Czego szukasz

Weź udział w warsztatach dla #MamoPracujwIT w firmie Aptiv. Twórz z nami przyszłość mobilności

Zaprojektuj przyszłość mobilności podczas specjalnych warsztatów w firmie Aptiv. Do wyboru masz 3 wyjątkowe tematy: 1. Podstawy programowania w Python. 2. Tworzenie profesjonalnych prezentacji biznesowych. 3. Jak zostać Scrum Masterem? Dołącz do jednej z trzech ścieżek rozwoju i spróbuj swoich sił podczas bezpłatnych, 3-godzinnych warsztatów pod okiem specjalistów z Aptiv. Spotkanie organizowane jest w firmie Aptiv w Krakowie dla kobiet ze społeczności #MamoPracujw IT. Warsztaty odbędą się 25.10.2022 – zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty Twórz z nami przyszłość mobilności – gdzie, kiedy, dla kogo?

Warsztaty odbędą się 25 października 2022 (wtorek) w Krakowie, w siedzibie firmy Aptiv, ul. Powstańców Wielkopolskich 13 budynek D.

Warsztaty są dla osób początkujących, które chcą zdobyć nowe umiejętności i spróbować swoich sił w programowaniu w Pythonie, tworzeniu prezentacji biznesowych lub chcą poznać zawód Scrum Mastera. Zapraszamy panie, które szukają swojej drogi zawodowej i wiążą przyszłość z szeroko rozumianą branżą technology & business.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona.

Agenda spotkania

15:30-16:30 – rejestracja uczestniczek, przygotowanie do warsztatów (ustawienie komputerów, skonfigurowanie połączeń itp), networking i rozmowy z pracownikami Aptiv.

16:30-19:30 – krótkie przedstawienie Aptiv i intensywne warsztaty tematyczne (10 min przerwa w trakcie zajęć)

19:30 – Q&A i zakończenie spotkania

zdjęcie pracowników Aptiv przy samochodzie firmowym

Warsztat nr 1 – Podstawy programowania w Python

Python jest jednym z najpopularniejszych języków programowania. Jest szeroko wykorzystywany zarówno jako język programowania używany między innymi do tworzenia stron internetowych (back-end), analizy danych oraz w codziennej pracy testerów oprogramowania. Zespoły inżynierów Aptiv tworzą nowe rozwiązania dla branży motoryzacyjnej, które są testowane na każdy możliwy sposób, a w tym testowaniu pomaga Python.

Python to wysokopoziomowy język programowania ogólnego przeznaczenia, którego ideą przewodnią jest czytelność i klarowność kodu źródłowego. Jego konstrukcja i składnia nie narzucają sztywno stylu pracy, dając możliwość programowania obiektowego, strukturalnego oraz funkcyjnego w zależności od potrzeb użytkownika.

W trakcie warsztatów dowiesz się:

  • Czym są zmienne i jakie posiadają typy.
  • Kiedy i jak używać instrukcji warunkowych.
  • Jak napisać prosty program w Pythonie.
  • Na czym polega praca programisty Python / testera oprogramowania.

Razem postawimy pierwsze kroki w Python, abyś mogła osobiście przekonać się, czy chcesz rozwijać się dalej w tym kierunku!
Ciekawostka! Nazwa Python pochodzi od serialu „Latający Cyrk Monthy Pythona”, a nie od węża, jak kojarzy się większości.

Na warsztaty zapraszamy z własnym laptopem. Przed spotkaniem zainstaluj Pythona w wersji 3.10.7 oraz pobierz i zainstaluj Pycharm Community

Warsztaty poprowadzą: Aleksandra Byra, Michał Prądzyński i Michał Węgiel – Python Software Engineers w Aptiv. Na co dzień zajmują się tworzeniem i rozwijaniem narzędzi do automatycznego testowania oprogramowania. Swoją przygodę z Aptiv rozpoczęli ponad 3 lata temu jako testerzy i inżynierowie oprogramowania. Aktualnie pracują w jednym zespole nad uniwersalnymi rozwiązaniami, które mają ułatwić pracę testerom w całej firmie.

Limit miejsc – 20

Warsztat nr 2 – Tworzenie profesjonalnych prezentacji biznesowych – podstawy

Warsztat dla osób, które chcą poznać techniki tworzenia nowoczesnych, efektownych, a przede wszystkim skutecznych prezentacji. Dla osób, które pracują z danymi i potrzebują przedstawić wyniki analiz w przykuwający uwagę sposób.

Celem warsztatu będzie przedstawienie najczęściej wykorzystywanych funkcji programu Microsoft PowerPoint na poziomie podstawowym oraz sposobów ich zastosowania w praktyce.

Uczestniczki dowiedzą się, jak tworzyć prezentacje multimedialne składające się z wykresów, tabel schematów organizacyjnych, grafik oraz animacji.

Po warsztatach uczestniczka będzie umiała:

  • Tworzyć prezentacje od podstaw.
  • Formatować, modyfikować, edytować poszczególne elementy prezentacji.
  • Dodawać animacje do obiektów.

Na warsztaty zapraszamy z własnym laptopem i zainstalowanym programem Ms Power Point.

Warsztaty poprowadzi Anna Bielecka – PMO, Change & Communication Lead odpowiedzialna za globalną strategię zarządzania zmianą i komunikacją w Aptiv Global Business Services.

Limit miejsc – 22

Warsztat nr 3 – Jak zostać Scrum Masterem?

Scrum ze swoją wrodzoną prostotą jest obecnie najpopularniejszym sposobem prowadzenia projektów.

Na spotkaniu wspólnie rozszyfrujemy czym zajmuje się Scrum Master oraz jakie ścieżki prowadzą do pracy na tym stanowisku.
Porozmawiamy o fundamentach podejścia zwinnego w projektach oraz o tym, jak metody zwinne kładą szczególny nacisk na elastyczność i zdolność adaptacji.

Skupimy się na znaczeniu ceremonii scrumowych i tym, co to oznacza dla nas praktycznie, z jakimi problemami możemy się spotkać. Zastanowimy się też, jak wielowymiarową funkcją w projekcie i firmie jest Scrum Master i nad tym, co dla każdego z nas oznacza sukces.

Na warsztatach nie będziesz potrzebować komputera.

Spotkanie poprowadzi Gosia Polak, Scrum Masterka w projekcie Driver Monitoring System, która łączy zainteresowanie technologią z przekonaniem, że dobra komunikacja jest kluczem sukcesu.

Limit miejsc – 30

Ważne informacje dotyczące udziału w warsztatach

Na warsztaty z Pythona i Tworzenia prezentacji biznesowych trzeba wziąć ze sobą laptop. Pod opisami poszczególnych warsztatów są informacje, jakie programy należy zainstalować wcześniej. Koniecznie weź ze sobą ładowarkę do laptopa.

Warsztaty Scrum Master – udział bez komputerów.

Na recepcji Aptiv wymagana jest dodatkowa rejestracja ze względów bezpieczeństwa.

Uczestniczki warsztatów, na terenie firmy, mogą poruszać się tylko w towarzystwie przedstawiciela Aptiv.

W siedzibie firmy nie można robić żadnych zdjęć.

Na warsztaty zapraszamy Was bez dzieci.

Liczba miejsc ograniczona – pobierz bilet, jeśli wiesz, że na pewno chcesz uczestniczyć w warsztatach.

O Aptiv

Aptiv Services Poland S.A. jest częścią globalnej firmy technologicznej, której systemy pomagają tworzyć bezpieczniejszą, bardziej ekologiczną i lepiej skomunikowaną przyszłość.

Aptiv w Polsce to dziś ponad 5500 pracowników zlokalizowanych w 3 polskich miastach – Jeleśni oraz Gdańsku, gdzie znajdują się zakłady produkcyjne oraz Krakowie. Centrum Techniczne Aptiv w Krakowie działa od 2000 roku i zatrudnia ponad 2000 inżynierów i 900 specjalistów korporacyjnych. Jest to jedno z największych i najbardziej innowacyjnych laboratoriów R&D firmy na świecie. Powstały w nim, m.in. pierwszy system sterowania gestami dla motoryzacji oraz technologie aktywnego bezpieczeństwa.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie