Czego szukasz

Wykorzystaj urlop na zdobycie nowych kwalifikacji

Czujesz, że energia Cię rozpiera? Zdecydowanie chcesz zmian? No i masz trochę czasu, aby zdobyć nowe umiejętności? Co powiesz na naukę projektowania wnętrz? Możesz zacząć od projektu pokoju dla dziecka, albo małego remontu swojej sypialni, a jeśli się wciągniesz i poczujesz, że to Twój żywioł… Możesz dalej rozwijać się w tym kierunku i znaleźć nowy zawód! Brzmi ciekawie? Teraz możesz skorzystać z pCon.plannera, bezpłatnego programu do profesjonalnego projektowania. Wypróbuj!

kobieta - projektant wnętrz

O kobiecych predyspozycjach do projektowania wnętrz rozmawiamy z Grzegorzem Miką, Dyrektorem Zarządzającym EasternGraphics Polska Sp. z o.o., firmy, która stworzyła i oferuje bezpłatny program do projektowania wnętrz pCon.planner

Czy projektowanie wnętrz to kobiecy dar?

Coś w tym jest, kobiety to po prostu czują. Kobiety wiedzą jak sprawić aby przestrzeń wokół była miła i komfortowa, jakie dodatki są potrzebne, aby w domu było przytulnie. To pewnie ten naturalny, kobiecy zmysł piękna i estetyki…

Kobiety najczęściej mają kluczowe zdanie na temat wyglądu mieszkania czy domu, decydują o wyborze koloru farb, rodzaju tapet czy też zakupu mebli. Rola męża, partnera jest o wiele skromniejsza… np. jako rola wykonawcy. Tak przynajmniej było w moim przypadku (śmiech).

Dlatego jestem przekonany, że nasz program pCon.planner może być doskonałym narzędziem dla realizacji naturalnych predyspozycji wszystkich kobiet.

To przejdźmy do konkretów, czym jest pCon.planner i do czego służy?

Krótko mówiąc, pCon.planner to darmowe, doskonałe i profesjonalne narzędzie do projektowania wnętrz. Można je pobrać z naszej strony internetowej, całkowicie bezpłatnie.

T3atelier3

Czy aby go używać, potrzebny jest dodatkowy zaawansowany program, albo superkomputer? Albo specjalne umiejętności?

Oprócz dobrych chęci i wolnego czasu, nic więcej nie potrzeba. Wystarczy sam pCon.planner i komputer, który i tak dzisiaj prawie każdy ma. Nie ma tutaj żadnych kruczków czy pułapek.

Co do komputera – tak jak w przypadku każdego programu graficznego potrzeba nieco mocniejszego komputera, żeby praca w pCon.planner była płynna, natomiast nie są to jakieś wygórowane wymagania.

I to wszystko?

Bardzo często pojawiają się jeszcze pytania o tzw. biblioteki obiektów 3D (mebli, artykułów wnętrzarskich, elementów wyposażania wnętrz, tekstur). Dzieje się tak dlatego, że wiele programów do projektowania wymaga właściwego tylko sobie formatu danych 3D. pCon.planner natomiast jest kompatybilny praktycznie z każdym powszechnie używanym formatem danych graficznych, a więc np. DWG, 3DS, SKP i nie wymaga tworzenia odrębnych bibliotek 3D.

A w związku z tym, że wiodący producenci zazwyczaj posiadają wymienione przeze mnie biblioteki, pCon.planner może pracować z milionami różnych obiektów 3D.

Brzmi dość skomplikowanie…

Tak wiem, że nazwy na początku mogą wydawać się bardzo skomplikowane ale po krótkim okresie nauki, to już będzie całkowicie zrozumiałe ;-).

Program może wykorzystać każda osoba, która chce zaprojektować wnętrza swojego mieszkania/domu… kto jeszcze?

Na całym świecie programem pCon.planner posługuje się kilka milionów osób. Sporą grupę użytkowników w Polsce i za granicą stanowią profesjonalni projektanci wnętrz. Z programu korzystają też osoby zajmujące się sprzedażą mebli oraz prywatni użytkownicy.

haworth

Myślisz, że ucząc się programu można zdobyć nowy zawód i po pewnym czasie oferować usługi projektowania wnętrz?

Zgadza się. Nie wiem czy wiesz, ale Polska jest wiodącym producentem mebli na świecie,  jesteśmy 4 gospodarką na świecie pod względem wartości sprzedaży mebli. Widzę zatem ogromny potencjał w tej branży, co bezpośrednio wiąże się z dziedziną jaką jest wyposażanie wnętrz. W dalszym ciągu możemy też mówić w Polsce o boomie budowlanym, a więc jest też ogromny rynek dla projektantów wnętrz.

Obecnie w branży wyposażania wnętrz użyteczności publicznej i biurowej – projektowanie powierzchni  jest absolutnym standardem w procesie sprzedaży.

A projektowanie mieszkań i domów?

Jeśli chodzi o wyposażanie wnętrz domowych, prywatnych nie jest to jeszcze tak popularne i zazwyczaj mogą sobie na taką usługę pozwolić tylko osoby z zasobniejszym portfelem.

W wielu sklepach meblowych oferuje się klientom wykonanie projektów mebli kuchennych, ale projektowanie np. salonów, pokoi dziecięcych, czy też całej powierzchni domowej to już rzadkość.

To może być nisza, którą można zapełnić oferując usługę wysokiej jakości, ale bardziej skrojoną do potrzeb osób o niższych dochodach. Bezpłatność naszego programu zapewnia niższe koszty wykonania projektu.

Dlaczego tak jest?

Dla wielu firm meblowych zakup oprogramowania do projektowania wnętrz to nie lada wydatek. pCon.planner może sprawić, ze ta tendencja się zmieni. Między innymi dlatego, że w programie można zaprojektować praktycznie każdy rodzaj wnętrza.

Osobom znającym to oprogramowanie będzie także łatwiej znaleźć pracę lub po prostu pozwoli rozpocząć swoją przygodę jako projektant wnętrz.

Oferujecie program, który „uczy”nowego zawodu. Czy można zdobyte umiejętności potwierdzić u Was egzaminem albo certyfikatem?

Tak, organizujemy szkolenia zakończone otrzymaniem certyfikatu. Ale znam całkiem sporo osób, które opanowały pCon.planner samodzielnie na bazie dostępnych materiałów. Myślę, że kluczowe dla osiąganych rezultatów jest własna determinacja i chęć nauki. A tej ostatniej, to z pewnością żadnej mamie nie brakuje. Wiem co mówię! (śmiech)

rendering 1

Zatem od czego zacząć przygodę z pCon.plannerem?

Wystarczy wejść na naszą stronę, pobrać program i go zainstalować na swoim komputerze. Następnie polecam odwiedzenie naszej strony z pomocą help.pcon-planner.com/  (jak na razie tylko w wersji angielskiej) oraz naszego kanału Youtube z filmami instruktażowymi i można zaczynać.

Tutaj jest krótki film pokazujący możliwości naszego programu

Jakie wsparcie oferujecie użytkownikom programu? Na pewno mają mnóstwo pytań…

Tak, pytania są nieuniknione. Dlatego dla wszystkich chętnych organizujemy szkolenia i seminaria.

Pełną ofertę dostępnych szkoleń można znaleźć na naszym profilu na Facebooku: PCON.planner – strefa dobrego designu  oraz w serwisie Mega Szkolenia

Dla wszystkich Mam, które powołają się na portal Mamo Pracuj oraz polubią i udostępnią naszą stronę wraz z hasztagiem #pCon(Twoje miasto) na swoim profilu na FB, możemy zaproponować 40% zniżkę na szkolenie podstawowe. Dla pierwszych 10 osób, które to zrobią, dodatkowo oferujemy vouchery na darmowe, 1-godzinne konsultacje (zdalne lub osobiste).

To jeszcze raz, podsumowując: dlaczego warto pobrać  i używać pCon.planner?

Bo to świetny, darmowy, intuicyjny i ciągle rozwijający się program, który może otworzyć przed użytkownikiem zupełnie nowe perspektywy.

Może być także pomocny dla osób, które planują remont, lub stoją przed zadaniem wykończenia własnego gniazdka albo może być po prostu dobrą zabawą.

Komu rekomendujecie program?

Absolutnie wszystkim, którzy dysponują wolnym czasem i hobbystycznie lub zawodowo interesują się tematyką wyposażania wnętrz. Myślę, że każda osoba, która chce, może nauczyć się korzystania z pCon.plannera

Dziękuję za rozmowę.

Pobierz bezpłatny program do projektowania wnętrz >

Rozmawiała Joanna Gotfryd

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie