Czego szukasz

Working zone – strefa pracy dla zapracowanych

Czasem do pracy lub nauki potrzebne jest miejsce, w którym będzie odpowiednio cicho, a warunki sprzyjać będą myśleniu. Nie zawsze bowiem ma się możliwość nauki lub pracy zdalnej w domu czy mieszkaniu, np. ze względu na hałaśliwych współlokatorów lub dzieci. Co wtedy zrobić? Gdzie szukać oazy do pracy, w której nie tylko odnajdzie się spokój, ale także warunki do nauki i gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał?

Strefa pracy w domu

Wyjść z takiej sytuacji można na kilka sposobów. Jednym z nich jest zorganizowanie w domu specjalnej strefy, do której dostęp mają tylko osoby potrzebujące cichego i ustronnego miejsca. Może to być pokój, gdzie znajduje się stolik lub biurko, lampka, a także wygodny fotel. Dobrym pomysłem będzie też umieszczenie tam słuchawek – skutecznie oddzielą od hałasów z zewnątrz, a dodatkowo w wolnej chwili pozwolą na posłuchanie nastrojowej muzyki. Zainstalowanie zamka, który umożliwi zamknięcie się od wewnątrz, sprawi, że do pomieszczenia nie wejdzie nikt niepożądany, dzięki czemu w zupełności będzie można poświęcić się pracy lub nauce na sesję.

Nie da się jednak ukryć, że takie miejsce nie będzie dawać stuprocentowego spokoju – domownicy pewnie nie raz będą czegoś chcieć, co sprawi, że co jakiś czas praca będzie przerywana. Ponadto jest ryzyko, że zamiast uczyć się lub pisać coś ważnego, dana osoba będzie szukać innych zajęć.

Working zone

Najlepszym rozwiązaniem są strefy pracy poza miejscem zamieszkania. Najczęściej znajdują się w nich kanapy, fotele, stoliki, a także miejsca, w których można podłączyć laptop do zasilania. Zazwyczaj zlokalizowane są w sąsiedztwie części gastronomicznej, dzięki czemu, w wolnej chwili, można szybko podskoczyć na ciepły posiłek.

Working zone najczęściej spotkać można w dużych galeriach handlowych, jednak wbrew pozorom warunki, jakie tam panują, w zupełności pozwalają na pracę i naukę w ciszy oraz spokoju. Atutem takich miejsc jest też darmowy, bezprzewodowy internet, więc nie trzeba martwić się o brak dostępu do firmowego e-maila czy uczelnianej platformy e-learningowej.

Working zone – dla kogo jest ta strefa?

Głównym celem tego typu miejsc, jest stworzenie idealnych warunków dla osób pracujących np. zdalnie lub uczących się. Często nie da się maksymalnie skupić w mieszkaniu, co sprawia, że praca jest mało efektywna. Właściciele dużych lokali czy centrów handlowych pomyśleli więc o tej części klientów i coraz częściej spotkać można takie strefy w dużych galeriach. Udogodnienia pozwalają na całodzienną pracę bez konieczności odrywania się od niej, co jest z pewnością przydatne studentom, którzy potrzebują przestrzeni do nauki zwłaszcza na kilka dni przed sesją.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie