Czego szukasz

Wesele z marzeń

Sezon weselny rozpoczyna się z wielkim opóźnieniem i przy dość dużych restrykcjach. Dla Młodych, którzy w wielu przypadkach już przekładali imprezę, oraz ich rodzin ten czas jest prawdziwym wyzwaniem, ale warto pamiętać o tym, że organizacja przyjęcia też może przebiegać bezstresowo. Znalezienie odpowiedniej sali, zaplanowanie dekoracji, menu oraz zaproszenie gości to bardzo ważne elementy przygotowań. Trzeba również zadbać o muzykę, fotografa, tort i oczywiście kreacje. Ale zacznijmy od sali na wesele.

Stół weselny, ubrany i przygotowany pod przyjęcie

Jak wybrać dobrą salę?

Przede wszystkim warto oszacować swoje oczekiwania i potrzeby. Choć niektórzy rezygnują z wesel na rzecz na przykład obiadu dla najbliższych, to jednak całonocne przyjęcie jest w jakiś sposób wpisane w naszą tradycję.

Z tym związany jest oczywiście szereg innych elementów. Najlepiej sale weselne znaleźć na przykład poprzez https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/, kierując się lokalizacją. Niektórzy wybierają miejsca blisko domu, by zmniejszyć czas dojazdu, a także koszty związane na przykład wynajęciem autokaru. Inni decydują się na to, by zabrać gości w inny rejon Polski, a tym samym zapewnić im cały weekend atrakcji i prawdziwego odpoczynku z dala od obowiązków.

Jeśli już podjęliście decyzje, czy chcecie szukać sali blisko domu, czy też planujecie dalszy wyjazd, dokładnie sprawdźcie oferty poszczególnych domów weselnych. Warto prześledzić strony internetowe, poprzeglądać zdjęcia z poprzednich imprez, poczytać komentarze gości, a także sprawdzić liczne fora internetowe.

Wielkość ma znaczenie

Obejrzenie zdjęć danej sali może dać już nam pewien pogląd, jak może wyglądać nasze wesele. Dotyczy to zarówno stylu, jak i sposobu eksponowania dań, rozstawienia stołów czy też dekorowania wnętrza. Organizacja wesela na takich detalach bazuje. Należy także wziąć pod uwagę dostępność parkingu dla samochodów, a także warunki dojazdu. Wiele osób zapewnia swoim gościom również noclegi w domu weselnym.

Niezwykle ważne będzie to, by wielkość sali była dopasowana do ilości osób, jakie będą się bawić. Zazwyczaj wydziela się strefę na posiłki, a także tę idealną do zabawy i tańczenia. Niektórzy stawiają także na osobne słodkie stoły i stoiska z regionalnym jedzeniem, które cieszą się dużym powodzeniem.

Nie brakuje także takich gadżetów jak fotobudki, a w ogrodzie może na przykład odbyć się pokaz fajerwerków. Te atrakcje dodatkowe są również ważne, ponieważ pozwalają gościom odejść od stołu, a także odpocząć po szalonych tańcach. Przy wyborze sali weselnej zwróć uwagę, czy jest klimatyzowana i koniecznie oceń wygląd toalet.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie