Czego szukasz

Xbox 360 – sprawdzamy najlepsze gry dla dzieci!

Dzieci mają dużo energii, a więc potrzebują wielu rozrywek. Czasami ciężko wymyślić coś, co je zaciekawi. Na pewno jednak nie ma tego problemu, gdy chodzi o gry komputerowe, które uwielbiają. Przyjrzyjmy się dzisiaj konsoli Xbox 360, a raczej grom, które są tutaj dostępne.

Gry na Xbox 360 dla dzieci – najpopularniejsze rozgrywki!

Najmłodsi, podobnie jak dorośli, mają swoich faworytów, jeśli chodzi o gry. Są to pozycje, na które (gdy pojawia się nowa seria) czeka się z utęsknieniem. Jeśli chodzi o Xbox 360, to pod tym kątem na szczególną uwagę zasługuje kilka gier.

Na pewno Minecraft, gdzie możemy tworzyć całe światy, budować zamki, wioski, wieże, miasta i mury, co rozwija u każdego dziecka niezwykłą kreatywność. Co ważne, w grę może grać kilka osób, bo dzięki trybowi multiplayer nasze dziecko może zaprosić do rozgrywki 3 innych graczy.

W innej grze – Lego Przygoda gracz wciela się w normalnego, niczym się niewyróżniającego chłopaka, który jednak został wybrany do wielkiej misji – uratowania świata. Gra zapewnia fantastyczną rozrywkę, składa się z 15 poziomów, a w każdym z nich musimy toczyć boje z przeciwnikami oraz rozwiązywać łamigłówki. Jak to gra Lego, to nie mogło też zabraknąć możliwości tworzenia budowli z tych niezwykłych klocków.

Wielką popularnością cieszy się też inna, już kultowa zresztą platformówka – Rayman Legends. Nasz bohater – a jakże! – ma za zadanie, by ocalić świat. W tym celu czeka go wiele przygód, które ostatecznie prowadzą do upragnionego spełnienia misji.

Gry na Xbox 360 dla dzieci, które zachęcają do ruchu!

Gry kojarzą się z siedzeniem, brakiem aktywności, nieruchomym patrzeniem w ekran komputera lub telewizora. Tak jest w wielu przypadkach, ale na szczęście nie zawsze, a doskonałym przykładem są gry taneczne!

Zumba Kids to gra przeznaczona dla graczy w wieku 7-12 lat. Dzięki niej dzieci tańczą w rytm różnych popularnych piosenek takich wykonawców jak Justin Bieber czy Willow Smith. Zapewnione jest duże zróżnicowanie zabawy, bo można tańczyć w aż 20 stylach.

Inną grą na Xbox 360 dla dzieci, która zachęca do tańca, jest Just Dance: Disney Party. Dzieci tańczą razem z gwiazdami wytwórni Walta Disneya, w rytm hitów, które znane są z popularnych bajek, na przykład “Piękna i Bestia”, “Kopciuszek” czy “Księga Dżungli”.

Coś dla dzieci, ale i… dorosłych

Bez wątpienia najlepsze są takie gry, w których mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli. A World of Keflings odpowiada na te potrzeby, bo przeznaczona jest dla całej rodziny. Wcielamy się w niej w rolę budowniczego i tworzymy baśniową krainę zamieszkiwaną przez tytułowe Keflingi. W grze zaimplementowano tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób, co ułatwia wspólną zabawę.

Niektórym może się wydawać, że dzieci nie powinny grać w gry. Nic bardziej mylnego, bo nie chodzi o to, aby zabraniać, ale żeby dobierać mądrze.

Wybór jest naprawdę duży, więc jeśli się tylko trochę postaramy, kupimy naszemu dziecku doskonale dopasowaną do jego wieku grę, jaka nie tylko będzie dla niego miłą rozrywką, ale również zapewni walory edukacyjne.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie