Czego szukasz

Wspieramy młode kobiety w wejściu na rynek pracy – program NESsT Empowers

Od października br. Fundacja Mamo Pracuj wspiera młode, nieaktywne zawodowo kobiety w wejściu na ścieżkę rozwoju zawodowego, realizując wspólnie z Fundacją NESsT Poland program mentoringowy NESsT Empowers.

zdjęcie z ułożonymi z scrabble napisem uwierz w siebie

Uczestniczki

Celem programu jest wzmocnienie i aktywizacja zawodowa kilkunastu młodych kobiet (absolwentek szkół średnich i studentek), które nie posiadają jeszcze doświadczenia zawodowego lub mają niewielkie doświadczenie zawodowe. Co oznacza, że także brak im doświadczenia związanego z szukaniem pracy, realizacją obowiązków zawodowych, ale również często odwagi do proaktywnego szukania pracy.

Mentorzy

Wsparcie mentorskie zapewniają i swoim doświadczeniem dzielą się woluntarystycznie osoby, które pracują na co dzień w Credit Suisse, BNY Mellon i Sage.

Mentor/ mentorka pełni rolę osoby wspierającej, towarzyszącej w tej nowej drodze. Udział w procesie mentoringowym to także realne korzyści dla mentorów i mentorek – wzmocnienie ich w rozwoju zawodowym oraz osobistym.

Program trwa od października 2020 do lutego 2021 i z uwagi na sytuację epidemiczną, wszystkie spotkania odbywają się on-line.

Wsparcie Fundacji Mamo Pracuj

Zapewniamy opiekę merytoryczną nad całym procesem oraz wsparcie indywidualne dla mentorów i mentees. W naszym zespole są doradczynie zawodowe, coachki i trenerki.

W trakcie trwania mentoringu obie grupy mogą liczyć na dodatkowe szkolenia i warsztaty wzmacniająco-rozwojowe, konsultacje indywidualne oraz materiały rozwojowe.

To już kolejny program mentoringowy, realizowany przez Fundację Mamo Pracuj, natomiast pierwszy w partnerstwie z Fundacją Nesst Poland.

Poznaj inne nasze programy mentoringowe:

Odważ się Mamo, program mentoringowy zrealizowany dzięki wsparciu State Street.

Mother Empower – program mentoringowy przygotowany we współpracy z BOSCH Polska.

Zdjęcie: Magda Trebert

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie