.

5. Wartość sentymentalna: Personalizowane zaproszenia mogą stać się pamiątką na całe życie. Mogą zostać zachowane jako wspomnienie waszego ślubu i stanowić cenny element waszej historii. Tanie zaproszenia zazwyczaj nie posiadają takiego potencjału sentymentalnego. W modzie są też otwierane, ręcznie wykonane zaproszenia w formie książeczkowej, bardzo ciekawe urozmaicenie.

6. Jakość wykonania: Skupiając się na personalizacji, często zwracacie uwagę na jakość wykonania. Wyższa jakość papieru, druku, detali i wykończenia może sprawić, że zaproszenia będą wyglądały bardziej elegancko i estetycznie. Można np. wybrać kolorystykę liter (pozłacane czy inne), a to już dodaje wizualnych wartości.

Może tak personalizowane zaproszenia ślubne?

No właśnie, skoro już powiedzieliśmy, dlaczego personalizowane zaproszenia ślubne są tak świetne, to może warto byłoby się nimi zainteresować? Ilość kombinacji i pomysłów, które można wymyślić ogranicza tylko nasza kreatywność. Chcecie zaproszenia z potworkiem? Nie ma sprawy. Chcecie zaproszenia z latającym spaghetti? Też da się zrobić.

Dajcie się ponieść chwili i stwórzcie niesamowitą aranżację zaproszeń, a gwarantujemy, że nikt nie odmówi Wam przyjścia na ślub, bo będzie ciekawy co dalej zaplanowaliście.

Koperta z kartką już nie wystarcza? Nowinki ze świata ślubów

Otóż koperta z kartką odchodzi do lamusa, a mało tego. Istnieje wiele nowoczesnych metod informowania o ślubie, a nawet śluby wirtualne!

Zamiast tradycyjnych kartek papierowych, wiele par decyduje się na wysyłanie zaproszeń elektronicznych np. przez Facebooka, generuje to całkiem pokaźne oszczędności, ale jest średnio reprezentatywne.

Oprócz tego mamy też wzrastający trend ślubów wirtualnych, które odbywają się np. w grach komputerowych lub zwyczajnie za pomocą wideokonferencji i o dziwo, ma to swoich zwolenników.

Przy mniejszym budżecie często organizuje się kameralne wesela, wtedy wystarczy telefon, bo czy jest sens kupować np. 10 zaproszeń? No średni pomysł, gdy listę gości zamykamy na palcach dwóch dłoni.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie