Czego szukasz

Wszystko na jedną kartę, czyli biznes rodzinny

Luiza ma dwoje dzieci, i właśnie, wraz z mężem otworzyli własny, rodzinny biznes. Po wielu rozważaniach, godzinach dyskusji, kreślenia biznesu planu, postawili wszystko na jedną kartę! Choć jasne, jest że ryzykują, że to odważny krok, już teraz wiele w ich życiu zmieniło się na plus. Poznajcie Luizę i jej historię – kolejną Kobietę Biznesu Rakietę. No i trzymamy kciuki!

Mając dwójkę dzieci na głowie to już jeden etat. Do tego prowadzenie domu – drugi. Trzeba jeszcze znaleźć czas dla siebie, męża i książki. Zapomniałam o czymś takim jak jedzenie, jak wiadomo można żyć dzięki miłości i energii słonecznej. Widać jeszcze mi było mało, bo do tego wszystkiego wraz z większą połową postanowiliśmy otworzyć firmę.

Do odważnych świat należy

Pomysł zaczął kiełkować jakiś rok temu. Przyszedł tak niespodziewanie, cichutko. Gdyby nie dzieci, to pewnie od pomysłu do realizacji byłaby krótka droga. Wiele miesięcy później podjęliśmy męską decyzję – rejestrujemy firmę. Angażujemy się na 100%. On rzuca pracę w korporacji. Inwestujemy to, co mamy – mamy mało, bo żadnych oszczędności. Dzięki własnemu doświadczeniu oraz wiedzy zaczynamy rozkręcać firmę.
Tak powstaje nasze trzecie dziecko firma Aye Know! Naszym celem jest zbudowanie modelu wspierania MŚP, NGO, start-upów i osób wykonujących wolne zawody poprzez dzielenie się wiedzą w postaci warsztatów, doradztwo indywidualne i biznesowe, wspieranie rozwoju zawodowego. W ciągu roku 2016 firma rozwija portfolio ofertowe w zakresie warsztatów, zagadnień konsultacyjnych itd. Jesienią 2016 firma planuje uruchomić moduł e-learningowy oraz rozpocząć realizację projektu „Supamate” – platformy wspierającej realizację projektów biznesowych od pomysłu do zaawansowanych etapów prowadzenia działalności.

Grunt to rodzina… i partnerstwo

Jesteśmy nie tylko firmą z sektora MŚP, czy start-upem. Jesteśmy firmą rodzinną – współzałożyciele to rodzice dwójki dzieci – Zosi i Ignacego. Chcemy budować kulturę firm rodzinnych w Polsce, gdyż uważamy, że wspólne cele (utrzymanie i dobrostan gospodarstwa domowego) są świetnym motywatorem do samodzielności i prowadzenia działalności gospodarczej.

Będzie ciężko, będzie dużo pracy. Ale też dużo radości i sukcesów.

Czy praca z domu posiadając dzieci należy do łatwych? Nie i nie mam zamiaru w tym temacie kłamać. Jest to ogromne wyzwanie. Już samo przejście „na swoje” wymaga dużo wysiłku i samozaparcia. Na szczęście my mamy siebie i doskonale dzielimy obowiązki między siebie.

kobietybiznesurakiety_aye_know_kaczmarek

A co by było, gdyby…

Jedna rzecz, którą zrobiliśmy na początku, zanim jeszcze zarejestrowaliśmy spółkę. Wykreśliliśmy z naszego słownika wszystkie tryby przypuszczające. Czeka nas wiele nieprzespanych noc, setki, a może i tysiące wysłanych maili, godziny rozmów przez telefon. Czeka nas wielka przygoda.

Czy warto założyć firmę rodzinną?

Patrząc na nas – warto. Wbrew pozorom mamy więcej czasu dla dzieci i siebie. Ważna jest dobra organizacja dnia. Kiedy jedno z nas pracuje, drugie zajmuje się dziećmi i domem. Mąż zaczął być spokojniejszy, może teraz plan dnia dostosować do siebie i do nas. Dzieci przeszczęśliwe, bo w końcu mają tatę w domu, który się z nimi bawi, wychodzi na spacery.

Mając świadomość jak ciężko stworzyć coś własnego od zera, bez praktycznie żadnej pomocy z zewnątrz, my jako firma Aye Know pomagamy, wspieramy i doradzamy każdego, kto znalazł się na początku swojej przygody w wielkim świecie biznesu. W szerokiej ofercie usług każdy znajdzie coś dla siebie od start-upu po już działającą firmę, która chciałaby się dalej rozwijać.

O nas samych można poczytać na naszej stronie internetowej: http://www.aye-know.pl/

A o tym jak pogodzić macierzyństwo z pracą i znaleźć czas dla siebie chętnie odpowiem – [email protected]

Kobiety_biznesu_rakiety_fb

Zdjęcie w tekście Ayo Know

Zdjęcie tytułowe Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie