Czego szukasz

Women`s Talent Zone na Wolves Summit: przyjdź i daj się zainspirować do pracy w IT!

Według raportu Deloitte „Wpływ pandemii na perspektywy rozwoju zawodowego kobiet w biznesie” z 2021 roku, po pandemii wzrosło obciążenie pracą u kobiet. Aż 73% z nich odczuwa zmęczenie nadmiarem obowiązków zawodowych i domowych. Zaburzenie work life balance sprawiło, że połowa kobiet nie chce kontynuować pracy w obecnej firmie. 7 na 10 pań uważa, że ich kariera zawodowa zwolni. W świetle globalnego rozwoju nowych technologii, warto przebranżowić się do pracy w IT. Przyjdź na Wolves Summit i pogadajmy o pracy kobiet w startupach.

grafika zapraszająca na Women`s Talent Zone na Wolves Summit

Nowe technologie – kierunek przyszłości

Błyskawiczny rozwój nowych technologii, dyskusje na temat sztucznej inteligencji, otwierają nowe możliwości pracy. Zgodnie z raportem “Kobiety w IT 2023” NoFluffJobs z 2023 roku, główne powody zmiany pracy, to:

 • wyższe zarobki (68,14%)
 • lepsze możliwości rozwoju (67,14%)
 • bardziej odpowiadająca kultura organizacyjna (35,14%)
 • możliwość pracy zdalnej (30,14%)

Jak widać, kobiety cenią możliwości rozwoju w pracy niemal na równi z zarobkami. Ważna jest także kultura organizacyjna, w tym atmosfera, szacunek oraz elastyczność zatrudnienia.

Dlaczego praca w startupie?

Praca w IT nie jest (jeszcze) dla kobiet pierwszym wyborem m.in. ze względu na krzywdzące uprzedzenia społeczne. Swoją pasję do IT i nowych technologii odkrywają później, a blisko 43% z nich pracuje w IT dzięki przebranżowieniu.

Praca w startupie oferuje bardzo dużo (za: “Praca w startupie. Przewodnik No Fluff Jobs”):

 • obcowanie z nowymi technologiami,
 • pracę z misją,
 • duże szanse na realny rozwój organizacji,
 • większe zarobki,
 • definiowanie własnej roli,
 • wszechstronny rozwój,
 • sprawczość.

Kompetencje pożądane w startupach

W dynamicznym środowisku sprawdzają się takie kompetencje jak:

 • umiejętność rozwiązywania problemów (77,5%),
 • praca w grupie (73,9%)
 • oraz zdolności analityczne (63%).

Większość specjalistek IT wskazała te kompetencje miękkie jako swoją przewagę w branży. Jednak jeszcze nie przebiłyśmy “szklanego sufitu”, ponieważ według wspomnianego raportu NoFluffJobs, tylko 25% zespołu startupów to kobiety. Teamy złożone głównie z mężczyzn nie są receptą na sukces, a wykluczeniem kobiet. Coś tu jest nie tak.

grafika zapraszająca na Women`s Talent Zone na Wolves Summit

Matki w pracy potrzebują szacunku

Wypalenie i niezadowolenie z dotychczasowej pracy wynikają z nierówności na rynku pracy między kobietami a mężczyznami. Ten proces pogłębiła pandemia, która uwypukliła podziały w tej sferze. Zgodnie z artykułem z Forbesa z 2021 roku, 67 proc. kobiet uważa, że Polki nie są traktowane na równi z mężczyznami przez pracodawców. Macierzyństwo to wciąż jedna z głównych przyczyn luk w wynagrodzeniach na niekorzyść kobiet. Matki korzystają z urlopów wychowawczych, mają przerwy w pracy zawodowej lub zgadzają się na niższe wynagrodzenie ze względu na możliwość pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem. Tutaj też jest nie tak. Dlatego postanowiłyśmy poruszyć te tematy na konferencji Wolves Summit.

Zapisz się!

Wolves Summit 2023: co się będzie działo?

Wolves Summit to znana i ceniona konferencja łącząca pasjonatów i pasjonatki nowych technologii, AI, różnorodności w biznesie. Talenti organizuje Women`s Talent Zone, czyli specjalną przestrzeń dla kobiet na evencie. To miejsce, gdzie będziemy spotykać się z kobietami i rozmawiać o startupach, naszej roli w biznesie i o tym, w jakim kierunku się rozwijać, żeby mieć satysfakcjonującą pracę. W tym roku czekamy tam na Ciebie wraz z rekruterkami i rekruterami, ekspertkami i ekspertami, założycielkami startupów i kobietami w nowych technologiach!

Przyjdź i daj się zainspirować.

Pobierz darmowy bilet!

Women`s Talent Zone: z czym to się je?

Szczegóły wydarzenia:

23 – 25 maja 2023, Wrocław Congress Centre Wrocław, Wystawowa 1

Co przygotowujemy?

 • Women’s Talent Zone: stoiska partnerów HRowych, rozmowy z rekruterami, konsultacje CV, konsultacje kariery
 • Warsztaty: seria ciekawych, godzinnych spotkań warsztatowych (na przykład o przebranżowieniu, neuroróżnorodności czy wejściu do branży IT)
 • panele dyskusyjne, wystąpienia
 • przestrzeń na luźne rozmowy i spotkania

Szczegółowy plan wydarzenia już wkrótce! Śledź MamoPracuj oraz Talenti!

Zarezerwuj bilet!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Copywriterka, specjalistka ds. marketingu internetowego, autorka bloga społeczno-feministycznego "Rety kobiety". Ewa prowadzi firmę "Jasno piszę", tworząc najróżniejsze treści marketingowe: teksty na blog, content do social mediów, newslettery, naming czy scenariusze eventów. Kocha rozmowy z ludźmi, medytację oraz dubbingowanie (prowadzi kanał swoich zwierząt "Flamandowie" na Instagramie).
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie