Czego szukasz

YogaBellies – Franczyza dla Mamy

YogaBellies – dla kobiet, mam i dzieci. Założyłam Yoga Bellies dla początkujących joginek, chcących praktykować jogę, doświadczać wielu korzyści z tego wynikających oraz by czerpały z tego przyjemność, bez zbytniego mistycyzmu i poczucia nieosiągalności. Zajęcia skierowane są dla kobiet i ich dzieci, tak by mogli cieszyć się z jogi w komfortowym, bezstresowym środowisku. – Cheryl MacDonald, Założycielka, nauczyciel, dyrektor.

  • Franczyzadlamamy.pl - 08/03/2015

Opis przedsięwzięcia

Ponad 80 nauczycieli w samej Wielkiej Brytanii (wielu innych w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Dubaju, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, Cyprze a nawet w Korei) pomaga mamom na całym świecie. YogaBellies oferuje różnorodne, inspirujące zajęcia i warsztaty dla kobiet oczekujących dziecka oraz świeżych mam. Decydując się na założenie franczyzy YogaBellies, można wybrać w jakim zakresie prowadzona będzie franczyza na twoim terytorium. Można zatrudnić trenerów jogi, albo samemu się przeszkolić by móc prowadzić zajęcia.

YogaBellies oferuje następujące pakiety:

YogaBellies dla kobiet. Dla wszystkich kobiet w każdym etapie życia.

W ramach tego pakietu wchodzą usługi: YogaBellies dla kobiet w ciąży, dla mam z niemowlakami, dla mam z małymi dziećmi, masaż dla niemowlaków, zajęcia hatha joga specjalnie opracowane dla YogaBellies. YogaBellies jest jedyną franczyzą w Wielkiej Brytanii wyłącznie dla kobiet i oferuje  akredytacje na wszystkich poziomach dla nauczycieli jogi w ramach specjalnie opracowanego i uznanego programu YogaBellies.  Osoba, która chciałaby zostać nauczycielem musi mieć minimum roczne doświadczenie w uprawianiu jogi. Uruchomienie tego pakietu franczyzy kosztuje 4999 funtów.

YogaBelliesKidz: Joga i masaż dla dzieci

Ten pakiet jest najlepszy dla osób, które kochają pracować z dziećmi i niemowlakami. Zapewnione szkolenie na poziomie I jest akredytowane przez uznane organizacje brytyjskie i międzynarodowe zajmujące się jogą i terapią. Aby zostać nauczycielem w ramach tego pakietu nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia w praktykowaniu jogi. Koszt uruchomienia tego pakietu 4999 funtów.

Birth ROCKS: przygotowanie do narodzin dla mamy i jej partnera

Ta opcja jest najlepsza dla osób, które chciałyby pomóc rodzicom czerpać radość z okresu ciąży oraz pomóc im przygotować się do porodu, przy użyciu różnorodnych naturalnych metod. Po ukończeniu kursu w ramach YogaBellies Birth ROCKS, osoba zostaje mentorem, akredytowanym przez International Alliance of Perinatal Professionals (międzynarodową organizację zrzeszającą osoby zawodowo zajmujące się tematyką okołoporodową). Założycielka firmy wydała również uznaną książkę na temat porodu. Licencja na prowadzenie franczyzy w ramach tego pakietu kosztuje 899 funtów.

YogaBelliesMummy Therapies. Specjalistyczna Terapia i masaż dla kobiet

Ta forma działalności jest skierowana dla osób, które chcą pracować z mamami tuż przed porodem przy użyciu technik relaksacyjnych, masaży, holistycznych terapii. Techniki stosowane przez YogaBellies są uznane przez instytucje akredytacyjne. W ramach tego pakietu nie ma zajęć praktycznych z jogi. Licencja na ten pakiet 499 funtów.

Dla kogo?

YogaBellies współpracuje z kobietami, które mają wspierać inne kobiety. Firma szuka kobiet, które dzielą wizję firmy, równocześnie chcą pracować w wybranych, dogodnych godzinach pracy, prowadzić własny biznes i mieć pewność, że kariera zawodowa będzie współgrać z życiem rodzinnym.

Nauczyciele YogaBellies powinni być entuzjastycznie nastawieni do swojej pracy, pracowici, otwarci na ludzi, oraz powinni współdzielić  wartości wyznawane przez YogaBellies.

Finanse

YogaBellies oferuje różne pakiety w różnych cenach (zobacz powyżej). Firma zapewnia pełny pakiet biznesowy i szkoleniowy na starcie oraz stałe wsparcie franczyzodawcy oraz innych nauczycieli YogaBellies. Minimalna miesięczna opłata za administrację i marketing wynosi 25 funtów i nie jest zależna od osiąganych przychodów. Każda franczyza otrzymuje adres mailowy, stronę internetową, system rezerwacji oraz nielimitowane zasoby online na temat prowadzenia biznesu oraz terapii. Wszystkie narzędzia potrzebne do prowadzenia firmy, różowy laptop YogaBellies, telefon, maty do jogi itp, a także wyłączność na danym obszarze. W pakiecie dostępne są również opracowane programy zajęć. Istnieje możliwość zaciągnięcia 100% pożyczki na rozwój firmy u jednego z partnerów biznesowych YogaBellies.

Dowiedz się więcej

www.yogabellies.co.uk

 

Tłumaczenie: Magda Zawodny-Barabanow – dziękujemy!

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony www firmy.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj

Jak założyć internetowy sklep odzieżowy?

Chcesz założyć sklep internetowy, ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać? W tym artykule dowiesz się jak wygląda proces powstawania sklepu z odzieżą.
  • Dominika Kamińska - 21/05/2020

Od czegoś trzeba zacząć

Wszystko zaczyna się od pomysłu w głowie, ale to nie wystarczy. Na początek warto zbadać rynek i sprawdzić czego jest zdecydowanie za dużo, a czego brakuje. Mała konkurencja oznacza większą swobodę między innymi w cenach produktów, ale jak szybko zauważycie nie tylko finansowo jest to pomocne. Należy dokładnie wszystko rozplanować zaczynając od tego jakie ubrania i dla kogo będziemy sprzedawać.

Wielu początkujących przedsiębiorców popełnia duży błąd zakładając sklep internetowy, w którym znajduje się wiele niepasujących do siebie produktów, np. eleganckie krawaty, damskie stroje sportowe i ubranka dla niemowląt. Jest to kolosalny błąd, ważne jest to, aby firma od początku miała swoją grupę docelową oraz marki w zbliżonym stylu, to właśnie takie sklepy zyskują w oczach klientów. A skoro wiemy dla kogo chcemy sprzedać, to wiemy też jak zaprojektować stronę i jaką nazwę sklepu wybrać, tak aby zwrócić uwagę konsumentów.

Rozpoczynamy realizację planu

Jeśli mamy plan, to należy zacząć go realizować, czeka nas wybór pomiędzy gotowymi platformami, a zatrudnieniem dobrego programisty. Pierwsza opcja wymaga od nas co najmniej kilku godzin poświęconych na znalezienie witryny odpowiadającej naszym oczekiwaniom, a następnie skorzystania z gotowych szablonów robiąc estetyczny i łatwy w obsłudze sklep internetowy. Oczywiście nie jest to opcja darmowa, poza tym wymaga naszego własnego czasu oraz dużo kreatywnego wkładu, minusem jest także ograniczona personalizacja strony. Jeśli skorzystamy z drugiej opcji, czyli programisty, koszt będzie zdecydowanie wyższy, ale w zamian dostajemy równie dobrze działającą, unikatową stronę. Nie zapominajcie o dostosowaniu witryny do urządzeń mobilnych, brak tej wersji strony może łatwo odstraszyć potencjalnego klienta.

Ważnym aspektem jest automatyzacja procesów, na które marnują czas pracownicy, niestety niewiele stron to oferuje, a taka usługa od programisty jest nieopłacalna, warto więc stworzyć naszą stronę internetową z użyciem CStore.pl, jest to zaufana i godna uwagi platforma sprzedażowa.

Promocja sklepu

Tak samo jak nazwa ważne jest logo naszej firmy, częstym błędem jest brak zaufania do grafika, zapominamy, że mają oni ogromne doświadczenie i wiedzą co robią. Należy utworzyć też firmowego maila, numer telefonu oraz konta na portalach społecznościowych, to właśnie stąd można zdobyć wielu klientów.

Nie zapomnijcie o pozycjonowaniu strony, jest to dobra inwestycja. Sklepów jest mnóstwo, a my chcemy aby po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę być na pierwszej stronie. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistycznej firmie, można też robić to samemu, aczkolwiek wyniki są znacznie gorsze. Po otwarciu sklepu warto podjąć współpracę z blogerami, taka forma reklamy jest coraz bardziej popularna i przede wszystkim skuteczna.

Zakup asortymentu i magazynowanie bywa trudnym etapem każdego młodego właściciela sklepu internetowego. Jeśli w naszym domu znajdzie się wystarczająco duże pomieszczenia nadające się na magazyn, to warto spróbować na początku tam. Obetnie to chociaż część kosztów związanych z rozpoczęciem biznesu. Jeśli musimy wynająć lokal, to pamiętajcie o odpowiednich warunkach, nikt nie chce dostać przesyłki z odzieżą śmierdzącą wilgocią.

Gdy nasz sklep internetowy zacznie dobrze prosperować koniecznie skontaktujcie się z firmą kurierską, dla sklepów internetowych zawsze mają korzystniejszą ofertę wraz z kurierem, który codziennie zawita do drzwi magazynu po odbiór paczek do wysyłki.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Kamińska

Nie będzie już lepszej okazji, żeby zacząć działać dla siebie – Mamy kupują u Mam

"Koronawirus zamknął nas wszystkich w domach, a więc to jest ten czas, kiedy możemy posłuchać samych siebie, własnych myśli i własnego ciała. Nie będzie już lepszej okazji, żeby zacząć działać dla siebie". O swojej firmie i dość zabawnych jej początkach opowiada Sylwia Wacławek, która zgłosiła się do naszej akcji #MamyKupująUMam.
  • Listy do Redakcji - 21/05/2020
Sylwia Wacławek

Sylwia Wacławek zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Szeroko się uśmiechnęłam widząc Waszą nową akcję Mamy kupują u Mam i wspominając jednocześnie zeszłoroczną – Stań na własnych nogach – moje pościele znalazły się w 50-tce laureatów. Pomyślałam, że i tym razem skorzystam z dobrodziejstw, które proponujecie… albo po prostu opowiem Wam swoją historię (jak dla mnie nawet trochę zabawną)

Trochę wtedy było zamieszania artykułem o mojej firmie. 😉 Najpierw czekał w kolejce na publikacje, później wkradła się błędna informacja, że produkuję naturalne kosmetyki. 🙂

Przeczytaj także: Szyję lniane pościele dla dzieci

Ha… i w momencie kiedy skończyłam czytać całość, naszła mnie pewna myśl. W sumie to dlaczego miałabym nie sprzedawać naturalnych kosmetyków? Przecież jest to bliska memu sercu idea – świetnie wpisująca w otaczanie się naturą i szycie lnianej pościeli – biodegradowalnej i niebielonej chemicznie.

Oto natura

I tak od Oto Len z konkursu, powstał sklep Oto Natura, który w swojej ofercie ma sporo naturalnych kosmetyków, środków czystości, akcesoriów itp.

Jednak, jak to często bywa, każdy kto kocha naturę i środowisko, zakochuje się również w jodze. 🙂 To jakaś dziwna zależność, ale niezwykle często spotykana. 🙂 Oczywiście też się zakochałam!

Tak więc, do mojej naturalnej oferty dołączyły również wałki do jogi i poduszki do medytacji wypełnione ekologiczną łuską gryki.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Godzina zero

Oficjalnie sklep wystartował niedawno, bo sporo czasu zajęło mi znalezienie odpowiedniego dostawcy materiałów, tworzenie grafik, opisów i wszystkich formalności, które są niezbędne do prowadzenia sklepu internetowego.

Wybiła godzina zero, a ja zamiast z entuzjazmem otwierać sklep, słyszę w wiadomościach, że pandemia koronawirusa sponiewiera cały świat. Przez moment żałowałam swoich naiwnych decyzji i wyobrażeń o własnym biznesie. Byłam na siebie zła, że nie potrafię poskromić swoich marzeń i pcham się tam, gdzie widocznie nie ma dla mnie miejsca.

No nic, jednak należę do osób, które umieją skakać, więc wszystkie „kłody” pod nogami nie są mi straszne – pomyślałam. I oczywiście…

Sposób na kwarantannę

Pierwsze zamówienie jakie znalazło się w koszyku to był wałek do jogi. Drugie – poduszka do medytacji. O zgrozo, jakie było moje zdziwienie. A przecież ta kategoria miała być tylko dodatkiem w moim sklepie.

I w końcu do mnie dotarło. Koronawirus zamknął nas wszystkich w domach, a więc to jest ten czas, kiedy możemy posłuchać samych siebie, własnych myśli i własnego ciała. Nie będzie już lepszej okazji, żeby zacząć działać dla siebie.

Przecież przeważnie po prostu brakuje nam odpowiedniej motywacji, ale tym razem nikt nie szukał wymówek. Ba, wszyscy szukali sposobu na domową kwarantannę.

Naturalnie, maty poszły w ruch w nie jednym domu, a wraz z nimi w sporej części w/w wałki do jogi i poduszki do medytacji.

Przeczytaj także: Tworzymy rękodzieło użytkowe w stempelkach – Mamy kupują u Mam

Mimo moich wielu obaw, działamy

A sklep okazał się strzałem w dziesiątkę. Oprócz tego, że sprawnie działa, mam ogromną satysfakcję z tego, że mogę realnie pomóc wszystkim tym, którzy zostali w domu. Wszystkim tym, których ten czas przytłacza, wszystkim którzy już dawno próbowali zrobić coś dla siebie, ale ciągle to odkładali.

Dzięki temu, że sprawnie realizujemy swoje wysyłki, nasi klienci, którzy dziś chcieli zacząć ćwiczyć jogę, następnego dnia mieli niezbędny sprzęt u siebie.

Co więcej, odezwało się do nas mnóstwo szkół jogi, które z wiadomych przyczyn nie mogą prowadzić fizycznie zajęć w swoich siedzibach – to one wpadły na świetny pomysł i zaczęły zamawiać od nas wałki do jogi dla swoich uczniów. Dzięki temu, oni prowadzą zajęcia online, a my zaopatrzamy wszystkich potrzebujących, tak by mogli praktykować jogę w domu.

Ten czas pomimo, że dla wszystkich ciężki, a pewnie też niezrozumiały, spowodował, że sklep www.otonatura.com.pl funkcjonuje lepiej niż się spodziewałam. Dostajemy masę wiadomości e-mail z podziękowaniem za tak szybką realizacje zamówień. Ogromne szczęście daje mi również to, że moi klienci naprawdę są zadowoleni z ich jakości i wykonania. To ma dla mnie ogromne znaczenie.

Chciałabym, aby wszystkie mamy, które pragną zacząć praktykować jogę mogły zrobić to już teraz. Na hasło: mamopracuj uzyskają 5% rabat w naszym sklepie.

Przeczytaj także: Mamy kupują u Mam – wspieramy Wasze biznesy. Dołącz do akcji!

Zdjęcia: prywatne archiwum Sylwii

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Listy do Redakcji

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail