Czego szukasz

Zabawki do ogrodu i na świeżym powietrzu

Zabawki do ogrodu dla dzieci i na świeżym powietrzu wspierają bodźce poznawcze i uwrażliwiają na piękno otaczającego świata. Zabawki oferowane przez nasz sklep internetowy są odpowiednie zarówno do zabaw na świeżym powietrzu, jak i w domu. Dbamy o wysoką jakość materiałów oraz bezpieczeństwo w ich użytkowaniu. Odpowiednie zarówno dla chłopca i dziewczynki oraz gwarantują wiele wspaniałych chwil, spędzonych na kreatywnej zabawie.

  • Jagoda Jasińska - 16/02/2021
uśmiechnięta dwójka dzieci


Codzienna porcja ruchu na świeżym powietrzu jest wskazana dla odporności. Światło, słońce i ruch polepszają funkcjonowanie organizmu naszych dzieci. Czasem trzeba je zachęcić poprzez proponowanie zabaw z użyciem ciekawych zabawek. Przedstawiamy kilka zabawek, które urozmaicą dzieciom czas spędzony na dworze, wszystkie dostępne w ofercie sklepu Ekomaluch.

Przykłady zabawek do wykorzystania na świeżym powietrzu
Zestaw ogrodnika jest doskonałym wyborem dla każdego dziecka. Które dzieci nie lubi zabaw w piasku? Wszystkie to uwielbiają a przy posiadaniu dodatkowych akcesoriów sprawia to, iż zabawa jest jeszcze bardziej interesująca. Szpadelki i grabki są wspaniałym narzędziem, które zajmą na długo. W dodatku nauczą pomagania w pracach ogrodowych swoim rodzicom, na przykład podlewania kwiatów. Konewka zawarta w zestawie z ciekawym wzornictwem, jest odwzorowaniem dużej, co zachęci malucha do jej użycia. Dzięki torbie do przechowywania zestaw ogrodnika nie zajmie dużo miejsca w domu.

Zestaw do gry polegające na rzucaniu obręczy to czas spędzony na świetnej zabawie zarówno w domu jak i na zewnątrz. Dodatkowo zabawa wspomaga sprawność fizyczną oraz ruchową. Gwarantuje wszechstronny rozwój dziecka swoimi przyjaznymi kolorami oraz kształtem zachęca do zabawy i wyjścia na świeże powietrze. Najlepiej dołączyć się do zabawy z dzieckiem i jako rodzic nauczyć je zdrowej rywalizacji bez poczucia stresu.

Gra zręcznościowa, rzucanie kółek, wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak drewno i sizal również może być świetną opcją na spędzenie czasu z dzieckiem. Ruch na świeżym powietrzu oraz kreatywna zabawa z rodzicami w znacznym stopniu buduje poczucie własnej wartości w dojrzewającym człowieku.

Zabawa rozwijająca w dziecku ciekawość to na przykład pudełko do obserwacji owadów. Nasza pociecha ma możliwość obejrzenia latających przyjaciół przez szkło powiększające, umieszczone w wieczku zabawki. Może zobaczyć i poznać budowę ciała różnych stworzeń. Dziecko w ten sposób uczy się szanować inne stworzenia i będzie wiedziało, iż nie należy im robić krzywdy, gdyż każde zwierzę, nawet malutki owad ma swoje zadanie w przyrodzie i jest częścią ekosystemu. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby później uwolnić owada.

Zabawki do ogrodu dla chłopca

Różnego rodzaju zestawy majsterkowicza z kluczami, śrubokrętem, piłką do drewna i wkrętarką, to wspaniały zestaw, którym każdy chłopiec będzie zachwycony. Daje możliwość naśladowania dorosłego i wykonywania prac naprawczych przy swoich autach zabawkowych. Wykonanie z bezpiecznego i miękkiego materiału gwarantuje bezpieczeństwo. Różnego rodzaju przybijanki w różnych modelach to ciekawy sposób na spędzenie czasu w sposób kreatywny. Zabawki tego typu uczą cierpliwości i wspomagają funkcje poznawcze. Dziecko obserwuje i uczy się nowych rzeczy, poznaje nowe doświadczenia. Zwłaszcza poprzez zabawę z tatą.

Park wodny w kształcie łódki z ciekawymi akcesoriami będzie wspaniałą zabawą zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. Dzieci bardzo lubią wszelkie zabawy związane z wodą, uwielbiają się w niej pluskać rękoma z użyciem zabawek, na przykład zwierzątek. Na pewno rozrywka ta nie będzie dla dziecka nudna i spędzi na niej sporo czasu. Jeśli posiadamy w ogrodzie basen możemy wybrać sporo zabawek pływających, na przykład pływającą sówkę. Dziecko może ją gonić w basenie, nakręcać i pluskać się z nią. Fontanna strażak również się sprawdzi podczas wodnych szaleństw na świeżym powietrzu. Pryskająca wodą sikawka strażacka sprawi wiele radości i frajdy. Klasyką zabaw na powietrzu to oczywiście zabawa w piaskownicy, szeroki wybór zabawek znajdziesz tutaj https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Zabawki_zabawki-do-piasku-1280.html

Zabawki dla dzieci, które zawsze się sprawdzą

Podstawową zabawką, którą każde dziecko powinno mieć jest piłka. Wszystkie dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju gry drużynowe zużyciem piłki. W naszym sklepie internetowym dostępne są w różnego rodzaju wzory, przede wszystkim z aplikacjami zwierząt morskich. Ciekawa i ponadczasowa kolorystyka zachęca do zabawy. Można nią rzucać, odbijać, kulać. Jest wiele możliwości i co najważniejsze taka forma aktywności daje dużą dawkę ruchu. Dziecko wybiegane to dziecko szczęśliwe i na pewno apetyt też będzie lepszy. Do piłkowych szaleństw obowiązkowo powinni dołączyć się rodzice i rodzeństwo. Albowiem nie ma to jak wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze.

Wszystkie zabawki wykonane są z bezpiecznych materiałów, przyjaznych dziecku oraz posiadają certyfikaty. Szeroki wybór dostępny jest na naszej stronie internetowej. Każda wybrana przez Państwa zabawka sprawi dziecku dużo radości i rozwinie wiele umiejętności.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska

Wierzysz, że życie jest wędrówką? Personalizowane mapy to prezentowy strzał w dziesiątkę

Wiecie co to jest customizacja? Oczywiście, że wiecie. To po prostu personalizacja produktów, dostosowanie ich do indywidulanych preferencji klienta, a także danie mu do ręki narzędzi (np. aplikacji), dzięki którym sam może całkowicie lub częściowo stworzyć swój wymarzony gadżet – kalendarz, plakat, mapę gwiazd… Personalizowane prezenty to jest to, co tygrysy lubią najbardziej, bo to przedmioty jedyne, niepowtarzalne, unikatowe.
  • Agnieszka Kociarz - 11/02/2021
plakat personalizowany mapa gwiazd wisi na jasnej scianie, obok półeczki z teczkami, rośliną, drewnianym robotem i drewnianymi ozdobami

Personalizowany plakat i mapy gwiazd- pomysł na wyjątkowy prezent

W natłoku przedmiotów produkowanych na masową skalę, identycznych ubranek niemowlęcych z sieciówek, pamiątkowych ksiąg typu Mój pierwszy roczek – obowiązkowo niebieskich dla chłopców i różowych dla dziewczynek – wielu rodziców i bliskich poszukuje pamiątek unikatowych i mających naprawdę osobisty charakter.

Przecież kiedy rodzi się dziecko, czas na chwilę się zatrzymuje, a potem zaczyna płynąć w zupełnie nowym, nieznanym nam do tej pory rytmie. Dlatego kiedy myśli się o prezencie dla nowo narodzonego członka rodziny albo dziecka przyjaciół, chciałoby się podarować naprawdę spersonalizowany gadżet – unikat.

Mapa nieba – idealny sposób, żeby naprawdę zatrzymać czas

W poszukiwaniu takich unikatów dotarłyśmy do miejsca, w którym naprawdę można uwiecznić wspomnienia. Wspominając narodziny dziecka bardzo łatwo popaść w banał: rodzice doskonale wiedzą, że słowa bywają w takich sytuacjach kiepskim nośnikiem emocji. No bo co jeszcze można powiedzieć poza tym, że czas się zatrzymał, poczuło się miłość zupełnie inną niż wszystkie i siłę, dzięki której góry można przenosić?

Ale wyobraźcie sobie, że zamiast nadruku na miniaturowym kaftaniku czy body, informującym wszystkich wszem i wobec, że nowy człowiek jest córeczką tatusia albo syneczkiem mamusi, zamawiacie plakat z mapą gwiazd czyli z konfiguracją ciał niebieskich, które widoczne były w takim właśnie układzie w czasie, kiedy Wasze maleństwo przyszło na świat.

Albo z widoczną w tym czasie fazą księżyca. Czyż to nie idealny sposób, żeby naprawdę zatrzymać czas? Mapa gwiazd przypomni Wam, jak wyglądało nocne niebo podczas jednego z najbardziej pamiętnych wieczorów w życiu.

Rodzinny mikrokosmos – pamiątka na zawsze

To świetny patent pomagający stworzyć mit założycielski każdej rodziny. Można przecież zamówić taką mapę z obrazem nieba datowanym na dzień poznania się rodziców, a potem dla każdego dziecka, które pojawia się jako owoc ich związku.

Teraz naprawdę bez trudu wyobrazić sobie, że rodzina to unikatowy mikrokosmos – jedyna w swoim rodzaju konfiguracja osób, tak niepowtarzalna jak konfiguracja ciał niebieskich na firmamencie w najbardziej pamiętne wieczory.

Każdy może samodzielnie stworzyć projekt, dobierając kolorystykę, osobistą dedykację i dopasowując plakaty personalizowane do wybranego wnętrza lub okazji. Plakaty od Positive Prints z mapą gwiazd albo fazą księżyca będą gotowe do wysyłki zaledwie w kilka dni, a jeśli zależy Wam na tym, żeby mieć prezent jeszcze w tym samym dniu, wybierzcie opcję samodzielnego wydruku.

Życie jest drogą, bez mapy się nie obejdzie

Oczywiście personalizowane plakaty mogą towarzyszyć Waszemu życiu rodzinnemu przez długie lata. Wyobraźcie sobie, że każda wspólna wprawa, na przykład wakacje, pozostawia na Waszej ścianie wspomnień bardzo szczególny ślad: piękny plakat w postaci wycinka mapy z zaznaczonym miejscem lub miejscami pobytu.

Dzięki specjalnemu programowi można przybliżać i oddalać obraz, aby na plakacie znalazło się dokładnie to co chcecie – nawet najmniejsze miejscowości czy punkty widokowe.

Obok mapy powieście kilka ukochanych zdjęć z tych lokalizacji i wtedy naprawdę Wasza rodzina będzie miała swój kawałek świata zawsze w zasięgu ręki. A potem ruszajcie na kolejną wyprawę ku krańcom mapy!

Mapa i Rodzina to doskonałe skojarzenie. Prezent w postaci mapy gwiazd w dniu narodzin albo wycinka mapy z Waszą wakacyjną miejscówką przypomina na co dzień, że życie jest wyprawą, którą warto zaplanować uwzględniając potrzeby wszystkich wędrowników, a przemieszczanie się najmniej utartymi szlakami zwykle gwarantuje niesamowite wrażenia.

Używane do tworzenia plakatów nocnego nieba dane z satelity Hipparcos umożliwiają precyzyjne skonfigurowanie mapy gwiazd z dowolnej nocy – przeszłej, teraźniejszej lub… przyszłej! I z dowolnego miejsca na świecie, a dane z OpenStreetMap ułatwią Wam znalezienie każdego punktu widokowego, w którym Wasza rodzina postawiła stopy. Warto!

Tekst powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: własność Positive Prints.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kociarz

Zawsze chciałam mieć coś swojego – historia Ani

"Od zawsze chciałam mieć coś swojego, miałam wiele pomysłów. W czasie studiów marzyłam o własnym przedszkolu. Jednak kończąc studia rozpoczęłam pracę w liceum i zmieniłam zdanie. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, ale z kim bardziej sama nie wiem." - opowiada Ania Gotowalska, której teksty nie raz miałyście okazję przeczytać na naszej stronie.
  • Ewa Moskalik - Pieper - 11/02/2021
Anna Gotowalska z synkiem na kolanach

Aniu, współpracujesz z nami od jakiegoś czasu, tworzysz treści na naszą stronę. Najczęściej dotyczące macierzyństwa i dzieci, ale nasze Czytelniczki nie wiedzą, że prowadzisz własnego bloga. Opowiedz o początkach blogowania i co Cię do skłoniło do jego tworzenia?

Od zawsze chciałam mieć coś swojego, miałam wiele pomysłów. W czasie studiów marzyłam o własnym przedszkolu. Jednak kończąc studia rozpoczęłam pracę w liceum i zmieniłam zdanie. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, ale z kim bardziej sama nie wiem. 🙂 Współpraca z młodzieżą daje mi niesamowitą satysfakcję, może dlatego, że jest dość trudna i gdy stajesz się autorytetem dla nastolatka, bądź młodego dorosłego jest to niewątpliwie wspaniałe uczucie. Jednak ciepło, empatia jaka płynie od małych dzieci również jest niesamowita. Współpraca z rodzicami, nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań. Praca z małym dzieckiem to po prostu ciągłe poszukiwanie odpowiedzi na ogrom pytań. Gdy sama urodziłam dziecko obudziła się we mnie potrzeba pisania.

Będąc nastolatką uwielbiałam pisać na różne tak zwane luźne tematy. Pod koniec studiów założyłam pierwszego bloga na blog spot. Pisałam tam o zabawkach, ciekawych gadżetach. Uwielbiałam rozmawiać z moimi koleżankami, które były już matkami o tym co jest im przydatne w codziennym obcowaniu z dzieckiem. Często obserwowałam ludzi, którzy mają własne biznesy, którzy zajmują się tym co im sprawia radość i satysfakcję. Pamiętam, że podczas zagranicznych wakacji powiedziałam mojemu mężowi takie słowa: „chciałabym mieć coś swojego”. A kilka miesięcy później powstał mój pierwszy blog Looppu. Jednak z racji wielu przeciwności losu, o których na dzień dzisiejszy nie chciałabym mówić (to jeszcze nie jest ten czas) zamknęłam bloga. Ale już wtedy pisałam artykuły na portale, zaczęłam również prowadzić indywidualne warsztaty z masażu shantala.

Przeczytaj także: 10 pomysłów na biznes bez pieniędzy

Należę do tych osób, które nieustanie poszukują swojej drogi. Widać to w mojej pracy, jestem pedagogiem, instruktorem masażu shantal, piszę artykuły, nagrywam na YouTube. Są to odrębne dziedziny, jednak co mnie bardzo cieszy każda z nich związana jest z dzieckiem, z pedagogiką, czyli tym co uwielbiam, co po prostu kocham. Co było moim motywatorem do ponownego założenia bloga? Co sprawiło, że pomyślałam, że czas na zmianę i na stworzenie czegoś swojego? Chyba fakt, że jest i będzie zawsze grupa ludzi, która nie do końca życzy nam dobrze i jest wobec nas życzliwa, ale na szczęście są osoby, które wierzą, stają się motywacją na nasze dalsze działania. Ja stwierdziłam, że do trzech razy sztuka. Początkowo miałam inną koncepcję, ale myślę, że z czasem będę się rozwijać i spełniać swoje marzenia.

Czym zajmowałaś się wcześniej?

W zasadzie od zawsze uwielbiałam pracę z dziećmi. Studia wybrałam z powołania, wszystkie trzy kierunki, które skończyłam są związane z pedagogiką. Po studiach odkryłam, że praca z młodzieżą również daje dużo radości. Pracowałam zarówno w żłobku, przedszkolu, szkole podstawowej jak i gimnazjum oraz liceum. Podczas dziennych studiów zajmowałam się dziećmi poprzez współpracę z agencjami niań czy portal Niania.pl. Prowadziłam zajęcia dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 2 lat. Były to zajęcia rozwijające, kreatywne i nauka poprzez zabawę.

Opowiedz o marce, którą tworzysz. Czym się zajmujesz?

Looppu.com to miejsce gdzie poruszam tematy dotyczące metod wychowawczych, ale również chcę pisać o tematach tabu w wychowaniu, pedagogice i edukacji. Przeleje na papier moje doświadczenie z perspektywy pedagoga i matki dotyczące wyboru placówek dla dzieci. Jednym słowem, wszystko na temat dzieci i o dzieciach. 😉 Na mojej stronie znalazły się również zakładki z masażu shantala oraz doradztwo w sprawie opieki. Jak wspomniałam wcześniej jestem instruktorem masażu shantala, uważam tą formę masażu za rewelacyjną metodę „uczenia się dziecka”, nawiązywania relacji, przygotowania małego człowieka do funkcjonowania w społeczeństwie. Efekty są zaskakujące zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Wybór odpowiedniej kandydatki do opieki, nauki naszego dziecka jest to bardzo trudny i często długotrwały proces. Z racji tego, że wiele lat współpracuję z rodzicami, a także dziećmi, podejmę się doradztwa w tej sprawie. 🙂 Kto wie może za jakiś czas Looppu będzie kojarzone również z agencją guwernantek.

Przeczytaj także: Jedno spotkanie, motywacja i decyzja – historia przedsiębiorczej mamy

Za co cenisz sobie swoje działania?

Cieszę się, że mogę dzielić się swoją wiedzą. Moja praca umożliwia mi nieustanne poznawanie nowych ciekawych ludzi, którzy stają się dla mnie inspiracją oraz motywacją. Blog i artykuły wzbudzają we mnie wewnętrzną odwagę do wyrażania swoich prywatnych opinii na dany temat. Moje artykułu traktuję jak rozwój osobisty, forma odwagi i dążenie do określonych celów.

Jakie masz plany na przyszłość?

Moje plany na przyszłość, hmm… powiem szczerze, że mam wiele marzeń, które chciałabym zrealizować. Moim największym marzeniem to własna działalność, która będzie ceniona, opiniotwórcza i po prostu lubiana. Marzę o tym, aby artykuły pisane do magazynów, tworzone na bloga, warsztaty, dawały mi bezpieczeństwo finansowe. Żeby to co robię, teraz raczej hobbystycznie, było moja pracą.

Natomiast prywatnie mam dzisiaj wszystko, wspaniałego męża, kochane dziecko. Co do miejsca w jakim mogłabym się znaleźć za kilka lat to powiem szczerze, że nie wiem i nie chce planować. Jeszcze 1,5 roku temu mieszkałam w Katowicach, to było również doskonałe miejsce do życia, rozwoju. Jednak po trzech latach mieszkania na Śląsku przenieśliśmy się pod Warszawę. Dlatego też nie myślę o tym gdzie będę mieszkać za 3 lata, bo tak szczerze, to nie liczy się miejsce, a ludzie jakimi się otaczamy. Musiało upłynąć trochę czasu żebym zrozumiała te słowa. 🙂

A gdybyś miała wskazać kroki milowe w rozwoju swojej działalności?

Zawsze pojawiają się jakieś trudności związane z rozwojem osobistym, u mnie to raczej strach, że sobie nie poradzę, obawa przed krytyką. Jestem raczej realistką, chociaż mąż mi powtarza, że to jest pesymizm, a nie realizm. (śmiech) Moim największym problem jest, że jest wiele firm, magazynów, portali oferujących współpracę, jednak nie jest to forma zarobkowa. Dla mnie oznacza to, że są ludzie zainteresowani tym czym się zajmuję, ale dziś nie jestem w stanie się z tego utrzymać. To jest chyba mój największy problem, ale mam nadzieję, że niedługo nie będę o nim pamiętać. 🙂

Co poradziłaby Pani innym mamom, które marzą o swojej firmie?

Pamiętajmy, że jakbyśmy się nie starali nie dogodzimy wszystkim i możemy spotkać się z niechęcią. Dlatego moją główną radą jest bycie sobą i dążenie do założonych celów. Jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas popełnia błędy. Jednak jeśli chcemy coś robić, rozwijać się, to będziemy je popełniać, bo przecież się uczymy. Satysfakcja jest rewelacyjną nagrodą, a jeśli przy tym robimy to co kochamy i możemy się z tego utrzymać, to jednym słowem osiągnęliśmy maksimum szczęścia w sferze zawodowej.

Dziękuję za rozmowę.

Przeczytaj także: Chcę, żeby w XXI wieku kobietom dobrze się rodziło – historia Natalii – douli i właścicielki marki Pupinek

Zdjęcia: prywatne archiwum Ani

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×