Czego szukasz

Wysyłasz dziecko na kolonię? Nie zapomnij o smartwatchu!

Zbliżają się wakacje. Nie chcesz, żeby Twoje dziecko cały wolny czas spędziło w domu, więc wysyłasz je na kolonię. Świetny pomysł! Martwisz się jednak o bezpieczeństwo swojej pociechy? To całkowicie zrozumiałe. Na szczęście istnieją urządzenia, które pomogą Ci zachować spokój ducha i opiekować się swoim dzieckiem – na odległość. Mowa o inteligentnych zegarkach, czyli smartwatchach. Dowiedz się, jak one działają i dlaczego mogą zapewnić bezpieczeństwo Twojemu dziecku podczas kolonii.

Dzieci podczas kolonii

Dlaczego smartwatch to obowiązkowy gadżet dziecka na kolonii?

Smartwatch to niezwykły zegarek elektroniczny. Jasne, że Twoja pociecha może na nim sprawdzić datę, godzinę czy nastawić budzik. To jednak zaledwie namiastka jego możliwości.

Za jego pomocą skontaktujesz się ze swoim dzieckiem, sprawdzisz, gdzie aktualnie przebywa, a także wyznaczysz strefy, po których bezpiecznie może się poruszać. Te wszystkie funkcje obsłużysz z poziomu aplikacji na swoim telefonie lub wygodnego panelu www. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym rozwiązaniom.

Ze smartwatchem możesz utrzymywać kontakt z dzieckiem na odległość

Uważasz, że Twoje dziecko jest jeszcze za młode, by posiadać własny telefon? Jako rodzic znasz je najlepiej. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z możliwości nawiązania z nim swobodnego kontaktu. Alternatywą dla standardowego telefonu jest smartwatch wyposażony w kartę SIM.

Dzięki takiemu zegarkowi w dowolnym momencie skontaktujesz się ze swoją pociechą. Smartwatch daje bowiem możliwość wykonywania i odbierania połączeń. Co ważne, to Ty określasz listę numerów, z którymi może się kontaktować Twoje dziecko.

Smartwatch dla dziecka - dzwonienie

Możesz korzystać także z funkcji chatu i wysyłać krótkie wiadomości do swojej pociechy. Ona z kolei może Ci odpowiadać za pomocą wiadomości głosowych. Niektóre bardziej zaawansowane modele, jak np. CALMEAN Video Watch 4G, stwarzają możliwość realizowania połączeń wideo.

Dzięki smartwatchowi w dowolnym momencie zlokalizujesz swoją pociechę

Twoje dziecko będzie na kolonii kilkaset kilometrów od domu? A być może nawet za granicą? Smartwatch pozwoli Ci sprawdzać, gdzie przebywa Twoja pociecha – i czy na pewno tam, gdzie powinna. Lokalizator korzysta z sygnału GPS. Gdy znajduje się poza zasięgiem sieci, lokalizacja odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi lub sygnału operatorów GSM. Kluczową funkcją w tym zakresie jest geofencing. Chodzi tu o wyznaczanie stref, w których może i nie może przebywać Twoja pociecha. Gdy znajdzie się ona w strefie określonej przez Ciebie jako niebezpieczna, otrzymasz powiadomienia.

Ze smartwatchem będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne

Lokalizatory GPS, w które wyposażone są nowoczesne smartwatche, w ogromny sposób zwiększają bezpieczeństwo najmłodszych. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że to niejedyna funkcja, która może się do tego przyczynić.

Smartwatch dla dziecka - mapa

Mowa o takich rozwiązaniach, jak:

  • nasłuch otoczenia – z poziomu swojej aplikacji możesz posłuchać, co dzieje się w otoczeniu Twojej pociechy, i sprawdzić, czy nic jej nie zagraża,
  • przycisk SOS – jeżeli Twoje dziecko będzie potrzebować pomocy, wystarczy, że naciśnie jeden przycisk na swoim zegarku – a Ty automatycznie otrzymasz powiadomienia,
  • pomiar temperatury – twoja pociecha często łapie infekcje? Niektóre zegarki dają Ci możliwość kontrolowania tego, czy nie ma gorączki. Pomiary możesz uruchamiać zdalnie – a gdy temperatura przekroczy 36.6 stopni, dostaniesz powiadomienie.

Smartwatch urozmaici czas Twojemu dziecku

Smartwatch to nie tylko bardzo praktyczny gadżet dla opiekuna. Zapewniamy, że jego noszenie da również wiele radości samemu dziecku. Część modeli jest wodoodporna i pyłoszczelna. Oznacza to, że bez problemu można go nosić nawet podczas różnego rodzaju kolonijnych aktywności.

Za pomocą smartwatcha dziecko może także uwieczniać najfajniejsze chwile. Niektóre zegarki mają aparaty! Później możecie razem oglądać fotografie i zacieśniać relację. A jeżeli na kolonii Twoje dziecko czeka wiele aktywności fizycznych, przydatny może okazać się także krokomierz i licznik kalorii.

Szukasz idealnego smartwatcha dziecięcego? Sprawdź ofertę CALMEAN!

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem portalu.

Grafiki: unsplash

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie