Czego szukasz

Wiadomości dla mam. Mamówka-prasówka #10

I oto jest – dziesiąta, jubileuszowa Mamówka-Prasówka. Czy trzeba dodawać coś więcej? W tym miejscu mogłabym skończyć i tym samym skrócić sobie pracę, jednak nie pójdę na łatwiznę. W końcu na studiach uczyli, że dobry lead to podstawa. Podstawy są ważne również podczas… chodzenia na wysokich obcasach. Dosłownie i w przenośni. Nie wymyślono chyba jeszcze wynalazku ułatwiającego tę sztukę, ale wymyślono za to wiele innych. Każdy z nich na pewno zasługuje na swoje pięć minut w bloku reklamowym, tylko jak wyglądałyby te reklamy?

Włączam telewizor. Na pierwszym kanale pani zachwyca się nowym proszkiem do prania. Na drugim kanale pan siedzi w pubie z kolegami i popija piwo. Na trzecim kanale ładna pani coś poleca. Nie wiem, co, bo widzę tylko jej biust. Znacie to? Nie, nie to, że reklamy trwają dłużej niż film i jeśli już się zaczną, to na wszystkich kanałach jednocześnie. Mam na myśli reklamy, w których stereotyp pogania stereotyp. A czy zastanawiałyście się, co było pierwsze – stereotyp czy reklama? Na to egzystencjalne pytanie odpowiedzi stara się udzielić Marta Szydlik na stronie Marketing.org.pl. W tym celu przedstawia najpopularniejsze schematy i wymienia reklamy, które idealnie się w nie wpisują. Mnie najbardziej rozbawił termin „szczucie cycem”, którego chyba nie trzeba wyjaśniać. A jeżeli jesteśmy już w temacie wszelakich podtekstów… Pamiętacie kontrowersyjną reklamę BingoSpa? Nie? Ja też nie pamiętałam. Nie będę zdradzać szczegółów. Po prostu poszukajcie w Internecie… Czy dzisiejsze reklamy idą w tym kierunku? A może czeka nas rewolucja?

***

Lubię obcasy. Szpilki, koturny, platformy. Im wyższe, tym lepsze. I chyba nie tylko ja uważam, że również ładniejsze. Gdybym wygrała w Lotka, kupiłabym wszystkie buty, które mi się podobają, postawiła je na półce, a potem tylko patrzyła i podziwiała… Ale buty służą przecież do chodzenia. Tylko jak tu chodzić, kiedy ich obcas łączy ze szpilką nie tylko nazwa? Ten problem próbowało rozwiązać już wielu specjalistów i znawców tematu, pisząc wskazówki, artykuły, a nawet całe poradniki. Przyznam, że przeczytałam wiele z nich i byłam przekonana, że wiem już wszystko (a to, że dalej nie umiem chodzić na obcasach, wynika jedynie z mojej pierdołowatości). Czytając jednak tekst na stronie ZaradnaKobieta.pl, odkryłam sporo rad, ciekawostek i tricków, o których nie miałam pojęcia. Może w końcu uda mi się przetrwać w szpilkach dłużej niż pięć minut?

***

Ile to razy, wykonując jakąś z pozoru prozaiczną czynność, okazywało się, że wcale nie jest taka łatwa? Ile to razy przychodziło Wam do głowy świetne rozwiązanie i dziwiłyście się, że nikt jeszcze na to nie wpadł? Dorota na stronie Kobietapo30.pl pokazuje, że jednak znalazło się parę kreatywnych osób, dzięki którym powstały przedmioty genialne w swej prostocie.

Mamówka – Prasówka to nasz mniej lub bardziej regularny przegląd najciekawszych tekstów, które ukazały się w Internecie o mamach, o kobietach i prowadzeniu biznesu… słowem warto o tym wiedzieć!


Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJ. „Artystyczna dusza”, która – kiedy nie dzierży w dłoni pióra – najchętniej rysuje lub zajmuje się tworzeniem grafiki komputerowej. Na swoim koncie ma wydaną w 2010 roku powieść młodzieżową pt. „Nielegalna”.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie