ZAINSPIRUJ SIĘ
Women`s Talent Zone na Wolves Summit: przyjdź i daj się zainspirować do pracy w IT!
- Ewa Adamska-Cieśla
- 10 maja 2023
- 3 MIN. CZYTANIA
Nowe technologie – kierunek przyszłości
Błyskawiczny rozwój nowych technologii, dyskusje na temat sztucznej inteligencji, otwierają nowe możliwości pracy. Zgodnie z raportem “Kobiety w IT 2023” NoFluffJobs z 2023 roku, główne powody zmiany pracy, to:
- wyższe zarobki (68,14%)
- lepsze możliwości rozwoju (67,14%)
- bardziej odpowiadająca kultura organizacyjna (35,14%)
- możliwość pracy zdalnej (30,14%)
Jak widać, kobiety cenią możliwości rozwoju w pracy niemal na równi z zarobkami. Ważna jest także kultura organizacyjna, w tym atmosfera, szacunek oraz elastyczność zatrudnienia.
Dlaczego praca w startupie?
Praca w IT nie jest (jeszcze) dla kobiet pierwszym wyborem m.in. ze względu na krzywdzące uprzedzenia społeczne. Swoją pasję do IT i nowych technologii odkrywają później, a blisko 43% z nich pracuje w IT dzięki przebranżowieniu.
Praca w startupie oferuje bardzo dużo (za: “Praca w startupie. Przewodnik No Fluff Jobs”):
- obcowanie z nowymi technologiami,
- pracę z misją,
- duże szanse na realny rozwój organizacji,
- większe zarobki,
- definiowanie własnej roli,
- wszechstronny rozwój,
- sprawczość.
Kompetencje pożądane w startupach
W dynamicznym środowisku sprawdzają się takie kompetencje jak:
- umiejętność rozwiązywania problemów (77,5%),
- praca w grupie (73,9%)
- oraz zdolności analityczne (63%).
Większość specjalistek IT wskazała te kompetencje miękkie jako swoją przewagę w branży. Jednak jeszcze nie przebiłyśmy “szklanego sufitu”, ponieważ według wspomnianego raportu NoFluffJobs, tylko 25% zespołu startupów to kobiety. Teamy złożone głównie z mężczyzn nie są receptą na sukces, a wykluczeniem kobiet. Coś tu jest nie tak.
Matki w pracy potrzebują szacunku
Wypalenie i niezadowolenie z dotychczasowej pracy wynikają z nierówności na rynku pracy między kobietami a mężczyznami. Ten proces pogłębiła pandemia, która uwypukliła podziały w tej sferze. Zgodnie z artykułem z Forbesa z 2021 roku, 67 proc. kobiet uważa, że Polki nie są traktowane na równi z mężczyznami przez pracodawców. Macierzyństwo to wciąż jedna z głównych przyczyn luk w wynagrodzeniach na niekorzyść kobiet. Matki korzystają z urlopów wychowawczych, mają przerwy w pracy zawodowej lub zgadzają się na niższe wynagrodzenie ze względu na możliwość pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem. Tutaj też jest nie tak. Dlatego postanowiłyśmy poruszyć te tematy na konferencji Wolves Summit.
Zapisz się!
Wolves Summit 2023: co się będzie działo?
Wolves Summit to znana i ceniona konferencja łącząca pasjonatów i pasjonatki nowych technologii, AI, różnorodności w biznesie. Talenti organizuje Women`s Talent Zone, czyli specjalną przestrzeń dla kobiet na evencie. To miejsce, gdzie będziemy spotykać się z kobietami i rozmawiać o startupach, naszej roli w biznesie i o tym, w jakim kierunku się rozwijać, żeby mieć satysfakcjonującą pracę. W tym roku czekamy tam na Ciebie wraz z rekruterkami i rekruterami, ekspertkami i ekspertami, założycielkami startupów i kobietami w nowych technologiach!
Przyjdź i daj się zainspirować.
Pobierz darmowy bilet!
Women`s Talent Zone: z czym to się je?
Szczegóły wydarzenia:
23 – 25 maja 2023, Wrocław Congress Centre Wrocław, Wystawowa 1
Co przygotowujemy?
- Women’s Talent Zone: stoiska partnerów HRowych, rozmowy z rekruterami, konsultacje CV, konsultacje kariery
- Warsztaty: seria ciekawych, godzinnych spotkań warsztatowych (na przykład o przebranżowieniu, neuroróżnorodności czy wejściu do branży IT)
- panele dyskusyjne, wystąpienia
- przestrzeń na luźne rozmowy i spotkania
Szczegółowy plan wydarzenia już wkrótce! Śledź MamoPracuj oraz Talenti!