Czego szukasz

YogaBellies – Franczyza dla Mamy

YogaBellies – dla kobiet, mam i dzieci. Założyłam Yoga Bellies dla początkujących joginek, chcących praktykować jogę, doświadczać wielu korzyści z tego wynikających oraz by czerpały z tego przyjemność, bez zbytniego mistycyzmu i poczucia nieosiągalności. Zajęcia skierowane są dla kobiet i ich dzieci, tak by mogli cieszyć się z jogi w komfortowym, bezstresowym środowisku. – Cheryl MacDonald, Założycielka, nauczyciel, dyrektor.

  • Franczyzadlamamy.pl - 08/03/2015

Opis przedsięwzięcia

Ponad 80 nauczycieli w samej Wielkiej Brytanii (wielu innych w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Dubaju, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, Cyprze a nawet w Korei) pomaga mamom na całym świecie. YogaBellies oferuje różnorodne, inspirujące zajęcia i warsztaty dla kobiet oczekujących dziecka oraz świeżych mam. Decydując się na założenie franczyzy YogaBellies, można wybrać w jakim zakresie prowadzona będzie franczyza na twoim terytorium. Można zatrudnić trenerów jogi, albo samemu się przeszkolić by móc prowadzić zajęcia.

YogaBellies oferuje następujące pakiety:

YogaBellies dla kobiet. Dla wszystkich kobiet w każdym etapie życia.

W ramach tego pakietu wchodzą usługi: YogaBellies dla kobiet w ciąży, dla mam z niemowlakami, dla mam z małymi dziećmi, masaż dla niemowlaków, zajęcia hatha joga specjalnie opracowane dla YogaBellies. YogaBellies jest jedyną franczyzą w Wielkiej Brytanii wyłącznie dla kobiet i oferuje  akredytacje na wszystkich poziomach dla nauczycieli jogi w ramach specjalnie opracowanego i uznanego programu YogaBellies.  Osoba, która chciałaby zostać nauczycielem musi mieć minimum roczne doświadczenie w uprawianiu jogi. Uruchomienie tego pakietu franczyzy kosztuje 4999 funtów.

YogaBelliesKidz: Joga i masaż dla dzieci

Ten pakiet jest najlepszy dla osób, które kochają pracować z dziećmi i niemowlakami. Zapewnione szkolenie na poziomie I jest akredytowane przez uznane organizacje brytyjskie i międzynarodowe zajmujące się jogą i terapią. Aby zostać nauczycielem w ramach tego pakietu nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia w praktykowaniu jogi. Koszt uruchomienia tego pakietu 4999 funtów.

Birth ROCKS: przygotowanie do narodzin dla mamy i jej partnera

Ta opcja jest najlepsza dla osób, które chciałyby pomóc rodzicom czerpać radość z okresu ciąży oraz pomóc im przygotować się do porodu, przy użyciu różnorodnych naturalnych metod. Po ukończeniu kursu w ramach YogaBellies Birth ROCKS, osoba zostaje mentorem, akredytowanym przez International Alliance of Perinatal Professionals (międzynarodową organizację zrzeszającą osoby zawodowo zajmujące się tematyką okołoporodową). Założycielka firmy wydała również uznaną książkę na temat porodu. Licencja na prowadzenie franczyzy w ramach tego pakietu kosztuje 899 funtów.

YogaBelliesMummy Therapies. Specjalistyczna Terapia i masaż dla kobiet

Ta forma działalności jest skierowana dla osób, które chcą pracować z mamami tuż przed porodem przy użyciu technik relaksacyjnych, masaży, holistycznych terapii. Techniki stosowane przez YogaBellies są uznane przez instytucje akredytacyjne. W ramach tego pakietu nie ma zajęć praktycznych z jogi. Licencja na ten pakiet 499 funtów.

Dla kogo?

YogaBellies współpracuje z kobietami, które mają wspierać inne kobiety. Firma szuka kobiet, które dzielą wizję firmy, równocześnie chcą pracować w wybranych, dogodnych godzinach pracy, prowadzić własny biznes i mieć pewność, że kariera zawodowa będzie współgrać z życiem rodzinnym.

Nauczyciele YogaBellies powinni być entuzjastycznie nastawieni do swojej pracy, pracowici, otwarci na ludzi, oraz powinni współdzielić  wartości wyznawane przez YogaBellies.

Finanse

YogaBellies oferuje różne pakiety w różnych cenach (zobacz powyżej). Firma zapewnia pełny pakiet biznesowy i szkoleniowy na starcie oraz stałe wsparcie franczyzodawcy oraz innych nauczycieli YogaBellies. Minimalna miesięczna opłata za administrację i marketing wynosi 25 funtów i nie jest zależna od osiąganych przychodów. Każda franczyza otrzymuje adres mailowy, stronę internetową, system rezerwacji oraz nielimitowane zasoby online na temat prowadzenia biznesu oraz terapii. Wszystkie narzędzia potrzebne do prowadzenia firmy, różowy laptop YogaBellies, telefon, maty do jogi itp, a także wyłączność na danym obszarze. W pakiecie dostępne są również opracowane programy zajęć. Istnieje możliwość zaciągnięcia 100% pożyczki na rozwój firmy u jednego z partnerów biznesowych YogaBellies.

Dowiedz się więcej

www.yogabellies.co.uk

 

Tłumaczenie: Magda Zawodny-Barabanow – dziękujemy!

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony www firmy.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj

Jak założyć własną firmę? – 21 wskazówek dla każdej mamy

Myślisz o założeniu własnej działalności? Chciałabyś dowiedzieć się jakie będziesz płacić składki? Kiedy możesz zacząć od działalności nierejestrowanej? Czy możesz założyć firmę na macierzyńskim? W końcu, czy dostaniesz dotację? Mam dla Ciebie 21 wskazówek, które podpowiedzą Ci jak założyć własną firmę.
  • Joanna Gotfryd - 12/06/2019
21 wskazówek jak otworzyć własną firmę

Jak założyć własną firmę?

Własny biznes to coś o czym myśli wiele mam. Jeśli i Tobie chodzi po głowie, skorzystaj z wiedzy, którą zebrałyśmy w tym miejscu specjalnie dla Was!

Zakładanie własnej firmy – działalność nierejestrowana i mały ZUS:

Na czym polega działalność nierejestrowana?

Jaki jest maksymalny okres ulg przy zakładaniu działalności?

Konstytucja biznesu – prowadzenie firmy będzie łatwiejsze

Ulga na start dla nowych przedsiębiorców

Ulga na start – pół roku bez ZUS – nowe przepisy

Pieniądze na własny rozwój:

Inwestuj w rozwój krok po kroku – jak dostać dofinansowanie z programu POWER?

9 pomysłów skąd wziąć pieniądze na rozwój zawodowy

Pożyczki na kształcenie Twoją szansą na rozwój

Dotacje na własną firmę:

Czy na urlopie macierzyńskim mogę dostać dotację na rozwój biznesu?

Jak wypełnić wniosek i dostać dotację na założenie firmy?

Dotacja na założenie firmy – jak się o nią starać?

Własny biznes – zakładanie, finansowanie i inne:

Własna firma, czy się do tego nadajesz? Zalety i wady własnego biznesu

Czy pobierając świadczenie rodzicielskie można założyć działalność gospodarczą?

12 podpowiedzi jak założyć biznes bez pieniędzy

Jak założyć firmę – własna działalność krok po kroku

Własna firma na etacie, czy to się opłaca?

Własna firma na macierzyńskim

Jak założyć działalność gospodarczą na macierzyńskim krok po kroku?

Koniec urlopu macierzyńskiego – czy warto założyć działalność gospodarczą?

Zasiłek macierzyński i działalność gospodarcza – wszystko co musisz wiedzieć o składkach

Historie mam które założyły własne firmy:

9 historii kobiet, które dzięki fotografii pracują z pasją

3 historie mam, które założyły biznes on-line po urodzeniu dziecka

A może jest jeszcze coś, co chciałabyś wiedzieć na temat zakładania własnej firmy? Napisz do nas!

Spodobał Ci się ten materiał? Udostępnij go proszę, niech ta wiedza idzie w świat!

Zdjęcie: Pixabay.com

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.

Strategia biznesowa. Dlaczego warto ją mieć?

Co to jest strategia biznesowa, czym różni się od biznes planu i kto powinien ją przygotować? W 3 prostych krokach pokażę Ci jak przygotować strategię rozwoju Twojego biznesu, również franczyzowego.
  • Agnieszka Słowik - 12/06/2019

Co to jest strategia biznesowa?

Strategia biznesowa to przemyślany plan działania, dzięki któremu firma będzie się dynamicznie rozwijać, decyzje przez nas podejmowane będą spójne, a proces zarządzania przedsiębiorstwem przyniesie spodziewane rezultaty.

W odróżnieniu od biznes planu strategia biznesowa ma charakter długookresowy (3-5 letni). Biznes Plan tworzy się przede wszystkim dla startupów przed rozpoczęciem ich działalności. Jest on skierowany głównie do banków i inwestorów w celu przekonania ich, że warto zainwestować środki w nowe przedsięwzięcie. Strategia biznesowa tworzona jest w celu określenia priorytetów, dzięki którym firma będzie się rozwijać. Jest to więc plan rozwoju zarówno dla nowych, jak i istniejących podmiotów gospodarczych, w tym dynamicznie rozwijających się sieci franczyzowych.

Analiza w 3 krokach

Jednym z prostszych sposobów opracowania strategii biznesowej jest przeprowadzenie krok po kroku perspektywicznej analizy potrzeb potencjalnych klientów, partnerów biznesowych oraz określenie własnych celów i priorytetów. Podstawą takiej analizy są odpowiedzi na postawione niżej pytania.

Krok 1 – Określenie własnych celów i ambicji

Dlaczego chcesz zaangażować się w to przedsięwzięcie?

Jakie są Twoje pasje, ambicje i cele życiowe? Czy ich realizacja wiąże się chociaż pośrednio z zakresem usług/produktów sieci franczyzowej, która Cię zainteresowała?

Co jest dla Ciebie najważniejsze? Realizacja własnych pasji czy maksymalizacja dochodu?

Co łączy Cię z Twoimi partnerami biznesowymi, w tym ze współpracownikami, dostawcami i klientami (np. więzy rodzinne, przyjaźń)?

Spójrz na Twój biznes z perspektywy klienta. Zastanów się nad tym, co faktycznie chcesz mu sprzedać. Skup się nie na Twoim produkcie lub usłudze, ale na tym co Ty sama możesz mu zaoferować.

Krok 2 –  Określenie celów biznesowych

Aby wskazać cele biznesowe należy przede wszystkim zdefiniować misję przedsiębiorstwa. Misja określa sens istnienia firmy, wskazuje najważniejsze zadania oraz wartości oferowane klientom. Należy się również zastanowić nad tym, gdzie chcielibyśmy, aby nasza firma znajdowała się za 3-5 lat, a następnie wyznaczyć mierzalne cele, które będziemy realizować w drodze do sukcesu.

Również franczyzodawca powinien okreslić swoją misję, dlatego warto zapytać go o szczegóły. Obie misje, a więc wizje naszego wspólnego biznesu, powinny być spójne.

Krok 3 – Analiza rynku

Na początku należy wskazać 10 najważniejszych potencjalnych klientów, a następnie określić ich oczekiwania. Warto zastanowić się również nad tym, co my chcemy, aby zrobił nasz potencjalny klient oraz nad tym co my chcemy, aby myślał nasz potencjalny klient. Na koniec trzeba sprecyzować to, co odróżnia nas od konkurencji oraz to, w czym jesteśmy od niej lepsi.

Czy strategia jest potrzebna we franczyzie?

Mimo tego że franczyza to sprawdzony model biznesowy, strategia w tym przypadku również jest koniecznością. Powodów jest kilka. Przede wszystkim nasz biznes będziemy rozwijać w innej lokalizacji. W związku z tym struktura populacji może różnić się od tej, w której działa franczyzodawca. Warto zastanowić się i przeanalizaować nasz rynek lokalny. Podobieństwa i różnice wykazane względem rynku, na którym działa franczyzodawca, mogą być zarówno nasżą mocną jak i słabą stroną. Najważniejsze jest to, aby mieć ich świadomość.

Sprawdź jakie pomysły na franczyzę przygotowaliśmy dla Ciebie:

 

 

Edukido

Logo MathRiders

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Słowik
Ekonomista, pasjonuje ją aktywny rozwój biznesu, szczególnie franczyza, dlatego kilka miesięcy temu założyła portal biznesowy www.RynekFranczyzy.pl i została pierwszym w Polsce brokerem franczyzowym. Asertywna idealistka, która lubi łamać stereotypy i zachęcać do działania innych. Z jej inicjatywy powstał także serwis dla mam www.MamaSprzeda.pl. Szczęśliwa mama 6-letniej Hani.
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail