Czego szukasz

YogaBellies – Franczyza dla Mamy

YogaBellies – dla kobiet, mam i dzieci. Założyłam Yoga Bellies dla początkujących joginek, chcących praktykować jogę, doświadczać wielu korzyści z tego wynikających oraz by czerpały z tego przyjemność, bez zbytniego mistycyzmu i poczucia nieosiągalności. Zajęcia skierowane są dla kobiet i ich dzieci, tak by mogli cieszyć się z jogi w komfortowym, bezstresowym środowisku. – Cheryl MacDonald, Założycielka, nauczyciel, dyrektor.

  • Franczyzadlamamy.pl - 08/03/2015

Opis przedsięwzięcia

Ponad 80 nauczycieli w samej Wielkiej Brytanii (wielu innych w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Dubaju, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, Cyprze a nawet w Korei) pomaga mamom na całym świecie. YogaBellies oferuje różnorodne, inspirujące zajęcia i warsztaty dla kobiet oczekujących dziecka oraz świeżych mam. Decydując się na założenie franczyzy YogaBellies, można wybrać w jakim zakresie prowadzona będzie franczyza na twoim terytorium. Można zatrudnić trenerów jogi, albo samemu się przeszkolić by móc prowadzić zajęcia.

YogaBellies oferuje następujące pakiety:

YogaBellies dla kobiet. Dla wszystkich kobiet w każdym etapie życia.

W ramach tego pakietu wchodzą usługi: YogaBellies dla kobiet w ciąży, dla mam z niemowlakami, dla mam z małymi dziećmi, masaż dla niemowlaków, zajęcia hatha joga specjalnie opracowane dla YogaBellies. YogaBellies jest jedyną franczyzą w Wielkiej Brytanii wyłącznie dla kobiet i oferuje  akredytacje na wszystkich poziomach dla nauczycieli jogi w ramach specjalnie opracowanego i uznanego programu YogaBellies.  Osoba, która chciałaby zostać nauczycielem musi mieć minimum roczne doświadczenie w uprawianiu jogi. Uruchomienie tego pakietu franczyzy kosztuje 4999 funtów.

YogaBelliesKidz: Joga i masaż dla dzieci

Ten pakiet jest najlepszy dla osób, które kochają pracować z dziećmi i niemowlakami. Zapewnione szkolenie na poziomie I jest akredytowane przez uznane organizacje brytyjskie i międzynarodowe zajmujące się jogą i terapią. Aby zostać nauczycielem w ramach tego pakietu nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia w praktykowaniu jogi. Koszt uruchomienia tego pakietu 4999 funtów.

Birth ROCKS: przygotowanie do narodzin dla mamy i jej partnera

Ta opcja jest najlepsza dla osób, które chciałyby pomóc rodzicom czerpać radość z okresu ciąży oraz pomóc im przygotować się do porodu, przy użyciu różnorodnych naturalnych metod. Po ukończeniu kursu w ramach YogaBellies Birth ROCKS, osoba zostaje mentorem, akredytowanym przez International Alliance of Perinatal Professionals (międzynarodową organizację zrzeszającą osoby zawodowo zajmujące się tematyką okołoporodową). Założycielka firmy wydała również uznaną książkę na temat porodu. Licencja na prowadzenie franczyzy w ramach tego pakietu kosztuje 899 funtów.

YogaBelliesMummy Therapies. Specjalistyczna Terapia i masaż dla kobiet

Ta forma działalności jest skierowana dla osób, które chcą pracować z mamami tuż przed porodem przy użyciu technik relaksacyjnych, masaży, holistycznych terapii. Techniki stosowane przez YogaBellies są uznane przez instytucje akredytacyjne. W ramach tego pakietu nie ma zajęć praktycznych z jogi. Licencja na ten pakiet 499 funtów.

Dla kogo?

YogaBellies współpracuje z kobietami, które mają wspierać inne kobiety. Firma szuka kobiet, które dzielą wizję firmy, równocześnie chcą pracować w wybranych, dogodnych godzinach pracy, prowadzić własny biznes i mieć pewność, że kariera zawodowa będzie współgrać z życiem rodzinnym.

Nauczyciele YogaBellies powinni być entuzjastycznie nastawieni do swojej pracy, pracowici, otwarci na ludzi, oraz powinni współdzielić  wartości wyznawane przez YogaBellies.

Finanse

YogaBellies oferuje różne pakiety w różnych cenach (zobacz powyżej). Firma zapewnia pełny pakiet biznesowy i szkoleniowy na starcie oraz stałe wsparcie franczyzodawcy oraz innych nauczycieli YogaBellies. Minimalna miesięczna opłata za administrację i marketing wynosi 25 funtów i nie jest zależna od osiąganych przychodów. Każda franczyza otrzymuje adres mailowy, stronę internetową, system rezerwacji oraz nielimitowane zasoby online na temat prowadzenia biznesu oraz terapii. Wszystkie narzędzia potrzebne do prowadzenia firmy, różowy laptop YogaBellies, telefon, maty do jogi itp, a także wyłączność na danym obszarze. W pakiecie dostępne są również opracowane programy zajęć. Istnieje możliwość zaciągnięcia 100% pożyczki na rozwój firmy u jednego z partnerów biznesowych YogaBellies.

Dowiedz się więcej

www.yogabellies.co.uk

 

Tłumaczenie: Magda Zawodny-Barabanow – dziękujemy!

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony www firmy.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj

Mama robi kurs wirtualnej asystentki – czyli o tym, jak pracować nie wychodząc z domu

Albo wychodząc i pracując tam gdzie chcesz :) Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to co lubię, a potem pójść z dziećmi w góry - Czy możliwa jest praca zdalna jeśli nie jesteś grafikiem, programistą ani blogerką? Oczywiście!
  • Ewa Wczelik - 12/08/2019
kobieta pracuje z domu na laptopie

Dylematy mamy i taty

Końcówka urlopu macierzyńskiego plus Przedszkolak na pokładzie. Pojawiają się pierwsze pytania i dylematy. Wracać do pracy? Zostawić Mrówkę z… tylko z kim? Niania? Żłobek?!

Żłobek odpada na starcie – nie jestem przekonana do tego typu opieki. Szukam “cioci” na etat. Robię research, trzeba sprawdzić jakie obecnie panują stawki. Szybka kalkulacja i niemały szok – braknie pensji! Nawet na waciki nie zostanie… Co teraz? Wieczorna rozmowa z mężem. Biała kartka: zaczynamy wypisywać plusy i minusy. Wreszcie jest decyzja! Mama idzie na wychowawczy.

Kamień z serca. Najgorszy jest brak decyzji, a tu jeden wieczór i już jest. Uff… Ale i tysiące myśli bombardują mi głowę. Czy aby na pewno finansowo damy radę? Czy pojedziemy na wakacje w przyszłym roku? Czy będę musiała przerwać treningi? A jeśli nam braknie na podstawowe rzeczy?

Może udałoby się znaleźć pracę, którą mogę wykonywać z domu? Taką, gdzie sama ustalę co będę robić i ile godzin na to poświęcę. Dzięki której nie będzie problemem zająć się chorym Przedszkolakiem gdy będzie taka potrzeba. Po naszym pierwszym sezonie przedszkolnym wiem, że tamtejsze prezenty to nie tylko laurki, ale i glut po kostki. Katar potrafi przerodzić się w istną walkę pod hasłem “oby tylko nie opadło na oskrzela” itd.

Kurs na szerokie wody – czyli jak znalazłam kurs wirtualnej asystentki

Pierwsza myśl: chyba nie ma takiej pracy, którą mogłabym wykonywać tylko zdalnie. Nie jestem grafikiem, programistą, blogerką itp. Zaczynam ponownie przeszukiwać internet i trafiam na informację: kurs wirtualnej asystentki na mamopracuj.pl. Czytam z wypiekami na twarzy. Nie muszę być programistą, ani grafikiem. Uff. Trochę rzeczy już potrafię. Rozmową z drugą połówką – wchodzimy w to. Idę na kurs – nie wychodząc! 🙂

Pierwsza lekcja z mentorką daje dużo nadziei. Dziewczyny współkursantki – fantastyczne. Jest moc! Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu wieczorami. Nawet kiedy moja Mrówka Z. się obudzi i w te pędy biegnę, by ją ululać, to nasze wirtualne spotkania są nagrywane i mogę do nich wrócić, kiedy tylko mam taką możliwość. Oprócz lekcji codziennie komunikujemy się na ​slacku​. Wymieniamy się wrażeniami, dzielimy naszymi pracami oczekując nie tylko konstruktywnej krytyki, ale i wsparcia czy pochwały. Czuję, że nabieram wiatru w żagle. Poznaję nowe rzeczy. Chłonę, ile tylko mój zmęczony i niewyspany mózg przyjmie 🙂 Idzie nowe!

Praca zdalna na końcu świata

Pisząc ten wpis jestem w “Chacie na końcu świata” w Beskidzie Niskim. Mrówka Z. drzemie w wózku, Przedszkolak ze swym najlepszym Tatą odkrywa dziką roślinność i robactwo wszelkiej maści, a ja? Ja siedzę w chacie na werandzie z kubkiem herbaty i laptopem na kolanach. Delektuję się zapachem lasu, trawy i kwiatów. Słucham jak świergolą ptaszki, odganiam upierdliwe muchy i podnosząc wzrok znad ekranu cieszę się widokiem gór. Spoglądam z ciekawością na krążącego po niebie myszołowa.

Można być realną mamą – zajmującą się dzieckiem i wirtualną asystentką, która rozwija się zawodowo.

Tak wyobrażam sobie moją przyszłą pracę: robię to co chcę i lubię, tam gdzie chcę – oczywiście jeśli tylko mam dostęp do internetu 🙂 Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to, co lubię zawodowo, a potem pójść z dziećmi w góry. Cieszę się na myśl, że będę z Mrówką Z., że będę mogła lepiej zająć się Przedszkolakiem, jeśli zostanie w domu. Czuję po prostu wolność. Wcześniej drżałam na samą myśl, że jedno czy drugie dziecko choruje, a ja muszę powiedzieć szefowi, że znowu (!) mnie nie będzie przez dwa tygodnie… To już za mną, a kolejne wyzwania przede mną.

Ok, ale WA to nie cukiereczki, górki, ptaszki itd. To jest praca. Tak samo wartościowa jak etat, do której również trzeba się przygotowywać, doszkalać, pracować nad sobą i marką. Nawet więcej: jesteś sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. W którą stronę popłyniesz, taki cel osiągniesz. A zadbany okręt pomoże dobić do celu.

Chcesz poznać inne historie kobiet, które odmieniły swoje życie zawodowe? Przczytaj:

Powodzenia!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Wczelik
Zawodowo wirtualna asystentka w twojaprawareka.pl. Swoją pracą pomaga przedsiębiorcom odzyskać ważny dla nich czas, aby mogli skupić się na swoim sukcesie. Prywatnie żona przewodnika beskidzkiego, mama dwojga małych odkrywców pragnąca pokazać im świat. Choć w biegu, łapie wolne chwile zaczytując się w literaturze z okresu II wojny światowej, smakuje w kuchni indyjskiej, a bywa że i coś "zaszyje" na maszynie do szycia. Najbardziej odpoczywa w Beskidzie Niskim.

Pomóż stanąć na własnych nogach – zdecyduj kto wygra 30 tysięcy na rozwój biznesu!

Kto wygra 30 tysięcy na rozwój swojego produktu i biznesu? Zdecyduj i zagłosuj. Konkurs Stań na własnych nogach, właśnie wszedł w 2 etap - głosowania na jeden z wybranych 50 zgłoszeń. Zobacz wybrane produkty i oddaj swój głos! Głosowanie trwa do 5 września, a każda klubowiczka Rossmann może oddać tylko 1 głos!
  • Joanna Gotfryd - 01/08/2019
sofa, nogi kobiety i laptop na kolanach - plakat zapowiadający akcję Rossmanna

Stań na własnych nogach – prawie 500 zgłoszeń!

Konkurs Stań na własnych nogach, to akcja, którą organizujemy wspólnie z firmą Rossmann. Od 15 czerwca do 20 lipca można było zgłosić do konkursu swój produkt, tworzony z pasją, który ma szanse stać się biznesem i dać niezależność finansową jego twórczyni.

Do konkursu zgłoszono prawie 500 prac konkursowych! Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Rossmann i Fundacji Mamo Pracuj miała bardzo trudne zadanie – wybranie 50 prac, które przejdą do 2 etapu konkursu.

Wśród zgłoszonych prac było dużo zabawek – lalek, szydełkowanych misiów oraz książeczek. Sporo zgłoszeń dotyczyło akcesoriów dla dzieci – kocyków, wielorazowych pieluszek, personalizowanych przedmiotów czy produktów idealnych na prezent, np. z okazji urodzenia dziecka.

Przedsiębiorcze i twórcze kobiety do konkursu zgłosiły także ręcznie robione kosmetyki – szampony, mydła i kremy – bez konserwantów, na bazie naturalnych składników.

Nie zabrakło także artykułów dla domu – ozdobnych bibelotów, naturalnych świec i dekoracyjnych przedmiotów.

Wśród zgłoszonych prac była też odzież i akcesoria modowe, a także akcesoria wpisujące się w trend zero waste – wielorazowe artykuły higieniczne i zamienniki jednorazowych foliówek na zakupy.

Zobacz jakie produkty znalazły się w 2 etapie konkursu! >>

Głosowanie na najlepszy produkt

Teraz klubowicze Rossmann mogą zagłosować na najlepszy – ich zdaniem – produkt.

Głosowanie potrwa od 1 sierpnia do 5 września. Każdy klubowicz Rossmann może zagłosować tylko jeden raz, dlatego warto starannie przejrzeć wybrane do 2 etapu prace.

Zwycięzców, którzy otrzymają nagrody – pierwszą – 30 tysięcy złotych, oraz drugą i trzecią – odpowiednio – 20 i 10 tysięcy – poznamy już 10 września.

Zagłosuj, pomóż stanąć na własnych nogach! >>>

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail