Czego szukasz

Wszystko, co musisz wiedzieć o mleku modyfikowanym

Jakie mleko modyfikowane wybrać, co oznaczają cyfry na opakowaniach, jak przechodzić z jednego mleka na drugie, co w ofercie ma marka Bebiko, a także jakie akcesoria są niezbędne? Szukasz odpowiedzi na któreś z tych pytań? Dobrze trafiłaś! Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące karmienia dzieci mieszanką. Sprawdź i rozwiej swoje wątpliwości!

mleko modyfikowane

Mleko modyfikowane – co to jest i czym różni się od mleka matki?

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka, dostosowując się do jego wieku, etapu rozwoju i wymagań. Jest też przepełnione składnikami odżywczymi. Są jednak sytuacje, gdy karmienie piersią jest niemożliwe i wówczas trzeba poszukać godnego zamiennika, czyli mleka modyfikowanego. To mieszanka wytwarzana najczęściej z mleka krowiego, ale też z koziego i sojowego, a specjalistyczne – z hydrolizatów białka.

Producenci zdają sobie sprawę, że maluchy w różnym wieku mają różne potrzeby, toteż produkują mleka z oznaczeniem konkretnej grupy. Dobierają wówczas odpowiednie proporcje składników, tak by zagwarantować prawidłowe żywienie noworodków i niemowląt oraz starszych dzieci.

Co ważne, tuż przed karmieniem zawsze przygotowujemy świeżą porcję mleka. W żadnym razie nie wykorzystujemy pozostałości niewypitej wcześniej mieszanki. Uważajmy też podczas przechodzenia z jednego mleka na drugie, na przykład z początkowego na następne. Nie róbmy tego gwałtownie, tylko powoli zmniejszajmy ilość dotychczasowej mieszanki na rzecz nowej – w tej sposób łagodnie przejdziemy na nowe mleko.

mama z niemowlakiem

Mleko Bebiko dla maluchów, dla starszych, dla alergików i dzieci z problemami żołądkowymi

Wiesz już, czym jest mleko modyfikowane i doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest wybranie dobrego producenta, który dba o maluchy. Czas więc na przyjrzenie się marce cieszącej się zaufaniem rodziców.

Chodzi o Bebiko, które w pełnej gamie dostępne jest w aptece Nowa Farmacja. Mamy tutaj wersje klasyczne – mleko początkowe Bebiko 1, mleka następne Bebiko 2, Bebiko 3, Bebiko 4 oraz mleko dla dzieci, które skończyły dwa i pół roku, czyli Bebiko 5. Niektóre z nich wzbogacono kleikiem ryżowym, a inne są o smaku waniliowym.

Do tego jeszcze dochodzi seria Bebiko PRO+ przeznaczona dla delikatnych, małych brzuszków, seria Bebiko z symbolem HA dla alergików, z symbolem AR dla dzieci ulewających oraz oznaczona jako Comfort – dobra przy kolkach i zaparciach.

Jakie akcesoria są potrzebne do karmienia dziecka mlekiem modyfikowanym?

Absolutnym niezbędnikiem przy karmieniu mlekiem modyfikowanym jest oczywiście butelka ze smoczkiem. Tutaj może zdarzyć się, że kupimy ich co najmniej kilka. Dlaczego? Bo wbrew pozorom maluch wcale nie musi zaakceptować pierwszego modelu. Bez wątpienia przyda się też specjalna szczotka do mycia butelek, którą dojdziemy we wszystkie zakamarki, a także suszarka z pałąkami ułatwiającymi cyrkulację powietrza. Co ciekawe, taką suszarkę możesz złożyć, więc wcale nie zajmuje dużo miejsca na kuchennym blacie.

Z dodatkowych akcesoriów polecanym jest urządzenie wielofunkcyjne, czyli sterylizator i podgrzewacz w jednym. Szybko można się wówczas przekonać, jak ułatwiają one życie – szczególnie przez pierwsze pół roku życia dziecka, kiedy to karmień jest dużo, a trzeba dodatkowo wyparzać każdą butelkę.

Podsumowując, jeśli decydujemy się na dokarmianie lub pełne karmienie mlekiem modyfikowanym, wybierajmy mieszanki sprawdzonych producentów, na przykład Bebiko. Dodatkowo łagodnie przechodźmy z jednego na drugie, a przy tym rozsądnie dobierajmy akcesoria. Powodzenia

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie